• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Rebalans najstarszych budynków wydarzeń

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Słownik języka polskiego :
rekompensata - wyrównanie strat, szkód, wszelkich braków zarówno w sferze materialnej, jak i moralnej

Podsumuję krótko "rekompensaty" dla bractw, które doszły do 3 etapu przygody :

- gracze na leśnych elfach nie stracili nic na nagrodzie z ostatniej przygody i otrzymali jako "rekompensatę" budynek o statystykach : 3200 kultury, 2400 populacji (podobnie to wygląda na wyższych poziomach)
- gracze na orkach stracili 40% na nagrodzie z ostatniej przygody i otrzymali jako "rekompensatę" budynek o statystykach : 1680 kultury, 1260 populacji (podobnie na niższych poziomach)

Co "rekompensowaliście" graczom na wyższych poziomach ?
Jeżeli ogólne straty, jakie ponieśli w rebalansie to dlaczego dotyczyło to tylko graczy, którzy byli aktywni w 1 przygodzie ? Inni też mieli straty.
Jak rozumiem gracze, którzy nie ponieśli żadnych strat również dostali nagrodę.

Nie piszę tego z zazdrości, przygód i tak nie zamierzam już więcej robić (nagody z jutrzejszej przygody mnie mocno rozśmieszyły) - ale jak dajecie prezenty to dajcie wszystkim i nie ośmieszajcie się sformułowaniami, które nie mają zbyt wiele wspólnego z prawdą.

PS. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie nie zamierzacie "zrebalansować" dzisiejszej "rekompensaty"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1966

Guest
Zostanę pewnie zaraz zlinczowana za to, co napiszę, ale... przecież Dragomira w poście o rebalansie doskonale wytłumaczyła dlaczego on się odbył.. Wprowadzą możliwość rozbudowy budynków eventowych - coś o co często prosiliście, więc o co chodzi? Dostaliśmy magiczną rezydencję, która daje sporo populacji, a te budynki, z których zabrali kulture i populację będzie można za jakiś czas rozbudować i znów dadzą więcej. Dajcie już spokój, bo na prawdę mam wrażenie, że co by nie wprowadzili to i tak będzie zawsze źle. To jest tylko gra, a Wy zamiast się przy niej zrelaksować to wiecznie się wkurzacie, bo chcielibyście wszystko dostać najlepiej bez wysiłku.. TO TYLKO ZABAWA, opamiętajcie się.
 

DeletedUser

Guest
@daeneriss
Wyprodukowanie 10 odznak browarników w trakcie przygody = 1000 kliknięć, czasu poświęconego nie liczę, więc polemizowałbym ze sformułowaniem 'bez wysiłku".
Bez wysiłku to dostali magiczną rezydencję Ci, którzy nie brali udział w eventach.
 

DeletedUser

Guest
@daeneriss po co linczować, za to moze mi wytłumacz jak cepowi jak ma się "rebalans" do wprowadzenia czaru podwyższającego budynki? Prosiliśmy o to? Nie przypominam sobie a brałem aktywny udział w tych propozycjach. Przecież nie usuneli starych budowli, czyli czar ma też działać na stare id budynków, zmienili tylko staty... więc po co? Dlaczego nie mogli poczekać na czar by tłumaczyć (sic) to jakimś kompensowaniem typu "ok obniżyliśmy ale daliśmy możliwość podnoszenia poziomu", co było w nim takie ważne by po fali niezadowolenia z Bety wrzucić to na żywy server?

