• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Przygody Bractw!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

Elelkal

Rozbójnik
[
Przeanalizowałem wszystkie sciezki i zielona wydaje się najłatwiejsza i na jej zrealizowanie potrzeba najmniej czasu nie wiem po co np.isc czerwona i tracic surowce

Za każdy ukończony punkt. masz punkty rankingowe, im więcej ukończonych punktów tym wyższe miejsce w rankingu. Wydaje mi się, że bardziej opłaca się ukończyć więcej etapów na mapach niż później bawić się z wirem. Oczywiście można ukończyć tylko po 1 drodze na każdej mapie ale w takim przypadku dostaniemy tylko nagrody ze skrzynek. Bractwa, które liczbą na budynki za TOP3 na pewno będą męczyć każdą drogę. Tak czy tak bractwo powinno od początku ustalić sobie cel do którego będzie dążyć, inaczej jego członkowie niepotrzebnie stracą tylko czas i zapewne zasoby.
I jeszcze pytanie, jak wygląda ten przydział nagrody w postaci budynku eventowego czyli za TOP3 ? Dostaje je każdy członek bractwa, czy tylko ci, którzy uczestniczyli w chociaż 1 etapie czy tylko w 3 etapie itp. ?
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Pytanie: czy jak ktoś wrzuci coś do punktu, który nie zostanie ukończony przed zamknięciem mapy, i to jest jego jedyny wkład, to też dostaje nagrodę? Czy trzeba ten punkt ukończyć?
 

DeletedUser626

Guest
@Elelkal Powiedziałabym, że nagrody są dla wszystkich uczestników, czyli wystarczy jakikolwiek etap, ale dla pewności dopytam projektantów.
Edit:// Potwierdzone, nagroda jest dla wszystkich uczestników z dowolnego etapu.

@Lisha Nagrody są dla uczestników, punkt nie musi być zakończony.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1874

Guest
Jak widzę to za większość tych punktów na ścieżkach otrzymuje się punkty do tego specjalnego rankingu. Jednak intryguje mnie fakt, że za ostatni punkt każdej z tych ścieżek nie ma żadnych punktów do rankingu. Chciałem zapytać czy tak ma być czy raczej to niedopatrzenie lub błąd w wyświetlaniu i punkty się otrzymuje?
 

Tessi

Zwiadowca
1. Czy na każdej planszy do przejścia przez punkty są wykorzystywane te same produkty? Na I planszy wykorzystujemy Odznaki Browarników, Trentów, Piekarzy, Cieśli i Luksusowy Flakon. Jak to jest na pozostałych dwóch?
2. Na pierwszej planszy można zdobyć max. 2200 punktów. Ile punktów można zdobyć na drugiej i trzeciej planszy?
3. Czy można się dowiedzieć ile punktów otrzyma bractwo za każdy wrzucony w nieskończony wir przedmiot w końcowej, bonusowej rundzie? Za każdy 100 pkt, czy inną ich ilość? Jaką dla każdego z dziesięciu przedmiotów?
4. Czy tak samo jak na Drzewku badań, dałoby się zrobić pojawiające się przy każdym punkcie orientacyjnym oraz na skrzyżowaniach dymki z informacją jakie są wymagania do odblokowania punktu z wyświetleniem czerwoną czcionką tych, które jeszcze należy uzupełnić w 100%, a np. żółtą te, które są wypełnione częściowo (z niedostarczonymi do końca surowcami albo z częścią wymaganych produktów np. 1/3)? W tej chwili, aby uzyskać taką informację trzeba klikać na każdy punkt i otwierać okno informacyjne.
 
Ostatnia edycja:

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
1. Czy na każdej planszy do przejścia przez punkty są wykorzystywane te same produkty? Na I planszy wykorzystujemy Odznaki Browarników, Trentów, Piekarzy, Cieśli i Luksusowy Flakon. Jak to jest na pozostałych dwóch?
2. Na pierwszej planszy można zdobyć max. 2200 punktów. Ile punktów można zdobyć na drugiej i trzeciej planszy?

