• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Przygody Bractw!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser626

Guest
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań w związku z nowym wydarzeniem dostępnym już na becie.


//Przygody są już dostępne u nas.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2076

Guest
Z opisu dosyć ciekawe, ale zachwycać się na razie nie ma co. W jednej takiej grze też niektórzy się zachwycali wyprawami i zdobyczami, a odbiło się 133% czkawką. Prawdę powiedziawszy wszystko dobre by ożywiło bractwa - obecne turnieje są szerze powiedziawszy mało motywujące (mnie motywują jedynie runy do cudów bo na co mi np. relikt pyłu jak mam eliksiry?).
Chociaż z drugiej strony sporo mechaniki gry kwiczy i leży, a twórcy niestrudzenie wrzucają nowy element, który może wprowadzić wielki chaos do kodu i gry. Dziwne podejście ale spoko - mam nadzieję, że ta nowość będzie w miarę szybko dodana (a nie np. po pół roku czy dłużej).
 

DeletedUser1470

Guest
a mi sie podoba:) moje bractwo robi turnieje dla lepszej wspolpracy i dla zabawy:)(mimo wyagan robia to z wlasnej woli) licze na to ze nowe przygody nas wzmocnia a nie oslabia:) lubimy wyzwania:):):)
 

DeletedUser80

Guest
Zabrakło mi ważnej informacji - a nagrody?
I ktoś chyba trochę przesadza z nadmiarem atrakcji (jakkolwiek dziwnie zabrzmi taki zarzut w grze).
Pytanie czy gildie "udźwigną" 2 wydarzenia na raz, gracze oprócz zadań gildyjnych mają swój rozwój i udział w częstych eventach.
Presja w gildii na udział i w turnieju i w przygodzie może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.
Może dobrym rozwiązaniem byłaby naprzemienność turniejów i przygód?
 

Christo

Rozbójnik
Czytając to wszystko.. brzmi dosyć ciekawie. Powstrzymam się od komentarza i poczekam az wejdzie na nasze serwery.. wtedy można coś skrobnąć.
 

DeletedUser174

Guest
A ja pozwole sobie na kilka słów jednak.

Wysiliłam sie i zajrzałam do starego tematu zapowiadającego turnieje. Co w nim znalazłam? /między innymi takie kwiatki:
Wielu z Was już sugerowało w przeszłości zmiany potrzebne w tym kierunku [turniejów], mamy więc nadzieję, że możemy teraz dostarczyć zmianę, o którą prosiliście.
Ułatwi to Wam wspólny udział w Turniejach i pozwoli na zdobywanie większych nagród.
Będzie w sumie 10 punktów kontrolnych do zdobycia, każdy dający wspanialszą nagrodę od poprzedniej.
Nie będzie łatwo go [schemat] zdobyć, ale jeśli będziecie współpracować razem w Bractwie, będziecie mieli szansę na zdobycie tego potężnego przedmiotu!


a jak wyglądają turnieje przecież wiemy. I jaka jest ich opłacalność. A z zapowiedzi tez wyglądało bajkowo...

I obym nie była złym prorokiem, i oby znowu nie wyszło, że pomysł nawet dobry ale wykonanie jak zwykle wg standardu IG

Martwi mnie temat nie-bonusowych produkcji. co to ma być? I jak po takim czymś kogoś przekonać, że te niebonusowe są be?!! + to o czym wspomniał @PanGry czy gildie "udźwigną" temat przygody i turnieju jednocześnie. Opcja wydawania surki średnio mi się podoba, ale jak na horyzoncie będzie nagroda 300pw to może, może :D Ale jak opłacalność przygody będzie porównywalna do turniejów to skutek będzie taki że nic z tego nie wyjdzie poza frustracja w bractwach
 

DeletedUser626

Guest
Kwestia "natłoku" wydarzeń: Przygoda będzie trwała tydzień, ale nie będzie się odbywała co tydzień. Wstępnie, plany są raczej na jedną Przygodę w miesiącu. Ponadto, nie będzie jednocześnie Przygody i np. zimowego eventu, ponieważ Przygoda sama w sobie jest rodzajem wydarzenia. Turnieje to stały i przewidywalny element gry i spokojnie Bractwo może sobie czasem Turniej odpuścić, aby mieć więcej sił na Przygodę. Przygody natomiast będą zmienne - pod względem wymagań i nagród, można więc również przemyśleć, czy walka w danej Przygodzie jest warta zachodu, a przedmioty poszukiwacza można pozbierać z zadań na zapas.