Znaczy ja tam swoje dymysł mogę je tu rzucić w kilku punktach:
- budynki z zimowego były tak dobre, że obecne z ewentów nie mają jak ich przebić. Dowód ewent wiosenny, poza budynkami wyspecjalizowanymi (mana, nasiona, studnia) to reszta nie była warta uwagi. Tu uwaga podejrzewam że czar wejdzie dopiero po ewencie letnim jak nie później, stąd to ciśnienie na wdrażamy teraz...
- pośredni przymus do turniejów (pierwszy to rasa żywiołaków) teraz czar podnoszący poziomy. Tu uwaga podejrzewam że wkrótce po wprowadzeniu czaru "zrebalansują" turniej ...
- zaraz będą super promocje na czar w paczkach po xxx PLN

A teraz udowodnij mi że się mylę :), że rebalans jest niezbędny do wprowadzenia czaru podnoszącego poziomy
 

DeletedUser1966

Guest
za to moze mi wytłumacz jak cepowi jak ma się "rebalans" do wprowadzenia czaru podwyższającego budynki?
Przeczytaj info o rebalansie i zapytaj jeszcze raz :)
Widzę, że ktoś tu spał na lekcjach czytania ze zrozumieniem :)

@radiradi ja nic nie pisałam o przygodach - u się akurat zgadzam, że wysiłek niewspółmierny do nagród, ale przecież nikt Cię nie zmusza do wzięcia udziału :)
 

DeletedUser

Guest
@daeneriss
Wybacz, ale podniesienie poziomu budynków eventowych w założeniach miało działać analogicznie do magicznych rezydencji / warsztatów - chodziło o podniesienie poziomu budynku do obecnego poziomu gracza, nie w nieskończoność.
Jeżeli część budynków ewentowych była źle zaprojektowana (np. wydana przed kolejnymi rasami) to wystarczyło wprowadzić blokadę poziomu do którego mogą być podnoszone (lub maksymalne statystyki do jakich może być podniesiony) a nie redukować ich obecne bonusy - każdy mógłby ocenić czy opłaca się dany budynek rozwijać i trzymać.
O budynkach ewentowych, które zostały usunięte (lub z których zrezygnowaliśmy) a teraz mogłyby być przydatne już nawet nie chce mi się pisać.

Tłumaczenie ww. redukcji wprowadzeniem możliwości ich upgrade'u uważam za wielką ściemę, ale w końcu jest jak piszesz - nikt nikogo do niczego nie zmusza - stado owieczek kupujących diamenty nadal będzie je kupować, ci którzy nie kupowali nadal nie będą i tak się będzie kręcić do czasu aż zostanie po 100 aktywnych graczy na każdym serwerze i 2000000000000000000000000000000000 martwych miast.
 

DeletedUser80

Guest
chcielibyście wszystko dostać najlepiej bez wysiłku
Wyprodukowanie 10 odznak browarników w trakcie przygody = 1000 kliknięć, czasu poświęconego nie liczę, więc polemizowałbym ze sformułowaniem 'bez wysiłku"
@radiradi powiedziałbym nawet, że ponad 1500 tylko dalej Twoja wypowiedź nijak się ma do stwierdzenia @daeneriss :)
Kiedyś napisałem (i dalej to podtrzymuję), że to poroniony pomysł kogoś ważnego w Inno, na tyle ważnego że zabrakło odważnego żeby mu to powiedzieć.
Jako że krzyk podniósł się na wszystkich serwerach nadeszła chwila refleksji i stąd rekompensata.
Na chwilę teraźniejszą temat dla Inno jest zamknięty a my tu po prostu bijemy sobie pianę.
Dwie praktycznie po sobie przygody miały nas czymś zająć byśmy zapomnieli o niesławnym rebalansie tylko znowu im nie wyszło bo nagrody bardziej wkurzają niż zachęcają do gry.
 

