• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kac książkowy, czyli coś do poczytania.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser145
  • Data rozpoczęcia

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Też się przyłączę (postaram się nie powielać tytułów/nazwisk), u mnie króluje głównie fantastyka, a z niej za godne polecenia uważam:
- "Trylogię Zimnego Ognia" Celii S. Friedman
- trylogię "Trójca" Fiony McIntosh
- cykl "Księga Wszystkich Dusz" Deborah (Debory?) Harkness - 3 tomy w oryginale, w polskiej wersji przedzielone na pół i wydane tylko 4, ale da się kupić/zamówić ostatni tom po angielsku
- "Koniec Pana Y" Scarlett Thomas
- seria Dragonlance
-
książki Neila Gaimana
- Alistair Maclean
- "Park Marzeń" Larry'ego Nivena i Stevena Barnes'a
Z tego, co dane mi było zauważyć, rosyjska fantastyka jest pełna humoru, czasem absurdalnego, niestety w Polsce rzadko wydają więcej niż 2 tomy jakiejś serii. Mogę polecić takie tytuły jak: "Czerwień na czerwieni", "Profesjonalny zwierzołak", "Przekraczając granice" (z tego chyba wydali 'aż' 3...). Poza tym wspomniani już Diaczenko fajnie piszą, ostatnie, co ich czytałam, to "Magom wszystko wolno".
Połączenie fantasy i detektywistycznych klimatów - "Akta Harry'ego Dresdena" i kontynuacje.
Z tytułów młodzieżowych: "Wampiraci", "Tunele", "Czarodzieje skrzydła nocy", "Septimus Heap"
Z polskich pisarzy: Jakub Ćwiek, Konrad Lewandowski, Marcin Mortka i (niekoniecznie fantasy) Dorota Terakowska.

A odnośnie Terry'ego Goodkinda i jego "Miecz Prawdy" - tak, seria jest super, ale do "Spowiedniczki" i prequel "Pierwsza Spowiedniczka", "Wróżebna machina" i jej kontynuacje są dużo gorsze. "Długu wdzięczności" i "Pani śmierci" nie czytałam, więc nie wiem.
 

DeletedUser1496

Guest
Hej :)
Już mój Nick wskazuje, co lubię czytać najbardziej :)
Polecam kochającym fantastykę cykle powieściowe Eddingsa (Davida)
Belgariada i jej kontynuacja - Malloreon, należą w ogóle do moich ulubionych pozycji,
ale oczywiście są też inne, które też gorąco polecam: Elenium, Tamuli i inne.
Z tego gatunku również uważam za wyjątkowe powieści Mercedes Lackey - Trylogie Heroldów Valdemaru czy Ostatniego maga Heroldów, też są niesamowite.
Gorąco polecam
Pozdrawiam :)
 

DeletedUser1447

Guest
Czytał ktoś "Anioły Śmierci" Billego Kinga? Ponoć jeszcze są jakieś dalsze części?
 

DeletedUser2639

Guest
Polecam książki zmarłej przed kilkoma dniami, świetnej Ursuli Le Guin:
  • "Ziemiomorze"
  • "Sześć światów Hain"
  • "Rybak znad Morza Wewnętrznego"
 

DeletedUser2043

Guest
Jak ktoś lubi się pośmiać polecam "Forresta Gumpa", jeżeli oglądaliście film, tym bardziej powinniście przeczytać książkę - jest znacznie lepsza od filmu.
 

jakub357

Łucznik
Jak ktoś lubi się pośmiać polecam "Forresta Gumpa", jeżeli oglądaliście film, tym bardziej powinniście przeczytać książkę - jest znacznie lepsza od filmu.
Film był tak długi, że w 1/3 jego czasu trwania, już myślałem że będzie koniec. A tu nieee. Niestety nie dotrwałem do końca, wymiękłem gdzieś po połowie :)
 

DeletedUser2927

Guest
Zaatakowałam 'Ziemiomorze' Ursuli Le Guin wspomnianej wcześniej, zaczynając od 'Czarnoksiężnika z Archipelagu' i wciągnęło mnie do reszty. Jednocześnie czytam 'Rose Madder' S. Kinga, którego darzę ogromną sympatią i sentymentem, chociaż nie potrafię przeboleć zakończenia Kopuły.
 