1. Na 2 mapie to samo, co na 1, + dłuższe produkcje, a na 3 pewnie tak samo + najdłuższe (czyli summa summarum wszystkie 10).
2. Na drugiej daje po 200 punktów -> 4400 w sumie. Idąc tą drogą 3 pewnie daje po 300 -> 6600.
 

DeletedUser626

Guest
Jak widzę to za większość tych punktów na ścieżkach otrzymuje się punkty do tego specjalnego rankingu. Jednak intryguje mnie fakt, że za ostatni punkt każdej z tych ścieżek nie ma żadnych punktów do rankingu. Chciałem zapytać czy tak ma być czy raczej to niedopatrzenie lub błąd w wyświetlaniu i punkty się otrzymuje?
Nie jest to błąd, ponieważ za ostatni punkt nagrodą jest dostęp do złotej wieży. Ponieważ jednak pada wiele pytań o to, prawdopodobnie zostanie to w przyszłości zmienione.

1. Czy na każdej planszy do przejścia przez punkty są wykorzystywane te same produkty? Na I planszy wykorzystujemy Odznaki Browarników, Trentów, Piekarzy, Cieśli i Luksusowy Flakon. Jak to jest na pozostałych dwóch?
2. Na pierwszej planszy można zdobyć max. 2200 punktów. Ile punktów można zdobyć na drugiej i trzeciej planszy?
3. Czy można się dowiedzieć ile punktów otrzyma bractwo za każdy wrzucony w nieskończony wir przedmiot w końcowej, bonusowej rundzie? Za każdy 100 pkt, czy inną ich ilość? Jaką dla każdego z dziesięciu przedmiotów?
4. Czy tak samo jak na Drzewku badań, dałoby się zrobić pojawiające się przy każdym punkcie orientacyjnym oraz na skrzyżowaniach dymki z informacją jakie są wymagania do odblokowania punktu z wyświetleniem czerwoną czcionką tych, które jeszcze należy uzupełnić w 100%, a np. żółtą te, które są wypełnione częściowo (z niedostarczonymi do końca surowcami albo z częścią wymaganych produktów np. 1/3)? W tej chwili, aby uzyskać taką informację trzeba klikać na każdy punkt i otwierać okno informacyjne.
1 Na każdej następnej mapie potrzeba więcej przedmiotów, włączając w to produkcje 24h i 48h - na 3ciej mapie wykorzystywane są wszystkie przedmioty. Konfiguracja ile/gdzie może się zmieniać między Przygodami, ponieważ jednak 3cia mapa pochłania najwięcej przedmiotów, spokojnie możecie robić je już wcześniej na zapas. Nawet jeśli jakimś cudem (naprawdę wątpliwym) otworzycie 3cią mapę z ilością przedmiotów większą niż potrzebne, to będziecie mogli je wykorzystać na etapie bonusowym. Wyjątkiem jest przedmiot "Elegancki Posąg", produkcja towarów niebonusowych 48h, końcowy wir pochłania 9 przedmiotów (poza posągiem właśnie) w konfiguracji 3 zestawy po 3 przedmioty, wygląda to jak punkt orientacyjny, który trzeba odblokować, za każdym razem jest podana ilość punktów jakie otrzymacie.
2,3. Staram się odpowiadać na pytania dotyczące mechaniki/zasad, ponieważ jest to pierwsze tego typu wydarzenie u nas i może być trudne do ogarnięcia. Celowo jednak nie podaje dokładnych wartości/ilości - Przygody będą się różnił między sobą, odkrywanie różnic i dobór strategii w Bractwie są elementami gry. Możecie za to dzielić się tego typu informacjami między sobą (z innymi Bractwami/Graczami).