DeletedUser

Guest
Przeczytaj info o rebalansie i zapytaj jeszcze raz :)
Widzę, że ktoś tu spał na lekcjach czytania ze zrozumieniem :)

@radiradi ja nic nie pisałam o przygodach - u się akurat zgadzam, że wysiłek niewspółmierny do nagród, ale przecież nikt Cię nie zmusza do wzięcia udziału :)

pijesz do tego?:

Chcielibyśmy umożliwić Wam rozbudowę wszystkich budynków wydarzeń, ale chcemy też, aby Gracze mieli dostęp do podobnych budynków niezależnie od tego kiedy zaczęli grę. Nasze najstarsze budynki wydarzeń (z roku 2016 i początku roku 2017) miały znacznie wyższe statystyki niż te wprowadzane w późniejszych wydarzeniach, więc gdyby zostały teraz rozbudowane, stałyby się bardzo potężne, a jednocześnie większość z nich jest już niemożliwa do zdobycia. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na rebalans statystyk najstarszych budynków wydarzeń, tak aby przypominały one budynki wprowadzane do gry później. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zmiana statystyk jest kontrowersyjnym tematem, wierzymy jednak, że jest to lepsze rozwiązanie niż wyłączenie części budynków z nowego systemu.
?

Przecież to jest pijarowe pierdu pierdu fakty są takie ze TE SAME BUDYNKI (btw zdobyte niezależnie czy w 2016-2018) mają odniesione staty na wyższych rasach orki+, a są mocno osłabione na poziomach 5-orki, jak to się ma że czar renowacji ma je właśnie podnosić na wyższe stopnie (zgodnie z poziomem gracza)? Czyli co jestem w orkach przejdę do elfów i nagle ten sam budynek już jest słaby, to po co bym go podnosił :p z drugiej strony i tak miał i ma lepsze statystyki niż dla orków...
Kurde z czytania może jestem słaby ale matematykę mam opanowaną na wysokim poziomie (2+2 =... 4)

Tu lista budynków jako fakt:
http://www.elvenarchitect.com/beta/buildingchanges154/
nadal nie potrafię czytać ze zrozumieniem?

Trzeba być naiwnym by wierzyć że te budynki byłby za "mocne" do podnoszenia (jeśli tak to czemu zostały jeszcze bardziej wzmocnione?), podtrzymuję to co pisałem to marnej jakości kij (obniżenie) i marchewka (podniesienie na wysokich poziomach) by ludzi przymusić do używania czaru renowacji.

Gorzej czytam, analizuję i wyciągam wnioski :) i nie rozumiem, dlatego prosiłem o wytłumaczenie jak dla cepa :)
 

DeletedUser

Guest
@radiradi powiedziałbym nawet, że ponad 1500
Przyjąłem łagodniejszą wersję z zebraniem jednym przeciągnięciem i 50 warsztatami - wtedy jest to dokładnie 1010 kliknięć ;), ale jak ktoś klika każdy budynek przy zbieraniu to masz oczywiście rację.
tylko dalej Twoja wypowiedź nijak się ma do stwierdzenia @daeneriss
Nie jestem pewien, która wypowiedź masz na myśli - w pierwszej się odniosłem tylko do sformułowania "bez wysiłku",
W kolejnej zaprezentowałem swoje wrażenia odnośnie wprowadzenia rebalansu - daeneriss odesłał/-a wszystkich do posta Dragomiry - zakładam, że chodziło przede wszystkim o sformułowanie :
"Nasze najstarsze budynki wydarzeń (z roku 2016 i początku roku 2017) miały znacznie wyższe statystyki niż te wprowadzane w późniejszych wydarzeniach, więc gdyby zostały teraz rozbudowane, stałyby się bardzo potężne, a jednocześnie większość z nich jest już niemożliwa do zdobycia."
Dla mnie to jedna wielka ściema - traktuję to jak wymówkę do wprowadzania coraz gorszych nagród z eventów - vide obecna przygoda a także jako wymuszenie konieczności stosowania zaklęcia renowacji (najlepiej zakupionego za diamenty , ale z ostateczną oceną się wstrzymam, aż zobaczę koszty uzyskania tego wspaniałego i tak wyczekiwanego przez wszystkich graczy wynalazku.)

Na chwilę teraźniejszą temat dla Inno jest zamknięty a my tu po prostu bijemy sobie pianę.
Zdaję sobie sprawę, że niewiele zmienimy, a Inno dalej będzie redukować wszystko oprócz cen diamentów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Azulena

Rozbójnik
Teraz dopiero do mnie dotarło, o co biega z tym "czarem"...

