• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Nowa opcja: Przeniesienia Gracza

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser636

Guest
Czytając te kadzenia nie dziwi mnie że mój temat został zamknięty . Udowodniłem w nim że nie masz pojęcia o tym kto jest przenoszony a kto nie . Dlatego nie wprowadzaj ludzi w błąd bo gracze nie grający są przenoszeni i wielu z nich nie jest likwidowanych mimo że nie grają od ponad 1,5 roku . Odsyłam zainteresowanych do mojego tematu który przez Dragomirę został zamknięty więc nikt i nic nie może tam już wpisać .https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/przeniesienie-graczy-na-mapie-świata.1681/#post-20287
//
Gra od początku najeżona jest błędami a teraz jeszcze te nieszczęsne przenosiny D

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser580

Guest
@PETERI , Twój wątek został zamknięty, bo rozdrabnia dyskusję. Od rozmowy na temat przenosin jest ten wątek.

Warunkiem kwalifikacji do przeniesienia jest zalogowanie się do gry w okresie 4 tygodni. Może tak być, że do ruchu "załapie" się nowy gracz, który już porzucił konto. Po upływie odpowiedniego czasu zmieni się w kopalnie i w jego miejsce znowu pojawi się ktoś nowy. Tak to ma działać. Nikt nie jest jasnowidzem i nie zgadnie, czy dany gracz już nie wróci, a przycinanie do przenosin, np. tylko tych, co mają X punktów to niespecjalnie dobry pomysł.

Ja nie wiem, czy algorytm tutaj działa właściwie, ale faktycznie na Becie zadziałał w moim przypadku lepiej.
W obu miejscach nie zostałam przeniesiona, ale tutaj w zasadzie nic się dla mnie nie zmieniło. Tam natomiast dostałam sporo nowych aktywnych sąsiadów.
W obu miejscach mam pojedyncze przypadki osób, które kupiły diamenty i wiszą sobie z nieaktywnymi kontami, ale to margines.

Biorąc pod uwagę, że przenosiny zostały wstrzymane, a oprócz PL chyba nigdzie nie są w ogóle testowane (@Dragomira - prawda/fałsz?) ze względu na błędy, to nie zdziwiłabym się jakby coś się po drodze (znowu) wykrzaczyło. ;) Nic nowego, nic zaskakującego, si? ;)
 

DeletedUser636

Guest
Jak więc wytłumaczysz fakt że nie znikają z mapy w świecie Arendyll - ZoltriX , Boaviagem oraz Kuuti ? Zajmują miejsce na środku mapy (moi martwi sąsiedzi) i żadnego z nich pożytku . Każdy z nich nie loguje się w grze od ponad 1,5 roku (grę zacząłem od bycia w ich sojuszu) . Ich sojusz to również skamielina . Czy nie są usuwani dlatego że ich miasta mają więcej niż 5 domków i system uważa ich za graczy aktywnych ?? ;)
 

Hassano

Łucznik
Tez uważam ze diamenty nie są dobrym wyznacznikiem kto ma wisieć cały czas. To jest robinie sztucznego tłumu a niczemu nie służy. Ja również na mapie mam kilku jak nie kilkunastu graczy którzy stoją w miejscu od dobrych 3 miesięcy a nadal wiszą na mapie..
 

Deleted User - 34008

Guest
@PETERI z gry nie są usuwani gracze, którzy osiągnęli odpowiedni poziom w badaniach ( jeśli dobrze pamiętam 3 rozdział ) lub zakupili diamenty.
 

Rudolf

Zwiadowca
A jakim to cudem jesteś, jak sam napisałes, od ponad 2 lat na środku mapy? Masz jakiś sposób na okreslenie środka mapy?
 

DeletedUser449

Guest
Arendyll nie ma jeszcze dwóch lat. Wystartował 2 czerwca 2015 roku.
Istnieje możliwość sprawdzenia lokalizacji, a nawet ID gracza. Więcej o tym [url=https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/propozycja-spo%C5%82eczno%C5%9Bciowa-mapa-graczy.272/]TUTAJ[/URL]
Odnośnie samych kont rozwiniętych czy diamentowych, to już się wypowiedziałem:
"Nieusuwalnych" nieaktywnych graczy należy przenosić w odwrotnym kierunku - ku obrzeżom. Jak wrócą do gry, to będą mogli zostać z powrotem przeniesieni do centrum.
 

DeletedUser636

Guest
A jakim to cudem jesteś, jak sam napisałes, od ponad 2 lat na środku mapy? Masz jakiś sposób na okreslenie środka mapy?

