• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Nowa opcja: Przeniesienia Gracza

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser446

Guest
Azulena i jak, zdecydowałaś się na przenosiny? Jeśli tak, to jakie wrażenia? :)

U mnie rewelacja... ogrom graczy nie do ogarnięcia hah.. Godzina to mało na motywki. W dodatku chyba większość aktywnych, bo wyklikane mam wszystko, no tak to można żyć :D

Podobnie jak Motylowi, brakuje nieco możliwości jakiejś lokalizacji na mapie.. konkretnie, że na przykład 32:15 lub na przykład dzielnica jakaś tam.. . Być może kiedyś zostanie coś takiego wprowadzone. :)

Na razie przenosiny udane .. Dzięki Teamie :)
 

DeletedUser110

Guest
Pokusiliśmy się o małą wizualizację : )

pl2.png
Dragusiu, a czy można poprosić o zgłoszenie Twórcom pomysłu: dodatkowa ikona "mapa ogólna serwera"? Po kliknięciu pokazywałby się podobny obrazek, a moje miasto byłoby np. czerwoną kropką?
 

Azulena

Rozbójnik
Azulena i jak, zdecydowałaś się na przenosiny? Jeśli tak, to jakie wrażenia? :)

U mnie rewelacja... ogrom graczy nie do ogarnięcia hah.. Godzina to mało na motywki. W dodatku chyba większość aktywnych, bo wyklikane mam wszystko, no tak to można żyć :D

Podobnie jak Motylowi, brakuje nieco możliwości jakiejś lokalizacji na mapie.. konkretnie, że na przykład 32:15 lub na przykład dzielnica jakaś tam.. . Być może kiedyś zostanie coś takiego wprowadzone. :)

Na razie przenosiny udane .. Dzięki Teamie :)

Djablica, zainspirowałaś mnie - mój pomysł w Pomysłach. ;)

Mój świat to Arendyl, więc moje obawy były na zapas. ;)
Ale zdecydowałam zostawić "zgodę na przeniesienie" włączoną, po informacjach tu na Forum i bezpośrednio od Pomocy gry. ;)

Co do lokalizacji na mapie, dzielnice / krainy czy cokolwiek, były by super.
Ze względu na brak zróżnicowania "krajobrazu" mapy, może jednak dzielnice, na wzór amerykańskich miast - nazwa kierunku i numer...
Zachodnia 22, Centralna 130, Wschodnia 55... ;)
Numeracja od centrum w górę i w dół, to by dawało pogląd, jak daleko od centrum jest nasze miasto...
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser824

Guest
Takie pytanie Dragomira, znowu będziecie nas męczyć przez cały dzień informacja ze są przenosiny jak ostatni ? Przecież cholery można z tym dostać, przeczytałem raz i wystarczy i do tego jeszcze co 1h wywalacie mnie z gry, byle by dostać jak najwięcej razy dana informacje, co to jakiś ranking robicie kot ile razy to przeczyta ??
 

DeletedUser626

Guest
Niestety tak. Ogłoszenia w grze nie da się póki co oznaczyć jako przeczytanego (będzie to zmienione), dlatego też umieszczam je w grze rzadko. W tym wypadku jednak zależy mi bardzo na tym, by jak najwięcej Graczy było uprzedzonych o zmianie, dlatego ogłoszenia będą się pojawiały z przerwami, ale do poniedziałku.

Jeśli masz natomiast problem z grą i Cię z niej wywala, napisz do supportu, nie ma to nic wspólnego ani z tym tematem, ani z ogłoszeniem w grze.
 

DeletedUser174

Guest
zaraz ale jak to? Ogłoszenie pojawia się w momencie logowania. Jeżeli się nie loguję to i tak nie ma znaczenia ile razy sie ogłoszenie pojawi, bo i tak go nie przeczytam. Jeżeli się loguję to raz mi wystarczy. Każdy kto się zaloguje będzie miał do tego dostęp, więc tłumaczenie w stylu "by jak najwięcej Graczy było uprzedzonych o zmianie" są chyba nie na miejscu w mojej ocenie. Jeżeli ma się pojawiać do poniedziałku to ja dziekuję. Dzisiaj mamy piątek!!! Czy możemy jednak prosić o odrobinę szacunku, bo traktowanie kogoś jak idiotę nie jest raczej oznaką szacunku. Czy się mylę?
 

