• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kac książkowy, czyli coś do poczytania.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser145
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1530

Guest
czy są tu jacyś czytający panowie?
bo jak są to waszą obowiązkową pozycją powinna być trylogia Stiga Larsona Millenium, zresztą polecam to również paniom
poza tym ostatnio polubiłem panią Paulinę Świst i jej serię o prokuratorze, komisarzu i przestępcy.
 

Greg8373

Zwiadowca
Z fantastyki polecam "Czarne Kamienie" Anne Bishop. Trylogia ... cholernie wciągająca ... Później jest jeszcze kilka książek z tej serii (też fajnych) ale 3 pierwsze to rewelacja ...
 

DeletedUser4281

Guest
Hej :)

Oto jeden z moich ulubionych tematów, książki. Chętnie dowiem się co lubicie czytać, co czytaliście ostatnio i co ciekawego możecie polecić :}

Moim ulubionym gatunkiem jest fantastyka. Ostatnio czytałam cykl 'Nocny Anioł' którego autorem jest Brent Weeks.

Uwielbiam trylogię Anioła Nocy. Myślę, że ze 3 razy zdążyłem już ją przeczytać
Ostatnio jednak nie mogę się nacieszyć książkami Brandona Sandersona. BookTube wciąż mówi o jego trylogii Z Mgły Zrodzony, ale jak dla mnie Archiwum Burzowego Światła nie ma sobie równych:)
 

DeletedUser4063

Guest
Steven Erikson i Ian Cameron-obaj opisujący Malazańską Księgę Poległych a ostatnio Kharkhanas. Grube książki (zwłaszcza Erikson) opisujące komplementarny świat gdzie w jednej książce bohater epizodyczny w drugiej jest głównym a bohaterowie nie są niesmiertelni, za to jest ich bardzo bardzo dużo i to nie z imion ale bardzo barwne postacie. Do tego chyba najlepiej rozpisany świat magii jaki spotkałem z płynnym przejściem od adepta poprzez maga do poziomu Gandalfa czy Elronda z Władcy Pierścieni, plus kilka pomysłów w pełni orginalnych jak temat jednopochwyconych i diversów ( animagia ) czy ras nieludzi (nie dostajemy głupich orków tylko kilka ras nieludzi o własnych kulturach, własnej architektórze a nawet jedną rase technologiczną krótkoogonowych jaszczórek żyjących w latających fortecach). Do tego smoki. W najlepszym możliwym wydaniu. Plus jedna rasa nieumarłych ze zdolnością przemiany w pył-coś jak zombiaki ale w pełni inteligentne). No i krótkie opowiadania o Korbalu Broachu i Bucheleinie Eriksona-klasyka typu Pan, Towarzysz Pana i wierny lokaj, tylko że dostajemy pełny humory krótkie opowieści o Demonologu w towarzystwie nekromanty-eunucha a lokaj to pechowiec-narkoman.

Polecam gorąco.

Niestety kilka książek nie było i chyba nie bedzie w najbliższym czasie tłumaczonych na polski niestety. Ale sporo jest w wersji polskiej.
 

DeletedUser4281

Guest
Faktycznie niedostępne w tej chwili u nas, chyba ze za ladna cene na allegro. Ale musze przyznac ze narobiles mi smaka i bede czatowal az sie pojawi.
 

DeletedUser4281

Guest
Nie wysoka cena jak na 16 tomów, ale zanim je kupie muszę przeczytać chociaż 1 czesc. Szkoda by bylo gdyby sie okazalo ze to jednak nie w moim guscie:(
 

DeletedUser4281

Guest
Tez wole papier:)

Właśnie kończę cykl Achiwa Temidy, napisane przez Sylwain Neuvel.
Wyjątkowa książka pod względem formy, składa się wyłącznie z zapisów rozmów. Troszkę w tym jest podobna do Illuminae, chociaż przyznaję że tego akurat nie czytalem i bazuję na tym co słyszałem.
W każdym razie gorąco polecam fanom wielkich kosmicznych robotów i wszystkim tym, którzy lubią powieści napędzane postaciami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry