• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Jednorazowa zmiana towarów bonusowych z przymuszonych na wybrane

Czy powinna istnieć możliwość choćby jednorazowej zmiany towarów bonusowych na inne?

  • Tak

    Głosy: 1 10,0%
  • Nie

    Głosy: 9 90,0%

  • W sumie głosujących
    10

Koval92

Kapłan
Gra wciska nam przymus posiadania bonusu takiego, jaki nam rozlosuje, co niestety kończy się porażającą ilością graczy mających bonusy do drewna, jedwabiu i klejnotów (ta gra ma coś, że faworyzuje akurat te bonusy) . Przez to na rynku cały czas są problemy, wszyscy tylko chcą wymieniać klejnoty na pył i eliksiry, jedwab na zwoje i kryształy, z 1 sortem najmniejszy problem bo najczęściej się różni.

Proponuję więc dodać jednorazową możliwość zmiany towarów bonusowych, tak aby to gracz zdecydował, jakie chce posiadać. Naprawi to ekonomię i gry i wyeliminuje z bractw opisy typu "z klejnotami nie przyjmujemy" .
Do dyskusji "czy w ogóle" oraz "jak dużo" taka zmiana powinna kosztować.
 
porażającą ilością graczy mających bonusy do drewna, jedwabiu i klejnotów (ta gra ma coś, że faworyzuje akurat te bonusy)
Nieprawda, gram na 3 swiatach i tylko w jednym bractwie mamy nadmiar
jedwabiu i klejnotow. W pozostalych 2 moje drewno, jedwab i klejnoty sa
towarem bardzo pozadanym, bo ich po prostu brakuje.
Widzisz tylko niewielki wycinek mapy serwera. Trafiles widocznie
w takie miejsce na mapie, gdzie wiekszosc (jeszcze) aktywnych
graczy ma bonus na te wlasnie surowce i do takiego bractwa.. Ja
z kolei w jednej wiosce bez bractwa nie bylbym w stanie kupic od
sasiadow jedwabiu i klejnotow, bo kroluja zwoje i pyl. Ofki moglyby
wisiec doslownie tygodniami. Prowincje na mapie ulozone sa wedlug
okreslonego schematu, ilosc prowincji poszczegolnych surowcow
rozklada sie rownomiernie. Gra niczego nie faworyzuje.
Proponuję więc dodać jednorazową możliwość zmiany towarów bonusowych, tak aby to gracz zdecydował, jakie chce posiadać. Naprawi to ekonomię i gry
Nie da sie ot tak zmienic towarow bonusowych, bo sa one przypisane
do okreslonego polozenia miasta gracza (wspomnialem juz o schemacie
ulozenia prowincji na mapie). To, na jakie surowce masz bonus zalezy od
tego, w jakim dokladnie otoczeniu sie znalazles, tzn. z jakimi dokladnie
prowincjami sasiaduje twoje miasto.

Tak pod kreska, problemem nie jest faworyzowanie przez gre okreslonych
surowcow, tylko "dziury" na mapie i przez to zbyt mala ilosc aktywnych
graczy w zasiegu kupca. Gdyby Inno Games wprowadzilo sensowny system
usuwania nieaktywnych kont (powtarzam: sensowny) i przenoszenia miast
w bardziej zapelnione rejony mapy, dla wiekszosci graczy skonczylyby sie
problemy z handlem.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Dodajmy, ze dzięki temu jest tylko 9 możliwych kombinacji towarów bonusowych
Niemożliwe jest posiadanie bonusa na np. marmur i zwoje ; drewno i kryształy czy stal i jedwab itd.
https://www.elvenstats.com/faq#boostCombinations
Towary bonusowe są w pewnym sensie powiązane ze sobą i niektóre pary surowców będą bardziej popularne
- marmur + kryształy , stal + zwoje , klejnoty + jedwab itd.,
Co nie zmienia faktu, że w 9 możliwych układach surowców (zależnych od miejsca na mapie) występuje po 3 bonusy z każdego surowca w każdym tierze, więc gra niczego nie faworyzuje (w T1 jest równo po 1/3 marmuru, stali i drewna) - po prostu część graczy jest nieaktywnych albo na niskich poziomach.
Prowincje z towarami/reliktami bonusowymi są zawsze dookoła miasta na godz. 12, 4 i 8 (zgodnie z tarczą zegara) - przy okazji to najprostsza metoda na sprawdzenia, jakie ktoś ma towary bonusowe.

