• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Przygody Bractw!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1470

Guest
to jeszcze dodam ze ani jedego diamenta nie wrzucilismy w Przygody:) tak dla pewnosci bo pewnie zaraz sie posypią oskarżenia od diamentowanie:p
 

marcinekk24

Zwiadowca
No dokładnie. My w naszym bractwie wzięliśmy to jako dobrą zabawę. Przygody Bractwa zespoliły bardziej bractwo i turniej nam lepiej teraz idzie niż zwykle.
 

DeletedUser80

Guest
Chyba trochę przesadziłaś Dragomiro z tymi porządkami na forum zamykając mój temat.
Rozumiem, gdyby takich tematów było zylion ale były dwa w tym jeden bardziej ogólny, nie dotyczył tylko przygód.
A dyskusja nad pomysłem dopiero się rozwijała, zwróć uwagę że rozwiązuje on kupę problemów zgłoszonych w tym temacie.
Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie zostałby wdrożony w następnej edycji przygód ale jeżeli miałby być brany pod rozwagę to może w formule która zostałaby wypracowana w dyskusji uwzględniającej różne poglądy a nie surowy pomysł który (ewentualnie) weźmie ktoś tam na tapetę i poprzestawia po swojemu a nie tak jak chcieliby gracze.
 

DeletedUser626

Guest
Sytuacja na każdym serwerze jest nieco inna, na A nie ma tak dużych skoków jak na W, ale też są Bractwa, które wybijają się o kilkanaście albo i kilkadziesiąt pozycji jakby porównać ranking Bractw i ranking Przygody. Najsilniejsze Bractwa skupiają często najaktywniejszych Graczy i nie ma co się dziwić, że też są wysoko. To wydarzenie promuje aktywność i zaangażowanie. Wiele osób pokasowało budynki eventowe albo wydało ostatnie towary/jednostki na dobicie ekspansji z prowincji. Ja poświęciłam część budynków gościnnej rasy, które będę musiała zbudować z powrotem, żeby dostawić trochę warsztatów. :eek:

@qlas To są stałe punkty, doliczane do rankingu Bractw, one zostaną po Przygodzie.

@PanGry Nie zabroniłam wam kontynuowania dyskusji, proszę jedynie, by toczyła się tutaj. Przygody to duży, nowy, złożony element gry i mają wiele miejsca na wprowadzanie usprawnień, każdy problem ma wiele możliwych rozwiązań i zgłaszanie wszystkich możliwości powoduje chaos, bo zaciera się to, co jest faktycznie problemem. Mówisz, że to dwa tematy (drugi zresztą wciąż otwarty), ale w tej dyskusji problem komunikacji, ogarnięcia Przedmiotów w Bractwie i ich dystrybucji padał kilkukrotnie, pracujcie więc tutaj wspólnie nad możliwymi rozwiązaniami problemu, a nie w oddzielnym temacie nad jednym z możliwych. Tutaj też masz więcej osób zainteresowanych tematem. Jest to wyjątkowa sytuacja, dlatego proszę o wyjątkowe podejście do tematu, nie odmawiam Wam nigdzie prawa do rozwinięcia pomysłu.
 

DeletedUser1220

Guest
@najamoon - po prostu Ci co pierwsi osiągnęli liczbę punktów są pierwsi w rankingu. Tak samo jak np. w turniejach - dwóch graczy ma np. 420 pkt., ale ten co pierwszy osiągnął wskazaną liczbę zajmuje miejsce wyżej. Po prostu liczy się też czas zdobycia punktów (nie jest oficjalnie ujęty lecz ma wpływ)

Wprowadzasz w błąd. W żadnym rankingu nie ma tak, że ten kto osiągnął pierwszy konkretną liczbę zajmuje miejsce wyżej niż ten kto tą wartość osiągnął później. Jest wręcz odwrotnie. Przypatrz się chociażby rankingowi w turniejach.
 

DeletedUser2076

Guest
@Anike - jak się okazuje to jest chyba losowe. W chwili kiedy pisałem cytowaną wiadomość miałem dokładnie taki przypadek. Dzisiaj znajoma miała dokładnie taki przypadek jaki Ty opisujesz (osoba druga wskoczyła przed nią). Ja niestety nie mam teraz jak tego powtórzyć (mam nietypową liczbę punktów i obecnie nie mam do kogo doskoczyć by to sprawdzić). Tak więc coś mi się zdaje, że to wszystko jest bardziej losowe niż pewne (naprawdę miałem taką sytuację - inaczej nie śmiałbym tego tutaj napisać).

