• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Jakie cuda skasowaliście w trakcie gry ?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1981
  • Data rozpoczęcia
Wielokrotnie stawialem i burzylem te najmniej przydatne cuda, ale tylko w celu pozniejszego przekuwania na nich odlamkow run, wiec to sie pewnie nie liczy.

Rzadko zdarza mi sie burzyc cuda, bo raczej nie stawiam ich na chybil-trafil i najczesciej postawienie ktoregos jest przemyslana decyzja. Na jednym swiecie zburzylem Wieze Dobrobytu. Na innym swiecie sprawdzaly mi sie calkiem dobrze i rozwiazywaly problem z mlotkami, ale w tym "mlodszym" miescie okazaly sie zbedne, bo niedlugo po ich postawieniu weszlismy w "ere szybkich bonusow"...

W obu glownych miastach zburzylem tez Ruiny Straznicy na 6 i 8 poziomie, ktore przez dlugi czas spelnialy swoja role, ale w pewnym momencie okazaly sie zbedne kiedy nawet bez motywek mialem maksymalna premie kultury.

EDIT:
Kompletnie o tym zapomnialem :) W jednym miescie wielokrotnie stawialem Kuznie Bohaterow tuz przed turniejem, w ktorym zamierzalem walczyc ciezkimi jednostkami (np. krysztal i jedwab), by tuz po turnieju ja zburzyc. To bylo dzialanie celowe - mialem wtedy inne priorytrty jesli chodzi o inwestycje w cuda, ale nawet kilkuprocentowe wzmocnienie ataku moich jednostek sie przydawalo, chocby tylko na jeden turniej. Run do Kuzni mialem zatrzesienie, wiec mozna sobie bylo na to pozwolic ;)
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
To jest tylko moja opinia, proszę się nie obrażać ;)

Moje pokasowane cuda:

Bezdenne wykopaliska - całkowicie niepotrzebne, reliktów turniej mi daje pod dostatkiem a młotków z magicznymi warsztatami z 15 rozdziału nie ma możliwości mieć za mało

Księga tajemnic - znowu młotki których mi nie potrzeba, 6 PW na 30 poziomie miało by sens jeśli mielibyśmy je na co wydawać, a tutaj do cudów z reguły ludzie mają 10 kont do boostowania bo zgłaszanie nic nie daje

Ruiny strażnicy - bardzo fajny cud na kulturę ale w chwili obecnej mam ważniejsze cuda do rozbudowy, na pewno powróci do mojego miasta w pewnym momencie

Labirynt ciemnej materii - pomocny do rozdziału żywiołaków, potem robi się bezużyteczny u graczy zaawansowanych, mam zestaw sów śnieżnych, zestaw tawerny + budynki ewolucyjne + smocze opactwo które daje kontrolę nad zapasem many, a zapotrzebowanie się zmniejsza i nie ma potrzeby stawiać takiego bydlęcia, które zajmuje miejsce a niewiele daje. Czy mi się 2% many rozpadnie czy 10% to mi nie robi różnicy, jeżeli jej nie używam a w hurtowniku nic za nią kupić nie mogę. Skasowałem i nie mam potrzeby tego stawiać.

Ambasada enara - na chwilę jeśli bardzo many potrzeba we wcześniejszych rozdziałach. NAJGORSZY CUD który powinien zostać natychmiast przerobiony bo jest kompletnie bezużyteczny poza przekuwaniem w nim zniszczonych odłamków run do potrzebniejszych cudów.

Trony wysokich ludzi - ten cud nie ma żadnego zastosowania poza podbijaniem sobie wyniku w rankingu, jego moc zależy od poziomu oraz poziomów wszystkich innych cudów, jest wyłącznie dla graczy którzy już sobie zrobili wszystkie cuda jakie są na max dla samego rankingu, żeby szpanować jacy to są pro elo elo. Jedyny którego nie stawiałem i stawiać nie zamierzam do momentu rozbudowania wszystkich innych, czyli zapewne grę zamkną szybciej.

***Kuźnia bohaterów - podejście miałem takie jak chris. W tej chwili postawiłem, nie jestem w 100% pewny czy warto rozwijać, bo są ważniejsze cuda.
 

DeletedUser1981

Guest
Zaczynając grę ,postawiłam cuda, które w trakcie przestały spełniać swoją funkcję :)
Księga ,Wieże ,Ambasada, Gildia .

Gdybym miała jeszcze raz zaczynać grę , pewnie jeszcze raz, bym je zbudowała , bo są bardzo pomocne w pierwszych rozdziałach Elvenaru.
 

