• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Jak działa kupiec?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser50
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser50

Guest
Witam.

Może mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie są dobierane oferty handlowe u kupca? U siebie widzę w sumie maxymalnie do 12 ofert tylko z czego zazwyczaj aż 9 to oferty kupna desek..
Nie wiem jak jest w dalszym etapie gry ale wiem, że na starcie można zwiększyć produkcję tylko jednego surowca i teraz nasuwa się pytanie. Czy wszyscy moi sąsiedzi maja ten właśnie surowiec? Czy podczas rejestracji konta każdemu z osobna dobiera losowo "zwiększenie produkcji danego surowca" (w moim przypadku desek) bez względu na położenie na mapie?
U Was też większość ofert to oferty kupna desek? Jak to wszystko działa?
 

DeletedUser14

Guest
Nie, surowce są chyba tak dobierane, żeby każdy był mniej więcej po równo rozdzielony między graczy, żeby była równowaga. A u Ciebie może po prostu grają aktywnie gracze którzy potrzebują desek...
 

DeletedUser9

Guest
Kazdy surowiec jest losowo generowany w momencie utworzenia konta, surowce jak wpsomnial Hikari sa tak dobierane aby byla jakas rownowaga co by nei bylo sytuacji ze na 50sasiadow tylko 1 ma deski.
Same oferty LUDZI zaleza jednak od nich samych, jesli masz 100 sasiadow i tych 100 sasiadow potrzebuje deski i nic wiecej to tylko deski beda wystawione, jak Kowalski nagle wystawi stal to bedzie tez stal. Jedynie oferty wholesalera sa tworzone przez system, masz tam dostepne do kupienia TYLKO te surowce na ktore NIE MASZ boosta - sama oferta w tym miejscu o ile dobrze pamietam pojawia sie w momencie zbadania boosta a nie samej mozliwosci produkcji - ale tutaj moge sie mylic.
 

DeletedUser50

Guest
Chodzi o to, że oni nie potrzebują desek tylko się ich pozbywają. A ja jak na złość mam produkcje desek -.-
No nic kupiec będzie stał przez tydzień z towarem ... szkoda chopa :oops:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14

Guest
No cóż, szkoda, masz pecha :p Ale tak samo miałem na Becie, miałem produkcję stali i było 10 stron oferty ludzi pozbywających się stali, i weź tu pchnij swoją ofertę ^^
 

DeletedUser50

Guest
Ok a kto mi powie dlaczego u mnie widzę tylko 10 ofert w sumie? Jak odkryję większą część mapy to będę mógł handlować z większą liczbą graczy?
Dlaczego jest tylko 10 ofert (w tym po dwie od 2 osób) a nie np 210? Dlaczego w tym momencie widzę, że u kupca tylko 8 osób kręci interes.
 

DeletedUser9

Guest
Tak. To sa oferty tych graczy ktorych MASZ odkrytych, czyli jak odkryjesz kolejnego gracz i JESLI wystawil cos na targu, to te oferty takze zobaczysz.

To nie sa oferty calego serwera tylko twojego sasiedztwa.
 

DeletedUser50

Guest
Ok to już wiem co w trawie piszczy. No i wiem, że na chwile obecną jeżeli chodzi o kupca to jestem w czarnej d...olinie.
 

DeletedUser13

Guest
Zawsze możesz kupić dogodne dla Ciebie surowce za zaopatrzenie i złoto :p
 

DeletedUser9

Guest
Na poczatkowym etapie akurat zloto i zaopatrzenie sa na wage zlota :p
 

DeletedUser13

Guest
Niekoniecznie. Bo niska rozbudowa ratusza może zablokować Ci wpływające profity. Wtedy to jest bardzo dobra opcja.
 

DeletedUser14

Guest
Na początku lepiej nie kupować za złoto, strasznie drogo wychodzi :(
 

Mikekun

Rozbójnik
Fenomen

Może mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie są dobierane oferty handlowe u kupca? U siebie widzę w sumie maxymalnie do 12 ofert tylko z czego zazwyczaj aż 9 to oferty kupna desek..

To czy będziesz miał więcej ofert handlowych czy mniej, w dużej mierze zależy też i od twojego poziomu zaawansowania odkrywania mapy świata.

Nie wiem jak jest w dalszym etapie gry ale wiem, że na starcie można zwiększyć produkcję tylko jednego surowca i teraz nasuwa się pytanie. Czy wszyscy moi sąsiedzi maja ten właśnie surowiec?

Nie, wszystkie osoby mają losowy przydzielony bonus do produkcji konkretnego surowca. Aby móc sprawdzić jaki mamy bonus w późniejszych etapach gry, warto zerknąć do badań ponieważ właśnie tam badamy bonus produkcyjny.

Czy podczas rejestracji konta każdemu z osobna dobiera losowo "zwiększenie produkcji danego surowca" (w moim przypadku desek) bez względu na położenie na mapie?

Położenie nigdy nie miało znaczenia dla bonusu produkcyjnego, wszystko w tym wypadku jest losowe.

U Was też większość ofert to oferty kupna desek? Jak to wszystko działa?

To czy mam oferty kupna za deski czy nie, to nie od mnie zależy. Tutaj rynek działa na takich samych zasadach jakie mamy w FoE, czyli czy będziemy mieć więcej oferty to już zależy od aktywności danej osoby na rynku. Warto też dzięki temu utrzymywać kontakty na świecie, zawsze można poprosić o konkretny towar lub ewentualnie kupić go ;)

Życzę udanej gry
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser52

Guest
Witam.

Może mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie są dobierane oferty handlowe u kupca? U siebie widzę w sumie maxymalnie do 12 ofert tylko z czego zazwyczaj aż 9 to oferty kupna desek..
Nie wiem jak jest w dalszym etapie gry ale wiem, że na starcie można zwiększyć produkcję tylko jednego surowca i teraz nasuwa się pytanie. Czy wszyscy moi sąsiedzi maja ten właśnie surowiec? Czy podczas rejestracji konta każdemu z osobna dobiera losowo "zwiększenie produkcji danego surowca" (w moim przypadku desek) bez względu na położenie na mapie?
U Was też większość ofert to oferty kupna desek? Jak to wszystko działa?
Teoretycznie powinieneś mieć 200 możliwych partnerów handlowych. Niestety, ta 200-setka obejmuje tez graczy, którzy są blisko Ciebie, ale porzucili grę minute po jej rozpoczęciu, czego efektem są tak mizerne możliwości handlu . Bonusy produkcyjne są powtarzalne na mapie, wiec przy optymalnej aktywności graczy rynek powinien być zapełniony różnorodnymi ofertami. Ale tu znów wkraczają prawa Murphy'ego i okazuje się, ze wszyscy aktywni gracze w sąsiedztwie produkują te same produkty. :D
Zeby sprawdzić bonusy gracza wystarczy sprawdzić 3 czerwone punkty na mapie.
 

Załączniki

  • bonusy.jpg
    bonusy.jpg
    272,5 KB · Wyświetlenia: 10

DeletedUser9

Guest
Niby 200 niby nie 200. Ja osobiscie widze tyle bez jednego zera.
 
Status
Zamknięty.
Do góry