• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Rebalans najstarszych budynków wydarzeń

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

Azulena

Rozbójnik
Bo jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi

Wiesz tajnikos, ja kiedyś tam studiowałam ekonomię... Nie ukończyłam studiów, ale to nadal "moja" dziedzina zainteresowań.

To co wyrabia IG nie mieści się w głowie.
Że nie mają działu marketingu to pewne, działu analiz i prognoz finansowych też nie mają, w zasadzie zastanawiam się, co oni w ogóle mają... :p
 

Tajniakos

Paladyn
Wiesz tajnikos, ja kiedyś tam studiowałam ekonomię... Nie ukończyłam studiów, ale to nadal "moja" dziedzina zainteresowań.

To co wyrabia IG nie mieści się w głowie.
Że nie mają działu marketingu to pewne, działu analiz i prognoz finansowych też nie mają, w zasadzie zastanawiam się, co oni w ogóle mają... :p
Azulena od jakiegoś czasu przeglądam fora z różnych krajów w których działa Elvenar i wszędzie jak czytam są te same problemy co potwierdza tezę którą własnie wytoczyłaś... Na nic zdają się podpowiedzi graczy ponieważ niezwykle rzadko bierze się pod wgląd ich odczucia i propozycje. Uważam że nie trzeba kończyć ekonomii żeby mieć dobre rozwiązania dla gry... Wystarczyło by czytać czytać i wyciągać odpowiednie wnioski :)
 

Azulena

Rozbójnik
A ja sobie patrze na to wszystko tak..... otwieram google play wchodze na stronke aplikacji elvenar i widze ze ma ocene 4,3 w zasadzie same 5 gwiazdek... ok ktos jest niezadowolony dal 2 bo mu sie wiesza... ja juz dalem ocene grze moze nie tyle grze co jej tzw twórcom a moze lepiej uzyc slowa niszczycielom i umowytowalem dlaczego... wiec moze zamiast narzekac i zastanawiac sie co zrobic... wezcie telefon do reki wejdzcie na google play i napiszcie co myslicie dajcie jedna gwiazdke i gdy takich negatywnych ocen bedzie duuuzo bardzo szybko nastapia zmiany na lepsze

Masz rację, zajrzałam tam - średnia blisko 5 gwiazdek, opinie pisane typu "fajna, relaksacyjna" itd. Nie mam aplikacji ani nawet urządzenia do niej, Google to "wie" i nie pozwoli dać oceny. ;)

Ale Ci, którzy grają na aplikacji powinni tam dać wyraz swoim uczuciom. ;)
 

Tajniakos

Paladyn
A ja sobie patrze na to wszystko tak..... otwieram google play wchodze na stronke aplikacji elvenar i widze ze ma ocene 4,3 w zasadzie same 5 gwiazdek... ok ktos jest niezadowolony dal 2 bo mu sie wiesza... ja juz dalem ocene grze moze nie tyle grze co jej tzw twórcom a moze lepiej uzyc slowa niszczycielom i umowytowalem dlaczego... wiec moze zamiast narzekac i zastanawiac sie co zrobic... wezcie telefon do reki wejdzcie na google play i napiszcie co myslicie dajcie jedna gwiazdke i gdy takich negatywnych ocen bedzie duuuzo bardzo szybko nastapia zmiany na lepsze
Timmy76 Ja osobiście aplikacji na google nie oceniłem dając Twórcom szanse na jej dopracowanie ale widząc w jakim tempie dodawane są do niej wspólne z przeglądarką rozwiązania powoli tracę cierpliwość. Może jak średnia drastycznie spadnie to to bedzie bardziej motywujace do szybszych poprawek i aktualizacji na aplikacji
 

DeletedUser626

Guest
Na pewno lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie rebalansu razem z zaklęciem renowacji - każdy otrzymałby prezent, a nie obietnicę prezentu w przyszłości. Niestety, z różnych przyczyn opóźnienie rebalansu nie było możliwe, a zaklęcie nie jest gotowe do wprowadzenia, mamy więc jedynie rewolucje w statystykach i dużo nerwów, za które Was przepraszam.
W ramach dodatkowej rekompensaty wszyscy Gracze otrzymają magiczną rezydencję ze swojego rozdziału, będzie jeszcze dziś ogłoszenie na ten temat.
 

