• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kilka pytań.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser73
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser73

Guest
Witam, mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale. Mam do zadania kilka pytań:
1. Dlaczego forum jest tak mało czytelne?
2. Czy w grze pojawi się forum?
3. Dlaczego czat jest tak słabo pomyślany, a właściwie to niepomyślany. Czemu przy każdej wiadomości jest po odświeżeniu nad wiadomością, że została oa wysłana np dziś czy wczoraj.
4. Dlaczego czat się kasuje ni stąd ni z owąd.
5. Dlaczego po odświeżaniu strony mamy włączony przeklęty zoom, a żeby go wyłączyć kliknąć należy 2 razy bo system uważa, że takowego zblizenia nie ma
6. Czy planowane są jakieś eventy?
7. Czy będą na forum jakieś konkursy?
8. Dlaczego na czacie nie działają ŻADNE bb-code?
9. Dlaczego nie da się kopiować nic z czatu.
10. Dlaczego na czacie wystepuje cenzura? Chyba logiczne, ze jak ktoś by się nie podobał to można go wywalić itp.
11. Dlaczego niekiedy podczas pisania na czacie i wybrania literki "ą" cały tekst przed nią jest kasowanyn?
12. Czy planowane jest ulepszenie pomagające ludziom zaoszczędzić czas? Podczas robienia rundki pomocy z bractwie męczące jest klikanie w bractwo, zmieniaie zakłądki, zmienianie stron..
13. Dlaczego na targu nie ma opcji, aby wybrać ile ofert chce się wysawić tylko każda musi iść osobno? A co za tym idzie trzeba klikać milion razy.
14. Dlaczego w powiadomieniach nie ma osobnych zakładek np na przyjęcie ofert handlowych, pomoce oraz akcje związane z bractwem?
15 Dlaczego jedostki są tak słabe w porównaniu do oporu w wioskach?
16. CZy planowane jest więcej jakichś interakcji między graczami? CZy bawimy się w boba?
17. Dlaczego podczas pisania wiadomości, w momencie kiedy przypadkowo kliknie nam się gdzieś poza okno nie ma jakiegoś powiadomienia i CAŁY tekst idzie... ?
18. Czy planowane jest dodanie w zakładce członków bractwa jakiejś kolumny z czasem jaki pozostał nam do udzielania pomocy sojusznikom?
19. Dlaczego nie ma jakiejś minimapy do lepszego ogarnięcia tego co podbiliśmy lub nie?
20. Dlaczego nie ma na targu filtra do osób, które odkryliśmy a jest jedynie dla sojusznikow?

Wyszło trochę więcej niż kilka no ale cóż... Niedopracowań tyle.. Proszę o odpowiedzi na wszystkie pytania, najlepiej przez administratorów gry.
 