4. Jest to ciekawy pomysł na dopracowanie wydarzenia, przekażę go dalej. :)
 

DeletedUser174

Guest
też mam pytanie:
czy w następnej przygodzie będą normalne! nagrody? Bo te co są to nawet taka zrzędę jak ja zaskoczyły. Spodziewałam się że będzie badziew, ale że jeszcze 5 km mułu pod tym dnem będzie to jestem autentycznie zaskoczona

I podziwiam determinację topowych bractw, które zdecydowały się iść czerwoną ścieżką. Trzeba pogratulować, ale nie wiem czego...
 

Hassano

Łucznik
To ja też dołączę do marudzenia.. Przygoda trwa 1 dzień a już sie robią kwasy w bractwie.. Połowa bardziej zaawansowanych graczy w tym JA, po zobaczeniu nagród powiedziałem że nawet pół piwa nie wyprodukuje dla tego czegoś.. Gracze słabsi ( nie dawno zaczynający ) napalili sie bo są nowi w grze i nadal wszystko ich fascynuje i zaczynają sie niepotrzebne spięcia. Już odeszło 2 graczy bo powiedzieli że w 4 nie bądą robić tego pseudo eventu i są niepotrzebne kłótnie. Wracając do tematu właściwego tak jak kiki napisała nagrody to milion kilometrów mułu.. Liczyłem na coś pokroju turniejów w którym nagrody też są poniżej wszystkiego ale tu przebili wszystko na maxa.. To ja sie spodziewałem że za KAŻDĄ kropkę itp dadzą jakieś śmieszne 5 czy 10 pw i to też bym sie bardzo zastanowił czy mi sie chce w to bawić a na końcu w skrzynce PRZYNAJMNIEJ Z 50 a to co jest to obecnie nawet nie zasługuje na komentarz..

Także też pozdrawiam tych co jadą na top 3 ale myśle że to jednorazowa fascynacja..
 

Azulena

Rozbójnik
Widzę, że nie ma teraz Dragomiry, a już zapomniałam, jak to jest ze zdobytymi odznakami i innymi przedmiotami.

Czy przechodzą do użycia w następnej Przygodzie?? Czy są dostępne tylko w aktualnej?
Ktoś pamięta wyjaśnienie na ten temat?
 

DeletedUser1470

Guest
Poczatkowo mialy przechodzic ale twórcom sie cos odwidzialo:/
 

DeletedUser1871

Guest
mam pytanie skoro za ostatnia kropkę nie dostaje się pkt bo nagroda jest skrzynka wiec mogę zrobić wszystkie 3 linie i tylko z najbardziej korzystnej zrobić ostatnia kropkę??
 

DeletedUser1874

Guest
I podziwiam determinację topowych bractw, które zdecydowały się iść czerwoną ścieżką. Trzeba pogratulować, ale nie wiem czego...

Zapewne obiektywnego ocenienia sytuacji i obrania najlepszej strategii dla swojego poziomu rozwoju.

Tego typu uwagi świadczą, że chyba nie dostrzegasz jak coś może wyglądać z perspektywy innych osób, więc może wytłumaczę:
Zwykle gracze na wysokim poziomie rozwoju, mimo dużej przestrzeni miasta, nie mają możliwości dobudowania miliona dodatkowych warsztatów, aby wybrać zieloną czy niebieską ścieżkę. Zamiast iść w ilość produkcji idą w ich jakość. Zamiast usuwać budynki i dostawiać nowych na 1 poziomie, wykorzystują te które już mają wysoko rozbudowane.
Dla kogoś kto jest w 6 rozdziale czy wcześniej, te 200 czy 500k towarów to dużo, ale po podzieleniu tego na 20 graczy znajdujących się w ostatnich rozdziałach wychodzi mniej niż i tak wydają w przeciętnym turnieju.

Poza tym, wydaje mi się, że klikanie w milion warsztatów co 5 minut wymaga większej determinacji, niż zlecenie produkcji w swoich manufakturach tak jak zwykle się to robiło, a potem wpłata zebranych towarów w Przygodzie.