Tak czy inaczej, żeby ta wiadomość nie była tylko wtrąceniem w nicość to przydało by się poprawić punktację tak, żeby faktycznie zależała od czasu/zrobić miejsca z uwzględnieniem wielu bractw na jednej pozycji. Nie chodzi tutaj o byle co - w końcu ta rywalizacja ma być chyba na zasadach uczciwej gry (fair-play)? Jeżeli tak to ranking musi być rzetelny i precyzyjny, inaczej może wielu graczy zniechęcać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jakub357

Łucznik
Mam nadzieję, że w następnej Przygodzie, a także jakimkolwiek evencie, zostaną wzięte pod uwagę Nasze opinie, że te nagrody - są nimi tylko z nazwy, bo raczej jest to ochłap rzucony za włożony ogrom czasu i wysiłku; wręcz należący się bez żadnego precedensu i z oczywistą koniecznością eskalacji w przyszłości, do jakichś konkretów - jeśliby obecny stan uznać tylko za przygody na próbę. Bo wcale nie jestem udobruchany Chatką, co produkuje 7-krotnie mniej zasobów na godzinę, niż mój Warsztat. Niestety jest tak, jak pisała @kikimora i myślę, że jej słowa ,,wygląda mi to na zapowiedź otwarcia wielkiego sklepu (...) a po otwarciu drzwi ... puste haki na mięso i tylko ocet na pólkach" pasują tutaj jak ulał.

Kasowanie Manufaktur Rasowych, o czym też wspomniała Drago, to dość częsta praktyka. Drama, drama, drama... a zamiast obrazu pusta rama.
 

DeletedUser1015

Guest
A w naszym bractwie jesteśmy z nagród zadowoleni i mieliśmy niezłą zabawę.

My także świetnie się bawiliśmy i z chęcią to powtórzymy. Stwierdziliśmy, że sprawdzilibyśmy się nawet i bez nagród, bo w końcu coś fajnego się dzieje i bractwo ma świetną możliwość do współpracy. W końcu można zrobić coś razem, bo turnieje, nawet w bractwie, to takie każdy sobie.
 

Deleted User - 172852

Guest
A ja mam pytanko :)
O północy z piątku na sobotę w liczniku dni Przygody wskoczyła jedynka. Dla mnie oznacza to, że z soboty na niedzielę o północy zakończy się event. Trąbka natomiast podaje, że koniec nastąpi w niedzielę 23.59. To w końcu która informacja jest właściwa a która błędna? :)
Tak pytam, ponieważ nie chcielibyśmy stracić szansy na nagrodę, którą już wypracowaliśmy, ale nie odbieramy, bo bawimy się dalej dostępnymi zadaniami :)
 

Midi67

Rozbójnik
Rzadko piszę coś dobrego o działaniach teamu Elvenar :) jednak PB jest strzałem w 8.5... na 10 :) pierwsza przygoda, która pozwala powalczyć jako bractwo - oczywiście są mankamenty ( bo TOP-ka i tak zgarnia wszystko co najlepsze) ale i tak duży PLUS za pomysł.

Podam kilka tematów, które moim zdaniem mogłyby być zmienione przy 2 odsłonie (bo jak rozumiem PB będzie co miesiąc):
1) WIR - obecnie to marna kopia "kropek" z map.... proponuję, żeby do wiru każdy gracz z bractwa mógł wrzucać pojedyncze odznaki które byłyby zamieniane na punkty rankingowe bractwa w zależności od trudności produkcji (bez konieczności zbierania kompletów tak jak jest teraz). Z informacji nt. PB wynikało, że w wirze, będzie można pozbyć się wszystkich odznak a tu lipa..... bo takiej możliwości nie ma.

2) Mechanika dotarcia do określonego zadania... uważam, że zadania powinny być zrobione z rozwijanego menu => to co jest obecnie, że trzeba przeklikać kilkanaście razy, żeby wrócić do tego samego zadania ( np. po nocy mam do zbioru 6x po 5 kosz zakupów dla rolników) .... tragedia i chyba nie do końca przemyslana przez twórców.

3) Brak informacji ile dany gracz zainwestował odznak w danej mapie, w całości eventu - co pozwoliłoby oceniac graczy - bo to chyba też był cel PB - zjednoczenie bractw i możliwośc pozbycia się Tych, którzy tylko sĄ.