Ethel

Rozbójnik
Mialam na początku bezdenne na 2lvl - szybko się ich pozbyłam. Drugi cud jaki skasowałam to księga tajemnic (6lvl)- miałam ją do smoków- bo to nie taki duży budynek a jednak coś dawał 2pw i mlotki za zwiad - teraz zupełnie nieprzydatny. W innych wioskach już jej nie postawiłam - szkoda tych pw.
Co jakiś czas czynię zamach na bastion (6lvl) ale jeszcze się trzyma ;)
 

DeletedUser3983

Guest
Z cudów skasowałam latarnię/dzwonnicę,bastion,wykopaliska dwa razy, ambasadę, kuźnię ale postawiłam znowu dla orków i gildię.
Nie stawiałam wcale tronów i labiryntu.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Usunąłem kiedyś tam Ruiny Strażnicy, miałem chyba na 2 poziomie. Teraz to nawet nie pamiętam, czy mi w ogóle były potrzebne :)
Na początku Żywiołaków postawiłem też na krótko (chyba z tydzień) Labirynt, bo miałem przez krótki czas tak krucho z maną, że każda kropla się liczyła, miejsca akurat miałem sporo, a ponadto i tak musiałem coś postawić, żeby móc narobić odłamków dla innego cudu.
Teraz następny cud, który poleci, jak tylko mnie przyciśnie z miejscem, to będzie Księga Tajemnic (7 poziom). Bonus z młotkami za zwiad obecnie wykorzystuję już bardzo rzadko, a 2 PW na dobę to stanowczo za mało, żeby tylko z tego powodu warto było trzymać.
Nie wiem, co będzie dalej z Gildią (4), Bastionem (6) i Wieżami (4) - w tej kolejności - na razie bilans minimalnie wychodzi mi na plus, a i ciśnienia na miejsce aż takiego nie mam, więc stoją, ale na wszelki wypadek nie rozwijam zanadto.
Edit: Aha, niepewny może też być los Dzwonnicy (6) - j.w.
 

DeletedUser

Guest
Ja napisze tak - nie ma cudów całkowicie nieprzydatnych, tylko sposób rozgrywki i ich moment postawienia jest istotny

Jako przykład jestem w Amunach 5 magicznych warsztatów, bezdenne 11 poziom, wieże 11 poziom, księga 7 poziom i ledwo mi się bilans młotków zgadza - gdyby nie wieże i bezdenne musiałbym mieć ok 10 warsztatów

Ktoś kto już kończy ostatnia rasę nie jest dla mnie wiarygodny ta osoba ma dostęp do wszystkich cudów do tego już nie potrzebuje wznosić nowych poziomów budynków (odpada np zapotrzebowanie na młotki a u mnie akurat to ładnie pokrywa księga ze zwiadów) itd

Wracając do tematu wątku ja wtopiłem tylko raz z bastionem bo postawiłem na niego zaraz po krasnoludach zamiast na zbrojownie ... potem przyszło orzeźwienie jak nie miałem gdzie orków robić :)
A teraz z przyjemnością postawiłem daje tyle grupy szkoleniowej co 5 zbrojowni na moim maksymalnym poziomie, ale bez wpływu świątyni
 

DeletedUser2017

Guest
Krasnoludzki Bastion działa trochę inaczej niż Świątynia Wesołych Grzybków :) W bastionie zwiększenie grupy szkoleniowej jest zależne od wielkości oddziału a w świątyni jest to oparte o poziom twoich zbrojowni.
Jedynym minusem bastionu wg. mnie jest jego wielkość 7x4 to duży kloc trudny do wkomponawania w miasto. W głównym mieście nie stawiałem bastionu właśnie z tego powodu natomiast w inny z miast postawiłem go od razu jak się pojawił i jestem zadowolony nawet mając już Świątynię Wesołych Grzybków nie zamierzam kasować bastionu. Najwyżej nie będę go rozbudowywał :)
Ktoś kto już kończy ostatnia rasę nie jest dla mnie wiarygodny ta osoba ma dostęp do wszystkich cudów do tego już nie potrzebuje wznosić nowych poziomów budynków (odpada np zapotrzebowanie na młotki a u mnie akurat to ładnie pokrywa księga ze zwiadów) itd
Jakoś nie mam problemu z młotkami a nie mam księgi i też 5 magicznych i też amuny i też wieże na 12 poziomie. Dla mnie właśnie osoby w końcu drzewka są bardziej wiarygodne ponieważ już to przeszły i mają doświadczenie które my dopiero nabieramy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2262