DeletedUser824

Guest
Proszę o zastosowanie się do zasad forum i kulturalne wypowiedzi.
Niestety tak. Ogłoszenia w grze nie da się póki co oznaczyć jako przeczytanego (będzie to zmienione), dlatego też umieszczam je w grze rzadko. W tym wypadku jednak zależy mi bardzo na tym, by jak najwięcej Graczy było uprzedzonych o zmianie, dlatego ogłoszenia będą się pojawiały z przerwami, ale do poniedziałku.

Jeśli masz natomiast problem z grą i Cię z niej wywala, napisz do supportu, nie ma to nic wspólnego ani z tym tematem, ani z ogłoszeniem w grze.

Postaram się powstrzymać od przekleństw, ale to gówno prawda, wiele już było informacji np; o przyjęciach moderatorów czy tez aktualizacje tak samo inne informacje, i wystarczyło dostać to raz, a teraz pisze ze tak będzie do poniedziałku, oszalałaś ? Jak wy nas traktujecie jak g****?
A jak teraz wszyscy zaczną ci wysyłać wiadomość z nic nie wartym tekstem które tak musisz wszystkie przeczytaj bo może jakaś będzie ważna, jak sie będziesz czuła gdy cała sobota niedziele będzie z*****ą bo będziesz dostawać tysiące nic nie wartych wiadomość!!! ?

//Edit @Dragomira : Słownictwo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
Każdy się loguje o innej porze, a ogłoszenie jak mówiłam nie ma opcji oznaczenia jako przeczytanego. Niektórzy logują się tylko wieczorem albo tylko w weekendy, nie mogę ustawić ogłoszenia na godzinkę rano i uznać, że kto przeczytał to przeczytał i starczy. A sprawa jest ważna, inaczej bym tego nie robiła.
Informacje o rekrutacji i aktualizacji ustawiałam jednorazowo na 2-3 godziny i były wyłączone, ale działały identycznie. Każde logowanie powodowało ponowne się ich pojawienie.
Naprawdę odznaczenie ogłoszenia, pojawiającego się przy logowaniu i zabiera jedno kliknięcie uważacie za utrudnienie warte wyłączenia, kosztem kilku tysięcy niedoinformowanych Graczy, którzy nie zaglądają na forum? Odrobinę solidarności proszę, z resztą społeczności. Nie każdy loguje się kilkanaście razy dziennie i czyta forum gry.

Motyl, opanuj się proszę ze słownictwem, bo następny taki post skasuję. Kikimora wyżej potrafiła podobną opinię wyrazić w cenzuralnych słowach.
 

DeletedUser174

Guest
po pierwsze to już w starożytności mieli taką fajna maksymę, ze nieznajomość prawa nie zwalnia z jego stosowania. Sprawdza się do dzisiaj. Po drugie to może najpierw trzeba było popracować nad możliwością jednorazowego wyświetlania? Kliknięcie potwierdzenia nie jest może wielce trudne, ale nikt nam za to klikanie nie płaci. A faktem jest, że jest irytujące, tym bardziej jest irytujące, ze jest zupełnie niepotrzebne. Dlaczego aktywni gracze po raz n-ty dostają karę za to że są? Nowa polityka firmy? A przepraszam, to stara polityka firmy.. zapomniałam... szkoda słów

i w końcu po trzecie: @Dragomira chiałaś mieć pewność, ze kazdy dostanie wiadomość? Dlaczego nie wysłałaś wiadomości pw do wszystkich w grze? Masz pewność, ze kazdy dostał a my nie musielibyśmy się irytować. Dałoby radę? Załatwiłoby sprawę? Ale faktycznie zabrakowałoby tego elementu drażnienia graczy. sorki, ale nie podziekuję za takie "emocje"
 

DeletedUser626

Guest
Nie będziemy wstrzymywać przenosin Graczy z powodu źle działającego ogłoszenia. Owszem, było kiedyś PW rozesłane w grze przez naszych programistów i gdybym miała możliwość wysłania takiego PW, chętnie bym z niej skorzystała, niestety nie mam w ręku takiego narzędzia.
Ogłoszenie było wczoraj rano, będzie dziś do 16 i powtórzy się jutro z rana.
Możesz oczywiście trzymać się wersji, że wszystko robimy Wam na złość, a szczególnie Tobie i zależy nam na zirytowaniu jak największego grona Graczy, wątpię by moja wiadomość mogła przekonać Cię do czegokolwiek, więc nie będę kontynuowała tego wątku.
 