A aby nie odbiegać za bardzo od tematu dyskusji, to szkoda że nie ma lepszej możliwości wybrania odpowiednich zadań, niż odrzucania wszystkich pozostałych za każdym razem. Gdy kończy się produkcja w całym milionie warsztatów na raz, to potem trzeba przez kolejne pół godziny odrzucać zadania w kółko... i tak co 5 minut. Można by to rozwiązać, tak jakby wszystkie 10 zadań było na raz aktywne, a nagroda wpadałaby automatycznie po odebraniu odpowiedniej ilości produkcji. Oczywiście nie powinny zajmować 10 miejsc na zadania, bo wtedy będzie łatwo się pogubić - możliwość sprawdzenia postępu we wszystkich na raz można umieścić w jednym miejscu.
Co do przydatności nagród końcowych również miałbym sporo do zarzucenia, natomiast bardziej niż słabe nagrody końcowe martwi mnie brak nagród za zaangażowanie poszczególnych graczy/ukończenie poszczególnych punktów. W turnieju każdy na własną rękę robi swoje prowincje turniejowe, otrzymując za ukończenie każdej indywidualną nagrodę, a potem na koniec każdy kto brał udział w turnieju otrzymuje nagrodę zależną od sumy punktów uzyskanych przez wszystkich graczy w bractwie. Ktoś kto chce coś otrzymać z turnieju, z łatwością za ukończenie swoich prowincji turniejowych otrzyma więcej, niż potem jako nagrodę główną, która tylko w nielicznych bractwach jest wysoka.
A w tej przygodzie nie ma żadnych nagród indywidualnych za swój wkład. Ktoś kto wrzuci 1 marmurowy kamyczek do punktu który bractwo postanowiło ominąć, otrzyma identyczną nagrodę co gracze którzy poświęcili więcej swojego czasu na dokonywanie realnego postępu w przygodzie. Nie chodzi o kwestię pasożytnictwa, a o słabą motywację dla większości osób do dawania czegoś więcej od siebie, która w połączeniu z poczuciem bezsilności tych pozostałych osób może spowodować, że gdy fascynacja nowością w grze minie, mało kto będzie chciał brać udział w tych przygodach.
Ogólnie uważam przygody za fajny pomysł, jednak kwestia nagród (zarówno końcowych jak i indywidualnych zależnych od wkładu) jest do poważnego zastanowienia.
 

DeletedUser174

Guest
="Ponduil, post: 28365, member: 1874"]
Tego typu uwagi świadczą, że chyba nie dostrzegasz jak coś może wyglądać z perspektywy innych osób, więc może wytłumaczę:


to może mi wytłumacz jak 200k surki x 9 warte jest 5500k złota (czyli jakieś 3 pw, do 4 brakuje ponad 1kk:p) , 550k młotków (na dobra sprawę jedno zadanie,ewentualnie 2 pełne produkcje wojska) i gniazdo orków (mam w inwentarzu 3 i żadnego jeszcze nie postawiłam, tego też nie postawię - chyba ze do bezpośredniej kasacji żeby żadne śmiecie mi się po magazynie nie walało). Daruję już sobie przeliczanie tej surki na złoto i młotki. to nawet nie jest dno! Także patetyczne tony i pouczania pseudowykładowe proszę daruj sobie.

Miałam nadzieję, ze za każdy punkt będzie jakiś głupi pomocnik na 5min. I to w mojej ocenie nie jest żadna nagroda. A to co jest? Tak w skali od 1 do 10 oceniam to na -100 ... i tak to jest za wysoka ocena
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1874

Guest
to może mi wytłumacz jak 200k surki x 9 warte jest 5500k złota (czyli jakieś 3 pw, do 4 brakuje ponad 1kk:p) , 550k młotków (na dobra sprawę jedno zadanie,ewentualnie 2 pełne produkcje wojska) i gniazdo orków (mam w inwentarzu 3 i żadnego jeszcze nie postawiłam, tego też nie postawię - chyba ze do bezpośredniej kasacji żeby żadne śmiecie mi się po magazynie nie walało).

