• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Jakie są najlepsze Cuda z Cudów... ;)

Jakie są najlepsze Cuda z Cudów...?


  • W sumie głosujących
    61

DeletedUser4395

Guest
Formuła dająca dodatkowe okienka w ankiecie na forum przewiduje maksymalnie 20 odpowiedzi do wyboru. Antycznych cudów obecnie jest 28, nie mieszczą się..
@jarq - czy byłoby możliwe zwiększenie liczby możliwych odpowiedzi w ankiecie na forum, tak by można było przeprowadzić nową dotyczącą cudów?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Pierwsze 8 cudów jest sprzed rozdziałów rasy gościnnej więc można założyć 2 tematy, poza tym zależy do czego te cuda bo niektóre są bardzo specyficzne.
Ambasady Enara w ogóle nie powinno być 2 kilometry obok słowa "najlepsze" bo efekt tego cudu powinien zostać zmieniony, jest tona budynków pod manę a on produkuje 1 uszkodzony odłamek runy co tydzień, gdzie z turnieju się zdobywa kilkanaście/kilkadziesiąt co tydzień.

Labirynt też mało osób buduje, grając aktywnie zdobywa się o wiele więcej many niż się traci.
Oba te cuda są bydlakami pod względem rozmiarów a dają mało istotną rzecz. Przydają się tylko na momencik, u graczy mających chwilowe braki many.
Może zastanówmy się, które cuda powinno się zmienić bo to już dawno powinno się stać.
 
Ostatnia edycja:

Sorcha

Rycerz
Można zrobić dwa wątki z podziałem na cuda militarne i ekonomiczne, poza tym od kiedy jest możliwość zdobycia Szaleństw na Diabelskim młynie ( budynek dający uszkodzone odłamki, budynków z zestawu festiwalowego ( Bankiet), a już zwłaszcza dla tych co mają Feniksa Ognia Bezdenne Wykopaliska są niepotrzebne jeśli chodzi o odłamki run, których chyba więcej zdobywa się z turnieju. Bo reliktów to na pewno więcej, a zasobów więcej daje Księga Tajemnic
 

DeletedUser2017

Guest
Poprzednicy mieli rację co do tego tematu jest stary jak świat i już bardzo nieaktualny dlatego można założyć nowy temat i to bez ankiety która jak widać przeszkadza przy takiej ilości cudaków :)

Edit: coś na wzór dyskusji o antycznych cudach gdzie każdy może się wypowiedzieć
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2262

Guest
Dla tej ankiety lepszym pytaniem byłoby:
"Jakie posiadasz cuda u siebie w mieście?"
 

Sorcha

Rycerz
Dla tej ankiety lepszym pytaniem byłoby:
"Jakie posiadasz cuda u siebie w mieście?"
Ok, a jakie opcje i może nawet temat będzie założony. Proponuję tak:
Jakie cuda posiadasz u siebie w mieście?
- cuda wojskowe
- cuda ekonomiczne
- trochę wojskowych, trochę militarnych
- Nie mam żadnych/nie planuję żadnych
- Inne (napisz w komentarzu)
Co myślicie o takiej ankiecie? Oczywiście jednokrotnego wyboru, może być nieograniczona czasowa ale ze względu na zmieniającą się szybko mechanikę gry, można ustawić jakiś okres po którym będzie zamknięta.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4395

Guest
Taka ankieta niewiele wniesie, podejrzewam, że 95% odpowiedzi to mieszane cuda.. I w sumie jaką odpowiedź dotyczącą cudów nam to da? :)
Bardziej skłaniam się ku 2 ankietom i 2 dyskusjom - jedna militarna, druga ekonomiczna.

Sorcha, jakie są różnice między cudami wojskowymi a militarnymi? ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sorcha

Rycerz
Taka ankieta niewiele wniesie, podejrzewam, że 95% odpowiedzi to mieszane cuda.. I w sumie jaką odpowiedź dotyczącą cudów nam to da? :)
Bardziej skłaniam się ku 2 ankietom i 2 dyskusjom - jedna militarna, druga ekonomiczna.

Sorcha, jakie są różnice między cudami wojskowymi a militarnymi? ;-)
@Ines0085 dzięki, miałem na myśli ekonomiczne, militarne i wojskowe to przecież synonimy.
Wojskowe to cuda dające bonus do rozwoju, wojska, dany typ jednostek bez zużycia młotków itp.
Ekonomiczne to dające bonusy do produkcji portalowych i temu podobne.
P.S. Już poprawione!
 

DeletedUser4395

Guest
Tak właśnie pomyślałam, że z pośpiechu wpisałeś jedno i to samo ;-)
 
Sorcha, jakie są różnice między cudami wojskowymi a militarnymi? ;-)
Jak ktos nie zna roznicy miedzy koniem a koniakiem, to zawsze moze sprawdzic roznice miedzy rumem a rumakiem ;) Zartuje oczywiscie.

Proponuje zalozyc temat cudow z ankieta wielokrotnego wyboru typu "Ktore cuda uwazasz za najbardziej przydatne ?". Zalozyciel tematu kilka cudow moze arbitralnie pominac ;) Gdybym to ja zakladal temat, pominalbym Trony, Ambasade, Wykopaliska, Ksiege, Labirynt, Centrum, Piramide, Latarnie, Ruiny.
Pominalbym je nie dlatego, ze w ogole nie sa przydatne, tylko dlatego, ze moim zdaniem zaden z nich nie lapie sie do kategorii tych najbardziej przydatnych.
 

DeletedUser

Guest
Ej ja tam w bezdenne bym kamieniem nie rzucał aktualnie mi daja tyle młotków co dwa magiczne warsztaty na dobę (bez czaru turbo)

a teraz jak czytam moje wywody... aktualnie to już są glupoty
 

DeletedUser4395

Guest
Jeśli bardzo nam się spieszy z tą ankietą, to można pominąć. A jak mamy więcej czasu, to albo możemy poczekać na odpowiedz @jarq, czy uda się dodać na nasze potrzeby jeszcze parę opcji do wyboru w ankiecie, albo zrobić 2 tematy: 1 wszystkie cuda militarne - i które uważamy na najbardziej przydatne, i drugi temat wszystkie cuda ekonomiczne - i wtedy też ankieta, które ekonomiczne uważamy za najbardziej przydatne.
Osobiście uważam, że rozbijanie na 2 tematy, nie będzie służyło dyskusji i najlepiej byłoby móc umieścić wszystkie odpowiedzi w jednej ankiecie i jednym temacie.
 

DeletedUser

Guest
A może po prostu pominąć ankietę? Niech każdy napisze swoją listw top (3-10)najlepszych i dlaczego coś jak @Lisha rozpisała wczesniej
 

DeletedUser4395

Guest
Ankieta pozwala na zbiorcze rzucenie okiem, co najczęsciej jest budowane, dyskusja wymaga zagłębienia się w odpowiedzi jedna po drugiej.
 

DeletedUser

Guest
Ale to jest mylące ... buduje się to co jest dostępne :) a nie co się chce
 
Do góry