DeletedUser580

Guest
Niesamowite jak jedno technicznie upośledzone okienko może niektórych wytrącać z równowagi... :)

@Dragomira , Twoje starania są chwalebne, ale obawiam się, że bezcelowe. To okienko nie zachęca do czytania, mówiąc delikatnie. Aż dziw bierze, że w takiej istotnej sprawie magicy od Elvenaru nie pomogli Ci wysyłając jakieś smakowitej zwięzłej PW do wszystkich.
Przynajmniej odpadłby problem 'Rany, rany, rany... zamknęłam okienko!!! Gdzie ten link, co sobie można było kliknąć?!'.
Wiesz przecież, że gracze niespecjalnie znają drogę tutaj, ani nawet do supportu... ;)


PS. Właśnie dostałam jakieś odznaczenie na forum:
Odznaczono: 11 minut temu
Miesięcznica!
Twoje pierwsze 30 dni na forum : )
Supcio, szkoda tylko, że wcale nie jestem tutaj od miesiąca. Ups?
 

DeletedUser1088

Guest
Mam jedno istotne pytanie odnośnie przenosin, czy też pozostania w centrum.
Zauważyłem wczoraj ogromna ilość kopalń, zamiast graczy (sadzę, że nieaktywnych). Wczoraj było ich 13, dziś jest już tylko 3, reszta zapełniła się nowymi graczami. Wszystko super, zamiast klikania kopalni, mam 2x więcej golda za motywowanie gracza, ale...
No właśnie, to nieszczęsne ale, zdałem sobie sprawę, że te marne ilości golda to mogę sobie jednym zadaniem powtarzalnym zrekompensować, natomiast świeży gracz, to brak manufaktur czyli brak handlu. Nic nie jest w stanie mi zaoferować, skoro nawet kupca nie posiada;(
Czy przy przenosinach będziecie brali pod uwagę również rozwój graczy, czy nagle okaże się, że jestem wśród samych graczy nowych i mogę sobie tylko pomarzyć o jakimkolwiek handlu, pozostanie tylko i wyłącznie bractwo.
pozdrawiam
sleep
 

DeletedUser626

Guest
@ag123 Odznaczenie zostało niedawno utworzone, dlatego dopiero teraz je dostałaś. :) Ogłoszenie na pewno nie ściągnie wszystkich, ale do zajrzenia na forum nikogo przecież nie zmuszę, link jednak dostali i co z nim zrobili to ich wybór.

@sleep2 Przenosiny nie sprawdzają poziomu rozwoju konta, możesz więc zarówno trafić między nowych jak i zaawansowanych Graczy, ale najbardziej prawdopodobne jest, że będą po prostu wymieszani.
 

DeletedUser174

Guest
Nie będziemy wstrzymywać przenosin Graczy z powodu źle działającego ogłoszenia. Owszem, było kiedyś PW rozesłane w grze przez naszych programistów i gdybym miała możliwość wysłania takiego PW, chętnie bym z niej skorzystała, niestety nie mam w ręku takiego narzędzia.
Ogłoszenie było wczoraj rano, będzie dziś do 16 i powtórzy się jutro z rana.
@Dragomira i chwała Ci za to, ze ogłoszenie nie jest aktywne cały czas. Ale co z tymi tysiącami niedoinformowanych graczy, którzy nie będa mieli szczęścia trafić na to ogłoszenie? Może jednak tak więcej konsekwencji? I pewnie błędnie to zinterpretujesz jako pospolite czepianie się, ale drażni mnie takie tłumaczenie, gdzie w jednym zdaniu sama sobie zaprzeczasz. Kobiecej logiki to ja mam dosyć jak sobie posłucham wypowiedzi naszych pseudopolityków (niekoniecznie płci żeńskiej dla uzupełnienia) i to mi wystarczy. A co do tych tysięcy graczy... naprawdę pokłony. Nawet nie wiedziałam, ze to aż tysiące graczy będziecie przenosić - bo jak mniemam to do nich jest adresowany głownie komunikat. Takie przedsięwzięcie! wow! To może łatwiej było tych ze srodka przenieść? Może ich mniej by było?

