• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Przygody Bractw!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

jakub357

Łucznik
Uwaga! W spoilerze wstawiam garść informacji na temat nadchodzących bractw
Nagrody:
1 etap: 1x Deszcz Zasobów 15%, 1x Pomocnik Czasowy 5h, 1x 30PW do Cudów
2 etap: 1x Pomocnik Czasowy 8h, 1x 20PW do Cudów, 1x 30PW do Cudów
3 etap: 1x Deszcz Monet 50%, 1x Deszcz Zasobów 50%, Grobowiec Menhiroka (budynek z tęczą z mini-evetu o Menhiroku)

Nagrody dla najlepszych bractw:
1 miejsce: Lodowa Wiedźma (3 nagroda główna z Eventu Zimowego), 3x Pomocnik Czasowy 14h
2 miejsce: Zamrożony Statek (nagroda z Eventu Zimowego), 2x Pomocnik Czasowy 14h
3 miejsce: Kapliczka Zamrożonych Gigantów (1 nagroda główna Z Eventu Zimowego, wymiary 2x2), 1x Pomocnik Czasowy 14h
Reszta miejsc: Tylko 1x Pomocnik Czasowy i tu w zależności od miejsca 8h do 30min.

To odnośnie nagród - czyli tego, co można zdobyć. Zadań i wymagań dla poszczególnych etapów wklejać nie będę; powiem tylko, że na każdym z 3 etapów są po 3 ścieżki, a każda wymaga czego innego. Jednak:
Etap 1: każda ze ścieżek wymaga conajmniej 105k towarów, 90 reliktów, lub 196 odznak (lub 158 w jednej ze ścieżek) + jedna wymaga 30k orków.
Etap 2: każda ze ścieżek to 300k towarów, 270 reliktów, 155/170/225 odznak + jedna wymaga 50k orków.
Etap 3: 900k towarów, 600 reliktów, 375/378/704 odznak + jedna ze ścieżek wymaga 100k Orków.

Czyli dodając to wszystko, uzyskamy minimum potrzebne dla przejścia Przygody Bractw. Grając pod ranking, trzeba by wykonać na każdym z etapów wszystkie 3 ścieżki - w takim wypadku koszt należy pomnożyć średnio x3.
Przygoda potrwa 6 dni.

Ja w Przygodach udziału brać nie zamierzam.
 

DeletedUser1447

Guest
Kiedy rozwinięty gracz przygotowuje się do przygody.

5270eb6c3059e.jpg
 

DeletedUser2426

Guest
Droga Dragomiro
Sam już pomysł zmuszania graczy do inwestowania PW jest poroniony, ale zapomniałaś wspomnieć o jeszcze dwóch "miłych" nowościach w tej Przygodzie.
Chodzi mi o konieczność poświęcania reliktów oraz towaru i to nie na jednej, najbardziej wymagającej ścieżce, ale na wszystkich w równym stopniu.
Jestem właśnie po gorącej dyskusji w Bractwie dotyczącej spoilerów na temat kosztów tej przygody.
Nasze Bractwo fajnie integrowało się wokół Przygód i od kilku przygód było w "Top 20" (ostatnio zajęliśmy 13 miejsce w Przygodzie) ,a mieliśmy nadzieję w tej przygodzie zawalczyć o miejsce w "Top 10". Niestety analiza wymagań do najnowszej wersji Przygód (chodzi głównie o konieczność wydania ok. 1,3 miliona towaru i ok. 1000 reliktów, na dość przeciętny budynek (dla gracza na IV etapie na poziome Bogini Płodności) i kilka przeciętne jakości "szybkich" są niewspółmierne do kosztów i odebrało nam chęć do kontynuowania udziału w Przygodach Bractw.
Reasumując, nasze Bractwo postanowiło zawiesić udział w Przygodach, do czasu aż Elvenar Team przemyśli swoje postępowanie wobec graczy i wróci do idei, że jest sobie jedna ścieżka dla ambitnych ale 2 pozostałe są do przejścia bez straszliwych poświęceń, dla wszystkich.
Jeżeli nie uzna tego za słuszne, trudno. Tylko niech się nie zdziwi potem, że tworząc eventy dla garstki wybranych, będzie miał tylko garstkę graczy na serwerach. Konkurencja jest spora i Elvenar nie jest jedyną grą tego typu...
Dziwne mi się wydaje, że na Becie nikt Wam tego nie powiedział, albo że takie głosy zignorowaliście.
Niniejszym nasze Bractwo rozpoczyna bojkot Przygód do momentu aż Elvenar Team się nie ogarnie.
Miłego wieczoru życzę (i lepszych pomysłów na przyszłość).
Destinaris
P.S. Przekaż proszę nasze opinie do Elvenar Team

Zgadzam się z Destinarisem. Moja gildia również nie weźmie udziału w tych przygodach :(. Niestety nie stać nas na stratę tak wielu reliktów, materiałów itp. itd. Ostatnia przygoda była naprawdę fajna i mieliśmy dużo zabawy i satysfakcji ze wspólnej gry. Niestety tym razem pasujemy. Wielka szkoda .......
 