Już tłumaczyłem, ale jeśli chcesz drugi raz, to nie ma problemu - natomiast zanim poprosisz o trzeci, wróć do poprzednich dwóch: Jeśli chodzi o wpłaty to można się nimi dzielić. Tak samo jak nagroda jest dla każdego - więc masz 5500k złota *25, 550k narzędzi *25 (może trochę mniej, jeśli nie każdy ma ratusz na 27). No chyba że prowadzisz jednoosobowe bractwo (z jednym kontem), to wtedy faktycznie będzie potrzebne dużo determinacji aby opłacić to bez wcześniejszego przygotowania, a tylko Twoja nagroda może nie zrekompensować kosztów. Ale odwołałaś się do bractw topowych, które zwykle mają maksymalną lub zbliżoną do maksymalnej ilość członków. Co do przydatności tych nagród to chyba sam napisałem, że nagroda powinna być ciekawsza, więc kompletnie nie rozumiem dlaczego teraz używasz tego by podważyć to co napisałem.

Daruję już sobie przeliczanie tej surki na złoto i młotki.

Zakładając, że produkujesz tylko bonusowe (i potem wymieniasz na pozostałe w stosunku 1:1) i masz maksymalny bonus z reliktów. Wychodzi 31,5kk złota i 3,15k narzędzi... Czyli zaproś do swojego jednoosobowego bractwa jeszcze przynajmniej 5 osób z maksymalnie rozbudowanym ratuszem a już będziecie na plus.
to nawet nie jest dno! Także patetyczne tony i pouczania pseudowykładowe proszę daruj sobie.

Przecież jedynie odniosłem się do Twoich nieprzemyślanych uwag na temat wybierania ścieżek przez inne bractwa. To czy jest sens w ogóle brać udział to już całkiem inna kwestia i każde bractwo może się nad nią zastanowić samodzielnie, bo nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Ale skoro już są bractwa które zdecydowały się brać udział, to musiały wybrać [przynajmniej] jedną z trzech ścieżek. Co jest złego w tym, że wzięły najlepszą dla siebie ścieżkę? I na cóż te ironiczne gratulacje?

Miałam nadzieję, ze za każdy punkt będzie jakiś głupi pomocnik na 5min. I to w mojej ocenie nie jest żadna nagroda.

I przynajmniej w tej kwestii się zgadzamy, bo tak jak również pisałem, brak indywidualnej nagrody za wkład jest sporym minusem tego wydarzenia.
 

Elelkal

Rozbójnik
mam pytanie skoro za ostatnia kropkę nie dostaje się pkt bo nagroda jest skrzynka wiec mogę zrobić wszystkie 3 linie i tylko z najbardziej korzystnej zrobić ostatnia kropkę??
Tak jak najbardziej możesz a nawet powinieneś ;) Zrobienie 2 albo 3 ostatnich kropek kompletnie nic nie daje. Wystarczy zrobić 1 a potem resztę wrzucić do wiru. Jedyny sens wrzucania do więcej niż 1 kropki, to tylko taki, gdy ktoś nie miał okazji wykazać się wcześniej a chce jeszcze załapać się na nagrodę za mapę.
Co do czerwonej ścieżki, to faktycznie jest droga ale daje możliwość zdobycia dodatkowych punktów zwłaszcza dla osób, które mają duże ilości towarów (tutaj głównie dotyczy to graczy rozwiniętych, ze względu na dużą produkcję) i mało czasu. Słabsze bractwa będą musiały najczęściej nadrabiać to wirem i pozostałymi ścieżkami.
 

