• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kac książkowy, czyli coś do poczytania.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser145
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Zawsze możesz spróbować T. Pratchetta - poszczególne książki są zwykle krótkie/cienkie, szybko i przyjemnie się je czyta a jak wciągnie to masz czytania na lata ;)
 

DeletedUser

Guest
Ja osobiście gorąco polecam "Napój Ananków"-taka w miarę krótka powieść o tematyce satyryczno-społeczno-fantastycznej. Sam autor powiedział, że to "książka na pograniczu satyry i literatury fantasy". Utwór mocny, dosadny, trzeba umieć go zrozumieć...
 

DeletedUser

Guest
Polecam w temacie fantazji trylogię Garcia-Stohl (2 pisarki) "Piękne Istoty", "Istoty Ciemności" i "Istoty Chaosu" cuudna opowieść o dwóch światach realnym i fantasy istniejących obok siebie i dopełniających się nawzajem choć nie bez pewnych niebezpieczeństw.Polecam gorąco:) Z moich ulubionych to jednak nie fantasy a realny i kryminalny podany z dużą dozą humoru świat według Joanny Chmielewskiej. Jej książki mogę czytać non-stop i nigdy mi się nie znudzą:)No i osławiony Dan Brown to moja druga ulubiona lektura niestety wszystko co napisał przeczytałam już 2x i czekam niecierpliwie na kolejne jego książki:) Tak ogólnie to coraz mniej ludzi którzy kochają książki tym bardziej miło że taki temat się tu pojawił i że jest zauważony:)
Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Ogółem ja czytam fantastyczne, obyczajowe i ostatnio trochę z gatunku erotycznego :p Jestem w trakcie czytania "Love,Rosie", Ceceli Ahern :)
 

DeletedUser145

Guest
ulQuiorra jeśli szukasz czegoś 'małego' i krótkiego to polecam tak jak Tempus książki Pratchetta :)

'Piękne Istoty' hmm... Coś mi się kojarzy. Czy na podstawie tego nie nakręcili filmu przypadkiem?
Erotyka też jest fajna, tylko musi być dobrze napisana. Po wyjściu 50 Twarzy Grey'a podobne książki dosłownie 'wylały' się na rynek. Niestety większość z nich jest marna... :)
 

DeletedUser

Guest
Ta trylogia nie jest erotykiem aczkolwiek temat miłości jest jak najbardziej w tej opowieści:) I raczej filmu nie nakręcili ( choć głowy pod topór nie dam:D Polecam, nie będę opowiadała ale klimat jest fantastyczny długo nie mogłam wyjść z tego świata :)
 

DeletedUser145

Guest
Ellipsis ---> film :)

Ja nie często czytam książki miłosne, ale jeśli już to te nazywane 'Paranormal Romance' :)
 

DeletedUser9

Guest
Greya to ja nawet nie bede tutaj komentowal :)

W takim razie przyjrze sie ksiazka Pratchetta tylko jeszcze, czy polecacie cos szczegolnego od czego zaczac? Czy lepiej zebym sam sobie wybral ;)
 

DeletedUser14

Guest
Jak chcesz jeszcze coś szczuplejszego, to sobie znajdź jakieś zbiory opowiadań :p

Ostatnio na wydaje.pl natrafiłem na dość krótką debiutową książkę - "Szary mag", 54 strony, podobno bardzo fajna :)
http://wydaje.pl/e/szary-mag
 

DeletedUser9

Guest
Tzn nie mowie o az tak krotkich, chodzi mi o to aby nie byla to ksiazka wielotomowa z duza ilsocia stron kazdy, bo mnie po prostu odstrasza jak widze 500stron bo znam swoj zapał do czytania. Po prostu zeby nie za dluga ale ten tytul co dales tez zobacze bo chyba cos o magu :confused:
 

DeletedUser14

Guest
Ja jako krótka odbieram mniej niż 200 stron :p A takie trudno znaleźć :p
 

DeletedUser9

Guest
Nawet jak bedzie 300 czy nawet 500 ale bedzie to jeden tom i wciagnie mnie po pierwszym rozdziale to juz jest sukces ;)
Po prostu nie lubie takich ksiazek ktore maja X tomow po XXX stron i zeby zrozumiec cala fabule trzeba kazdy tom przerobic - to nie dla mnie :p
 

DeletedUser14

Guest
No, to jeszcze możesz spróbować "Angelfall" Susan Ee, niby 2 tomy, ale oba raczej krótkie ;)
 

DeletedUser145

Guest
Ja nie lubię krótkich książek, fajnie jak opowieść jest wciągająca i nie kończy się za szybko :)
 

DeletedUser14

Guest
To jeszcze może z takich prawie fantastycznych - seria Gone, sześć książek, bardzo wciągające. Niby dla młodzieży, ale krwawe, brutalne, intrygujące :)
 

DeletedUser

Guest
Ja bym polecił, krótką lecz bardzo ciekawą książkę : Kto zabrał mój ser?

Po przeczytaniu człowiek inaczej patrzy na codzienność i zaczyna inaczej ją odbierać. Coś co kiedyś mogło się wydawać nieosiągalne zaczyna być osiagalne... Bardzo polecam.
 

DeletedUser

Guest
To może sięgniemy do klasyki nieco? Philip Dick "Ubik"... Sci-Fi ale tak napisane, że po przeczytaniu masz w głowie ......:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry