• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Święto Plonów

  • Rozpoczynający wątek Shannqa
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser174

Guest
@kikimora oj tam oj tam @Shannqa napisała że przekaże info tam gdzie trzeba, więc tutaj ok wiem że to chwilę potrwa zanim trybiki w maszynie ruszą
Ja już po prostu zacząłem ignorować trąbkę, wiem głupie bo może jakieś ważne info przegapię ... trudno
łącze sie z Toba w bólu. Też już załączyłam ignor. Tylko szkoda, bo Drago nas jednak przyzwyczaiła do pewnego standardu. I szkoda że ten poziom chyba przechodzi do lamusa. A nie każdy lubi "różowe"

co nie zmienia faktu, ze grafika w evencie jest naprawdę śliczna. Cieszy oko... Budyneczki też sa ładne. Pocieszenie z trąbki jest takie, że można te budynki zobaczyć w powiększeniu :D Bo w mieście w tej dziubaninie to giną :D Nie ma tego złego...
 

DeletedUser

Guest
@kikimora miło że szukasz łyżki miodu w beczce dźiegciu :) potwierdzam grafika naprawdę cieszy oko.

Bardziej mnie cieszy , że się wycofali z nowych skrzynek i wrócili do starych dobrych 3 sztuk. Zaczynają przeginać z budynkami łączonymi, ale jak ktoś to lubi (bije sie o nie) to proszę bardzo

A co do zespołu jak widać nadeszły zmiany, mam nadzieję że za jakiś czas okrzepną i się okaże czy bilans wyszedł na plus
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
@kikimora miło że szukasz łyżki miodu w beczce dźiegciu :)
nie rób mi czarnego PR-u... no wiesz jakąś tam "markę" na forum mam :D

tak wiem ze zadawanie pytań jest bez sensu,ale jeszcze z naiwnościa dziecka spróbuję...
@Shannqa
w budynkach eventowych (i nie tylko) brakuje mi informacji o tym ile czasu dany budynek "zbiera" swój bonus (młotki/złoto/ towary etc...) Jest info i wcześniejszym zbiorze, ale ogólnego czasu nie ma.
W przypadku budynków kulturowych jest wprawdzie info o wydajności na godz, ale to trzeba liczyć... a przypominam, ze gra jest dla sprawnych intelektualnie inaczej więc jak trafisz miedzy wrony... ja nie umiem tego policzyć
da radę to jakoś ogarnąc? albo chociaż jakaś rozpiska z budynkami dostępnymi w grze na wiki (najlepiej jeszcze z przeliczeniem wydajności na kratkę)? to chyba już możesz załatwić... czy też potrzebujesz "zgody z góry"
 

DeletedUser

Guest
@kikimora a mozę zrobić wątek w dyskusji? Ja mam większość prezeliczone w arkuszu kalkulacyjnym (przynajmniej te z których korzystam)
 

Sorcha

Rycerz
wazniejsze info na forum sie da czasami wyczytac niż za pomocą trąby
trąbka ma tylko sygnalizować pewne informacje, a poważniejsze informacje właśnie odsyła na forum. To co w tym dziwnego :rolleyes:? Co do częstotliwości pojawiania się tam info to można dyskutować, ale już co do info na wiki to @Dragomira robiła co mogła a i tak niektórym było ciągłe mało informacji. Popatrzcie na angielską wiki tam jakoś dają radę może trzeba by też spojrzeć na inne i porównać.Tylko u nas jakoś się nikt nie chwali, że zna kilka języków, żeby z tych wiki korzystać i udostępniać na tym forum informacje. Myślę, że angielski to chociaż w podstawowym stopniu wypada znać!
 

DeletedUser

Guest
@Shannqa właśnie co z tą informacją, że ktoś inny wysyła trąbki, zespół się rozrósł? Do tej pory Dragomira za tym stała
W niektórych przypadkach, np. tak jak teraz podczas Święta Plonów, ogłoszenia w trąbkach są identyczne we wszystkich wersjach językowych gry. Treść oraz daty ogłoszeń są więc ustalane przez osoby odpowiedzialne za wszystkie wersje gry, natomiast poszczególni Community Managerowie tłumaczą je i wysyłają w grze. Proces się tutaj nie zmienił, po prostu w tym wydarzeniu jest więcej ogłoszeń niż dotychczas. Jak wspomniałam, przekazałam już sugestię, by w kolejnych eventach zmniejszyć liczbę ogłoszeń w trąbce.

