• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kolejność wyświetlania antycznych cudów

Czy ten pomysł jest dobry?

  • Tak

  • Nie

  • Nie mam zdania / Jest mi to obojętne


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Zarie

Zwiadowca
Doceniam, że programiści dodali możliwość oznaczenia antycznego cudu priorytetem w postaci serduszka, jednakze nie wszyscy gracze z tego korzystają, lub jeśli rozbudowują kilka cudów jednocześnie, takie serduszko nie spełnia w pełni swojej roli. Pomysł polega na tym, żeby antyczne cuda graczy byly układane zgodnie z ilością wsadzonych w nie PW (na pierwszym miejscu cud z najwiekszą iloscią wbitych PW). To zalatwiłoby sprawe z szukaniem (przewijaniem nierzadko dlugiej listy) odpowiedniego cudu w przypadku gdy gracz rozbudowuje kilka budynkow jednocześnie lub nie klika w to serduszko. Pomysł dotyczy aplikacji.
 

Avintia

Wędrowiec
Pomysł uporządkowania jak najbardziej słuszny. Obecny - serduszko potem w kolejności możliwości budowania. Mi on za bardzo nie odpowiada.
Tylko kwestia ustalenia kolejności. A może by tak alfabetycznie? A może ... , a może .... . Tu by się otwarło pole do dyskusji. A skoro padł taki pomysł to i ten poprę.
 
Pomysł polega na tym, żeby antyczne cuda graczy byly układane zgodnie z ilością wsadzonych w nie PW
Jestem zdecydowanie przeciwny. Moim zdaniem byloby to wrecz utrudnienie, a nie ulatwienie.
Przyrownalbym to do pisania na klawiaturze. Zanim nauczylem sie pisac na klawiaturze 10 palcami calkowicie na slepo, pisalem dwoma palcami. Nie znalem wprawdzie dokladnej pozycji jakiejs literki, ale palec juz sam wrecz intuicyjnie kierowal sie we wlasciwym kierunku i piosanie szlo calkiem sprawnie. Dokladnie tak samo jest teraz z lista cudow. Epoki przechodzimy w okreslonej kolejnosci i mniej wiecej wiemy, gdzie szukac danego cudu. Blizej poczatku liisty, blizj konca czy moze na srodku. Ja wlasnie tak intuicyjnie poruszam sie na liscie cudow. Wprawdzie obudzony o 3 nad ranem nie potrafilbym od razu podac, pomiedzy jakimi innymi dwoma cudami dany cud sie znajduje, ale terazniejszy poziom "intuicyjnosci" takiego szukania na liscie w pelni mi wystarcza.
Jesli teraz zaczniemy kombinowac z kolejnoscia cudow, a wrecz doprowadzimy do tego, ze ta kolejnosc bedzie dynamiczna, tzn. inna u kazdego gracza, to wszelka "intuaicyjnosc" wyszukiwania szlag trafi.
A ta kolejnosc bedzie dynamiczna, bo stosunkowo wielu graczy ma niektore cuda wypelnione po brzegi przez milosnikow odblokowywania sobie limitow, ale nie zamierzaja ich rozwijac. I te wlasnie cuda mialyby sie pojawiac na pierwszych miejscach... Czyli pomijajac nawet kwestie zamieszania i utraty "intuicyjnosci", taka zmiana i tak w wiekszosci przypadkow wcale nie doprowadzilaby do tego, ze cuda pierwsze w kolejce do rozbudowy beda wyswietlane jako pierwsze.
Jestem na nie i to zdecydowanie, obecne przewijanie to naprawde niewielki problem, zakladajac juz pewien poziom tej wspominanej przeze mnie "intuicyjnosci". Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie wprowadzenie takiej zmiany to troche tak, jakby przed napisaniem kazdego nastepnego slowa losowo zmienial mi sie uklad klawiatury !!