I na koniec... faktycznie PB pozwoliło zweryfokować zaangażowanie graczy w bractwie oraz podziękować za grę tym, którzy dostawali nagrody dzięki pracy innych..... jednak do weryfikacji było potrzebne forum z prawdziwego zdarzenia... bo na czacie i wiadomościach prywatnych nie da się tego zrobić.
My sobie poradziliśmy zakładając forum zewnętrzne i 4 graczy wyleciało po PB oraz 4 z zółtą kartą :) - jednak normalne forum pomogłoby wszyskim

pozdrawiam
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Nie powiem, nagrody mogłyby być lepsze, szczególnie że nie wszyscy są w rozdziałach z maną. Jedynie ta redukcja czasu i niemal nieosiągalne TOP3 budynki są coś warte, przynajmniej według mnie.

Poza tym i mi, i sporej części Bractwa, w którym jestem, bardzo podoba się wpływ PB na ożywienie czatu i integrację. Często było co najwyżej po kilka wiadomości dziennie typu "cześć". Podczas Przygody były to, i są, setki. :) Jakoś sobie radzimy w kwestii komunikacji i zapisywania, co kto dał (arkusz typu MSO Excel), ale można by to usprawnić, ulepszyć czy wdrożyć do gry, tak jak proponowali przedmówcy. Do wiru jeszcze nie doszliśmy, więc nie mogę się wypowiedzieć na ten temat.
 

DeletedUser1871

Guest
Wspólny magazyn odznak i dla mnie może być nawet przewalanie tych zadań nie jest tak denerwujące jak wiedzę ze ktoś coś ma ale nie wiesz kiedy będzie.

i przestańcie z tym ze to przygada dla topowych bractw na 7 pierwszych miejsc 4 bractwa z miejscami 89(2 miejsce PB) 32 49 48. wiec przestańcie marudzić i weźcie się do roboty jak jesteście w bractwie gdzie cześć tego nie chce robić to zmięcie bractwo u nas PB jest nie obowiązkowe a zajmujemy 7 miejsce nie ma nakazu zęby to robić i spędzać cale dnie przed kompem klikając w warsztaty. Każdy robi ile chce i poświecą na to ile chce czasu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
@Alex35 Obie są poprawne, ponieważ licznik w grze pokazuje pełne dni tylko. Zrobimy taki jak w innych wydarzeniach następnym razem, że odlicza godziny, a póki co po to właśnie jest ogłoszenie.

Więcej pytań nie widzę, uwagi odnotowałam, jeśli coś pominęłam to proszę o info. :)
 

DeletedUser2287

Guest
czy zadania w wirze powtarzają się cyklicznie?
czy jest taka lista?
pozdrawiam
Magda
 

Elelkal

Rozbójnik
czy zadania w wirze powtarzają się cyklicznie?
czy jest taka lista?
pozdrawiam
Magda
Z tego co zauważyłem to tak, są 3 komplety po 3 towary. Zaczęło się od flakonu bransolety, naszyjnika potem byli browarnicy, trenty, piekarze czyli wg. kolejności produkcji warsztaty-towarowe- od najkrótszej do najdłuższej produkcji, tak jak w "magazynie odznak"
Co do rankingu to faktycznie bractwo topowe nie daje gwarancji na najlepsze miejsca. Na Fel póki co TOP7 w Przygodach zajmują bractwa mające odpowiednio 2,8,11,4,19,36,77 miejsca w rankingu ogólnym bractw.
 

DeletedUser629

Guest
Co do rankingu to faktycznie bractwo topowe nie daje gwarancji na najlepsze miejsca. Na Fel póki co TOP7 w Przygodach zajmują bractwa mające odpowiednio 2,8,11,4,19,36,77 miejsca w rankingu ogólnym bractw.
dokładnie... zależy to od wielu czynników ( chęci graczy, wolne miejsce, wolny czas graczy, dobra współpraca itd. )

Najlepiej jakby nie było rankingu ... tylko uzyskanie pewnej ilości punktów ... do otrzymania nagrody ... wtedy każde bractwo otrzymałoby jakąś rekompensatę i chęć brania udziału w następnej przygodzie :)
 

DeletedUser2076

Guest
Bez tego rankingu to byłaby świetna myśl. Sądzę jednak, że osiągnięcie pewnego pułapu zakończyłoby się tak, jak ma to miejsce w przypadku śnieżynek, piórek albo ostatnio buraków - bez diamentów by się nie udało (poza duuużym szczęściem) osiągnąć nagrody głównej. Ale z drugiej strony wtedy podejrzewam, że najaktywniejsze bractwa zdobyłyby 2 z 3 nagród co też byłoby bardzo miłe i o wiele bardziej motywujące.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
Tak dodam od siebie: zamysłem Przygód było doprowadzenie do aktywniejszego uczestniczenia w grze. Tak mi się wydaje. Stąd pomyłką są zadania dobowe. Gdyby ich nie było, to przygody oceniłbym na 10/10.
 
Do góry