nie rób mi czarnego PR-u... no wiesz jakąś tam "markę" na forum mam :D

tak wiem ze zadawanie pytań jest bez sensu,ale jeszcze z naiwnościa dziecka spróbuję...
@Shannqa
w budynkach eventowych (i nie tylko) brakuje mi informacji o tym ile czasu dany budynek "zbiera" swój bonus (młotki/złoto/ towary etc...) Jest info i wcześniejszym zbiorze, ale ogólnego czasu nie ma.
W przypadku budynków kulturowych jest wprawdzie info o wydajności na godz, ale to trzeba liczyć... a przypominam, ze gra jest dla sprawnych intelektualnie inaczej więc jak trafisz miedzy wrony... ja nie umiem tego policzyć
da radę to jakoś ogarnąc? albo chociaż jakaś rozpiska z budynkami dostępnymi w grze na wiki (najlepiej jeszcze z przeliczeniem wydajności na kratkę)? to chyba już możesz załatwić... czy też potrzebujesz "zgody z góry"

Podstawowe informacje na temat tymczasowych budynków są w tym artykule w wiki. Zależy nam na tym, żeby jak najwięcej szczegółów na temat budynków (i nie tylko) było dostępnych bezpośrednio w grze, bez konieczności odwiedzania zewnętrznych stron. Jeśli macie propozycje co można dodać i w którym miejscu (np. podpowiedź w inwentarzu czy po postawieniu budynku w mieście), to zachęcam do napisania, przekażę je do projektantów. Co do tabelek z przeliczeniami, @BlossomValvi ma dobrą sugestię, by zrobić wątek w dyskusjach i wspólnie podzielić się danymi.
 

DeletedUser

Guest
@Shannqa dzięki za odpowiedzi. W kwestii czasu zbiorów @kikimora chodziło o wszystkie budynki ewentowe zwłaszcza takie jak młotki/mana/nasiona jako przykład:

- mam chatkę many daje mi 2200 many na 24h ALE mogę zebrać ją już po 4h-24h (oczywiście adekwatną ilość)
- zdobyłem też mistyczne jezioro 3200 many na 24, która ma możliwość zbiorów dopiero po 24h

Pomimo mniejszej ilość chatka many jest dużo lepszym budynkiem (daje elastyczność i długofalowo daje podobną ilość many), jakbym wiedział wcześniej nie patrząc tylko na manę/pole to w życiu bym nie wchodził w jeziora

To mniej więcej o takie zestawienie chodzi, niby głupotka ale te dane można zdobyć tylko empirycznie, zwłaszcza dla nowych budynków (łączone itd)
 

DeletedUser3264

Guest
Pytanie dot. nagrody dnia Placówka Handlowa, jeśli ją wylosowałem na rozdziale X, ale nie postawie jej, bo właśnie kończę rozdział i postawię na kolejnym rozdziale Y, to czy 5% produkcji portalowej będzie z rozdziału X czy Y?
 

Sorcha

Rycerz
@BlackTea każdy budynek ewentowy ma znaczek w lewym górnym rogu, symbol/ikonkę rozdziału w którym został wylosowany, powiedzmy dodany do Inwentarza (3 zakładka: Budynki) z tym, że według opisu Placówka Handlowa daje 5% produkcji bieżącej rasy gościnnej, co oznacza że jak zmienisz rozdział będzie dawać co innego. Przykładowo. We Wróżkach daje 5% pojemności Ratusza Nocnej Esencji i Ambrozji a jak przejdziesz do następnego rozdziału czyli Orki i Gobliny będzie dawała Grzybki i Łupy. Czyli jak dostajesz w rozdziale X tą Placówkę nawet jak ją postawisz w rozdziale Z ;) to ona będzie miała charakterystykę z rozdziału X. Jedyne co to tylko będzie się zmieniało to co z tego 5% zysku dostaniesz.
 

DeletedUser3264

Guest
Rozumiem, że stawiając placówkę na Orkach i zbierając nawet z niego 5% nagrody, a wykorzystując je na elfach, dostanę bonus w postaci 5% produkcji portalowej Elfów?
 