Rety... to jest niesamowite.... Są sobie dwie "całkiem różne gry".
I dwa zespoły, z których jeden prowadzi starą grę, w miarę sprawnie, według założeń z przed iluś tam lat.
Gra ma sporo wad w samych założeniach, w tym możliwość napadania i okradania innych Graczy, ale technicznie jest raczej opanowana.

No i jest ta druga gra i drugi zespół... strasznie zakompleksiony, bo nowa to jest głównie grafika (śliczna!) a reszta... "Serce" gry od strony programistów jest identyczne. Chyba każda kreseczka kodu...

A to zaklęcie... proszę bardzo:
Ulepszanie_z_FoE.jpg

"Użyj zestawu do ulepszenia, aby podnieść epokę budynku eventowego." Czyli tu będzie to samo, tylko w formie "zaklęcia".

Jedna uwaga - NIE kupiłam tych zestawów, były do wygrania w evencie. Proszę zwrócić też uwagę na ostatni item - przechowanie budynku... ;)
 

DeletedUser3290

Guest
Tak, ja gram w FoE i osobiscie wole ja duzo bardziej niz Elvenar, tam jakos przyjemniej sie gra, zawszejest co robic a wszystko w Elvenar jest skopiowane z FoE, tyle, ze w gorszej wersji. To prawda, ze grafika Elvenar jest sliczna, ale sama grafika niewiele zdzialac mozna. Mi sie podoba, ze w FoE mozna walczyc z innymi graczami lub calymi gildiami przeciwko innym gildiom. Przechowanie budynku to super rzecz. Duzo lepiej rozbudowany system gildyjny, wiecej mozna razem zdzialac. Elvenar disc szybko staje sie nudna gra dlatego pewnie wymyslaja co jakis czas (a raczej kopiuja) nowe rzeczy, tyle ze moim zdaniem sa one niedopracowane. Jak zbiore zasoby surowce, wlacze rozbudowy i nie mam juz co robic. i to jest moim zdaniem wielki problem tej gry.
 

Azulena

Rozbójnik
Gdyby ekipa Elve zrobiła to tak, jak należy, z dobrym, przemyślanym dokładnie planem, to wprowadzenie tego "zaklęcia" nastąpiło by jednocześnie z "rebalansem" i nawet, gdyby nie można było użyć zaklęcia od razu, to każdy posiadacz tych budynków widziałby, że coś jednak zyskał - po przejściu do następnej rasy, będzie mógł budynek ulepszyć - do "poziomu" tej rasy.

I nie było by aż tyle (trochę i tak by było) zamieszania, frustracji Graczy, konieczności dawania wszystkim po magicznej rezydce, itp. itd.

Zawsze myślałam, że Niemcy są świetni właśnie w planowaniu i organizacji...
 

jakub357

Łucznik
a zaklęcia jak nie było tak nie ma
Bardzo duży interwał czasowy między Rebalansem, a tym kiedy będzie możliwość modernizacji zrebalansowanych budynków. W ogóle nie wiadomo czy w tym roku będzie. Jakby się zastanowić, to żadnych dat, czy mniejwięcowatych terminów nie było.
 

jakub357

Łucznik
Odświeżam, bo mija czas, a dalej nic. Nie chcę, aby temat przysechł i piach go przysypał. Zależy mi, jak każdemu, na obiecanej modernizacji Schematów. Na razie jedyne co mogę z nimi zrobić, to ulepszyć łaskipańską Magiczną Rezydencję gdy dobiję do Żywiołaków.
 

DeletedUser626

Guest
Nie będę ryzykować z podawaniem dat, ale nikt o schematach nie zapomniał - trzeba było przyśpieszyć dopracowanie letniego wydarzenia i prace nad rasą gościnną, ale zaklęcie renowacji jest też w drodze.
 
Do góry