Deleted User - 34008

Guest

DeletedUser

Guest
Witam, mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale. Mam do zadania kilka pytań:
1. Dlaczego forum jest tak mało czytelne?
Nikt do tej pory nie sygnalizował aby forum było nieczytelne? Co konkretnie według Ciebie to sprawia?
2. Czy w grze pojawi się forum?
W grze Forum dostępne jest w opcjach( Koło zębate-pytajnik-Forum)
3. Dlaczego czat jest tak słabo pomyślany, a właściwie to niepomyślany. Czemu przy każdej wiadomości jest po odświeżeniu nad wiadomością, że została oa wysłana np dziś czy wczoraj.
Zgłoszone jako błąd
4. Dlaczego czat się kasuje ni stąd ni z owąd.
Zgłoszone jako błąd
5. Dlaczego po odświeżaniu strony mamy włączony przeklęty zoom, a żeby go wyłączyć kliknąć należy 2 razy bo system uważa, że takowego zblizenia nie ma
Zgłoszone jako błąd
6. Czy planowane są jakieś eventy?
Tak
7. Czy będą na forum jakieś konkursy?
Tak
8. Dlaczego na czacie nie działają ŻADNE bb-code?
Tak jak pisał Kusziel. Sygnalizujemy cały czas, że czat nie spełnia oczekiwań graczy.
9. Dlaczego nie da się kopiować nic z czatu.
Sygnalizujemy cały czas, że czat nie spełnia oczekiwań graczy.
10. Dlaczego na czacie wystepuje cenzura? Chyba logiczne, ze jak ktoś by się nie podobał to można go wywalić itp.
Jest to zarządzenie odgórne, gra ma być pokojowa, bez agresji, przekleństw i wulgaryzmów.
11. Dlaczego niekiedy podczas pisania na czacie i wybrania literki "ą" cały tekst przed nią jest kasowanyn?
Jest to problem z grami opartymi na Flashu, tak jak pisał Kusziel było już zgłaszane https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/zgłoszenie-problem-z-literą-ą.448/
12. Czy planowane jest ulepszenie pomagające ludziom zaoszczędzić czas? Podczas robienia rundki pomocy z bractwie męczące jest klikanie w bractwo, zmieniaie zakłądki, zmienianie stron..
Tak, zgłaszałam to. Dostałam odpowiedź, że nasze pomysły bardzo się im podobają i postarają się część z nich zaimplementować po wprowadzeniu podstawowych elementów gry (obstawiam, że chodzi tu o Antyczne Cuda i rasy gościnne)
13. Dlaczego na targu nie ma opcji, aby wybrać ile ofert chce się wysawić tylko każda musi iść osobno? A co za tym idzie trzeba klikać milion razy.
Analogiczna odpowiedź jak powyżej, po wprowadzeniu podstawowych elementów gry zajmą się doskonaleniem tego co jest.
14. Dlaczego w powiadomieniach nie ma osobnych zakładek np na przyjęcie ofert handlowych, pomoce oraz akcje związane z bractwem?
Nikt tego do tej pory nie zgłaszał- Zapraszam do działu Propozycje-proszę stworzyć temat i dodać ankietę.
15 Dlaczego jedostki są tak słabe w porównaniu do oporu w wioskach?
Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Tak zaplanowali devsi? Jedyne co mogę zrobić to przekazać uwagi dalej ale muszą być konkretne- która jednostka? i wszystkie szczegóły itd,itp-również dział Propozycje
16. CZy planowane jest więcej jakichś interakcji między graczami? CZy bawimy się w boba?
Prawdopodobnie Tak, chociaż sami nie posiadamy jeszcze takich informacji, więc nie możemy nic przekazać. Zgłaszane były propozycje odnośnie Aren bitewnych itd. zobaczymy co się przyjmie.
17. Dlaczego podczas pisania wiadomości, w momencie kiedy przypadkowo kliknie nam się gdzieś poza okno nie ma jakiegoś powiadomienia i CAŁY tekst idzie... ?
Pisanie Wiadomości gdzie? Na Forum? Czacie? w Grze? Proszę zgłosić jako błąd.
18. Czy planowane jest dodanie w zakładce członków bractwa jakiejś kolumny z czasem jaki pozostał nam do udzielania pomocy sojusznikom?
Tak, propozycja bardzo się spodobała (dzięki Thek za aranżacje graficzną) skupiają się na dodawaniu elementów, później będą je udoskonalać.
19. Dlaczego nie ma jakiejś minimapy do lepszego ogarnięcia tego co podbiliśmy lub nie?
Fajny pomysł, zgłaszany analogicznie jak powyżej.
20. Dlaczego nie ma na targu filtra do osób, które odkryliśmy a jest jedynie dla sojuszników?
Chyba nikt tego jeszcze nie sygnalizował. Proszę o temat w dziale Propozycje.


Uff
 

DeletedUser

Guest
Ad 15.
Co prawda nie gram jakoś specjalnie długo, ale na temat walk mogę chyba się wypowiedzieć. Siła jednostek jest w porządku. Co prawda może inaczej rozwiązałbym kwestie dodatkowych umiejętności jednostek, ale pewnie jest to spowodowane długoletnią grą w Heroes 3. Należy pamiętać, że różnorodność jednostek spotykanych w prowincjach jest mocno ograniczona, natomiast my cały czas rozwijamy swoje koszary. Wielkość oddziałów również nam rośnie, a więc wojska z jakimi walczymy muszą stawiać jakiś opór.
Do tego nie wiem czy jaki tryb walki wybierasz: automatyczny czy ręczny(?). Jednak w automacie straty są ogromne nie ze względu na siłę naszych wojsk, a ze względu na durny AI komputera. Po to mamy te magiczne heksy, aby wykorzystywać galaretę w naszej czaszce ;-)
 