DeletedUser2487

Guest
A ja gorąco polecam "Kroniki królobójcy" Patricka Rothfussa, cud miód malina. Arcydzieło :)
 

DeletedUser3499

Guest
fantasy i romanse:
-seria ,,Rywalki"
- corredo ,,Herbata szczęścia"
Uwielbiam te książki:):):)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3332

Guest
Hehe, to ja chyba się wyłamie i jak ktoś potrzebuje lekkiego fantasy to książki ze świata Forgotten Realms polecę.
Legendy Drizzt'a
Salvatore na czele.

Także polecany już tutaj Cykl Demoniczny Peter'a Brett'a jest godny przeczytania. Stworzony tam świat jest niesamowity.

Sapkowski z Wiedźminem to oczywiście pozycja obowiązkowa (ale przyznam szczerze ze jak dzieło Sapka jest dobre, tak świat stworzony w grze bije Sapka na głowę)

Warto także zwrócić uwagę na początki historii Ksin'a K.Lewandowskiego, ciekawy świat, niestety dalej pociągnięta historia już nuży.

I często mi polecano Trylogię Czarnego Maga, ale zacząłem od początku, chyba od Uczennicy i poniosłem klęskę. Nie do przełknięcia dla mnie. Może kiedyś się pokuszę o ponowne podejście do tematu, ale chyba już od innej strony :p
 

DeletedUser3604

Guest
Cieplutko polecam "SIlmarilion" Tolkiena a jeżeli chciało by się czytnąć coś bardziej Polskiego to koniecznie "Ja Inkwizytor" Piekary, genialny pomysł wykreowania alternatywnego świata.
 

DeletedUser3332

Guest
Pomysł ciekawy, kilka pierwszych zaliczyłem, ale nie pamiętam dokładnie. Chciałem dalej ciągnąć Inkwizytora ale nie pamietam na czym skończyłem.

Która książka kończy sie tym ze dostaje
Anioła do pomocy
?
 

DeletedUser3604

Guest
Jeżeli myślimy o tym samym To Łowcy Dusz, choć mogę się mylić musiałbym sobie odświeżyć przygody Mordimera.
 

Sorcha

Rycerz
Po ukazaniu się pierwszej części trylogii [Geim] Andersa De La Motte można powiedzieć trochę o wyzwaniach w internecie, a trochę o trollach internetowych, nie mogłem się doczekać kolejnych. Polecona mi przez dziennikarkę, która lubi czytać książki, sama pisze. Pomyślałem, zobaczyłem oceny. Thriller/kryminał skandynawski może być super, po przeczytaniu całej trylogii (pozostałe części to [Buzz] i [Bubble]) zobaczyłem, że to nie żadna fikcja podobne rzeczy dzieją się naprawdę, wystarczy poczytać i pooglądać wiadomości. Książki są świetne ale z uwagi na zastosowane słownictwo, akcje itp polecana raczej dla osób 18+.
Ja kupowałem książki pojedyńczo, ale teraz można trafić komplet jak ktoś lubi klimaty skandynawskie to warto :cool:!!!
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3575

Guest
Ja bardzo bardzo polecam osobom lubiącym fantastykę moje absolutne hity ostatniego czasu:
Olga Gromyko - cykl Wiedźma i cykl Rok Szczura
Michelle Paver- cykl Pożeracze Dusz
Robert Wegner - opowieści z Meekhańskiego pogranicza
Wit Szostak -cykl o Smoczygórach
 

Bija

Zwiadowca
Właśnie zakończyłam cykl Kwiat Paproci polskiej pisarki Katarzyny Bereniki Miszczuk. Polecam gorąco. Czasy współczesne i trochę naszej słowiańskiej mitologii - genialna mieszanka. Czy kiedyś zastanawialiście się, jak to było gdyby Mieszko nie przyjął chrztu? ;)

@Ljosael dzięki za Gromyko i wiedźmę bardzo fajnie się przeczytała
 

Sorcha

Rycerz
Właśnie zakończyłam cykl Kwiat Paproci polskiej pisarki Katarzyny Bereniki Miszczuk. Polecam gorąco. Czasy współczesne i trochę naszej słowiańskiej mitologii - genialna mieszanka. Czy kiedyś zastanawialiście się, jak to było gdyby Mieszko nie przyjął chrztu? ;)
@Bija to idź za ciosem i jak lubisz książki Katarzyny Bereniki Miszczuk to polecam cykl Wiktoria Biankowska. Pod linkiem znajdziesz okładki książek z tego cyklu, to trochę romans, trochę fantasy;)! A jak wolisz coś mocniejszego to Druga szansa tej autorki.
 
Do góry