Co do nagród właśnie: Nagrody w tej chwili to w dużej mierze nowe szybkie bonusy (Deszcz Monet, Strumień Zasobów, Redukcje Czasu), budynki eventowe (w tym wszystkie trzy nagrody główne z dużych eventów) oraz nowy budynek - "Magiczna Chatka" dająca kulturę i zasoby, a od wyższych rozdziałów Manę (dla każdego Bractwa, które ukończy 3cią mapę, choćby po 1 ścieżce). Dla najlepszych Bractw dochodzą stałe punkty rankingowe Bractwa. Redukcje czasu są za ranking Bractw, od 30min do 14h zależnie oczywiście od zajętej pozycji.
Przygody będą się zmieniały, co oznacza, że będą się też zmieniały nagrody, jest więc to temat otwarty.
rew.png
 

DeletedUser174

Guest
czy nagrodą będą jedynie bonusy? Bo tak naprawdę jedyną cenna nagrodą jest pw, wiec...

zasoby i złoto i tak się przelewa przez ratusz i nie ma co z nim zrobić tak naprawdę. Kiedyś był kupiec, ale po dobrej zmianie to aż szkoda go klikać. Redukcja czasu na poziomie 14h brzmi obiecująco, ale większość dostanie pewnie po 1h jak będzie mieć szczęście, wiec to też nie brzmi już tak różowo. Budynki są fajne, ale widzę jeden drobny problem: a gdzie je postawić? Inwentarz i tak jest nimi zapchany, wiec co z kolejnych?
 

DeletedUser80

Guest
Akurat z budynkiem to nie problem, jeżeli jest tego wart to ja wyrzucam budynek ze starszego eventu a wrzucam nowy (dlatego taki nieszczęśliwy byłem, że ostatnio nie było lśniących ogrodów:))
A czy warto o niego walczyć to wiadomo przed rozpoczęciem przygody. Gorzej oczywiście gdy część bractwa będzie go chciała a część uzna za niewart zachodu.
Na razie podchodzę do tego optymistycznie i z nadzieją że to będzie coś fajnego.
Zwłaszcza że włodarze gry zdają sobie (chyba) sprawę, że jeżeli będzie to kolejny paw to oznaczać będzie koniec gry.
 

DeletedUser1174

Guest
Wszystko pięknie poza produkcją niebonusowych surowców, no ale trzeba poczekać i zobaczyć jakie ilości będą potrzebne. Zobaczymy też jak nagrody i koszty będą zrównoważone, żeby znowu nie była to zabawa opłacalna tylko dla top-10 i diamentowych dzieci.
 

Deleted User - 172852

Guest
Hmmm... Brzmi zachęcająco i przytłaczająco jednocześnie. Sporo do ogarnięcia, ale pewnie to tylko strach przed nieznanym :)
Nasuwa mi się jedno pytanie... Czy przeciętne bractwo będzie miało realną szansę powalczyć o nagrody z topowymi bractwami? Jeśli tak, to okej. Ale jeżeli ta zabawa okaże się osiągalną tylko dla krezusów, to cieniutko to widzę :)
 

Hassano

Łucznik
Fajnie że tak sie chwalą tymi nowymi zaklęciami ale jak wspomniało już kilka osób jedyne pożyteczne to na redukcje czasu ale ona nie powinna być w takiej formie jak obecnie.. 50% redukcji i 100% takie powinny być te szybkie zaklęcia.. I z tego co pokazali tylko 3 najlepsze bractwa dostaną nagrodę a więc w praktyce będą to 8-10 top bractw które o to będą walczyć bo reszta nie będzie miała na to szans.. A więc ta zmiana typowo pod graczy z topu :)
 

DeletedUser174

Guest
@hassano nie martw się :) na pewno częściej bedą pojawiać się promocje na diaxiki :D diamentowe dzieci się ucieszą, będą mogły wydać kilka... kup pan cegłę... no kup pan cegłę... no ale kup pan cegłe no...
 

DeletedUser1470

Guest
no przestancie az tak narzekac na te szybkie bonusy, moze wam nie potrzebne uzupelnienia do kasy czy mlotkow ale mi sie bardzo podobaja bo jestem dosc leniwa i nie zawsze chce mi sie wyklikiwac wszystkich sasiadow z mapy aby zapelnic magazyn zlota lub przewijac kilkanascie obrotów zadan zeby zdobyc mlotki i czesto zostaje z pustymi magazynami a najpewnie takich graczy jak ja jest duzo:p
A co turniejow czy przygód to akurat ja i moje bractwo cieszymy sie mimo niklych nagród, bo zawsze to jakas okazja zeby sie zintegrowac, porozmawiac i wspierac i to jest fajne w bractwach. Przeciez nie oszukujmy sie kazda gra sie po jakims czasie nudzi i zostajemy glownie ze wzgledu na ludzi którzy z nami graja.
 