DeletedUser73

Guest
Witam, mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale. Mam do zadania kilka pytań:
1. Dlaczego forum jest tak mało czytelne?
Nikt do tej pory nie sygnalizował aby forum było nieczytelne? Co konkretnie według Ciebie to sprawia?
Chociażby nazwa działu
Pytania & Odpowiedzi. Logicznie myślący człowik uzna, że jest to dział do zadawania pytań, gdzie można uzyskać odpowiedzi dotyczące gry, bo Pomocna dłoń do tego nie pasuje. No al ktoś se stwierdził, żę ten dział należy poświęcić devom, którzy raz naa ruski rok odpowiedzą na pytania. Dlaczego istnieją działy Ratusz i Ogólne? Nie można tego uporządkować w jednym? Po co rozdzielać to na dwie części znaczące ogólnie to samo? Dlaczego działy światowe są na końcu? i to w dodatku za działami do spamu, luźnymi? Następna rzezc dlaczego emoty pokazują się na samym dole pod tekstem, zamiast jak np wybór kolorów zaraz pod miejscem gdzie klika się myszką?
Dlaczego Poradniki są w sekcji spamu? Dlaczego InnoGames TV dyskusja jest w karczmie zamiast w dziale z dyskusjami?

2. Czy w grze pojawi się forum?
W grze Forum dostępne jest w opcjach( Koło zębate-pytajnik-Forum)
Hmm logiczne chyba, że chodzi o forumw grze, a nie ogólne forum gry. Bo niby moje pytanie według Twojej odpowiedzi brzmiałoby tak: Czy istnieje forum na którym piszę? o_O

3. Dlaczego czat jest tak słabo pomyślany, a właściwie to niepomyślany. Czemu przy każdej wiadomości jest po odświeżeniu nad wiadomością, że została oa wysłana np dziś czy wczoraj.
Zgłoszone jako błąd
Można spytać kiedy?

4. Dlaczego czat się kasuje ni stąd ni z owąd.
Zgłoszone jako błąd
Można spytać kiedy?
5. Dlaczego po odświeżaniu strony mamy włączony przeklęty zoom, a żeby go wyłączyć kliknąć należy 2 razy bo system uważa, że takowego zblizenia nie ma
Zgłoszone jako błąd
Można spytać kiedy?

6. Czy planowane są jakieś eventy?
Tak
Jakie? Z jakiej okazji? Kiedy najbliższy?

7. Czy będą na forum jakieś konkursy?
Tak
Jakie? Dlaczego do tej pory nie było ani jednego? Kiedy będą?

8. Dlaczego na czacie nie działają ŻADNE bb-code?
Tak jak pisał Kusziel. Sygnalizujemy cały czas, że czat nie spełnia oczekiwań graczy.
Skoro cały czas, to można wnioskować, że niekoniecznie jest zainteresowanie tym? Co w takim razie robi góra, skoro zgłaszane błędy nie są poprawiane, propozycje chyba niekoniecznie wchodzą, bo w grze nic się nie dzieje?

9. Dlaczego nie da się kopiować nic z czatu.
Sygnalizujemy cały czas, że czat nie spełnia oczekiwań graczy.
10. Dlaczego na czacie wystepuje cenzura? Chyba logiczne, ze jak ktoś by się nie podobał to można go wywalić itp.
Jest to zarządzenie odgórne, gra ma być pokojowa, bez agresji, przekleństw i wulgaryzmów.
Bezsensowane podejście, wystarczy wstawić kropkę w wyraz - cenzury juz nie ma. I jeszcze jedno - to, że jest cenzura nie znaczy, ze gra jest bez agresji, przekleństw i wylgaryzmów - zbędny bajer

11. Dlaczego niekiedy podczas pisania na czacie i wybrania literki "ą" cały tekst przed nią jest kasowanyn?
Jest to problem z grami opartymi na Flashu, tak jak pisał Kusziel było już zgłaszane https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/zgłoszenie-problem-z-literą-ą.448/
Wspominano także o chromie, co jeśli ktoś ma te przeklęte kasowanie tekstu na FF?
15 Dlaczego jedostki są tak słabe w porównaniu do oporu w wioskach?
Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Tak zaplanowali devsi? Jedyne co mogę zrobić to przekazać uwagi dalej ale muszą być konkretne- która jednostka? i wszystkie szczegóły itd,itp-również dział Propozycje
Mam w propozycjach dać dlaczego x jednostka jest słaba? good joke. Chodzi o wszystkie jednostki, do tego braak jakiegoś symulatora.

16. CZy planowane jest więcej jakichś interakcji między graczami? CZy bawimy się w boba?
Prawdopodobnie Tak, chociaż sami nie posiadamy jeszcze takich informacji, więc nie możemy nic przekazać. Zgłaszane były propozycje odnośnie Aren bitewnych itd. zobaczymy co się przyjmie.
Prawdopodobnie, czyli zanim to wejdzie, to wszyscy osiwieją :)

17. Dlaczego podczas pisania wiadomości, w momencie kiedy przypadkowo kliknie nam się gdzieś poza okno nie ma jakiegoś powiadomienia i CAŁY tekst idzie... ?
Pisanie Wiadomości gdzie? Na Forum? Czacie? w Grze? Proszę zgłosić jako błąd.
Widzę, że chyba niekoniecznie ludzie ogarniają to, co dzieje się w grze.