A tak na marginesie to nigdzie nie napisałam, ze nalezy wstrzymać przenoszenie graczy. A że system ogłoszeń powinien działac sprawnie to chyba i bez księdza wiesz, ze w niedzielę święto? Czy potrzebujesz specjalnego anonsu w tej sprawie? A jak chcesz to zaraportować górze to może użyj pisma obrazkowego, bo w ostatnim odcinku inotv sami się przyznali, ze tylko takie rozumiom - będzie większa skuteczność może

...
Możesz oczywiście trzymać się wersji, że wszystko robimy Wam na złość, a szczególnie Tobie i zależy nam na zirytowaniu jak największego grona Graczy, wątpię by moja wiadomość mogła przekonać Cię do czegokolwiek, więc nie będę kontynuowała tego wątku.
czuję się doceniona. Cała ekipa wytrwale pracuje żeby tylko zrobić mi na złość :) Super! Podpowiedź: będę się bardziej złościć, jak nie bedę miała za co się czepić:p Tylko czy powinnam czuć się w obowiązku rewanżowania się? I tylko Tobie mam robić na złość? czy całej ekipie?

ale mam jeszcze pytanie: czy wiadomo kiedy można się spodziewać przenosin? jest jakiś przybliżony termin?
 

DeletedUser626

Guest
Możliwe są tylko poniedziałki i wtorki, ponieważ nie będziemy nikogo przenosić podczas Turnieju - czy to jednak będzie następny poniedziałek, nie zostało to jeszcze ustalone.
 

DeletedUser740

Guest
Radziłem kolegom i koleżankom w gildii by nie odznaczali możliwości przenosin, czego też sam nie zrobiłem, bo zostaną na pustkowiu. Dziś patrzę, a w okół mnie kilku aktywnych graczy, zwłaszcza jeden z którym od dawna handlowałem i mi pomógł nie raz, zamieniło się w kopalnie złota. Ironia losu :)
 

DeletedUser1145

Guest
Czy przenosiny działają? Początkowo ta opcja byla u mnie wyłączona, ale zrobiło sie w okolicy pusto na mapie, wiec już tydzień temu opcja przenosin u mnie jest aktywna - ale nic sie nie dzieje. Cały czas twie w tym samym miejscu na mapie...
 

DeletedUser626

Guest
Nie, przenosiny był na razie testowane na polskich serwerach, większość wersji językowych jeszcze w ogóle nie została im poddana, a dopiero wtedy będzie można je załączyć automatycznie.
 

Hassano

Łucznik
Ja mam pewne zastrzeżenie co do tych automatycznych przenosin. Nie wiem czy ktoś już wyżej o tym wspomniał ale nie zarejestrowałem tego :p
Mianowicie jeżeli z automatu każde miasto ma zaznaczoną opcje proszącą o przenosiny to wszystkie !! miasta jakie istnieją są przeniesione do kupy NAWET TE NA KTÓRYCH NIKT JUŻ OD DAWNA NIE GRA. Uważam że tą opcje należy ustawić na wyłączoną i wtedy jeżeli ktoś chce przenosin to ją włącza i wie że trafi w miejsce gdzie sąsiedzi są aktywni a nie wszystkie miasta rzucone do kupy i nadal połowa nie aktywna.. To już wolałem kopalnie bo przynajmniej zbieranie złota było proste a tak trzeba wchodzić w miasto i klikać 100x ..
 

DeletedUser626

Guest
Gracze nieaktywni nie są przenoszeni, mogą jednak stać się nieaktywni PO przenosinach i nie mamy na to żadnego wpływu przed przenosinami. Konta nieaktywne, szczególnie te mało rozwinięte, są co jakiś czas kasowane, na ich miejsce pojawiają się nowi Gracze.
 
Status
Zamknięty.
Do góry