• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Karmienie Feniksa Zimnego Ognia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4411
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser4411

Guest
Witam wszystkich, moje pytanie brzmi następująco: Czy są jakieś stricte wymagane zasady co do karmienia, które zawsze muszą być spełnione??
Mam na myśli fakt że nakarmiłem ptaka zanim skończył się zwiad, a 14 pkt wiedzy jak nie było w pasku PW tak nie ma! Czy trzeba te punkty odebrać jakimś klikaniem w budynek zaraz po zakończeniu zwiadu. Czy trzeba to zrobić póki aktywny jest efekt karmienia, bo po jego zakończeniu PW przepadają??
 

DeletedUser2262

Guest
Witam wszystkich, moje pytanie brzmi następująco: Czy są jakieś stricte wymagane zasady co do karmienia, które zawsze muszą być spełnione??
Mam na myśli fakt że nakarmiłem ptaka zanim skończył się zwiad, a 14 pkt wiedzy jak nie było w pasku PW tak nie ma! Czy trzeba te punkty odebrać jakimś klikaniem w budynek zaraz po zakończeniu zwiadu. Czy trzeba to zrobić póki aktywny jest efekt karmienia, bo po jego zakończeniu PW przepadają??
Po zakończeniu karmienia efekt wygasa i nie ma możliwości otrzymania PW. Zakończenie zwiadu musi się odbyć w czasie "nakarmionego" feniksa.
 

DeletedUser4411

Guest
No tak, to oczywiste że po zakończeniu karmienia jego efekt wygasa. Ale czy to oznacza że PW które "skaczą" nad budynkiem i nie zostają zebrane w czasie trwania karmienia, znikają razem z zakończenia efektu?
 

Tajniakos

Paladyn
Ale czy to oznacza że PW które "skaczą" nad budynkiem i nie zostają zebrane w czasie trwania karmienia, znikają razem z zakończenia efektu?

Jest to wysoce prawdopodobne, że wtedy PW zniknie. Tak samo jak zmniejszy się ilość wojska np w koszarach po zakończeniu efektu karmienia brunera :) Znika efekt karmienia to znika i jego skutek.
 

DeletedUser4411

Guest
Aha, żałuje że nie wiedziałem o tym wcześniej. Bez efektu karmienia ten budynek jest wysoce...<ciach> :(
Nie dość że trzeba marnować przyspieszacze czasu na to aby się załapać na dwie serie zwiadu podczas jednego karmienia, to na dodatek te punkty mogą zniknąć. Słabe. Pora chyba wyrzucić ten śmietnik z mapy.
Dzięki za info i pozdrawiam

Temat do zamknięcia

edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blazius1

Paladyn
Przecież były ostrzeżenia na forum, że Bażant się nie sprawdzi.;) Prawie nikomu.

A PW znikają zgodnie z logiką mechaniki efektu karmienia. Koniec czasu karmienia oznacza, że znika efekt karmienia. I niezebrane PW szlag trafia. Czas karmienia wygasa, to efekt wygasa. Nic panie nie poradzisz.

Od miesiąca staram się wniknąć w logikę projektanta i zgaduję, że chodziło mu o to, że mały stażem gracz może mieć tylko Bażanta (żadnych innych Zwierzaków) i mieć nadwyżkę karmy i chcieć/móc często przedłużać czas karmienia, nawet "na zakładkę". I dopóki ten efekt trwa, dopóty masz szanse wykonać zbiór PW. Po każdym ze zwiadów osobno, lub zbiorczo jeden raz. Żeby PW tak łatwo nie przepadały.

Nadal niewiele w tym sensu, ale chociaż odrobina.
O ile się da "na zakładkę" - tego nie zamierzam sprawdzać. Choć mam bażanta, to nigdy nie zamierzałem go karmić. (edit: da się)

W każdym razie myśl przewodnia, jeśli jakaś w ogóle była, to chyba taka, żebyś raczej przedłużał czas karmienia, a nie skracał czas zwiadu.
Chodziłoby więc o to, że zdolność z karmieniem Bażanta ma o tyle sens, o ile czas karmienia jest bardzo długi. A bardzo długi byłby tylko gdyby podładować go karmą, najlepiej nawet "na zapas".
Nie o dobę czy dwie. O kilka dób. Bo jak widzisz, ta doba to skandalicznie krótki czas. Tyle co nic.

Także z efektem karmienia ten budynek jest nadal wysoce <ciach>. Wyburzyłbyś prędzej niż później.

edytowano//Urdur
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Jest w tym wątku małe zamieszanie, więc jednak sprawdziłem jak działa Bażant w praktyce.

1) Można nakarmić Bażanta "na zapas". Zadanie Bażantowi drugiej Karmy dla zwierzaka przedłuży aktualny czas karmienia Bażanta o kolejną dobę.
2) 14 PW (10 poziom) wpada bezpośrednio do Paska Wiedzy, więc tu nie ma zbioru. Moment zaliczenia 14 PW, to moment zakończenia zwiadu.
3) Zbiór PW dotyczy jedynie pasywnej zdolności Bażanta. Czyli zebrać trzeba 2 PW (10 poziom) - rzadziej niż raz na dobę.
Brak zbioru 2 PW oczywiście nie blokuje przychodu z aktywnej zdolności i nie blokuje paska PW. Zdolność pasywna i aktywna działają zupełnie niezależnie (i trudno by było inaczej).

Czyli mój wniosek jest aktualny: przedłużanie czasu karmienia może mieć sens - pod warunkiem posiadania nadwyżek karmy.
Skracanie czasu zwiadu z powodu Bażanta ogólnie wg mnie nie ma większego sensu i to z kilku powodów. Co najwyżej wyjątkowo.
 
Do góry