Mówię o wiadomościach PW.
Uff
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Cat... Wybacz, ale większość tych Twoich pytań to zwykły raban. Co to za pytanie 'Dlaczego jeszcze nie było konkursów na forum?'. Chyba nie trzeba być geniuszem aby domyślić się, że obecnie są ważniejsze rzeczy. Konkursy i Eventy są na liście 'Do zrobienia' i będą wtedy kiedy ważniejsze sprawy zostaną zrobione.
 

DeletedUser73

Guest
Cat... Wybacz, ale większość tych Twoich pytań to zwykły raban. Co to za pytanie 'Dlaczego jeszcze nie było konkursów na forum?'. Chyba nie trzeba być geniuszem aby domyślić się, że obecnie są ważniejsze rzeczy. Konkursy i Eventy są na liście 'Do zrobienia' i będą wtedy kiedy ważniejsze sprawy zostaną zrobione.
Czyli wedle tej zasady nigdy nigdzie nie powinno być zadnych konkursów itd? Bo przecież zawsze coś jest do zrobienia i dodania. Po to są odpowiedni ludzie, by się takim czymś zajmowali moim zdaniem. To urozmaica grę, forum itd.
 

DeletedUser

Guest
Planowane są konkursy najpóźniej na Halloween. Miała to być niespodzianka ale skoro jesteś tak dociekliwa to ją zepsuję. Konkretnej daty nie podam.
 

DeletedUser73

Guest
A co z resztą pytań?
Są w tym przeklętym dziwnym cytacie na czerwono/
 

DeletedUser

Guest
@Cat. Ja może się dołączę i częściowo z mojej perspektywy opinię wyrażę na pytania, które się odfiltrowały :)
2. Czy w grze pojawi się forum?
Szczerze to nie widzę tego pomysłu... To jak dla mnie już upychanie funkcjonalności na siłę... Czemu? Zalinkuj do jakiegoś tematu z takiego forum. Skoro takie forum powinno być widoczne tylko dla członków bractwa to musi być jakieś uwierzytelnianie osób by je odczytywać. Jak chcesz to osiągnąć NIE będąc w grze?
3. Dlaczego czat jest tak słabo pomyślany, a właściwie to niepomyślany. Czemu przy każdej wiadomości jest po odświeżeniu nad wiadomością, że została oa wysłana np dziś czy wczoraj.
Zgłoszone jako błąd i oficjalnie nawet napisano, że ma być poprawione w wersji bodajże 0.28... Sam błąd pojawił się w sumie niedawno... Bo chyba w wersji 0.25
4. Dlaczego czat się kasuje ni stąd ni z owąd.
Ogólnie idea przechowywania chata gildijnego jako plik tekstowy uważam za pomyłkę. Domyślam się, że to jakaś forma filtrowania logów, co samo w sobie uważam za głupi pomysł, ale to akurat moja prywatna opinia. Od tego mamy RDBMS, by z nich korzystać.
5. Dlaczego po odświeżaniu strony mamy włączony przeklęty zoom, a żeby go wyłączyć kliknąć należy 2 razy bo system uważa, że takowego zblizenia nie ma
Sam poruszałem ten problem na forum. Weszło z ostatnią "poprawką", choć już kiedyś ten problem raz wystąpił.
6. Czy planowane są jakieś eventy?
