• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Instrukcja tworzenia zgłoszeń

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser626

Guest
Instrukcja tworzenia zgłoszeń + post z bbcode

Jeśli zamieszczasz post z błędem to podaj możliwie jak najwięcej informacji.

Nie wypisuj kilku błędów w jednym temacie, stwórz oddzielnie zgłoszenia.

Przykład:

Opis błędu: Nie mogę rekrutować jednostek mimo spełnienia wszystkich warunków i posiadanych zasobów. Przycisk szkolenia jest nieaktywny.

Przeglądarka oraz jej wersja: Firefox 25.0.
Miejsce wystąpienia: Świat 1

Wersja gry: 0.21 (P-Klik w grze, wersja gry, kopiuj i wklej)
Świat gry: PL 1
Przeglądarka + wersja: Firefox 25.0
Wersja Flash Playera: 19
System operacyjny: Windows 7 64bit
Rozdzielczość ekranu: 1200x1800
Nazwa konta: KontoTestowe
Elfy czy Ludzie: Ludzie

Powtarzalność: 4/5 (1/5 = raz; 2/5 = losowo; 3/5 = czasem; 4/5 = często; 5/5 = zawsze)


Opis sytuacji:

Nie mogę rekrutować jednostek mimo spełnienia wszystkich warunków i posiadanych zasobów. Przycisk szkolenia jest nieaktywny.

Spodziewane działanie:

Powinienem mieć możliwość wybrania jednostek i ich ilości do szkolenia i kliknięcia przycisku.

Kroki do odtworzenia błędu

1. Zaloguj się do gry na świecie 1
2. Miej koszary w mieście
3. Otwórz koszary
4. Wybierz jednostki do rekrutacji
5. Przycisk do rekrutacji nie działa.
(Dodaj kolejne kroki jeśli będzie taka potrzeba, po jednym kroku na akcję w grze)

Zrzut ekranu z widocznym błędem:

(dodaj tyle ile potrzebujesz do opisania błędu)


Kod:
[B]Wersja gry:
Świat gry:
Przeglądarka + wersja:
Wersja Flash Playera:
System operacyjny:
Rozdzielczość ekranu:
Nazwa konta:
Elfy czy Ludzie
Powtarzalność:[/B] 4/5 (1/5 = raz; 2/5 = losowo; 3/5 = czasem; 4/5 = często; 5/5 = zawsze)

[B]Opis sytuacji:[/B]

[B]Spodziewane działanie:[/B]

[B]Kroki do odtworzenia błędu[/B]

[B]Zrzut ekranu z widocznym błędem:[/B]



Dodatkowy screen i szczegółowy opis mogą pomóc w szybszej identyfikacji błędu i jego naprawie. Do tego typu przydanych informacji należą:
- co dokładnie nie działa, a jak działać powinno
- w przypadku zadań - kiedy zadanie było mniej więcej otwarte/zamknięte
- powtarzalność błędu - czy pojawia się czasem czy zawsze, czy jest możliwe odtworzenie go
- okoliczności w jakich się pojawia - np. przy użyciu konkretnej jednostki
- używany sprzęt i oprogramowanie: system operacyjny, przeglądarka, wersja wtyczki flash

Jak NIE pisać zgłoszeń:
Brak konkretnych informacji: - omg, mam problem, pomocy!

Za mało informacji: - domek mi się zepsuł
Za dużo zbędnych informacji, mało konkretów: - o 12:13 zbudowałem koszary, poszedłem na obiad, pogadałem trochę z babcią, wróciłem nie wiem kiedy i pomyślałem, że zrekrutuje sobie jednostki, ale nie chciało działać
 

DeletedUser626

Guest
Przy tematach na końcu pojawiają się czasem liczby - proszę nie kasujcie ich, to informacja dla mnie ułatwiająca sprawdzanie co w danej sprawie zostało zrobione. :)
Co jakiś czas przenoszę też tematy do Archiwum, a nie do Naprawionych - są to tematy nieaktualne, sprzed kilku wersji, niepotwierdzone lub z innych powodów zbędne w głównym dziale (a porządek musi być), wiele z tych błędów może już nie występować. Jeśli jednak jakiś błąd powróci, proszę o założenie nowego tematu, najlepiej według wzoru z poprzedniego posta.

Dzięki! : )
 
Status
Zamknięty.
Do góry