• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Rebalans najstarszych budynków wydarzeń

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

Azulena

Rozbójnik
Obawiałam się wejść do miasta dziś.... I słusznie. :(

Mam na minusie ludki i dużo mniej kultury.
Ludków miałam na plus ponad 1 tysiąc lub więcej (przez tę durną Przygodę zapomniałam sobie zapisać ilość) a kultury na pełne słoneczko, przy motywacji. :(
Bez względu na ich uzasadnienia, jakie by nie były - to wredne świństwo. Mogli najpierw dobrze policzyć i nie doprowadzać do "konieczności" zepsucia budynków. :(

Nie wiem, co mam teraz robić, jak grać... rzuciłabym to chętnie, ale mojemu Bractwu nie chcę robić świństwa - oni wszyscy "młodsi" dużo ode mnie, więc strat nie ponieśli, albo nie aż takie...
 

DeletedUser48

Guest
Inno chyba uważa, że grają sami młodzi z dobrym wzrokiem. Zmniejszenie wszystkich opisów, to chyba delikatnie mówiąc lekka przesada :(
 

DeletedUser

Guest
"Niestety, nie możemy szczegółowo opisać, które budynki zostaną wzmocnione, a które osłabione, ponieważ w każdym rozdziale są to inne zmiany i inne wartości dla każdego z budynków."
To podsumowuje całe Inno - nie potraficie udokumentować zmian, które sami wprowadzacie.
 

DeletedUser2667

Guest
Zrobienie z Cukierkowych drzew, najlepszej ozdoby w grze - najgorszą, to nie jest "rebalans" tylko ukaranie graczy, którzy je mieli. Nawet po ew. użycia na nich nowego zaklęcia będą one bezużyteczne. Zresztą te zaklęcia jak czytam dostaną wszyscy, niezależnie od tego ile stracili, więc żadna to rekompensata.
Za miesiąc uznacie, że Złota otchłań to za mocny cud i zmienicie w niej populacje na kulturę, za pół roku, że warsztaty wytwarzają za dużo narzędzi, a za rok ustalicie limit posiadanych manufaktur na trzy.
 

Dominika12

Wędrowiec
Mi zniknęła cała populacja jaką miałam. W tym momencie mam -900. Nie wiem skąd się taka chora liczba wzięła.... Do tego zniknęło mi ok 3000 pkt kultury..... I to 2 raz mam problem z populacją.....
 

DeletedUser1931

Guest
Mi zniknęło ponad 2000 kultury i około 1000 ludności, kolejna 'genialna' aktualizacja...
 

Connroy

Wędrowiec
kolejna aktualizacja aby coś odebrać (np chęć do gry) - zniknęło sporo kultury z tego co zbierałem na kolejną budowę i w zasadzie mogę zamknąć granie bo miejsca na mapie brakuje i brak na to perspektyw. Ja już ani centa nie wydam na to chore przedsięwzięcie!!
 

DeletedUser2452

Guest
To jest skandal!!!. -1200 kultury stracilem i ok. 1000 populacji!!! to kradzież w biały dzień. To jest kradzież mojego czasu poświeconego na tę grę.
Kochani mam do was ogromną prośbę - zalejcie ich zgłoszeniami do supportu. Niech sobie nie myślą, że nic sie nie stało!!!!
 

DeletedUser1329

Guest
Cyt.
Zapraszamy do komentowania najnowszej aktualizacji 1.54

Katarzyno wiesz załamałem się że kolejna aktualizacja stała sie faktem!
Wiesz najbardziej dostali po kostkach ci co kupowali waszą walutę. Był event kupowałem diax wydałem 200 zł uzyskałem raz 6 lsniących ogrodów (orginalnie miały +1150 pop i kult wczesniej był event tak samo wydałem extra na lodowcowe ogródki miały 560 pop i kult. To co mnie dziś spodkało to jest skandal aż tyłek mnie boli od siedzenia przed komputerem w sercu nerwo bóle karetka była u mnie bo myslałem że miałem zawał. Skandal skandal skandal
teraz za wydane pieniązki mam -3k pop i kultury i sie zastanawiam. i wiesz doszedłem do wniosku że jest to kolejny test na inteligencję. czy go zdam pozytywnie nie wiem
 

jakub357

Łucznik
Ja otrzymałem około 200 populacji na plus, oraz straciłem jakieś 1000 kultury, której mam aktualnie 16k więc niezbyt mnie to ruszyło. Jestem w środku rozdziału Niziołków.
A jeszcze będę miał możliwość podniesienia sobie tych wszystkich budynków!

Biorąc jeszcze to pod uwagę, to w moim przypadku naprawdę nie mam czego negatywnego się doszukać w tym rebalansie.

Z tego wszystkiego wynika, że straciły wioski które po prostu opierały swój rozwój na budynkach eventowych. Czy to dla nich źle? Oczywiście, przecież nikt nie chce aby mu coś zabierano. Lecz z punktu widzenia optymalizacji gry jest to zmiana konieczna.
 