Christo

Rozbójnik
Te bractwa, które wezmą udział w PB i będą miały dobry wynik to będzie nic innego jak parcie na PB pod przykrywką 'dobrej zabawy'... hmm... takie mam wrażenie :D
Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, bo niektóre bractwa będzie po prostu stać na koszta :D
 

DeletedUser80

Guest
Dla topowych graczy 450.000 surowców czy 180.000 orków to niewielki wydatek.
Odrobinę boleśniejszy ale też do przejścia jest wydatek 320 reliktów każdego rodzaju.
Jestem w trzeciej setce na swoim świecie więc trudno zaliczyć mnie do topowych a mógłbym samodzielnie zaliczyć wszystkie punty surowcowe. W jednej przygodzie:)
Dla topowych bractw to będą te łatwiejsze punkty do zaliczenia.
A skro kogoś będzie stać na udział w przygodzie to się zabawi.
Mimo marudzenia części graczu na forum.
 

DeletedUser2017

Guest
Miałem nic nie pisać a jednak:
  • Mamy prawo wyrażać swoje opinie, emocje i poglądy
  • Mamy prawo do własnych decyzji i ich konsekwencji
  • Mamy prawo popełniać błędy
  • Mamy prawo do osiągania sukcesów i uznania
  • Mamy prawo do irracjonalnych decyzji
  • Mamy prawo określać swoje priorytety i postępować zgodnie z nimi
  • Mamy prawo dbać i walczyć o swoje
  • Mamy prawo zmienić zdanie
  • Mamy prawo nie rozumieć i nie wiedzieć
 

DeletedUser80

Guest
Miałem nic nie pisać a jednak:
  • Mamy prawo wyrażać swoje opinie, emocje i poglądy
  • Mamy prawo do własnych decyzji i ich konsekwencji
  • Mamy prawo popełniać błędy
  • Mamy prawo do osiągania sukcesów i uznania
  • Mamy prawo do irracjonalnych decyzji
  • Mamy prawo określać swoje priorytety i postępować zgodnie z nimi
  • Mamy prawo dbać i walczyć o swoje
  • Mamy prawo zmienić zdanie
  • Mamy prawo nie rozumieć i nie wiedzieć
Mamy takie prawa.
Tyle że nie wolno ich nadużywać.
 

jakub357

Łucznik
Dla topowych graczy 450.000 surowców czy 180.000 orków to niewielki wydatek.
Odrobinę boleśniejszy ale też do przejścia jest wydatek 320 reliktów każdego rodzaju.

Ale przejście Przygody Bractw, po najmniejszym koszcie, to co najmniej 1305k towarów, 960 reliktów i 1125 odznak (lub 741, przy dodatkowym koszcie 180k Orków).
Już sama liczba Odznak przyprawia o zawrót głowy, a dodali w nich urozmaicenia, gdzie trzeba wydawać setki PW w Cuda (bo wydatek 10PW w Cudo, to jedna Odznaka Społeczności Cudów). Lecz to jeszcze nie wszystko, bo dodajmy niemalże półtora miliona towarów (w większości 3ciego stopnia), oraz blisko 1000 reliktów; a i jeszcze prawie 200k Orków, co jest barierą nie do przeskoczenia dla słabszych bractw (oczywiście wtedy odpadają z walki o ranking, a za przejście Przygody na wymaganym minimum muszą zapłacić około 400 więcej Odznak).
 

DeletedUser80

Guest
Absolutnie się z Tobą zgadzam.
Drastycznie ograniczono możliwości słabszych bractw w których jest kilku rozwiniętych graczy a reszta praktycznie na przygody popatrzy. W efekcie nie trzeba będzie bojkotu, większość bractw zignoruje przygody bo ma świadomość, że być może nie dojdą nawet do pierwszego punktu.
Co do kosztów odniosłem się właśnie do drugiej strony, topowych bractw, dla których to nie są powalające ilości żeby nie powiedzieć że w skali bractwa niewielkie.
One na tym wygrały.
Tyle że same przygody straciły.
 

marcinekk24

Zwiadowca
Zgodzę się, że PB straciły, ale głównie ze względu na:
- relikty, ponieważ gro osób nie ma jeszcze uzbieranych 500 reliktów bonusowych, a Ci co mają, to nie mają odpowiedniego nad stanu, żeby dać w ścieżkę i nie tracić maksymalnego bonusu.
- orków, ponieważ oni są dostępnie dopiero od ósmego rozdziału, połowa naszego bractwa jest przed orkami i goblinami, a są bractwa gdzie tylko jedna albo dwie osoby są w ósmym rozdziale.
- jest za dużo odznak z czarami, a możemy postawić tylko i wyłącznie jedną Akademię Magii, a turniej i skrzynie z pomocy sąsiedzkiej to za mało.
 