Eventy by się przydały, ale zrobione z głową. Tak by każdy miał szanse zbliżone i zależne de facto od aktywności, a nie że zapłacisz kasę albo masz wyrąbaną w kosmos ekonomię i z góry wygraną. Widziałem już takie eventy i nóż się w kieszeni otwierał, bo niemal od początku było wiadomo, że tylko topowi gracze serwera między sobą mogli wygrać.
7. Czy będą na forum jakieś konkursy?
Też na to czekam, gdyż obecnie trochę pusto tutaj.
8. Dlaczego na czacie nie działają ŻADNE bb-code?
Mi osobiście nie są one potrzebne. To nie forum by formatowanie tekstu było konieczne. Wrzucanie bb-code byle gdzie "bo można" uważam za bezsens. Później robi się tylko bajzel. BB-code w pewnym momencie na chacie jest nadużywany i wkurza. Zobacz sobie choćby na emotikony. Ich nadmiar w poście sprawia, że całość się kijowo czyta
9. Dlaczego nie da się kopiować nic z czatu.
Też uważam to za dużą niedogodność, a jedyne znane mi obejście jest tak idiotyczne w stosowaniu, że aż odrzuca.
10. Dlaczego na czacie wystepuje cenzura? Chyba logiczne, ze jak ktoś by się nie podobał to można go wywalić itp.
Tu chodzi o zgodność z przepisami i dopasowanie do norm PEGI. Ale gdybyśmy przyjęli Twoje myślenie Cat, to w sumie wszystkie zabezpieczenia można by wyrzucić do śmieci, bo złamanie każdego to jedynie kwestia wiedzy, czasu i uporu. Poza tym jak sobie przykładowo wyobrażasz wywalenie Arcymaga? ;)
11. Dlaczego niekiedy podczas pisania na czacie i wybrania literki "ą" cały tekst przed nią jest kasowanyn?
To powszechnie znany błąd ORYGINALNEGO Flasha, niezależnie od przeglądarki. Problem nie występuje we Flashu WBUDOWANYM w Chrome, stąd przykładowo ja nie mam z tym problemu, bo jade na Pepperze.
15 Dlaczego jedostki są tak słabe w porównaniu do oporu w wioskach?
Jednostkami też trzeba umieć grać. Posyłanie "na hurra" ich bez przemyślenia zawsze skończy się dużymi stratami. Na automacie z reguły jeszcze większymi :D
16. CZy planowane jest więcej jakichś interakcji między graczami? CZy bawimy się w boba?
Moderator gry ma pewną wiedzę, ale nigdy nie będzie wiedział tego co dev. Może jedynie sugestie zgłaszać. Ja to wiem, bo znam to od środka. Sam jestem devem, ale pracuję w nieco innej gałęzi, choć oczywiście procesy są podobne.
17. Dlaczego podczas pisania wiadomości, w momencie kiedy przypadkowo kliknie nam się gdzieś poza okno nie ma jakiegoś powiadomienia i CAŁY tekst idzie... ?
To jeszcze nic ;) Ja dziś napotkałem taki błąd, że do tej pory go nie rozumiem. Pisałem normalnie, a przy próbie wysłania mi nie pozwalał twierdząc, że w treści mam link jakiś (jak???) i taka wiadomość może iść tylko do członków bractwa czy coś w ten deseń :D
 

