• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Przygody Bractw!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2076

Guest
@Azulena wiesz no tutaj jestem w zasadzie przy krasnoludach (skrzynkę właśnie aktywowałem) i na razie i tak chodzi lepiej. Tak problem pojawia się już na starcie w przypadku chociażby walk - pole bitwy potrafi ładować się u mnie nawet 30 sekund. To samo z tawerną (szczególnie dramatyczne jest ładowanie się obrazków graczy - ale to jak tutaj). Cóż - oby wszystko się zmieniło jak przepiszą jedną i drugą grę. Chociaż na moje to najlepiej by zrobili przerabiając obie np. na Unity i udostępnienie ich w postaci aplikacji + jako opcji w przeglądarce (gry na Unity działają na wszystkich systemach, jednak brak wtyczki na Linux) - nie mieli by problemu z dopracowaniem i optymalizacją (bo to chyba ich domena skoro inne gry na Flash, znacznie bardziej rozbudowane, potrafią działać super płynnie). No ale zrobią jak chcą; mają według mnie świetnie dopracowaną grę The West na HTML5 (działa nawet na telefonie czy tablecie średniej jakości - jakiś rok temu testowałem) i mogliby spokojnie ją przerobić na potrzeby Elvenar.
 

DeletedUser626

Guest
Możliwość chomikowania przedmiotów na becie została usunięta, co oznacza że i u nas się nie pojawi. Ogłoszenie o Przygodach na becie chowam, aby nie wprowadzało w błąd, w tym tygodniu tak czy inaczej pojawi się już jego oficjalna wersja, zapowiadająca Przygody na naszej wersji.

Przedmioty będą resetowane, ponieważ statystyki na becie pokazały, że najwięcej gromadzą ich i tak najsilniejsze Bractwa, co tylko dałoby im przewagę w dalszych Przygodach i kompletnie wyeliminowałoby mniejsze/słabsze Bractwa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 172852

Guest
Przedmioty będą resetowane, ponieważ statystyki na becie pokazały, że najwięcej gromadzą ich i tak najsilniejsze Bractwa, co tylko dałoby im przewagę w dalszych Przygodach i kompletnie wyeliminowało mniejsze/słabsze Bractwa.

A więc jednak :)
Cieszę się, że po beta testach wzięto pod uwagę słabsze bractwa :)
 

DeletedUser1470

Guest
Nie zgodze sie z tym ze silniejsze bractwa gromadzą wiecej przedmitów, a raczej nie wynika to z punktow bractwa a jedynie z ilosci osob. Jestem w bractwie gdzie ponad polowa osob dolączyla wlasnie ze względu na przygody wiec okolo 70% graczy jest w pierwszej epoce, a mimo to mamy 20 miejsce w ogolnym rankingu. Teraz bractwo liczy 18 osob ale przy poprzednim wydarzeniu bylo nas 12 wiec nic dziwnego ze zgromadzilismy duzo mniej zapasowych przedmiotow niz bractwa pełne (25 osob). Co jednak nie zmienia faktu ze dobra organizacja i mobilizacja pozwala nam na wyprzedzenie duzo silniejszych bractw. Dlatego moim zdaniem samo resetowanie przedmiotow nie ma tutaj nic do rzeczy.
 

Elelkal

Rozbójnik
Nie zgodze sie z tym ze silniejsze bractwa gromadzą wiecej przedmitów, a raczej nie wynika to z punktow bractwa a jedynie z ilosci osob. Jestem w bractwie gdzie ponad polowa osob dolączyla wlasnie ze względu na przygody wiec okolo 70% graczy jest w pierwszej epoce, a mimo to mamy 20 miejsce w ogolnym rankingu. Teraz bractwo liczy 18 osob ale przy poprzednim wydarzeniu bylo nas 12 wiec nic dziwnego ze zgromadzilismy duzo mniej zapasowych przedmiotow niz bractwa pełne (25 osob). Co jednak nie zmienia faktu ze dobra organizacja i mobilizacja pozwala nam na wyprzedzenie duzo silniejszych bractw. Dlatego moim zdaniem samo resetowanie przedmiotow nie ma tutaj nic do rzeczy.
Zgadzać się nie trzeba ale faktem jest, że najsilniejsze bractwa gromadzą tych przedmiotów najwięcej. Powód jest prosty, najsilniejsze bractwa skupiają osoby najaktywniejsze toteż wynika samo z siebie, że będą miały przewagę nad słabszymi bractwami, w których gracze są mniej aktywni. Oczywiście będą wyjątki jak sam zauważyłeś, są bractwa będące daleko w rankingu ale skupiające aktywnych. Jednak to tylko wyjątki, co pokazały statystyki na becie.
 