DeletedUser2347

Guest
  • Odznaka Gildii Strażników- Wymaga wyszkolenia x jednostek ["x" zależne wielkości oddziału]

Byłbym wdzięczny za bliższe wyjaśnienie tej odznaki. Bo mam to rozumieć jako wyszkolenie 3 oddziałów danego typu czy 3 krotności rozmiaru bazowego oddziału (Recruit a mighty amount of units (3x your squad size)?
 

andrzej66

Wędrowiec
Nie bardzo wiem o czym piszesz, bo w naszym Bractwie udział w Przygodach brali prawie wszyscy dostawiając warsztaty i manufaktury 1 lvl. Natomiast nie mamy jeszcze nikogo w żywiołakach. Nie wiem jak Ty bierzesz udział w Przygodach nie dostawiając warsztatów i manufaktur... W poprzedniej Przygodzie dostawiłem 15 warsztatów i 4 komplety manufaktur - choćby dlatego, ze mam tylko bonusowe wiec nie miałbym jak robić zadań na wszystkie towary. Ponadto aktywnie walczymy w Turniejach (teraz mamy 7 skrzynek), wymieniamy się towarami etc. i nie stać nas na blokowanie na 2 dni podstawowych manufaktur produkcyjnych....
Malo tego, właśnie gracze na niższych etapach byli bardziej aktywni, bo łatwiej mogli zrobić ekspansje przed Przygoda i nastawiać budynków. Były 3 ścieżki o różnej trudności i mogły do tej pory brać udział Bractwa o różnym poziomie rozwoju. Jak wszystkie 3 ścieżki mają być dla wysoko rozwiniętych "zapyziałych" bractw, to niech tak będzie. Bawcie się dobrze :p
Lepiej było zrobić różne nagrody na różne ścieżki i zmotywować "zapyziałe" bractwa do walki o ścieżkę najtrudniejszą, zamiast robić takie ekstrema na wszystkich 3. Nie po to walczymy w turniejach o relikty aby dobić sobie produkcji bonusowych i mieć na czary aby oddawać relikty dla byle jakich nagród!
Skoro tak Cię cieszą zmiany, to rozumiem, że Wasze Bractwo aktywnie w nich uczestniczy i były one za łatwe dla Was.
Napisz mi więc, które miejsce miało Wasze Bractwo w ostatniej Przygodzie? Bo nasze zajęło 13 miejsce...


UPDATE
Już wiem, Ty nie masz żadnego Bractwa, a o Przygodach wypowiadasz się choć w żadnej prawdopodobnie nie brałeś udziału... (skoro nie masz Bractwa). Ewentualnie byłeś i źle trafiłeś, ale to nie kwestia poziomu Przygód a ludzi w Bractwie. Ponadto co "nowy gracz" może zawalczyć w nowych "zadaniach"? Masz kilkaset książek do włożenia komuś w cuda? Masz kilkaset reliktów na zbyciu?, Masz setki tysięcy towaru do włożenia w punkty? Nie masz! Te zadanie Cię zmarginalizują w rozgrywce bo nie będziesz w stanie nic dołożyć Bractwu!
Na dodatek grasz dłużej ode mnie a twój poziom rozwoju jest podobny do naszej towarzyszki, która gra ok. połowy tego czasu co Ty a trochę ponad miesiąc jest w naszym bractwie....
Martw się o to co w nowej Przygodzie jesteś w stanie zrobić na swoim poziomie, a nie co też zrobią biedni gracze na poziomie Żywiołaków ...
UPDATE2
[jak podpowiada jeden z graczy, ten sam nick może być używany także w innym świecie niż nasz i oznaczać innego gracza]
Opowiadasz kolego bzdury,a wyciągasz wnioski na mój temat nie mając zielonego pojęcia o czym piszesz :)
Chcę Cie uspokoić że jednak wiem o czym piszę - w przeciwieństwie do Ciebie - chcę Ciebie też poinformować iż mam swoje bractwo już jakieś 1,5 roku , sam gram nieco dłużej, - co więcej bierzemy udział w każdej przygodzie od samego początku, - nasze miejsca w rankingu przygód to 7 - 4 i w ostatniej 10 miejsce z tym że w ostatniej przygodzie brali udział tylko gracze najniżej rozwinięci w sumie mniej niż połowa bractwa - mimo to zajęli 10 miejsce co uważam za ich ogromny sukces.I wcale nie jest tak że dostawia się mnóstwo manufaktur - na pewno dostawiają je osoby na niższym poziomie w bractwie i osoby które w danym momencie skończyły rozdział zyskując wolne miejsce po usunięciu zbędnych budynków jak i portalu.
Co do ery żywiołów to niestety z powodu braku miejsca nie mam możliwości dostawienia manu na pierwszym poziomie - więc moja rola w przygodach jak i osób z bractwa w analogicznej sytuacji będzie się sprowadzała do oferowania orków , surowców, itp - wszystko to jest kwestia odpowiedniej organizacji - więc przestań wypisywać wiecznie bajki, - bo tacy jak Ty i tobie podobni od wielu miesięcy tylko marudzicie na forum,wiecznie narzekacie,pouczacie innych,wszystko Wam się nie podoba i jesteście wiecznie na NIE - ja widzę dla Was tylko 2 wyjścia - albo ruszyć głową i grać albo zmienić grę bo wchodząc na forum zamiast porozmawiać z kimś o konkretach to rzygać się chce jak się czyta min Twoje posty - wszystko na nie,wszystko żle,wszystko nie tak wieczne marudzenie i narzekanie - naprawdę proponuje zmienić grę, bo to już jest nudne.
 