Sorcha

Rycerz
Z grubsza tak, rozdział ma tylko znaczenie ile Placówka handlowa będzie dawała kultury po wygaśnięciu. To jest tak jak Studnia Życzeń budynek tymczasowy, tylko ma w porównaniu do studni 2x krótszy "okres trwałości" czyli 50dni. 50 dni liczy się oczywiście od postawienia i po wygaśnięciu już nie daje żadnego zysku Portalu tylko w przypadku Orków 460 kultury. Polecam link z Wiki Elvenaru:
https://pl.wiki.elvenar.com/index.php?title=Budynki_tymczasowe
 

visit0r

Paladyn
Pytanie dot. nagrody dnia Placówka Handlowa, jeśli ją wylosowałem na rozdziale X, ale nie postawie jej, bo właśnie kończę rozdział i postawię na kolejnym rozdziale Y, to czy 5% produkcji portalowej będzie z rozdziału X czy Y?
teoretycznie to powinno zalezec od momentu uzycia, dlatego najlepszym rozwiazaniem wydaje sie uzywanie tego czaru na maksymalnym poziomie danego portalu aby zysk byl maksymalny ;)
 

DeletedUser

Guest
W praktyce też tak jest - decyduje moment użycia zaklęcia, nie ma znaczenia, kiedy budynek postawisz. Ilość kultury zależy od momentu w którym wylosowałeś budynek i oczywiście nie zmieni się w nowym rozdziale (normalny mechanizm dla budynków eventowych)

Portal/magazyn rasy gościnnej oczywiście musi być na najwyższym poziomie, żeby użycie zaklęcia miało sens.
 
Portal/magazyn rasy gościnnej oczywiście musi być na najwyższym poziomie, żeby użycie zaklęcia miało sens.
Zgadza sie, ale bywaja malenkie wyjatki, a na jeden taki wlasnie sie natknalem.
Poczatek orkow i badanie na koszary. Gdybym czekal na rozbudowe portalu/farm/miejsc zbiorek tak, jak zazwyczaj sie to robi w orkach, potrwaloby to jeszcze wieeeele dni. A tak niech sie sobie budynki rasowe spokojnie rozbudowuja, a to jedno badanie zrobie za pomoca zaklec z trading post.
Z kazdym innym badaniem bym poczekal, ale roznica w predkosci szkolenia wojska rzedu 50 % to
niebo a ziemia, jesli chodzi o turnieje.
Podejrzewam, ze w innych rasach goscinnych tez moga byc takie wyjatki, jakies kluczowe badania
na poczatku danej rasy, kiedy portal nie jest jeszcze rozbudowany.
 

DeletedUser

Guest
Mimo wszystko w/g mnie nie warto , ale oczywiście każdy decyduje sam.
W sumie jak ktoś rzeczywiście ma słabe wyniki w turnieju i takie np. 7830 pkt go nie satysfakcjonuje to może przycisnąć :D
 

Elelkal

Rozbójnik
Wczoraj podczas losowania studni zapisałem sobie wyniki z losowań, żeby sprawdzić jak wygląda to "szczęście" w losowaniu. Zaznaczę, że zależało mi na nagrodzie dnia, toteż na pozostałe dodatki nie zwracam szczególnej uwagi. Losowałem na 2 światach, na jednym tylko za 50 na drugim tylko za 140. W nawiasie zaznaczyłem % szansę wygranej, którą podaje gra. Za nawiasem rzeczywiste wartości. Dodam, że za zadania główne można zdobyć 2787 okruchów. Za dzienne można zdobyć 1050 okruchów ale tutaj ilość będzie zależna od tego, kiedy zaczniemy losować. Możemy też zbierać wokół miasta ale tutaj ta sama sytuacja, co z zadaniami dziennymi.

Losowanie za 140 okruchów. Próby: 33. Posiadane okruchy: 3020
3x Studnia (25%) 9,09%
1x 200 Okruchów (8%) 3,03%
5x 25PW (11%) 15,15%
3x Deszcz monet (13%) 9,09%
7x Strumień zasobów (13%) 21,21%
10x 140 Okruchów (15%) 30,30%
4x Pomocnik (15% ) 12,12%

Losowanie za 50 okruchów. Próby: 105. Posiadane okruchy: 2360
7x studnia (7%) 6,67%
16x 5 PW 16 (11%) 15,24%
12x Deszcz monet (15%) 11,43%
12x Strumień zasobów (15%) 11,43%
20x 50 okruchów (15%) 19,05%
21x 90 okruchów (19%) 20,00%
17x Pomocnik (19%) 16,19%