DeletedUser1470

Guest
ale to juz jest sprawa wewnetrzna bractwa jakich ma czlonkow, osobiscie nie widze sensu zeby trzymac nieaktywnych graczy tylko po to zeby byc wyzej w rankingu, lepiej zwolnic miejsce dla poczatkujących ale z zapalem. Tak czy innaczej wszystko zalezy od aktywnosci graczy a nie od tego ile maja punktow.
 

DeletedUser626

Guest
Post graniczny, jako że wrzuciłam nowe ogłoszenie, uwzględniające zmiany z bety.
 

DeletedUser1921

Guest
Witam
Przygody fajnie się zapowiadają,ale żeby było fair to zablokować kupno oraz wykorzystywanie diamentów podczas trwania owej przygody(Bez tego też można grać,ale wolniej i bardziej fair ). Również zablokować możliwość opuszczania bractwa podczas trwania w/w przygody. W sumie zjadłem zęby na innych grach, gdzie podczas np. wojny opuszczali sojusze,gildie i przechodzili do silniejszych i w taki sposób sojusze upadały. Na pewno turnieje powinny być po w/w współpracy między towarzyszami z bractwa; wtedy można by się skupić na jednym. Pytanie czy poszerzanie swojej mamy prowincji będzie miało wpływ na rozwój przygody w danym bractwie i pytanie czy dane rozdziały u każdego z towarzyszy będzie jakoś uniwersalnie funkcjonować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
to może słowo na temat użyteczności bonusów. Weźmy pod uwagę przyspieszenie 1h i spójrzmy na to z perspektywy:
a/ młodego gracza
jak jakiś młodzik ma w rozbudowie ratusz, który buduje mu się 2 czy 3 godziny to jak kliknie przyspieszenie budowy o 1 godz to to robi wrażenie
b/ "starej gwardii"
jak mi się ratusz buduje bez mała 3 dni to mam w głębokim poważaniu godzinne przyspieszenie. To samo dotyczy zwiadu, który trwa nie krócej jak 60h itd. Podnoszę teraz rezydki. Niby budują się tylko 18h, ale ponieważ nie nastawiam sobie budzika na 3 w nocy by odebrać budowę to z mojej perspektywy budowa i tak trwa 24h. Czy skorzystam z bonusu przyspieszenia na 1h? czy o 2 w nocy wstanę i będę się logować na grę?

Oczywiście bonusy czasowe nie dotyczą tylko budowy. Ale jak mam 15 fabryk to czy na jedną zużyję przyspieszenie? Czy coś mi to da? Gdyby wyklikanie przyspieszenia działało na wszystkie budynki jednego typu to można by jeszcze pomysleć, ale jeden budynek nic nie daje poza irytacją

Problem w tym, że każda dzisiejsza nowinka jak bedzie mieć wystarczająco samozaparcia dojdzie do momentu że budowa trwająca dzień już liczy się jako ekspresowa. I co wtedy? Sprawiedliwym byłby bonus %, ale kto by tam zwracał uwagę na sugestie graczy...

Przygody zapowiadają się ciekawie, ale o ile nie będzie w nich wartościowych nagród (czyli książek lub ostatnio modnych diaxów) to tylko szaleńcy będą je robić. W bractwie rozpoczęliśmy dyskusje co z tym pasztetem zrobić i odpowiedź jest jedna: są nieopłacalne i do widzenia

edit: @ThomASBBor89 takie blokady nie są potrzebne. Zwłaszcza z pomysł z handlem jest absurdalny. A jak ktoś ma parcie na sukces to krzyżyk na drogę i umarł w butach, bo powrotu nie ma. A jak ktoś ma chęć kończyć te przygody tylko za diaxy to nic tylko pogratulować... i pomodlić się jeszcze można
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser80

Guest
Kiki - chcesz kupić sobie nowy samochód (taki z salonu)?
To broń Boże nie idź do pracy.
Z jednej wypłaty nigdy sobie nie kupisz.
Mam ostatnio wrażenie że przyszedł tu jakiś stary zrzęda i jak smerf Maruda nadaje:
To się nie uda, to się nie może udać.
Może masz i rację, będzie to niewypał ale daj im szansę, może to co tak bardzo się Tobie nie podoba (choć na oczy tego nie widziałaś) spodoba się innym.
 