Jak sobie z tym radzić :
1) W dobrze zorganizowanych bractwach Ci który mają sąsiadów z deficytowymi towarami ściągają je do bractwa robiąc za swego rodzaju pośredników
2) Budynki eventowe produkujące towary mają zawsze przesunięcie +1 lub -1 w stosunku do bonusowego - m.in. po to to zostało wprowadzone, żeby te braki jakoś zniwelować (w 100% się oczywiście nie da, bo to zabiłoby handel)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
@jarq powinien tu wpaść i wbić znaczek >ODRZUCONE PRZEZ TWÓRCÓW GRY< a nawet tylko >ODRZUCONE< bo pomysł jest zwyczajnie bezsensowny

pomysł jest niepotrzebny (żeby nie powiedzieć ze głupi). Czasami jakaś nowinka po tygodniu grania wpada na taki właśnie genialny pomysł, bo zamiast zapoznać sie z mechaniką gry to biadoli "bo ja nie mam desek na rynku, a mam stal i wszyscy moi sąsiedzi tez maja stal i w bractwie też wszyscy maja stal ogólnie złamanej deski nie można kupić... i sypią sie epitety jaka to gra jest zła i niedobra i niesprawiedliwa i.... a wystarczy tylko spojrzeć na mapę i włączyć mózg, bo widać jak wół że nie wszyscy produkują stal (przynajmniej teoretycznie). Trochę mnie dziwi, że ktoś z rocznym stażem gry proponuje coś takiego, ale cóż...

ale już nawet kij z tym dziecinnym postrzeganiem świata gry. Przyjmując nawet że byłoby to możliwe to idę o zakład, ze zdecydowana większość wtedy chciałaby produkować marmur i kryształ, bo te fabryki są o wiele ładniejsze od paskudnych jedwabników czy rzygających stalowni. No wtedy to by dopiero by handel kwitł że hoho... To ze nie można zmienić bonusów jest akurat bardzo dobre
 

DeletedUser110

Guest
Stalownie od jakiegoś poziomu na szczęście nie rzygają (pamiętam, jak sam o tym pomysł napisałem, bo mi się robiło niedobrze). A jedwab jest faktycznie paskudny - te wielkie pająki brrrr
 

Christo

Rozbójnik
Gra wciska nam przymus posiadania bonusu takiego, jaki nam rozlosuje, co niestety kończy się porażającą ilością graczy mających bonusy do drewna, jedwabiu i klejnotów (ta gra ma coś, że faworyzuje akurat te bonusy) . Przez to na rynku cały czas są problemy, wszyscy tylko chcą wymieniać klejnoty na pył i eliksiry, jedwab na zwoje i kryształy, z 1 sortem najmniejszy problem bo najczęściej się różni.

Proponuję więc dodać jednorazową możliwość zmiany towarów bonusowych, tak aby to gracz zdecydował, jakie chce posiadać. Naprawi to ekonomię i gry i wyeliminuje z bractw opisy typu "z klejnotami nie przyjmujemy" .
Do dyskusji "czy w ogóle" oraz "jak dużo" taka zmiana powinna kosztować.
Tu już nawet nie chodzi czy pomysł OK, czy NIE. To wina twórców, że pozwolili dojść do takiej sytuacji jaka panuje teraz z różnymi brakami surowców. Nasze kochane wioski widmo za to odpowiadają, bo liczą się statystyki, a nie aktywni gracze. Myślę, że tyle w tym temacie.
 

Koval92

Kapłan
To akurat prawda, ja mam np. cały czas zaznaczoną opcję "przeniesienia w lepszą lokację" i od roku mnie nigdzie nie przeniosło, a jestem na skraju mapy i z lewej strony mam same puste prowincje. Z jednej strony to dobrze, bo szybciej z nich złoto zbieram, z drugiej słabo bo nie mam połowy sąsiadów, którą mają inni gracze. Ja się dziwię, że na tym forum jeszcze nie ma tematu "przenosiny na żądanie", przydał by się, bo to jedyna opcja.
 
Ja się dziwię, że na tym forum jeszcze nie ma tematu "przenosiny na żądanie", przydał by się, bo to jedyna opcja.
Oj, temat przenosin czy to automatycznych, czy na żądanie byl juz
walkowany, niestety bez skutku. Tak samo temat usuwania nieaktywnych
kont. Znajomy trafil na sam skraj mapy, za sasiadow majac miasta-duchy,
pisal nawet w tej sprawie do supportu z prosba o manualne przeniesienie
jego miasta w inne, bardziej zaludznione rejony mapy, ale dostal odpowiedz,
ze obsluga nie ma takiej mozliwosci, bo nie posiada narzedzi, ktore by
to umozliwialy. Co ciekawe, to bylo za czasow, kiedy system automatycznych
przenosin jeszcze jako tako dzialal.
 
Do góry