DeletedUser2823

Guest
Kto wie ile kasy trzeba na "worek pieniędzy"?
mnie szczególnie interesuje V poziom.
 

Azulena

Rozbójnik
Czytam wypowiedzi wyżej i naprawdę bardzo smutno mi się robi....

Ja gram dobrze ponad 2 lata - na początku to była miła, "odpoczynkowa" gra ze śliczną grafiką. Taka, w której nie ma przymusu, "parcia" na wynik i takie inne.

Chyba właśnie od wprowadzenia tych nieszczęsnych Przygód, z dodatkowym rankingiem Bractw, to się zaczęło zmieniać na gorsze.

Mnie naprawdę nie interesuje, co robią, lub czego nie robią inne Bractwa. Nie znoszę wyścigów, gdziekolwiek i jakichkolwiek. Gdybym to lubiła, wybrałabym INNĄ GRĘ.

Tutaj tego nie było - a teraz, niestety jest.
Twórcy zauważyli, że część Graczy lubi to "ściganie" i poszli w tę stronę, całkowicie lekceważąc pozostałych Graczy oraz własne, wcześniejsze założenia gry.

Skutkiem tego, nie dość, że moje Bractwo (w którym jest większość Graczy na etapie Krasnoludów lub Wróżek, w dodatku same osoby dorosłe i PRACUJĄCE czyli nie mające nadmiaru czasu) nie może wcale brać udziału w rzeczywiście WSPÓLNEJ grze, to jeszcze czytając Forum dowiadujemy się, że jesteśmy NIEUDACZNIKAMI i udział w Przygodach nam się NIE NALEZY.

Przyszłam tu, żeby zapytać, czy to nie pomyłka, że na PIERWSZEJ MAPIE, na Zielonej ścieżce, dotąd najłatwiejszej. jest takie coś:
Przygody_n_zadanie.jpg
podejrzewałam pomyłkę, ponieważ ta gra teoretycznie jest pokojowa i zamiast wojska, wielu Graczy używa "negocjacji" - ja również.
Nie zburzyłam Koszar, tylko dlatego, że się NIE DA.
Jestem kobietą, w wieku średnim, w mojej rodzinie nie było ofiar w czasie wojny - ale i tak opowieści babć i dziadków plus własna wrażliwość powodują, że nienawidzę gier "wojennych" lub tylko z udziałem wojska, walk, itp.

A do tego, to zadanie występuje już na drugim punkcie ścieżki, poprzednio najłatwiejszej. Ja mogę wyszkolić 830 jednostek przez 5 godzin, a "odznak Strażników" trzeba dwie.
Czyli nie tylko Gracze, którzy tu wyżej piszą, ale również twórcy gry, uważają, że ja i mnie podobne osoby nie powinny grać w tę grę. :(
A małe i "młode" Bractwa, takie jak moje, to mogą sobie razem.... no właśnie, co? Czat działa od czasu do czasu, to nawet sobie popisać nie mogą.

Wielkie dzięki wszystkim.
Twórcom za te "rewelacyjne" zmiany w Przygodach, a niektórym tu piszącym za "słowa otuchy". :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry