• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Przygody Bractw!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser110

Guest
Ja nawet nie postawiłem tych budynków z nagród. I pewnie nie tylko ja.
 

DeletedUser1865

Guest
Zmiany w możliwości "przejścia mapy" i odbioru nagród przez dowolnego gracza (ambasadora) z bractwa... nie są dobre o_O , rozumiem że nie powinny opierać się na 1 osobie ( arcymaga ) - jednak po to w bractwie wyznacza się magów ( zastępców ). Jedno nieprzemyślane / przypadkowe kliknięcie dowolnego gracza... rozkłada całą strategię przejścia przygody ułożoną przez bardziej doświadczonych graczy...

Każde bractwo ma własne stopniowanie rangi gracza... towarzysz to najniższe z możliwych i przeważnie tyczy się zupełnie nowych graczy lub tych na wylocie... nie chcę sprowadzać wszystkich graczy do rangi towarzysza by "odciąć" możliwość "przejścia mapy".

Uważam że należy to zmienić i umożliwić (przejście mapy / odbiór nagród) tylko przez arcymaga i magów. Pozdrawiam.

@Dragomira
Zdecydowanie popieram!!!
 

Bija

Zwiadowca
O przypadkowym i nieprzemyślanym odebraniu nagrody nie ma mowy, gdyż po kliknięciu jest jeszcze komunikat "czy NA PEWNO.." więc jest to robione ze świadomością i premedytacją, niestety nasze bractwo ostatnio tego doświadczyło. Pierwszy raz przy przygodach arcymag nie zdegradował wszystkich i od razu była nauczka. Także też jestem zdania żeby kolejne mapy/nagrody były odbierane jedynie przez "górę".
 

DeletedUser1660

Guest
Mimia... dla mnie słowo dowolny cud, oznacza każdy cud w grze u każdego gracza... we własnym zaliczyło do zadań... u graczy wewnątrz własnego bractwa także... a u "Kowalskiego z za Odry..." z innej ekipy... nie zaliczyło, a mu wrzuciłem bo akurat była szansa na runy... ogólnie szczegół ale niedoprecyzowany... Pozdrawiam.
Nie musisz mi tłumaczyć co oznacza "dowolny". U mnie zaliczało wszystkie Cuda :)
 

DeletedUser3475

Guest
Przygody może i nie są opłacalne pod kątem nagród, ale pozwalają bractwu razem współpracować, mi osobiście się bardzo podobało, nawet jeśli część była nieobecna to większość się fajnie zaangażowała. Mam nadzieję, że będzie więcej przygód :)
 

DeletedUser2264

Guest
Zadania będą oparte raczej na typie czynności, niż ilości, tzn. wykonaj produkcję 9h, a nie wyprodukuj 300szt. W ten sposób zadanie może zostać wykonane przez Gracza na każdym poziomie, a zdobyty przedmiot będzie miał taką samą wartość w każdym rozdziale. Będzie również opcja zapłaty towarów, ale nie w zadaniu, a na punkcie orientacyjnym mapy, gdzie każdy może wrzucić po trochu - a zrzutka z Bractwa jest o wiele łatwiejsza, niż zebranie towarów przez jedną osobę. Można np. umówić się, że najmniejsi Gracze robią zadania na produkcje warsztatowe, a silniejsi inwestują towary, w ten sposób nikogo nie trzeba dyskryminować ze względu na rozdział.
Selekcja jednak będzie, pod względem aktywności właśnie, im więcej nakręci się przedmiotów, tym lepiej dla Bractwa.

W aktualnej przygodzie na becie redukcja czasu 14h jest dla top3 Bractw, redukcja 8h dla miejsc 4-7, redukcja 5h dla miejsc 8-20, redukcja 2h dla miejsc 21-30, 45min dla miejsc 31-40 i 30min dla miejsc 41-50.

Podkreślam, że to wszystko jest w fazie testów, może wejść w takiej postaci do nas, ale może też się coś zmienić, bo od tego jest beta. Moje ogłoszenie miało na celu uprzedzenie Was o dużych zmianach i danie szansy na zapoznanie się z nimi, na co nie wszystkie wersje się zdecydowały. Dajcie nam szansę na dopracowanie wydarzenia i wgranie go u nas, zanim je osądzicie :)
@Dragomira A jest już przybliżona data kolejnych PB?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marcinekk24

Zwiadowca
Według mnie, to ostatnio za dużo jest tych PB, eventów długich i krótkich. Moglibyście dać na wstrzymanie przez parę miesięcy. Jak zaczynałem grę, to nie było eventów, był spokój. Tam event pokazywał się raz na ruski rok. A teraz event, za eventem, PB za PB. Mam już tego trochę dość. Nie mam się kiedy miastem zająć.
 