DeletedUser

Guest
Super to teraz mi proszę napisz jaki związek ma wasze uczestnictwo bądż nie z rebalansem ? poza tym że z budynku który był nagrodą zabrano populację bo to chyba jedyny związek według mnie ale jak masz inne zdanie to chętnie poczytam...
Odpowiedziałem na twoje pytanie. Oczekujesz, żebym Ci wyjaśnił, jaki ma związek z rebalansem ?
Nie ma sprawy.
Zrobienie przygody oznacza poświęcenie czasu (przez niektórych środków finansowych jeżeli ktoś używa diamentów).
Robimy eventy dla nagrody i zabawy.
Zabawa jest coraz słabsza, bo to zwykły grind, a nagroda jak widać ma marginalne znaczenie, skoro jej wartość zmienia się po fakcie (zabrano zarówno populację jak i kulturę) - rebalans bez, podkreślam, wcześniejszej informacji to zwykłe wprowadzanie graczy w błąd.

wszak człowiek uczy się całe życie :)
Tego pozwolę sobie nie skomentować, nie chcę być złośliwy.

Każdy planuje swoje miasto na swój sposób i jeszcze tego tylko brakowało żeby ktoś nam napisał że mamy ponastawiać sobie budynków iventowych tylko po to aby sam poczuł się lepiej że i ja coś straciłem... z lekka niedorzeczne
Ktoś Ci tak napisał ?

Nawet 5 letnie dzieci zadają sporo pytań bo się uczą i są chłonne wiedzy Ty natomiast stwierdziłeś że kolega Jakub z bractwem jest leniwy i nie skończył przygody a ja go bardzo szanuje jako osobę, która po pierwsze udziela się na tym forum, po drugie jego posty trzymają się kupy i widać w nich bogaty zasób słownictwa, po trzecie potrafi tez doradzić i interesuje się gra cały czas a nie tylko w momencie jak zniknie mu populacja i podnosi larum :)
Napisałem, że bractwo jest leniwe nie jakub, wasze relacje mnie mało interesują.
Wątek dotyczy rebalansu, nie dotyczy : pomocy w grze, aktywności na forum, słownictwa, waszych relacji.

No i na koniec napiszę tak... Sam domagasz się merytoryki? a merytorycznie masz problem z tekstem i jego zrozumieniem...
Wybacz, ale wmawianie innym braku zrozumienia tekstu to jest dziecinny argument i jest to trochę obraźliwe.

kilka razy pisałem że nie powinno Ciebie interesować i nie musisz znać powodów dla których jakiekolwiek bractwo czy topowe czy nie rezygnuje z brania udziału w przygodach...
Przepraszam, ale czy ty jesteś moderatorem ?
Kolejny raz piszesz co ma mnie interesować, kolejny raz Ci odpowiadam - nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem.
 

DeletedUser2264

Guest
Na becie trąbka obwieściła, że jako rekompensatę za nieudany rebalans wszyscy mają dostać po magicznej rezydencji na poziomie swojego rozdziału :)
Plus długie przeprosiny :D

Statystyki magicznych rezydencji
magic_residence_stats.png


Dodatkowo, wszyscy którzy ukończyli III etap ostatnich PB i zdobyli budynek, który również został zrebalansowany otrzymają Kult Feniksa o poniższych statystykach:
phoenix_cult_stats.png

Mam tylko nadzieję, że na naszych serwerach niebawem pojawi się taka sama wiadomość..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3295

Guest
Złodzieje z ELVENARU oddajcie populacje i kulturę !!!!
 

DeletedUser

Guest
@Dragomira zamknełaś propozycję odwołania kierownika (wiem pomysł kuriozalny), czymś takim:
"Odwołanie kogokolwiek za pomocą ankiety na forum jest nierealne, a pomysł z wykupieniem licencji to już kiepski żart.
Rozumiem nerwy, szukamy wyjścia z obecnej sytuacji, ale za takie pomysły dziękujemy."

