• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kalkulator kosztów badań

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 848995699
  • Data rozpoczęcia

Deleted User - 848995699

Guest
Hej :)
Czy jest jakiś przelicznik kosztów aktywacji technologii w drzewku badań, jeśli chodzi o diamenty?
Pokazywany jest łączny koszt dla wszystkich brakujących surowców, a chodziłoby mi o pojedyncze wartości: ile diamentów za szt. surowca osady, szt. zwykłego towaru, żywego towaru itd.
 

Charlene

Szef kuchni
Mało prawdopodobne, żeby ktoś zagłębiał się w takie przeliczniki, bo diamenty przeważnie są używane w innych celach niż do przeskoczenia badań.
 
diamenty przeważnie są używane w innych celach niż do przeskoczenia badań
Zgadza sie, ale mimo to zdarza sie to jednak na tyle czesto, ze warto by miec taka tabelke z kosztami poszczegolnych surowcow w diamentach.
Moze nie cale badania, ale zdarzalo mi sie juz dobijac jakies koncowki badan diamentami. Ja sam nie zwracalem jakiejs dokladnej uwagi na koszty, wiec mam tylko bardzo mgliste pojecie na ten temat, ale mimo to potrafie na przyklad ogolnikowo powiedziec, ze Unuryt albo mana sa zaskakujaco tanie w porownaniu do innych surowcow :) Dosc tanie sa tez ziarna. Duzo drozsze sa juz zywe towary, a stosunkowo najdrozej wychodza surowce rasowe, przynajmniej w wiekszosci przypadkow. Drogo wychodza tez PW, ale tu cena jest znana, czyli 45 diamentow za 1 PW. Moze ktos bedzie znal w miare dokladne wartosci dla innych surowcow, sam bylbym zainteresowany takimi informacjami :)



.
 

Serengeti

Szef kuchni
Fajny temat, taka informacja może się czasem przydać :)
Jak pozbieramy dane w większej jednostce czasu, od różnych osób, to uda nam się pewnie zrobić taką tabelkę.
Ja mogę na razie podać, że w Żywiołakach jedna jednostka Esencji Elvenarów (surowca rasowego potrzebnego do postępu w badaniach) wynosi w zaokrągleniu 5,75 diamentu.
Dane wzięłam z dwóch bieżących badań, jak widzicie poniżej wyniki trochę się różnią (nieznacznie, ale jednak). Do końca rozdziału zostały mi jeszcze 4 badania z wykorzystaniem tej esencji, więc będę weryfikować te wyliczenia na pozostałych przykładach.
Brakuje 1585 esencji -> koszt w diamentach 9107 = 5,7457413
Brakuje 1785 esencji -> koszt w diamentach10297 = 5,7686274

Z ciekawostek mogę dodać, że rozbudowa portalu Żywiołaków z poziomu 3 na 4, bez żadnych surowców osady poza minerałami, kosztowała mnie 631 diamentów. To jest jednotygodniowy urobek gracza intensywnie iglicowego, a znacząca oszczędność miejsca w mieście, czasu i wszelkich innych zasobów, których nie musiałam zużyć na stawianie budynków osady i produkcję tych artefaktów :)
 

Deleted User - 198835

Guest
Koszty w diamentach różnią się w zależności od tego jaka jest suma potrzebnych wszystkich przedmiotów , tak samo jest z skończeniem oczekiwania diamentami - czym większa suma początkowa , tym więcej trzeba dać za jednostkę
Czasem kończę produkcję przyspieszaczy w AM za diamenty - produkcja trwa 3,5 - 5 godzin i za 1godzinę wtedy mniej się płaci diamentów niż za skrócenie o 1 godzinę oczekiwania na koniec budowy trwającej 2 - 3 dni , a za 1 godzinę zwiadu , który u mnie trwa ponad 7 dni trzeba dać jeszcze więcej , taka sama zasada jest za dawanie diamentów za brakujące towary
//
Patrzyłem u siebie latami na to ile trza diamentów , jak brakuje czegoś , albo chce się skrucić oczekiwanie (czasem budynek dający profity kończy się budować kilkanaście minut po tym , jak musiałem wychodzić do pracy , albo zwiad kończył się tak a wtedy naliczanie profitów z budynku , albo wysłanie kolejnego zwiadu opóźnia się o kilka do kilkunastu godzin

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

stapa11

Rozbójnik
U mnie w zywiolakach za brakujace 1353 essencji 9695 d (7.2:1)
Za banshee 6.1:1
Ale za droge ( inne badanie) juz 6.3:1

