• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kilka pomysłów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser149
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser149

Guest
Witam serdecznie, jestem nowym graczem, aczkolwiek grałem już w kilka gier od InnoGames, stąd też mój post.
Mianowicie mam kilka pomysłów którymi chciałbym się podzielić z supportem oraz resztą graczy.
Zacznę od tego iż gra zapowiada się świetnie i naprawdę ma szansę być grywalną, zabawną oraz satysfakcjonującą produkcją.
Moim pierwszym pomysłem jest promocja gry. Oczywistym faktem jest, iż zarabianie na grze oraz zadowolenie graczy jest priorytetem twórców. Aczkolwiek gra nie zdobędzie wielu fanów jeśli będzie promowana tylko na stronach gier od InnoGames. Uważam, że fajnym pomysłem, na którym skorzystałyby obie strony (Gracze oraz twórcy) byłoby promowanie gry poprzez np: portale społecznościowe (takie jak facebook bądź google+). Chodzi mi o proces który mógłby wyglądać następująco: Gracz wrzuca banner gry Elvenar na swoim profilu facebooka lub google+, dodaje krótką adnotację z reklamą gry a w zamian dostaje za to np: jednorazowo 50 diamentów. Dzięki temu gracze Elvenar zdobywają walutę premium, a InnoGames ma szansę pozyskać nowych graczy oraz potencjalnych klientów usług premium. To tylko pomysł, który mógłby zostać rozwinięty, ale uważam, iż byłby on naprawdę korzystny dla obu stron :).
Drugim moim pomysłem jest coś apropo aktywności graczy. Od razu zaznaczę, iż nie jestem pewien czy ta mechanika już nie została wprowadzana, informuję jedynie o swoich obiekcjach tego dotyczących. Jestem, można by rzec weteranem gry Plemiona, pierwszej wersji, oraz aktualnie zdobywam doświadczenie również w drugiej wersji. Chodzi mi o mechanikę z plemion, która polegała na tym, iż nieaktywny gracz który X czasu nie logował się do gry, jest zamieniany innym graczem bądź pustym terenem (w tym wypadku prowincją). Piszę o tym gdyż, otoczony jestem 13 graczami z których praktycznie nikt nie gra. A system sąsiedzkiej pomocy w Elvenar jest czymś co naprawdę ma szansę pomóc graczom i dobrze byłoby gdyby był rzeczywiście praktykowany, a niemożliwym jest by tak się stało, jeśli jedna strona jest nieaktywna.
Trzecim, jest zapraszanie graczy. Tutaj wyglądałoby to tak: Gracz który przejął prowincję, może zaprosić nowego gracza (który zmuszony byłby się zarejestrować by dołączyć, rzecz jasna) który miałby utworzone miasto na owej prowincji. W ten sposób, znów obie strony zyskują. Gracz zyskuje przyjaciela który będzie aktywny, a InnoGames nowego gracza :).
Natomiast czwartym i na chwilę obecną ostatnim jest pomysł dotyczący czegoś, co skupiło by danych graczy w konkretnym społeczeństwie. Tu kolejne nawiązanie do Plemion. Chodzi mi oczywiście o coś na wzór plemienia. Z tym, że są to realia fantasy, więc zdecydowanie adekwatniej brzmiałaby np: Gildia, Zakon czy też Liga. Miałoby to oczywiście na celu nie tylko bezcelowe skupienie graczy w jednej społeczności tak żeby mogli sobie rozmawiać. Niosłoby to np: Korzyści handlowe czy też bonusy w prowincjach zajętych przez członka "gildii". Gracze z tej samej gildii mieliby np. możliwość wystawiania towarów na rynku gildijnym i dostawali by bonusy za pomoc kolegom. A bonusy w prowincjach to np: +25% ataku i +25% obrony jednostek w danej prowincji która już została zajęta przez członka gildii :).

Pozdrawiam serdecznie
Oraz czekam z niecierpliwością na wypowiedzi :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14

Guest
Hmm, chyba 1 pomysł = 1 temat, bo inaczej trochę trudno by zagłosować w ankiecie (której brak i musisz dodać ;))
 

DeletedUser13

Guest
ogolnie gra jest juz promowana, między innymi na FB. A rzesza Graczy udostępnia ich linki praktycznie za free (bo lubią ;))
 
Status
Zamknięty.
Do góry