Jeśli się przyjrzeć nagrodzie dziennej to 25% może robić wrażenie ale efekt nie zawsze może być zadowalający. A może to tylko pech. Z drugiej strony przy losowaniu za 50 okruchów nagroda dnia pokrywa się z sugerowaną szansą, pewnie w przypadku losowania za 140 jest podobnie, jednak potrzeba byłoby do tego dużo więcej losowań ale na to nie pozwala ilość zdobywanej waluty eventowej. Cóż, w kolejnym takim evencie raczej nie skuszę się na najdroższą opcję, pozostanę przy mniejszej szansie na wygraną ale gwarantowanej.
 

visit0r

Paladyn
Wczoraj podczas losowania studni zapisałem sobie wyniki z losowań, żeby sprawdzić jak wygląda to "szczęście" w losowaniu. Zaznaczę, że zależało mi na nagrodzie dnia, toteż na pozostałe dodatki nie zwracam szczególnej uwagi. Losowałem na 2 światach, na jednym tylko za 50 na drugim tylko za 140. W nawiasie zaznaczyłem % szansę wygranej, którą podaje gra. Za nawiasem rzeczywiste wartości. Dodam, że za zadania główne można zdobyć 2787 okruchów. Za dzienne można zdobyć 1050 okruchów ale tutaj ilość będzie zależna od tego, kiedy zaczniemy losować. Możemy też zbierać wokół miasta ale tutaj ta sama sytuacja, co z zadaniami dziennymi.

Losowanie za 140 okruchów. Próby: 33. Posiadane okruchy: 3020
3x Studnia (25%) 9,09%
1x 200 Okruchów (8%) 3,03%
5x 25PW (11%) 15,15%
3x Deszcz monet (13%) 9,09%
7x Strumień zasobów (13%) 21,21%
10x 140 Okruchów (15%) 30,30%
4x Pomocnik (15% ) 12,12%

Losowanie za 50 okruchów. Próby: 105. Posiadane okruchy: 2360
7x studnia (7%) 6,67%
16x 5 PW 16 (11%) 15,24%
12x Deszcz monet (15%) 11,43%
12x Strumień zasobów (15%) 11,43%
20x 50 okruchów (15%) 19,05%
21x 90 okruchów (19%) 20,00%
17x Pomocnik (19%) 16,19%

Jeśli się przyjrzeć nagrodzie dziennej to 25% może robić wrażenie ale efekt nie zawsze może być zadowalający. A może to tylko pech. Z drugiej strony przy losowaniu za 50 okruchów nagroda dnia pokrywa się z sugerowaną szansą, pewnie w przypadku losowania za 140 jest podobnie, jednak potrzeba byłoby do tego dużo więcej losowań ale na to nie pozwala ilość zdobywanej waluty eventowej. Cóż, w kolejnym takim evencie raczej nie skuszę się na najdroższą opcję, pozostanę przy mniejszej szansie na wygraną ale gwarantowanej.
nie zwrocilem uwagi ile mialem losowan, cos okolo 3400 punktow mialem, same losowania za 140,
bardziej zauwazalne wyniki:
11x nagroda dnia
5 x (2 x pomocnik 14h)
5 x (2 x deszcz monet 33%)
1 x 25 PW
 

Hassano

Łucznik
@visit0r posta zrobiłeś o 01:18 i tylko dopytam czy też losowałeś studnie czy już dzisiejszą nagrode dnia czyli pomocnika antycznej wiedzy??
Bo jak dla mnie to ze studnią jest mega manipulacja ze strony IG bo pamiętam ostatni event i przy skończonych zadaniach każdy kto chciał zdobyć studnie miał ich około 10 w góre a na dziś słyszałem w bractwie i nie tylko że wczorajsze losowania to max 5 szt..
 

DeletedUser80

Guest
@visit0r posta zrobiłeś o 01:18 i tylko dopytam czy też losowałeś studnie czy już dzisiejszą nagrode dnia czyli pomocnika antycznej wiedzy??
Bo jak dla mnie to ze studnią jest mega manipulacja ze strony IG bo pamiętam ostatni event i przy skończonych zadaniach każdy kto chciał zdobyć studnie miał ich około 10 w góre a na dziś słyszałem w bractwie i nie tylko że wczorajsze losowania to max 5 szt..
Pewne rzeczy umykają pamięci:)
A nie było tak po dwóch losowaniach?
 
Do góry