Za 53k many 1847d (34.8/1k)
Nie wiem, czy to nie zależy od tego co odkrywamy, a moze tez zalezy od tego czynnika, co do walk sie go stosuje, bo on taki jakby ogolny wskaznik rozwoju
 

Serengeti

Szef kuchni
Nie wiem, czy to nie zależy od tego co odkrywamy, a moze tez zalezy od tego czynnika, co do walk sie go stosuje, bo on taki jakby ogolny wskaznik rozwoju
Też tak może być... Myślę, że jak zbierzemy więcej danych, to będzie można wysnuć jakieś wnioski :)

Nie jestem w stanie sprawdzić ile by było za brakującą manę czy ziarna, bo mam ich za dużo :p Ale skoro oboje jesteśmy w Żywiołakach i ten parametr jest stały, to możemy na przykład porównać między sobą ile by było trzeba dopłacić za niedobór młotków czy monet, bo taki scenariusz mogę stworzyć :) I jeśli to będzie się różniło, to znaczy, że wpływa jakiś dodatkowy czynnik, np. poziom rozwoju miasta.
Jutro będę mogła na przykład zweryfikować, jak rozbuduję Portal na 4 level, to czy koszt Esencji Elvenarów w diamentach się zmieni. Przypuszczam, że nie, poziom portalu nie powinien robić różnicy, ale w tej grze wszystkiego się można spodziewać ;)

Też @Andrzej M miał wyżej ciekawą teorię, że składniki kosztują tym więcej, im więcej ich brakuje. To też mogę przetestować, dodając Esencję po trochu portalówkami i sprawdzając, czy przeliczniki się zmieniają.
 

Deleted User - 198835

Guest
Tu nie chodzi ile brakuje , ale cała suma jaką potrzeba
Czym większa ilość początkowa , tym więcej wychodzi diamentów na pojedynczą sztukę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Serengeti

Szef kuchni
Tu nie chodzi ile brakuje , ale cała suma jaką potrzeba
Czym większa ilość początkowa , tym więcej wychodzi diamentów na pojedynczą sztukę
Kolejne badanie z dzisiaj (Wiekuista droga):
Brakuje 2685 esencji -> koszt w diamentach 12915 = 4,8100558
To by akurat zupełnie zaprzeczało twojej tezie, bo tu diamentów potrzeba na starcie dużo więcej, a koszt jednostkowy wychodzi mniejszy.
@stapa11 miał za drogę stosunek 6,3:1, sporo więcej niż u mnie, co by ewidentnie wskazywało na jeszcze jakiś inny czynnik...

@stapa11 , a Portal masz na którym poziomie?

Edit: jeszcze sprawdziłam jedno badanie (Powiększenie oddziału 42):
Brakuje 648K młotków -> koszt w diamentach 3339 = 5,1527777 dx/1K
 

Deleted User - 198835

Guest
Może coś źle patrzyłem , albo zmienili
Ja patrzyłem bardziej na koszty skrócenia czasu niż dokładanie diamentów zamiast towarów
 

Serengeti

Szef kuchni
lvl3 - zbieram minerały na lvl4, za 2, 3 dni będę na lvl4.
Już wiem, że poziom portalu nie ma wpływu na wycenę.
Po rozbudowaniu n 4 level ceny się nie zmieniły.

Więcej danych po zabawie w rzucanie portalówkami:
Koszt początkowy 1600
Brakuje esencji 1485 -> Koszt w diamentach 8445 = 5,69

Koszt początkowy 1900
Brakuje esencji 85 -> Koszt w diamentach 491 = 5,78
Brakuje esencji 1685 -> Koszt w diamentach 9720 = 5,77

Koszt początkowy 2800
Brakuje esencji 985 -> Koszt w diamentach 4738 = 4,81
Brakuje esencji 2585 -> Koszt w diamentach 12434 = 4,81
Brakuje esencji 2785 -> Koszt w diamentach 13396 = 4,81

Wyglądałoby na to, że im koszt początkowy większy, tym cena jednostkowa mniejsza, ale z kolei badanie za 1600 temu przeczy... :/
 

Wojtek90

Zwiadowca
ratusz.PNG
Nie wiem czy to komuś będzie kiedyś potrzebne, ale mam obecnie stan unurytu równy 0 na magazynie. Natomiast rozbudowa ratusza kosztuje mnie 2912 diamentów (przy czym nie mam tylko unurytu, a pozostałe surowce mam). Wychodzi więc na to, że koszt unurytu to:
2912 : 280000 = 0,0104 diamenta / na 1 unuryt, czyli lepiej to czytając:
100 unurytu - kosztuje 1.04 diamenta,
1000 unurytu - kosztuje 10.4 diamentów,
10000 unurytu - kosztuje 104 diamenty.
 
Do góry