Guest
Najważniejsze w pełnym wykorzystaniu brunnerów są iglice (lub L.A lub źródła) - czyli prędkość szkolenia- bo wtedy zużywasz mniej czasówek.
Wg mnie nie można powiedzieć że są najważniejsze. Połączenie powiększenia oddziału + przyspieszenie szkolenia + powiększony zbiór (simia) = najlepsze możliwe kombo
 

DeletedUser2017

Guest
Wg mnie nie można powiedzieć że są najważniejsze. Połączenie powiększenia oddziału + przyspieszenie szkolenia + powiększony zbiór (simia) = najlepsze możliwe kombo
Iglice to przyśpieszenie produkcji w koszarach, L.A to przyśpieszenie produkcji w obozie najemników, Źródła to przyśpieszenie produkcji w terenach treningowych jeśli ma się Simę to ma się bonus do produkcji wojska czyli @Ethel ma rację odnośnie zastosowania tych cudaków dla misia brunatnego który po nakarmieniu daje bonus do produkcji wojska podobnie jak to robi Sima bez karmienia :)

Edit: nie każdy jednak już skończył konstrukty dlatego radzimy sobie jak możemy :)
 

DeletedUser3810

Guest
Z młotkami to wszystko zależy od stylu gry, kończę właśnie Aminy, nigdy nie postawiłem żadnego Cudu na młotki, ba do Syrenek nie miałem ani jednego rozbudowanego warsztatu, nie posiadam też żadnego magicznego warsztatu i prawie nigdy nie miałem problemu z młotkami. Praktycznie zawsze wystarczały mi jednopoziomowe warsztaty, przy wykorzystaniul cyklicznego zadania na monety i 2 warsztatów z 3 godzinną produkcją. Praktycznie nie musiałem nawet korzystać z szybkich bonusów i gdyby nie ostatnie wydarzenia to nawet bym nie pomyślał o rozbudowywaniu warsztatów.
 

blazius1

Paladyn
Zdarzyło mi się zburzyć Kuźnię szóstego poziomu. Była lepsza gdy trenty były lepsze i robiły co trzeci turniej.

Labirynty zachowałem na szczęście bo w Elvenarach znów mogłoby many brakować. Zapotrzebowanie na manę zależy od wysokości Opactwa i ilości rzucanych zaklęć. Jak dużo tego, to może i Labirynt zbędny, ale można się przejechać w kolejnych epokach.

Wystarczy że coś zyskuje na znaczeniu i cudak od razu zyskuje na znaczeniu. Także zainwestowane Labirynty radziłbym zachować.

Nigdy nie rozumiałem czemu ludzie stawiają Ambasady Enara i nie burzą ich natychmiast. Ale prawdziwą zagadką jest, że jeszcze podnoszą te monstra.
 
Ostatnia edycja:

chelsea

Wędrowiec
Ja usunęłam kryształową latarnię morską (7 poziom), bo przed rebalansem dawała dodatkowo sporo surowców, a później tylko zabierała miejsce... Miałam też labirynt na 7 albo 8 poziomie i usunęłam go na rzecz smoczego opactwa, które jako jedyne w wiosce dostarcza mi teraz manę :)
Poza tym, księgę tajemnic i bezdenne wykopaliska stawiam i usuwam, żeby uszkodzone odłamki run przekuwać do innych cudów ;)
 

DeletedUser1981

Guest
Wczoraj skasowałam ruiny ... jeszcze parę cudów mam do kasacji :( ale skasuje je dopiero jak ukończę rasę . Ziarno jest bardzo potrzebne w nowej rasie
 

Koval92

Kapłan
Ja usunęłam kryształową latarnię morską (7 poziom), bo przed rebalansem dawała dodatkowo sporo surowców, a później tylko zabierała miejsce... Miałam też labirynt na 7 albo 8 poziomie i usunęłam go na rzecz smoczego opactwa, które jako jedyne w wiosce dostarcza mi teraz manę :)
Poza tym, księgę tajemnic i bezdenne wykopaliska stawiam i usuwam, żeby uszkodzone odłamki run przekuwać do innych cudów ;)

Ja trzymam latarnię tylko ze względu na czas trwania pomocy sąsiedzkiej, który jednak jest przydatny.
Ruin nie mam ale kiedyś zamierzam postawić, bo sporego boosta do kultury daje, a kiedyś trzeba będzie się uniezależnić od budynków pop/kult.
 
Do góry