EDIT:
P.S.
Poza tym nie podoba mi sie sama ankieta. To troche slabe, kiedy do niepozadanej przez siebie opcji dodaje sie zupelnie zbedne, za to nacechowane negatywnie slowa.
"Nie - lubie przewijać w nieskonczoność listy cudow"
To troche tak, jakbys z gory probowala osmieszac tych, ktorzy chca na taka opcje zaglosowac. Ankieta powinna byc neutralna, od wyrazania swojego stosunku do przedmiotu glosowania jest opis pomyslu :)
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
Jestem na nie - po to dajemy serduszko , żeby dany cud był na początku listy a nie gdzieś w środku - często bywa , że cud w którego chcemy , żeby nam wkładano ma mniej włożone , niż inne (przynajmniej w niektórych przypadkach na początku dodawania , albo w pierwszych poziomach cudu do samego końca)
Tym bardziej w teraz , jak runy można dokładać jako PW i gracze jeszcze dorzucają innym , żeby odblokować siebie
 

Zarie

Zwiadowca
Poza tym nie podoba mi sie sama ankieta. To troche slabe, kiedy do niepozadanej przez siebie opcji dodaje sie zupelnie zbedne, za to nacechowane negatywnie slowa.

Gdzie tu masz coś negatywnego? Przewijanie czy to intuicyjne czy nie to nadal przewijanie, nieraz dluzsze. Jesli sa gracze, ktorzy znaja na pamieć kolejność to ok.


Tak ta 3 opcja była specjalnie dla Ciebie :p
 
Gdzie tu masz coś negatywnego?
Serio pytasz ? ;)
Moze zacytuje sformulowane przez Ciebie odpowiedzi:

"Tak - to ulatwi szukanie cudów na liście"
"Nie - lubie przewijać w nieskonczoność listy cudow"

To mniej wiecej tak, jakby w wyborach na prezydenta na karcie do glosowania widnialy nastepujace opcje:

- wspanialy i uczciwy Jan Kowalski
- beznadziejny i klamliwy Grzegorz Brzeczyszczykiewicz


I nie gra zadnej roli, ze nie uzywalas przymiotnikow, chodzi o ogolny wydzwiek.
Podsumowujac, jesli chcesz w ankiecie przedstawic obie opcje uczciwie, to jesli juz musisz uzywac jakiegos ladunku emocjonalnego, to w obu przypadkach uzyj ladunku popierajacego dana opcje (a nie w jednym przypadku dana opcje popierasz, a w drugim dyskredytujesz i osmieszasz). Np. tak:
"Tak - to ulatwi szukanie cudów na liście"
"Nie - bo ta zmiana moglaby wrecz utrudnic wyszukiwanie" lub "Nie, bo zmiana mialaby zbyt wiele negatywnych skutkow ubocznych"

Choc najlepiej byloby po prostu ograniczyc sie w ankiecie tylko do prostego "Tak" i "Nie", a swoj stosunek emocjonalny do tych opcji wyrazic wylacznie w opisie. Oczywiscie w swoich przykladach celowo troche to przejaskrawilem, zeby zobrazowac zasade.

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

Zarie

Zwiadowca
Po prostu nie pomyslalam, ze to moze utrudnić komus wyszukiwanie cudow, ktore wlaściciel aktualnie rozbudowuje. A kwestia run i tego, ze ludzie zapychają cuda innych zeby sobie limit podnieśc to to sie kiedyś skonczy bo nadmiar run sie wyczerpie :) niestety odpowiedzi w ankiecie nie da sie edytować, nie spodziewalam sie takiej reakcji.
 

Poziomek

Rycerz
Ja jakos nawet nie zwrocilem uwagi na ten fakt o ktorym Chriss pisze- bo moze nie przejmuje sie takimi pierdolami. wazny byl przekaz TAK NIE, i MOJA opcja:)
 

Deleted User - 198835

Guest
Nadmiar run wykończy się , ale zapychanie innym limitów , żeby siebie odblokować pozostanie
I racja - opcje Tak i Nie mają niepotrzebne wydźwięki - też to odczułem
Ale jest jeden pozytyw - chociaż raz Poziomek jest zadowolony :)
 

stapa11

Rozbójnik
Fakt, że opcja #2 ankiety ma wydźwięk stronniczy, ale ja zgadzam się z autorem.
Czasem mi przychodzi dawać AW rozwiniętym kolegom i mi jakoś trudno zgadnąć czy D222 to jest po R6, czy może przed.

Ale z sortowaniem, to bym był ostrożny, raczej byłbym za tym, żeby była możliwość faworyzowania więcej niż jednego cudaka.
U mnie w bractwie jest łańcuszek, ale większość rozwija 2-3 cuda, będąc w krasnalach trudno jest znaleźć właściwy po nazwie.
Byłbym za tym, żeby dodać do ankiety opcję (wiele ulubionych, sortowanie bez zmian).
 
Do góry