Skoro przy zaznaczonej opcji przeniesienia nie zostalem przeniesiony a naokoło mnie pojawili się nowi gracze (kilku nawet z wysokim levelem) i potwierdzili że zostali przeniesieni to nie trzeba cudu o którym piszesz żeby się tego domyśleć . Wystarczy odrobina logicznego myślenia . Na cuda w tej grze nie liczę , chyba że antyczne cuda .
 

DeletedUser580

Guest
@PETERI , to wcale nie oznacza, że jesteś na środku. Równie dobrze możesz być daleko od środka, ale po prostu jeszcze nie na peryferiach. No chyba, że sprawdziłeś współrzędne korzystając z metody, którą przytoczył @Kalart i wiesz na pewno, że jesteś blisko (0, 0), ale piszesz o "domyślaniu się", więc...
 

DeletedUser636

Guest
Przep
A jakim to cudem jesteś, jak sam napisałes, od ponad 2 lat na środku mapy? Masz jakiś sposób na okreslenie środka mapy?
Przepraszam jeśli pomyliłem się z liczeniem . Nie wiem też ile istnieje ta gra i tak naprawdę nawet mnie to nie interesuje . W każdym razie gram w nią praktycznie od początku . Nie czepiajmy się rzeczy nie związanych z przeniesieniem na mapie bo ten szczegół nie ma żadnego znaczenia i zupełnie nie dotyczy tematu jakim jest "Przeniesienia gracza" .
 

DeletedUser449

Guest
@PETERI
To, że w Twoim otoczeniu są przeniesieni gracze absolutnie nic nie znaczy. Jest jeszcze mechanizm usuwania niektórych nieaktywnych kont, który działa niezależnie od mechanizmu przenosin. Jeśli nie wyczyści środka mapy, to nowi gracze lądują dalej, gdzie jest tylko wolne miejsce.
Nowi gracze rejestrując się lądują jak najbliżej środka - dokładnie tak, jak przeniesieni gracze. Stąd przeniesieni gracze mogą zostać przeniesieni na peryferia (choć nieco bliżej centrum niż ich pierwotna pozycja), jeśli od dawna nie wyczyściło nieaktywnych graczy, a wielu nowych się zarejestrowało. Choć przenosi ich do zaludnionej części mapy, to są to ciągle obrzeża, oddalone od centrum.
Jestem o rzut beretem od pustkowi, oddalony od centrum o dziesiątki współrzędnych (sprawdzałem w requestach), a mimo to dostałem nowych sąsiadów w VIII erze. Tak więc logiką należy posługiwać się znając wszelkie fakty :)
Co do tematu - cóż, po prostu należy przesuwać nieaktywne konta, które z pewnych powodów (diamenty, rozwinięte konto) nie można usunąć. Gdzieś, gdzie nie będą nikomu przeszkadzać. Jak wrócą do gry, to mechanizm przywróci ich do centrum z powrotem. Tylko co na to @Dragomira ?
 

DeletedUser964

Guest
Przenoszenie graczy to najlepsza rzecz, która spotkała tę grę od jakiegoś roku, więc nie rozumiem, czemu w tym temacie nie ma samych pochwał i zachwytów. Oczywiście dalej pozostaje problem graczy, którzy porzucą grę a ich konta nie zostaną skasowane, bo zaszli już za daleko. Ale może za rok czy dwa twórcy dadzą radę rozwiązać i ten problem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1050

Guest
Kto mi zwróci kasę wydaną na diamenty?
Starych graczy tak traktować to przekracza wszelkie granice co z tego że grałem tyle czasu jak teraz młodzi gracze maja sie zbalansować ze starymi.
Się tylko pytam grzecznie po co tyle serca i czasu i pieniędzy poświeciłem żeby zwyczajnie stać w miejscu aż młodsi gracze mnie doganiali?
 

DeletedUser626

Guest
Odpowiedziałam już wcześniej na wszystkie Wasze pytania, wiele odpowiedzi znajduje się również w ogłoszeniu, ale ponieważ pytania wracają, do tego doszły jakieś spekulacje, to powtórzę i wypunktuję:

- System przenosin był testowany na becie, po naprawieniu błędów tam wykrytych był na tyle bezpieczny, aby testować go dalej na naszych serwerach. Po wersji PL kolejno inne wersje są poddawane pierwszym przenosinom, które są przeprowadzane ręcznie, tak aby na początku przenieść jak najwięcej Graczy. Po zakończeniu ręcznych przenosin, zostaną uruchomione cykliczne automatyczne przenosiny.

- System przenosi tylko aktywnych Graczy, to nie są domysły, ani "wydaje mi się".

