• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kac książkowy, czyli coś do poczytania.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser145
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser145

Guest
Tego nie czytałam, jakoś nie mogę się za to zabrać. W sumie może to głupie, ale nie podoba mi się okładka :) Niby 'nie oceniaj książki po okładce', ale jednak nie... Po prostu nie... :)
 

DeletedUser

Guest
Wędrowycza czyta się... przyjemnie. Jest zabawny na swój sposób - nie żałowałem czasu z nim spędzonego. Z Pilipiuka to czytałem jeszcze "2586 kroków" - też polecam. Cykl Oko Jelenia jest na mojej długiej liście do przeczytania.
Z Sapkowskiego polecam oczywiście Trylogię Husycką
 

DeletedUser

Guest
Nie każdemu pasuje ten prześmiewczy styl. Jednak umieszczenie jako egzorcysty bimbrownika i ogólnie na bakier z prawem, do tego z kolegami, którzy potrafią go uwolnić, po prostu wysadzając ścianę komisariatu, to jednak trochę niezbyt pasujące do pojęcia poważnej książki ;)
EDIT: Wnuczka też ma specyficznego ;) Motyw z ostatnim życzeniem w jego starciu z wampirzycą był komiczny choć mocno niepoprawny ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14

Guest
Oko Jelenia polecam, ciekawe, w niektórych miejscach trzyma w napięciu, w niektórych jest śmieszna, a w niektórych, niestety, akcja toczy się mozolnie, tak jakby nie chciała :p
 

DeletedUser

Guest
Może rzucę autorami? Piers Anthony, Anna Brzezińska, Alison Croggon, Trudi Canavan, Orson Scott Card, Kristin Cashore, Cinda Williams Chima, Eugeniusz Dębski, Jarosław Grzędowicz, Herbert Frank, Paul Hoffman, Robert Howard, Anna Kańtoch, Maja Kossakowska, Feliks Kres, Ursula Le Guin, Graham Masterton, Anne McCaffrey, Andre Norton, Rafał Orkan, Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Andrzej Sapkowski, Karl Edward Wagner, Janusz Zajdel, Roger Zelazny, Andrzej Ziemiański, Rafał Ziemkiewicz... Komuś coś? Bo to jedynie wybór spośród wielu w mojej biblioteczce ;)
 

DeletedUser145

Guest
Wiele osób mi mówiło, że Wędrowycz jest naprawdę fajny. Ale niestety jak na ten moment nie mogę się przekonać do tej książki :) Może kiedyś...
 

DeletedUser

Guest
Czuję się dumny, że większość z tych autorów znam bez sprawdzania :)
Gratuluję zbioru książek :) mój się dopiero niestety tworzy :)
 

DeletedUser145

Guest
Hmmm są nazwiska mi znane :)
Mnie się marzy taki mały pokoik, od sufitu aż po podłogę wypełniony książkami... Wyłożony wielkimi poduchami :D
 

DeletedUser

Guest
Ograniczyłem się tylko do fantastyki. Moje zbiory to nieco szerszy zakres. Także literatura popularna, informatyczna, piękna, biografie, podróżnicze :) Tak więc obok tych można bez problemu trafić Kapuścińskiego czy... Einsteina albo Kopernika :D W rodzinie książki to standardowy prezent. Tak więc zbiory z roku na rok większe.
 

DeletedUser145

Guest
Ja już go widzę... Stosy książek, poduchy na ziemi, małe lampki oświetlają wszystko... A na parapecie, przy wielkim oknie miejsce żeby się wyciągnąć i czytać w zimowe wieczory... Ehh... :)
 

DeletedUser14

Guest
6906_be1f_480.jpeg


Mi jeszcze dodatkowo regał jako drzwi do niego i byłoby super :p
 

Deleted User - 34008

Guest
thek ( w sumie to dlaczego swoje nicki piszecie z małej litery ? ) przytoczył kawał mojego życia tymi autorami, a to tylko niewielka część...
Jeśli chodzi o Pilipiuka - wnuk Wędrowycza ma soją historię; "Norweski dziennik", warto też przeczytać cykl " Kuzynki" zanim się przeczyta "Oko jelenia", bo Pilipiuk podobnie jak King miesza fakty i postaci w różnych swoich książkach i trochę się traci jak się czegoś nie wie.
Z ostatnio przeze mnie przeczytanych podobał mi się cykl Magdaleny Kozak "Wampiry w ABW"
 

DeletedUser

Guest
@Kusziel Ja od zawsze pisałem swój nick z małej, więc to kwestia przyzwyczajenia z mojej strony. Z dużej jakoś mi się zawsze dziwny wydawał ;)

Co do książek, to ja większość czytałem w bibliotece miejskiej w moim rodzinnym mieście, bo mieli tam duży dział fantastyki. Wiesz jaką miałem radochę gdy się okazało, że moja żona także w tym gatunku gustuje, a na dodatek ma bardzo pokaźny zbiór? Ja daję książki jej, ona mi... Albo mówię, żeby sobie wybrała jakie chce. I tak czytamy wszystkie oboje :D
 

DeletedUser

Guest
To ja dodam coś od siebie jeśli się powtórzę to wybaczcie ale na ta chwilę pobieżnie poczytałem ten temat. Tak więc z mojej strony:
*3 Sagi od Margit Sandemo gdzie proponuję kolejność taką jak wymieniłem:
- Saga o Ludziach lodu (47 tomów)
- Saga o czarnoksiężniku (15 tomów)
- Saga o królestwie światła (20 tomów)
*Kroniki czarnej kompanii autorstwa Cook Glen (nie odmieniam bo niestety nie potrafię się połapać w odmianie nazwisk zagranicznych)
* 20? tomów autorstwa R.A Salvatore o Drizzt Do'Urdenie :)

Na razie tylko te bo szczególnie mi do gustu przypadły chociaż mogę o wiele więcej podać ;)
 

DeletedUser145

Guest
Ostatni tydzień biegałam chyba po wszystkich bibliotekach żeby skompletować mojej mamie całą Sagę o Ludziach Lodu :) Udało mi się, ale nie obyło się bez rozpiski co gdzie wypożyczyłam :D
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli chodzi o Sagę o Ludziach Lodu - proponuje sprawdzać aukcje, bo niekiedy za 100-150zł można kupić wszystkie tomy (mojej przyjaciółce udało się za 100zł kupić), a to śmieszny wydatek patrząc na tą ilość tomów jak i stron na bardzo długie godziny. No i ładnie wygląda taka kolekcja :)
 

DeletedUser215

Guest
Śniadanie z kangurami, Bill Bryson
Ciekawa i jednocześnie zabawna książka, z której dowiemy się wiele interesujących faktów na temat Australii. Autor ubarwia podróż po Australii zabawnymi anegdotami dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko. Polecam tym, którzy interesują się książkami podróżniczymi. :)
 

DeletedUser233

Guest
Więc ja też,jak wielu z was kocham czytać ale nie wszystko jak leci.Fantastyka,kryminały,morderstwa,książki grozy,horrory.O sprawach złych i strasznych wolę czytać nie oglądać,chociaż nie powiem mam kilka ukochanych filmów:).
Nie mam swojej biblioteczki i raczej nie chciała bym mieć,nie potrafiła bym tej samej książki czytać jeszcze raz.Biblioteki tam się zaopatruje w to co lubię.
Co bym wam poleciła hmm,ostatnio wpadły mi książki Stefana Dardy seria "Czarny wygon"mamy cztery tomy i czyta się naprawdę gładko.
Teraz wzięłam Jacka Piekary "Ja inkwizytor" dotyk zła.Zobaczymy.
 
Do góry