DeletedUser2076

Guest
@Ponduil - a zauważyłeś może, że prócz surowców trzeba dorzucić flakoniki, figurki i inne ciekawostki, które trzeba trzaskać z towarów bez premii? I to nie w liczbie pojedynczej, a np. 3 jednodniowe produkcje. Czyli i tak dana osoba musi nagle wynaleźć miejsce minimum na 6 manufaktur 1 poziomu (zakładając, że posiada 3 manufaktury swojego surowca). Nie mówiąc o czasie 1 dnia (gdzie odznaki na jeden dzień ze ścieżek zielonej i niebieskiej są dopiero na 3 etapie). Z mojego chwilowego doświadczenia wynika, że wystarczy w bractwie 5 zaangażowanych osób mających 20 warsztatów by spokojnie przejść 2 ścieżki bez wydawania tony towarów (które można spożytkować na ciekawsze rzeczy). A 20 warsztatów na 1 poziomie - sam przyznasz, że nie zajmują dużo (zwłaszcza, że większość i tak posiada ok. 5-15 warsztatów na co dzień). Czasem to powierzchnia jednego budynku kulturowego - i 4 minut budowy. Tak więc nie wiem jakim cudem czerwona ma się opłacać nawet wedle tego co tutaj napisałeś.

I mając 20 warsztatów jedna osoba jest w stanie trzasnąć 4 jednodniowe odznaki na raz czyli o jedną więcej niż osoba z wybudowanymi 6 dodatkowymi produkcjami.

Ale wiadomo - każdy gra jak lubi i robi co lubi.

Swoją drogą u nas w bractwie nie tyle napaliliśmy się na nagrody co po prostu fajnie coś razem zrobić. Szkoda, że odznaki nie wchodzą do skarbca bractwa - sprawniej szła by ta cała zabawa (bo wszyscy by wrzucali, a jeden mógłby odblokowywać). Inna sprawa to jak większość podkreśla te głupie zadania zamiast listy co za co można mieć - już 2 razy się pomyliłem i zebrałem jeden warsztat za dużo (głupie przyzwyczajenie). Ale cóż - to tylko gra;) A nagrody cóż - fajnie by było gdyby był pakiet terenu zamiast tych budynków. Ale to takie marzenie
 

DeletedUser1874

Guest
Fakt, potrzeba więcej dłuższych produkcji niż w pozostałych ścieżkach, co jest korzystne, jeśli ktoś nie siedzi 24/7, a jedynie zagląda nie częściej niż kilka razy na dobę. Jeśli natomiast porównujesz produkcje z 20 warsztatów do produkcji z 6 manufaktur, to obliczenia mogą trochę nie wyjść... Zresztą takie porównanie nie bardzo ma sens, bo na trzeciej mapie, nagrody za misje każdego typu (z wyjątkiem 2 dniowej produkcji) będą potrzebne na każdej ścieżce. Dlatego trzeba by wziąć pod uwagę więcej, a nie tylko porównywać wymagania dwóch różnych zadań.
Ale jeśli koniecznie chcesz... to zauważ że aby otrzymać odznakę za 3 godzinną produkcję w warsztatach w ciągu 3 godzin, potrzebujesz 10 warsztatów, które zajmują 40 kratek. Wówczas gdy misja na trzygodzinną produkcję w manufakturach wymaga 8 w porywach do 10 kratek u ludzi. Natomiast do jednodniowej produkcji w warsztatach potrzebujesz ich 5 [warsztatów], które zajmują 20 kratek - manufaktury wciąż 8-10. To, że można i w jednym i w drugim przypadku wykorzystać już wcześniej zbudowane warsztaty i manufaktury (te bonusowe) zależy bardzo od ich poziomu i rasy którą się gra, ale w większości wypadków tylko jeszcze bardziej podkreśla przewagę misji z manufakturami.
Ale kwestię wyboru ścieżki zostawmy poszczególnym bractwom. Niech każde sobie idzie którą chce ścieżką i nie nam to oceniać, która komu bardziej pasuje. A topowe bractwa, od których się zaczął temat i tak pewnie pójdą wszystkimi na raz.
 

Christo

Rozbójnik
Ja chciałbym dostać jakieś potwierdzone info czy:
- każdy wrzucony przedmiot daje 50 punktów
lub
- każde zadanie daje 50 punktów?
Ktoś coś?
 
Do góry