• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Jakie są najlepsze Cuda z Cudów... ;)

Jakie są najlepsze Cuda z Cudów...?


  • W sumie głosujących
    61

DeletedUser2017

Guest
@jakub357 że tak napiszę obrazowo 2+2=4 nie ile się da a jeśli stosuję czary na młotki to z matematyki mi wyszło że lepiej się opłaca nastawiać co godzinkę niż stracić czar w jedną noc a tak sobie posiedzę w domku jak mam wolne co godzinkę poklikam i rachunek prosty :D
 

DeletedUser110

Guest
PW są bezcenne - jak napisał Jakub, cenniejszą rzeczą są tylko ekspansje. Więc dla tych PW z turnieju warto się 'zarżnąć'. Wytłuc wojsko do końca, wypłukać się z surowców.
Ekspansji już niestety, jak pisała w innym wątku @Dragomira, długo nie zobaczymy. Może jedną z badań, jak wejdzie nowa rasa po żywiołakach (lipiec, sierpień?). Więc najcenniejsze zostają PW. Wojsko działa do czasu, aż się wyczerpie. Tzn. zostanie wymordowane.
Więc coraz bardziej przekonuję się do Cudów, które pozwalają na oszczędzenie tego wojska.
Jest Cud, który poza tym, że działa militarnie - daje manę. Smocze Opactwo. Zwiększa skuteczność magów (akurat w tym turnieju, który teraz trwa rzecz przydatna wielce) i daje manę z każde 'poczarowanie'. Mam go na raptem 4 poziomie i daje 4347 many za czar. Pozwoliło mi to wywalić winnice. Aż się boję, że IG osłabi ten cud. @Dragomira - obiecaj nam proszę, że osłabienie Smoczego Opactwa nie jest przewidywane.
 

DeletedUser1660

Guest
Zależy od podejścia jakub357 :) Też niekoniecznie jest powiedziane, że w każdym turnieju masz oklikać wszystkie poziomy. A jak już wiadomo koszty kolejnego są większe, więc dlaczego by nie poświęcić surek za pozostałe pozostałe poziomy? Ważną rolę w kosztach odgrywają badania powiększeń, ale nawet bez nich można sobie poradzić wojskiem ;)
Dlatego też głęboko się zastanawiam nad postawieniem Cudów wojskowych. Aktualnie posiadam jedynie Klasztor. Ale biorąc pod uwagę koszty jakie ponoszę w każdym turnieju (ze względu na ilość zbadanych nieszczęsnych powiększeń) to jestem w stanie poświęcić troszkę miejsca na dodatkowe cudo. Pytanie tylko które? Grzybki? Ropuchy?
 

DeletedUser2264

Guest
PW są bezcenne - jak napisał Jakub, cenniejszą rzeczą są tylko ekspansje. Więc dla tych PW z turnieju warto się 'zarżnąć'. Wytłuc wojsko do końca, wypłukać się z surowców.
Ekspansji już niestety, jak pisała w innym wątku @Dragomira, długo nie zobaczymy. Może jedną z badań, jak wejdzie nowa rasa po żywiołakach (lipiec, sierpień?). Więc najcenniejsze zostają PW. Wojsko działa do czasu, aż się wyczerpie. Tzn. zostanie wymordowane.
Więc coraz bardziej przekonuję się do Cudów, które pozwalają na oszczędzenie tego wojska.
Jest Cud, który poza tym, że działa militarnie - daje manę. Smocze Opactwo. Zwiększa skuteczność magów (akurat w tym turnieju, który teraz trwa rzecz przydatna wielce) i daje manę z każde 'poczarowanie'. Mam go na raptem 4 poziomie i daje 4347 many za czar. Pozwoliło mi to wywalić winnice. Aż się boję, że IG osłabi ten cud. @Dragomira - obiecaj nam proszę, że osłabienie Smoczego Opactwa nie jest przewidywane.

Dokładnie tego się obawiam :) Opactwo jest tak dobre, że wzorem Latarni mogą chcieć je nam popsuć..
 

DeletedUser2879

Guest
Tak Was czytam i wiem tyle, że na pewno Złota otchłań i Górskie Hale a co dalej.... hmm
Ale mam inne pytanie... Przede wszystkim KIEDY stawiać cuda?? Od razu jak dostane do nich dostęp czy czekać (na coś)? ( wiem że pytanie nie na temat ale nie widziałam takiego pytania/odpowiedzi)
 

DeletedUser110

Guest
Przede wszystkim KIEDY stawiać cuda?? Od razu jak dostane do nich dostęp czy czekać (na coś)? ( wiem że pytanie nie na temat ale nie widziałam takiego pytania/odpowiedzi)
Jeśli chodzi o Hale, to postawiłem je jak wymaksowałem bonus z reliktów (700% = 500 reliktów). Nie liczyłem, czy wcześniejsze postawienie się opłaca.
 

Hassano

Łucznik
Nie chce sie czepiać ale samo postawienie cudu to nawet nie połowa sukcesu. Cuda zaczynają cokolwiek dawać jak ma sie je na odpowiednim poziomie ( tu każdy niech sam sobie wstawi jaki poziom go zadowala ) Nawet na 1lv na rozbudowę potrzeba około 200pw co już rodzi problem jak ktoś rozwija drzewko badań. To sie fajnie mówi ludziom co np pół roku mieli wszystko zakończone bo czekali na nową rase i mogli te pw pakować w owe cuda. Ponadto był już gdzieś temat w którym ktoś sie bardzo postarał i opisał wszystkie cuda z podziałem na pożyteczne lub nie.
 

jakub357

Łucznik
A ja słyszałem kiedyś legendę o Cudach Samorozbudach, co to zasila je antyczna wiedza, z wielorakich podziemnych źródeł. Motłoch szemrze o nich w tłumie, a mury szeptają między sobą - tak, aby pamięci nie nadgryzł ząb czasu, ani nie zagłuszył głos Kapłanów, co to dziwią się, lub milczą, gdy o tychże Cudach mowa; a nigdy znaleźć ich źródeł nie mogą.
 

DeletedUser

Guest
ja gram normalnie :), ale korzystam z turniejów i każdy daje mi około 120-150 pw które własnie ładuję w cuda dorzucam też z podbijania prowincji (godzinowe zarabianie w drzewko) w ten sposób ani nie nadwyrężam tempem ras gościnnych (po co się spieszyć jak i tak już widzę ścianę na horyzoncie - żywiołaki) a równocześnie antyki mi rosną - otchłań mam na 11lvl a hale na 3cim ale teraz w nią ładuję więc w miarę szybko powinna dobić do 10tego
 

blazius1

Paladyn
Gildia jako jedyna daje bonus do produkcji ras gościnnych (niestety skromnie) ale działa na zasadzie portalu, czyli mnożnik do wszystkich produkcyjnych z danej rasy - co jest miłe bo wchodzisz w nową rasę i od razu myk większa produkcja :)
Bonusowo obniża koszta handlu u sąsiadów "spoza" obszaru kontrolowanego przez gracza

W efekcie oba bonusy są skuteczne przez wiele epok (nie wiem co z żywiołakami)

U mnie ten budynek zastąpi latarnię (jeszcze kilka dni i mam wróżkowe antyki)

W połowie epoki Żywiołaków Gildia działa lepiej niż kiedykolwiek. Np.na poziomie 12-14, czyli dająca 18-20% zwiększenia produkcji minerałów i artefaktów.
Pozwala na w miarę szybkie przechodzenie nauk Żywiołaków przy mniejszej osadzie o niemal jedną trzecią w porównaniu do graczy bez Gildii (jest ich w żywiołakach niewielu, ale są). Wystarczą po dwie manifestacje zamiast po trzy*.

Im dalej tym ciaśniej. Im dalej, tym Gildia lepiej wspiera produkcję osady. Zwłaszcza, że rzadko komu uda się wygospodarować miejsca pod osadę Żywiołaków więcej niż miała osada z poprzedniej epoki Smoków.

Gildię radziłbym stawiać w trakcie Orków do szóstego poziomu. Potem można podnosić wolniej (Hale priorytetem), maksymalnie do poziomów 12-14. W epoce Żywiołaków najpewniej okaże się wam, że taka Gildia musi wystarczyć, bo wzrasta rola Labiryntu oraz Opactwa.

Bonus obniżający ceny w handlu jest bez znaczenia. Przydatny jest bonus u hurtownika.

To wariant ekonomicznego rozwoju. Kto od Krasnoludów inwestował w Bastion, a potem w Grzybki, nie zainwestuje tyle w Gildię.


*Po trzy musowo ma ścisła topka bez względu na wielkość Gildii, ale to inny poziom gry. BTW, nie znam gracza top 30-40 bez Gildii.
 

DeletedUser

Guest
@blazius1 wielkie dzięki za podpowiedzi

Trochę mi żal bastionu zwłaszcza że to inni gracze mi go podbili na 2 poziom, ale przy F2P nie mam miejsca na ten budynek przez orki :/ (Bastion jest tak naprawdę od wróżek bo antyki wchodzą jako ostatnie badanie) bardzo go polubiłem bo wrasta % od wielkości oddziału

Fakt gildia jest ekstra, bonus u hurtownika spokojnie mi rekompensuje straty za brak skrzynek od latarni i też już uważam że jest istotniejszy od zmniejszenia kosztu handlu tak czy inaczej miłe że daje w sumie 3 bonusy, orki nie dają problemów z ludkami więc hala poczeka i położę nacisk na rozwój gildii

A w kolejce już mi czeka Wieża Dobrobytu tu mam dylemat nie chcę zmniejszać ilość warsztatów (mam 10, 5 na maxa do obsługi manu i 5 na 2-3 poziomie tak by nie zajmowały więcej kratek do obsługi zadań/ewentów) na razie nie mam problemów z narzędziami ale spodziewam że przez orki (skok z ludnością) w manu mi skokowo wzrośnie konsumpcja
 

blazius1

Paladyn
Uwaga! Wszelkie porady względem Gildii od epoki Konstruktów zrobiły się nieaktualne!!!
Nie sposób jej teraz polecać, zwłaszcza polecać jej podnoszenie na wyższe poziomy.

Bonus do produkcji ras gościnnych raz to działa, raz nie działa... Projektanci pokręcili Gildią. Stała się podatna nawet na zmiany ekip.
No i wymyślili Zyski Portalu i urządzili zalew gry Zyskami Portalu, bo po co jakaś tam Gildia?
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Stary temat jak świat :D
Ale ja napiszę że Iglice i Grzybki :)
I absolutnie nie są to jedyne najlepsze bo jest ich jeszcze bardzo bardzo wiele ;)
 
Po co odswiezacie temat, w ktorym widoczne sa wyniki ankiety robionej w czasach, kiedy mechanika gry i warunki byly zupelnie inne ? Wejdzie jakis poczatkujacy na forum, popatrzy na wyniki i jeszcze nie daj Boze sie nimi zasugeruje. Moim zdaniem ten temat powinien byc zamkniety, co najwyzej mozna zalozyc nowy, podobny.
 

Sorcha

Rycerz
Po co odswiezacie temat, w ktorym widoczne sa wyniki ankiety robionej w czasach, kiedy mechanika gry i warunki byly zupelnie inne ? Wejdzie jakis poczatkujacy na forum, popatrzy na wyniki i jeszcze nie daj Boze sie nimi zasugeruje. Moim zdaniem ten temat powinien byc zamkniety, co najwyzej mozna zalozyc nowy, podobny.
@Sorcha fajnie jednak od tamtego czasu trochę gra się zmieniła dlatego zaproponowałem odświeżenie tamtego tematu zamiast zakładania nowego :)
Przepraszam ale to @PMprzemek chciał odświeżyć temat, zamiast zakładać nowy jak widać z powyższego cytatu. Po tym jak tak tylko został przeze mnie wklejony post w którym @Lisha podsumowuje cuda.
 

DeletedUser2017

Guest
Macie rację temat jest za stary i nieaktualny - przepraszam za ten cudowny pomysł jego reanimacji :)
 
Do góry