DeletedUser174

Guest
Mam ostatnio wrażenie że przyszedł tu jakiś stary zrzęda i jak smerf Maruda nadaje:
To się nie uda, to się nie może udać.

trochę masz rację dlatego jeden smerf Maruda zamyka się w sobie i wyrzuca klucz...

Wiem jedno gdyby w turniejach w ostatniej skrzynce było w nagrodzie powiedzmy 100 pw albo 200 diaxów to byście je w gildii rozbijali co tydzień. A na schemat? U nas zrobiliśmy ostatnio "10" i pewnie to był pierwszy i bardzo prawdopodobne ostatni raz (chyba, ze przypadkiem by wyszła... ale wtedy trudno się mówi). To samo dotyczy tych przygód. Niech będą mega trudne, niech wymagają zaangażowania całej ekipy, niech mobilizują bractwa na tygodnie by się przygotować na wydarzenie i mieć czym "zaatakować", ale niech będzie o co walczyć. Nie myślę tu nawet o diamentach, ale jakaś przyzwoita (czyli nie 10 szt!) ilość pw by była już dobra. Przyjmijmy założenie, że nagrodą główną byłoby np. 300 diamentów - widzisz te poruszenie w bractwie by to zdobyć? Bo ja oczami wyobraźni jestem w stanie to sobie wyobrazić. Szkoda że tylko oczami wyobraźni... Czy to naprawdę tak dużo? Najwidoczniej za dużo...
 

DeletedUser2076

Guest
Ja tam uważam, że skoro się w to gra to z nudów można zacząć te przygody spróbować. Dla czystej zabawy. Czy wszystko w świecie musi się opierać o postawę roszczeniową? Rozumiem, że w e-sporcie może miało by to znaczenie, tutaj mało ważne co dadzą. W zasadzie w turniejach bractw się udzielam bo można dostać - uwaga, uwaga - runy. Tak - walczę w turniejach dla run. Nawet udało mi się pół bractwa zmotywować by te skrzynki trzaskać.

Jasne, że miło by było dostać coś przyjemnego za zmarnowany czas. Tyle, że jeżeli czas przynosi mi przyjemność to czy jest zmarnowany? Chyba nie. Poza tym ta firma ma tak - jak gracze wyzywają ale płacą - wszystko musi zostać. Jeżeli ileś procent odpłynie - gwarantuję, że uwzględnią wszystkie uwagi, ze wszystkich wersji językowych i nagle nagrody będą diamentowe;tak np. stało się w Forge, gdzie w przygodach można wyjść nawet z 300/400 diamentami po 4 etapach - co tydzień! - chociaż wcześniej można było (przy bardzo dużym szczęściu) dostać ich 150. Tak więc na razie nie ma się co martwić - trzeba popatrzeć jak będzie.
 

DeletedUser80

Guest
Osobiście wypowiem się na temat przygód PO ZROBIENIU przynajmniej jednej przez bractwo.
Czasami nie tylko nagrody są fajne, może samo zrobienie takiej przygody będzie sprawiało mi frajdę.
Nie wiem, wypowiem się po a nie przed opierając się na subiektywnych ocenach innych.
Czego i Tobie Kiki życzę.
 

DeletedUser110

Guest
W zasadzie w turniejach bractw się udzielam bo można dostać - uwaga, uwaga - runy. Tak - walczę w turniejach dla run. Nawet udało mi się pół bractwa zmotywować by te skrzynki trzaskać.
Dziwne. A PW nie były motywacją? Nawet nie biorąc pod uwagę reszty Bractwa, co poniektóre prowincje dają PW.
 

DeletedUser2287

Guest
Witam, jakieś nowe wieści o Przygodach Bractw? O której godzinie się zaczną? I co z wtorkowym turniejem? Czy będzie równolegle?
 

DeletedUser626

Guest
Plan na Przygody jest na poniedziałek, a pora startu tak jak przy innych eventach, wczesne popołudnie. We wtorek Turniej normalnie wystartuje, o 20.
 

jakub357

Łucznik
Przygody Bractw same w sobie są traktowane jako event, więc raczej nie będą się zbiegać z innymi wydarzeniami? A co w przypadku eventów okolicznościowych, trwających przeszło miesiąc - czy będą jakieś przesunięcia Przygód w takim wypadku, czy po prostu się nałożą?
 

DeletedUser629

Guest
A ja życzę fajnej zabawy ... naprawdę wyluzujcie .. olać to wsio ... mnie też wkurza .. ale pierwszą przygodę robimy ... bo jest rozpoznawcza ... potem się zobaczy ... to wszystko zależy od Bractwa :)
 
Do góry