Przeciez nikt nikogo nie zmusza do robienia eventow czy PB. Sporo tego ostatnio, to prawda,
ale co stoi na przeszkodzie, by niektore eventy po prostu zignorowac ?
Ja np. prawie wszystki mniejsze eventy opuszczam, wlasnie po to, by mi nie przeszkadzaly w zajmowaniu sie miastem.
A ci, ktorzy lubia robic kazdy event i PB, lub widza w tym szanse na rozwoj miasta, przy wielu eventach maja taka mozliwosc dosc czesto. Dla kazdego cos milego, pelna dowolnosc ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
fajnie by było gdyby wydarzenia były czymś wyjątkowym (czytaj: trafiały sie sporadycznie), ale w zamian niosły ze sobą naprawdę wartościowe nagrody, które zasługują na miejsce w mieście.
Teraz mam pełny inwentarz... tylko że w większości to śmieci, które czekają na wolne miejsce w mieście by można było je usunąć. Szkoda że w samym magazynie nie ma opcji "śmieć" - przynajmniej nie trzeba byłby się bawić z ustawianiem i kasowaniem
 
Uzupelniajac swoja wczesniejsza wypowiedz dodam, ze czeste eventy sa szczegolnie przydatne dla poczatkujacych graczy, o ktorych nie mozna przeciez zapominac. Czeste zmiany epok wymagaja czestego "odswiezania" zabudowy.
A odnoszac sie do postu przedmowczyni, cos w tym jest. W Orkach bydynki eventowe bardzo sie u mnie przydaja, ale juz np. kolega bedacy w Zywiolakach stwierdzil, ze Woodelvenstock to pierwszy event od kiedy zaczal grac, z ktorego nie chcial miec u siebie w miescie zadnego budynku. Ani jednego, a do wyboru bylo ich calkiem sporo przeciez.
 

Nusion

Kapłan
Na becie w czwartek 6 września startują kolejne PB. A więc u nas możemy się ich spodziewać 13 września
 

Sorcha

Rycerz
Zmiany w możliwości "przejścia mapy" i odbioru nagród przez dowolnego gracza (ambasadora) z bractwa... nie są dobre o_O , rozumiem że nie powinny opierać się na 1 osobie ( arcymaga ) - jednak po to w bractwie wyznacza się magów ( zastępców ). Jedno nieprzemyślane / przypadkowe kliknięcie dowolnego gracza... rozkłada całą strategię przejścia przygody ułożoną przez bardziej doświadczonych graczy...

Każde bractwo ma własne stopniowanie rangi gracza... towarzysz to najniższe z możliwych i przeważnie tyczy się zupełnie nowych graczy lub tych na wylocie... nie chcę sprowadzać wszystkich graczy do rangi towarzysza by "odciąć" możliwość "przejścia mapy".

Uważam że należy to zmienić i umożliwić (przejście mapy / odbiór nagród) tylko przez arcymaga i magów.
@Miroslaw78 ma trochę racji, ale nie w przypadku Bractw, gdzie jest Arcymag i sami Magowie (bo na przykład jest to nagroda za udział w Przygodzie Bractw i/lub turniejach). Przeglądając ranking Bractw widziałem co najmniej jedno takie Bractwo. Ci co nie biorą udziału lub są nowi są Towarzyszami. Nic mi do tego, ale teraz pomyślcie. Sami Magowie a tylko Magowie lub Arcymag może odbierać nagrody czyli w przypadku takiego Bractwa, praktycznie każdy (aktywny) członek, jeżeli Maga dostaje się za aktywność. To chyba nie o to chodzi?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3332

Guest
A wiec zaczęły się nowe przygody, w pełni podekscytowany ........ zobaczyłem nagrody :confused:
 
Ciekawe... po zrobieniu i zaliczeniu odznaki na browara okienko przeskoczylo mi na piekarza i 16 z 20 chlebkow bylo juz upieczonych ;) Slysze od innych, ze to nie jest odosobniony przypadek, kto inny mial juz 30/50 trunkow przy odznace browarnika.
Jak tak dalej pojdzie, to te PB same sie zrobia ;)
 

Bija

Zwiadowca
Ciekawe... po zrobieniu i zaliczeniu odznaki na browara okienko przeskoczylo mi na piekarza i 16 z 20 chlebkow bylo juz upieczonych ;) Slysze od innych, ze to nie jest odosobniony przypadek, kto inny mial juz 30/50 trunkow przy odznace browarnika.
Jak tak dalej pojdzie, to te PB same sie zrobia ;)

trzeba było nie pisać o tym, bo się okaże, że błędy można naprawić natychmiast ;)
 

Hassano

Łucznik
Nie wiem czego sie spodziewaliście.. Przecież od samego początku nagrody w przygodach są beznadziejne a z przygody na przygode jest coraz gorzej
 
Do góry