- Aktywny Gracz to taki, który się logował się do gry w ostatnich "X" dniach. Sam fakt istnienia konta, nawet wyłączonego z kasacji, nie oznacza, że system to konto traktuje jako aktywne, to są dwie różne sprawy.

- Nie macie możliwości 100% określenia, czy znajdujecie się w środku mapy. Wszelkie opisane metody pozwalają się z pewnym prawdopodobieństwem domyśleć się lokalizacji, ale pozostają one domysłami. Konta w różnym wieku są rozsiane po całej mapie, nowe konto w okolicy może być zarówno właśnie założone jak i przeniesione, a nawet jeśli pojawiło się przy Was duże miasto, to możecie znajdować się na skraju utworzonego przez system stosu i nadal graniczyć z kontami nieaktywnymi - "środek" nie jest przecież nieskończony, granice zawsze istnieją.

- Tak, istnieją w grze konta wyłączone z kasacji. Nie, nie z robimy z nimi nic w tej chwili. Nie oznacza to, że nie zrobimy wcale. Skoro ilość miejsc na serwerze/mapie jest ograniczona, a kont wyłączonych z kasacji przybywa, to koniecznym działaniem będzie stworzenie systemu ukrywania ich albo przenoszenia poza mapę, tak aby nieaktywni Gracze nadal mogli wrócić do gry, ale nie blokowali miejsc innym. Priorytetem jednak w tej chwili jest dokończenie wprowadzania systemu przenosin, my już to mamy wstępnie za sobą i czekamy tylko na załączenie automatu, ale wiele krajów wciąż czeka choćby na pierwsze ręczne przenosiny.


Pytania?:)
 

DeletedUser1140

Guest
Przenoszenie Graczy utknęło w martwym punkcie.. podobnie jak szkolenie Zaklinaczki Kwiatów będzie "wkrótce" Obóz Najemników zbadany i...? O systemie walk nie wspomnę.:confused:o_O
Obiecanki - cacanki!
 

DeletedUser626

Guest
Usunęłam posty niezwiązane z tematem, do komentowania aktualizacji są osobne dyskusje.
Co do przenosin - wyjaśniłam wszystko w poprzedni moim poście, muszą one zostać przeprowadzone na wszystkich serwerach, zanim uruchomiony zostanie automat, póki co wszystko przebiega zgodnie z planem.
 

miriella

Zwiadowca
czy przenosiny zostały wstrzymane?
JA jestem po prostu zła, zostałam przeniesiona i naokoło mam sąsiadów którzy bonusowe produkcje mają takie jak ja i z kim mam handlować ?!
Miałam wykasowaną opcję przenosin, dlaczego mnie przeniesiono ? dlaczego ta opcja automatycznie się przestawiła ? pojęcia zielonego :) nie mam !
Siedzę jak ten głupek na obrzeżach z sąsiadami produkującymi to samo i co dalej?!
Czy to na tym polega-polegało żeby poprzenosić graczy i poustawiać koło siebie z identycznymi manufakturami ?!
To jest nie fair play , sprawdzałam innych graczy którzy wcześniej byli koło mnie, oni mają dużo lepsze lokalizacje -Ci którzy byli i są aktywni
Gra mi się podoba ale ta sytuacja mnie wkurza !!!
 

DeletedUser626

Guest
Pytanie otrzymałam na PW, ale ponieważ widzę po innych tematach zainteresowanie sprawą przenosin, krótka informacja:
Wszystkie wersje językowe przeszły już pomyślnie pierwsze przenosiny ręczne, została wykonana "próba generalna", zostanie wykonany jeszcze jeden test, po nim jedyne co pozostanie to załączenie automatu.

Odnosząc się do powyższego posta - bonusy są zależne od położenia na mapie i rozłożone schematycznie, co oznacza, że nie da się mieć tylko sąsiadów z tymi samymi bonusami.
 

Hassano

Łucznik
Odnosząc się do powyższego posta - bonusy są zależne od położenia na mapie i rozłożone schematycznie, co oznacza, że nie da się mieć tylko sąsiadów z tymi samymi bonusami.

Z tym sie nie zgodze bo ja u siebie aż z ciekawości oglądnąłem mapke i widać jak na dłoni że ludzi który mają produkcje kryształu jest 7 a mam odkryte 297 prowincji.. Co więcej sprawdziłem ludzi którzy mogą produkować kryształ i żadne z nich nie gra, miasta są rozwinięte bardzo słabo co świadczy że porzucili gre dawno temu.. Czemu tak uważam?? bo premiuje graczy z okolicy i kojarzę już miasta które stoją w miejscu więc wiem że nie są to nowe konta które sie rozwijaną.
 
Status
Zamknięty.
Do góry