Salvea

Wędrowiec
Po kilku latach chyba nadchodzi czas kończyć te grę. Przy takich złodziejskich zagrywkach nie widzę szans na przetrwanie w tej grze....
 

DeletedUser2753

Guest
ej, ale co się stało z tą populacją i kulturą? ktoś wie czy to błąd czy zmiana stała? ktoś uprzedzał o tym? spadło mi dość mocno....
 

Connroy

Wędrowiec
moich kilku znajomych też zapowiedzieło że kończą z tą grą (to chyba najlepszy moment przy takiej burackiej zagrywce)
 

DeletedUser

Guest
jakub357
po co się wypowiadasz w ogóle wypowiadasz, jak masz mało budynków eventowych - zmiana dotyczy właśnie tych budynków.
Klasyczny przypadek filozofii Kalego - mnie nie zabolało więc jest dobrze.
 

andrzej66

Wędrowiec
Witam
Ja straciłem około 8000 populacji i ponad 20 000 kultury - z kulturą zostałem na plusie gdyż miałem jej ponad 50 k z populacją minus 3 000 - ale spokojnie już wychodzę na prostą jutro będą już tylko plusy - jeszcze potrafię takie zmiany zrozumieć, gdy mają one rozwiązać problemy z równowagą w grze.Ale w tym przypadku jest jeszcze jeden ważny aspekt o którym jak widać IG zapomniało - wiele osób w tym i ja aby zdobyć budynki dające populacje i kulturę w różnych eventach inwestowało swoje prywatne pieniądze w diaksy - a teraz zostaliśmy pozbawieni korzyści jakie te budynki nam dawały - wiec w takim wypadku robiąc rebalans na takich budynkach IG chcąc postąpić uczciwie powinno zrekompensować zwrot odpowiedniej ilości diamentów , tak aby teraz osoby które kiedyś inwestowały swoje pieniądze po to aby zdobyć te budynki a teraz zostały wydymane, przynajmniej ze zwrócone diamenty mogli sobie kupić magiczne rezydki lub cokolwiek innego - i wtedy myślę nikt by nie miał do IG pretensji
 

jakub357

Łucznik
@radiradi Przecież wypowiadałem się o tym rebalansie w taki sam sposób, zanim jeszcze przyszły zmiany i poznałem nowe wartości. Nawet gdybym stracił, to niczego by to nie zmieniło.

Opowiadałem wcześniej jak w analogicznej sytuacji jest w innej grze Innogames, FoE.
Obecny stan budynków eventowych kłócił się z założeniami gry, według których miasto ma się opierać na rezydencjach i budynkach rozdziałowych. Przez to powstawały miasta-lasy, które ciągnęły głównie na budynkach z eventów.

To może nawet nie zaburzałoby tak bardzo harmonii gry, gdyby nie fakt, że Innogames spełniło naszą prośbę i zdecydowało się na wprowadzenie opcji podnoszenia budynków eventowych za schematy.

To co można IG zarzucić, to brak wprowadzenia naraz tak bardzo związanych ze sobą elementów - czyli rebalansu, bez możliwości podniesienia budynków za schematy. Jednak myślę, że gracze którzy sporo teraz stracili, spokojnie się odkopią za schematy z dużą nawiązką. Zwłaszcza, że problem ten dotyczy głównie starszych graczy, którzy z pewnością sporo tych schematów nazbierali; skoro był nawet temat o wymianie ich całymi dziesiątkami na ekspansje.
 

DeletedUser2452

Guest
Tu chodzi o to jak sie traktuje nas graczy. Jeśli twórca gry ustala event i ogłasza, że nagrodą w evencie będzie dany budynek to my gracze dokonujemy oceny tej oferty i jeśli uznamy, że budynek jest tego wart - poświęcamy czas i wysiłki aby tę nagrodę osiągnąć.
Jeśli autorzy gry po fakcie zmieniają parametry takiego budynku to po prostu nas oszukują i nie możemy pozwolić sie tak traktować.
Ja napisałem do supportu i domagam sie rekompensaty!
Zróbcie to samo. Nasza siła jest w grupie. Jednostkowe zgłoszenia są olewane.
Jesli nie otrzymam zadowalającej rekompensaty - rzucam tę gre i odradzę ją wszystkim znajomym!!!
 

jakub357

Łucznik
Przecież w grach tego typu to coś na porządku dziennym, że modyfikuje się wartości jednostek, czy budynków, aby było bardziej optymalnie.
W niektórych grach takie zmiany są niemalże co tydzień, lub z doskoku z dnia na dzień.
W Elvenarze nie ma przecież inaczej, a każdy akceptował regulamin w którym jest paragraf mówiący o tym, że twórcy gry mogą wprowadzać takie modyfikacje bez zbędnego krygowania się.
 

DeletedUser2514

Guest
Witam' straciłam populacje po ostatniej aktualizacji i kilka osób z mojego bractwa ma ten sam problem!!!!
 
Do góry