DeletedUser110

Guest
Ad. 6 - Eventy
Mnie interesuje, czy przewidziana jest możliwość zdobycia diamentów. Z dwoma robolami gra się coraz trudniej. Nie liczę oczywiście na góry diamentów, ale o ilości które pozwoliłyby dodać choć jednego robotnika.
 

DeletedUser73

Guest
Ja może się dołączę i częściowo z mojej perspektywy opinię wyrażę na pytania, które się odfiltrowały :)
2. Czy w grze pojawi się forum?
Szczerze to nie widzę tego pomysłu... To jak dla mnie już upychanie funkcjonalności na siłę... Czemu? Zalinkuj do jakiegoś tematu z takiego forum. Skoro takie forum powinno być widoczne tylko dla członków bractwa to musi być jakieś uwierzytelnianie osób by je odczytywać. Jak chcesz to osiągnąć NIE będąc w grze?
Trochę nie bardzo rozumiem. Chodzi mi o takie forum w grze jak np na plemionach, grepolis. Skoro tam potrafili takie zrobić, więc nie widzę problemu, aby tutaj nie umieli, bo czat jak wiadomo może się skasować ot tak i potem lipa trochę.
3. Dlaczego czat jest tak słabo pomyślany, a właściwie to niepomyślany. Czemu przy każdej wiadomości jest po odświeżeniu nad wiadomością, że została oa wysłana np dziś czy wczoraj.
Zgłoszone jako błąd i oficjalnie nawet napisano, że ma być poprawione w wersji bodajże 0.28... Sam błąd pojawił się w sumie niedawno... Bo chyba w wersji 0.25
Dziękuję.
4. Dlaczego czat się kasuje ni stąd ni z owąd.
Ogólnie idea przechowywania chata gildijnego jako plik tekstowy uważam za pomyłkę. Domyślam się, że to jakaś forma filtrowania logów, co samo w sobie uważam za głupi pomysł, ale to akurat moja prywatna opinia. Od tego mamy RDBMS, by z nich korzystać.
Ja nie mówię o tym, by trzymać z czatu wszystko, ale np rozmawiamy wieczorem i ktoś idzie spać, rano chce zobaczyć o cyzm byla jeszcze rozmowa, być może dotyczy to tej osoby, ale buba, bo rano czat jest pusty.
5. Dlaczego po odświeżaniu strony mamy włączony przeklęty zoom, a żeby go wyłączyć kliknąć należy 2 razy bo system uważa, że takowego zblizenia nie ma
Sam poruszałem ten problem na forum. Weszło z ostatnią "poprawką", choć już kiedyś ten problem raz wystąpił.
Inno zwykle robi takie udane "aktualizacje":D
6. Czy planowane są jakieś eventy?
Eventy by się przydały, ale zrobione z głową. Tak by każdy miał szanse zbliżone i zależne de facto od aktywności, a nie że zapłacisz kasę albo masz wyrąbaną w kosmos ekonomię i z góry wygraną. Widziałem już takie eventy i nóż się w kieszeni otwierał, bo niemal od początku było wiadomo, że tylko topowi gracze serwera między sobą mogli wygrać.
Znam to i mam nadzieję, że tutaj czegoś takiego nie będzie
7. Czy będą na forum jakieś konkursy?
Też na to czekam, gdyż obecnie trochę pusto tutaj
Trochę to delikatne stwierdzenie:D.
8. Dlaczego na czacie nie działają ŻADNE bb-code?
Mi osobiście nie są one potrzebne. To nie forum by formatowanie tekstu było konieczne. Wrzucanie bb-code byle gdzie "bo można" uważam za bezsens. Później robi się tylko bajzel. BB-code w pewnym momencie na chacie jest nadużywany i wkurza. Zobacz sobie choćby na emotikony. Ich nadmiar w poście sprawia, że całość się kijowo czyta
Mi chodzi tutaj o najprostsze chociażby URL, rozmawisasz z ludźmi powiedzmy i podajesz im piosenkę w linku, no ale wait nic nie działa, ani bb, ani kopiowanie, więc po tytule musisz podawać a oni sami muszą sobie to znaleźć, niekiedy to niemozliwe bo np wersji czegoś jest kilka.
9. Dlaczego nie da się kopiować nic z czatu.
Też uważam to za dużą niedogodność, a jedyne znane mi obejście jest tak idiotyczne w stosowaniu, że aż odrzuca.
Jak tu napisano jak to można zrobić, to to aż odrzuca i za dużo w tym komplikowania itd.
10. Dlaczego na czacie wystepuje cenzura? Chyba logiczne, ze jak ktoś by się nie podobał to można go wywalić itp.
Tu chodzi o zgodność z przepisami i dopasowanie do norm PEGI. Ale gdybyśmy przyjęli Twoje myślenie Cat, to w sumie wszystkie zabezpieczenia można by wyrzucić do śmieci, bo złamanie każdego to jedynie kwestia wiedzy, czasu i uporu. Poza tym jak sobie przykładowo wyobrażasz wywalenie Arcymaga? ;)
Jeśli taka osoba mi nie odpowiada, to po prostu odchodzę, to gra więc po co mam się w niej męczyć gdyby ktoś używał jakichś przekleństw nagminnie w kierunku ludzi.
11. Dlaczego niekiedy podczas pisania na czacie i wybrania literki "ą" cały tekst przed nią jest kasowanyn?
To powszechnie znany błąd ORYGINALNEGO Flasha, niezależnie od przeglądarki. Problem nie występuje we Flashu WBUDOWANYM w Chrome, stąd przykładowo ja nie mam z tym problemu, bo jade na Pepperze.
No ale wszyscy, albo i znaczna większość sobie z tym radzą, więc dlaczego dla inno w tej grze to takie skomplikowane?
15 Dlaczego jedostki są tak słabe w porównaniu do oporu w wioskach?
Jednostkami też trzeba umieć grać. Posyłanie "na hurra" ich bez przemyślenia zawsze skończy się dużymi stratami. Na automacie z reguły jeszcze większymi :D
To ja mam taką sytuację, że wiecej tracę jeśli gram osobiście, poza tym to też strata czasu moim zdaniem.
A co do wyboru jednostek to po części lotto.