Christo

Rozbójnik
Ja proponowałem aby było jakieś zaklęcie redukujące czas o 10%.. wtedy można byłoby dać czar w większej ilości. Zaklęcie 14h nie jest takie złe, ale nie oszukujmy się... powinno być w większej ilości dla top i nie tylko dla nich.
 
Ostatnia edycja:

jakub357

Łucznik
Bractwa zaczną umierać i zmniejszy się ich ilość - aktywni gracze poodchodzą ze starych śmieci i połączą się w bractwach aktywnych.
Jeśli będą misje, w tych Przygodach, na zapłacenie surowców, to zapewne ilość surowców do zapłacenia będzie zależna od rozdziału danego gracza. A to już pachnie cwaniactwem. Bractwa z topki będą hodowały malucha, karmiły go swymi surowcami, a on niech robi im ścieżkę po taniości.

Najwyższe bonusy będą zapewne każdorazowo zgarniały te same bractwa. Dla reszty ochłapy, niesmak i kamieni kupa.

Przygody będą przez tydzień, raz na miesiąc. Będą kosztować dużo wysiłku, a wygrać z nich będzie można, uwaga uwaga, monety, zasoby, Skrócenie Czasu od 30min. Budynków zbyt wielu bym się nie spodziewał.

No, i jeszcze jedna sprawa - a jak Inno na tym zarobi? Co tym razem będzie można kupić za diamenty?
 

Christo

Rozbójnik
Nie wiadomo jak będzie. Przy turniejach też ludzie pisali, że będzie parcie w bractwach na turnieje i będą się wykruszać, a jednak grają (i są tacy, których nawet zmotywowało, o!). Wiadomo, że dla nagród jakimi są PW. Na obecna chwilę nie ma sensu snuć czarne scenariusze. Niech wejdzie to na nasze serwery.. zobaczymy i wtedy wyda się opinie.

Dopowiem jeszcze jedno zdanie
Ja proponowałem aby było jakieś zaklęcie redukujące czas o 10%.. wtedy można byłoby dać czar w większej ilości. Zaklęcie 14h nie jest takie złe, ale nie oszukujmy się... powinno być w większej ilości dla top i nie tylko dla nich.
W związku z tym, że to będzie raz na miesiąc.
 

andrzej66

Wędrowiec
Witam
Mnie interesuje to, jak będzie rozwiązana sprawa rywalizacji bractw? czy wymagania dla bractw nisko rozwiniętych będą takie same jak dla bractw z top - czy bractwa z top nie zdominują tej rywalizacji ? - i tylko one będą dominować w rankingu bractw? a co za tym idzie zdobywać wszystkie nagrody? - ( znając życie z bractw lepiej rozwiniętych będą wywalane osoby nisko rozwinięte ) - czy wymagania będą dostosowane do poziomu rozwoju danego bractwa i poziomu rozwoju osób się w nich znajdujących? - aby zrównoważyć szanse i aby słabsze bractwa mogły rywalizować z silnymi,aby nie decydowało o zwycięstwie to jak silnie jest bractwo rozwinięte a tylko aktywność osób w danym bractwie.
 

DeletedUser626

Guest
Zadania będą oparte raczej na typie czynności, niż ilości, tzn. wykonaj produkcję 9h, a nie wyprodukuj 300szt. W ten sposób zadanie może zostać wykonane przez Gracza na każdym poziomie, a zdobyty przedmiot będzie miał taką samą wartość w każdym rozdziale. Będzie również opcja zapłaty towarów, ale nie w zadaniu, a na punkcie orientacyjnym mapy, gdzie każdy może wrzucić po trochu - a zrzutka z Bractwa jest o wiele łatwiejsza, niż zebranie towarów przez jedną osobę. Można np. umówić się, że najmniejsi Gracze robią zadania na produkcje warsztatowe, a silniejsi inwestują towary, w ten sposób nikogo nie trzeba dyskryminować ze względu na rozdział.
Selekcja jednak będzie, pod względem aktywności właśnie, im więcej nakręci się przedmiotów, tym lepiej dla Bractwa.

W aktualnej przygodzie na becie redukcja czasu 14h jest dla top3 Bractw, redukcja 8h dla miejsc 4-7, redukcja 5h dla miejsc 8-20, redukcja 2h dla miejsc 21-30, 45min dla miejsc 31-40 i 30min dla miejsc 41-50.

Podkreślam, że to wszystko jest w fazie testów, może wejść w takiej postaci do nas, ale może też się coś zmienić, bo od tego jest beta. Moje ogłoszenie miało na celu uprzedzenie Was o dużych zmianach i danie szansy na zapoznanie się z nimi, na co nie wszystkie wersje się zdecydowały. Dajcie nam szansę na dopracowanie wydarzenia i wgranie go u nas, zanim je osądzicie :)
 
Do góry