16. CZy planowane jest więcej jakichś interakcji między graczami? CZy bawimy się w boba?
Moderator gry ma pewną wiedzę, ale nigdy nie będzie wiedział tego co dev. Może jedynie sugestie zgłaszać. Ja to wiem, bo znam to od środka. Sam jestem devem, ale pracuję w nieco innej gałęzi, choć oczywiście procesy są podobne.
Rozumiem, ale jest forum ogólne gry, można zadawać pytania, do forum mają dostęp CMi i CCMi, więc np jak ten temat wisi od srody wieczorem to już zdążyliby zapytać kogo tam należy i na spokojnie do eraz dostalibysmy odpowiedź, ale zakładam, że jej już nie będzie od nikogo powołanego.
17. Dlaczego podczas pisania wiadomości, w momencie kiedy przypadkowo kliknie nam się gdzieś poza okno nie ma jakiegoś powiadomienia i CAŁY tekst idzie... ?
To jeszcze nic ;) Ja dziś napotkałem taki błąd, że do tej pory go nie rozumiem. Pisałem normalnie, a przy próbie wysłania mi nie pozwalał twierdząc, że w treści mam link jakiś (jak???) i taka wiadomość może iść tylko do członków bractwa czy coś w ten deseń :D
Czyli można stwierdzić, że błędy biorą się znikąd i najlepiej unikać szerokim łukiem to co daje nam do komunikowania się gra. :)
 

DeletedUser

Guest
2. Czy w grze pojawi się forum?
Trochę nie bardzo rozumiem. Chodzi mi o takie forum w grze jak np na plemionach, grepolis. Skoro tam potrafili takie zrobić, więc nie widzę problemu, aby tutaj nie umieli, bo czat jak wiadomo może się skasować ot tak i potem lipa trochę.
Nie wiem jak tam to jest rozwiązane, więc trudno mi się odnieść. To akurat co napisałem, to moje własne spojrzenie na wrzucenie forum wewnątrz klienta gry
4. Dlaczego czat się kasuje ni stąd ni z owąd.
Ja nie mówię o tym, by trzymać z czatu wszystko, ale np rozmawiamy wieczorem i ktoś idzie spać, rano chce zobaczyć o cyzm byla jeszcze rozmowa, być może dotyczy to tej osoby, ale buba, bo rano czat jest pusty.
Ja z kolei wiem jak wygląda implementacja chatów od strony silników bazodanowych. Zapis do pliku to dla mnie jakaś pomyłka.
8. Dlaczego na czacie nie działają ŻADNE bb-code?
Mi chodzi tutaj o najprostsze chociażby URL, rozmawisasz z ludźmi powiedzmy i podajesz im piosenkę w linku, no ale wait nic nie działa, ani bb, ani kopiowanie, więc po tytule musisz podawać a oni sami muszą sobie to znaleźć, niekiedy to niemozliwe bo np wersji czegoś jest kilka.
Wystarczy w sumie umożliwić kopiowanie. Wrzucanie bb-code po krótkim okresie hype'a zostanie przez graczy olane. Bo się zrobi kolorowy bajzel jak na choince.
10. Dlaczego na czacie wystepuje cenzura? Chyba logiczne, ze jak ktoś by się nie podobał to można go wywalić itp.
Jeśli taka osoba mi nie odpowiada, to po prostu odchodzę, to gra więc po co mam się w niej męczyć gdyby ktoś używał jakichś przekleństw nagminnie w kierunku ludzi.
Tu poszli jeszcze dalej... Po co masz widzieć gdy ktoś przeklina? A jeśli kombinuje by wulgaryzmy się pojawiły, to znaczy, że robi to złośliwie, celowo i sprawia mu to przyjemność
11. Dlaczego niekiedy podczas pisania na czacie i wybrania literki "ą" cały tekst przed nią jest kasowanyn?
No ale wszyscy, albo i znaczna większość sobie z tym radzą, więc dlaczego dla inno w tej grze to takie skomplikowane?
Rozwiązanie nie jest trudne, ale trzeba po prostu trochę się wysilić by przerobić, albo od początku w określony sposób skonfigurować środowisko.
15 Dlaczego jedostki są tak słabe w porównaniu do oporu w wioskach?
To ja mam taką sytuację, że wiecej tracę jeśli gram osobiście, poza tym to też strata czasu moim zdaniem.
A co do wyboru jednostek to po części lotto.
To nie loteria. To kwestia doboru jednostek pod konkretną bitwę i... teren :) Ponieważ trzeba się też nauczyć jak wykorzystywać przeszkody terenowe, na jakich miejscach jakie jednostki postawić by się nawzajem nie blokowały.
16. CZy planowane jest więcej jakichś interakcji między graczami? CZy bawimy się w boba?
Rozumiem, ale jest forum ogólne gry, można zadawać pytania, do forum mają dostęp CMi i CCMi, więc np jak ten temat wisi od srody wieczorem to już zdążyliby zapytać kogo tam należy i na spokojnie do eraz dostalibysmy odpowiedź, ale zakładam, że jej już nie będzie od nikogo powołanego.
Tu nie do końca się mogę zgodzić odnośnie "szybkości". Im większa firma, tym większa papierkologia by czegoś się dowiedzieć. Niedawno kumpel został do jednej firmy przyjęty. Zanim udało mu się zacząć pracę do jakiej został przyjęty minęły... prawie 3 tygodnie ;) Ponad pół miesiąca się po firmie snuł i prosił by mu coś do robienia dali :D
17. Dlaczego podczas pisania wiadomości, w momencie kiedy przypadkowo kliknie nam się gdzieś poza okno nie ma jakiegoś powiadomienia i CAŁY tekst idzie... ?
Czyli można stwierdzić, że błędy biorą się znikąd i najlepiej unikać szerokim łukiem to co daje nam do komunikowania się gra. :)
Nie biorą. Nigdy. Kwestia jest zawsze błędów w fazie projektowej lub implementacji rozwiązań.
 

DeletedUser73

Guest
Cat. osobiści pisałam do developerów o minimapę i odpowiadałam na twoje "przesłuchanie". Jeśli chodzi o odpowiedzi to thek Ci szczegółowo odpowiedział jak to wygląda więc nie widziałam pisać drugi raz tego samego.
Skoro pytania na temat nowej gry uważasz za przesłuchanie to gratuluję serdecznie.

A pytania? Chociażby nie ma odpowiedzi dlaczego forum jestnieczytelne, tematy ważne w ddziałach ze spamem.
Kolejne - dlaczego nie ma totalnie żadnych ogłoszeń w grze? np na temat konkursów?
Pytania dotyczące błędów z PMkami
Czy pytanie odnośnie "ą" ? We wszystkich grach inno nie ma z tym problemu, dlaczego akurat tutaj musi być i nie mogą tego zrobić?


Dziękuję łaskawie za otworzenie niedokończonego tematu.
 

DeletedUser

Guest
A w jaki inny sposób nazwać post, w którym zadaje się 20 pytań?
Jeśli chodzi o forum nie uważam, żeby było nieczytelne, masz prawo do takiej opinii.
Informacje o konkursach są na głównej stronie gry, nie ma obecnie opcji, żeby informować o nich w inny sposób w grze.
Jeśli chodzi o PMki nie znam się na tym, jest to zgłoszone
Odnośnie ą wklejono nowe rozwiązanie, do sprawdzenia w dziale poradniki
 

DeletedUser73

Guest
Przesłuchanie - czynność, która ujawnia trzy środki dowodowe: wyjaśnienia oskarżonego, zeznania świadka oraz opinie biegłego.

Nooo na pewno moje pytania są przesłuchaniem

Zbieracze też uważają, że ich królestwo jest w porządku i dla nikogo nie powinno stanowić problemu odnalezienie się tam.

Jak to nie ma opcji powiadamiania ludzi o np konkursach? Na swoim przykładzie podam, że gre mam otwartą caly czas w jednej z miliona kart, na główną nie wchodzę prawie nigdy, podobnie pewnie robi spora część ludzi.
Jest możliwość powiadomień w grze, więc dlaczewgo nei mozna zamieszczac w taki sposob informacji o aktualizacjach, konkurssach etc?

Ja nie pytam jak rozwiązać problem "ą", tylko dlaczego akurat tutaj inno ma takie trudności, skoro w innych grach działa?
 

DeletedUser

Guest
moi drodzy , ja mysle ze kazdy ma jakieś problemy na grze , ale fakt , ja też uważam ze forum jest mało czytelne, zaczęłam grać niedawno , mam kilka pytań i tak naprawdę nie bardzo wiem gdzie mam je zadać , min mam pytanie odnośnie bractwa , chciałam dołączyć do bractwa , które juz istnieje dłużej , ze względu na zwykła pomoc jak dla nowicjusza ( graja dłużej , wiecej wiedzą ode mnie ) , ale czy mogę przystąpić do bractwa , w którym są osoby przeze mnie nie odkryte na mapie ? no i kolejne pytanie , czy treciego robotnika mozna zdobyć tylko za diamenty czy w jakiś prostszy sposób
 

DeletedUser

Guest
Tak, oczywiście przystąpić możesz do bractwa niezależnie czy jest w twojej "okolicy". Pytania zadajemy w dziale "Pomocna dłoń". Obecnie trzeciego robotnika można mieć tylko za diamenty.
 
Status
Zamknięty.
Do góry