Sami się wpakowaliście w tą sytuację, głosy sprzeciwu były od pierwszego momentu pojawienia się na becie, zresztą tam też zawrzało, ta beta tam po coś jest nie tylko dla nazwy?
Od początku (no dobra odkąd mam kontakt z tą firmą) podejście do graczy macie iście z germańskim rodowodem, Public Relations leży i kwiczy także ten tego masz niemiłą pracę sprzątać tą kuwetę

To może zaprezentujesz co to są opcje wyjścia z tej niemiłej sytuacji? Z punktu widze samego kodu, ten aspekt poprawki czyli obniżenia statystyk nie jest absolutnie potrzebny do wprowadzenia dalszych etapów zmian, ba sam pomysł jej rozbicia na etapy też nie był absolutnie potrzebny (jesteśmy przywyczajeni że popraki nic nie wnoszą, raz na jakiś czas jest wielkie bang), no chyba żeby po to by zirytować kolejną partię graczy... gratulacje jeśli taki był zamiar :)

Chyba że te przyspieszacze manu to była taka pre-paidowa zapłata? Albo obietnica darmowego skosztowania co daje czar?

Tak czy inaczej tak strzelacie sobie w stopę że niedługo nic nie zostanie i bedzie wielkie bum, a dlaczego? Proste w najbliższym czasie wywalę nierentowne budynki ewentowe (te obniżone bo lepsze parametry teraz mają zwykłe kulturowe) i na co mi te czary? Jakby poprawka weszła kompletna "rebalans" (znaczy przyciśnięcie graczy by korzystali z czaru podnoszenia budynków) i czary to może bym się zastanowił

A piszę tyle, bo kolejna osoba z bractwa zrobiła sobie odpoczynek od gry po tym jak ma staty na minusie po poprawce... a z wielkim trudem ciułała na te budynki ewentowe. A ja sobie zainstalowałem stare gry z płytek :) tam to przynajmniej nikt mi nie zmiani zasad gry podczas grania...
 

DeletedUser2452

Guest
musze przyznać ze rekompensata w postaci Magicznej Rezydki podoba mnie sie i to bardzo :)
przeprosiny u mnie przyjęte :)
 

DeletedUser1220

Guest

Sorry @Drago, ale IG już tyle rzeczy spieprzyło, że rzygać się chce. Mam Was po rękach całować za te magiczne budynki?
A gdzie rekompensata za rebalans wojska?
A gdzie rekompensata za zmianę cen za zakup ekspansji za diaxy?
A gdzie rekompensata za zmianę parametrów Dzwonnicy i innych Cudów?
A gdzie rekompensata za zmianę kupca?
Dalej wymieniać?

IG po raz kolejny udowadnia, że jest złodziejską firmą. Niech drodzy projektanci gry wezmą pod uwagę, że jeśli w evencie jest przypisana jakaś pula budynków o różnych parametrach, to wybieram i poluję na te, które są dla mnie najlepsze i najpotrzebniejsze. A potem oświecająca myśl o rebalansie tychże budynków i te budynki stają się najzwyczajniej w świecie śmieciami! Gratuluję podejścia.
 

DeletedUser

Guest
Dziękuję za link nie zauważyłem wcześniejszej wypowiedzi, teraz mam mieszane uczucia. Widzę że zaczynacie dostrzegać graczy (na otarcie łez) szkoda że trzeba was przyprzeć do muru i to ostro. Śmieszne to tłumaczenie z PB, ktoś tam panuje nad harmonogramami czy po prostu każdy zespół sobie rzepkę skrobie, nawet w trakcie PB podmienić id budynku by Kult Feniksa od razu wpadł to chyba nie jakaś technika rakietowa, zresztą pisałem w takim razie po co mamy Betę jak na żywym serwie robicie testy...

Mnie ten budynek ani ziębi ani grzeje straciłem około 500 ludków i ponad 5000 kultury (więc rekompensaty za kulturę niet), tylko tyle że od wejścia na betę już się na to szykowałem, bardziej chodzi o to że mleko się wylało i gracze co mają "wolne" od gry niekoniecznie wrócą,
 

DeletedUser1921

Guest
Szczerzę to na cholerę mi rekompensata za wasze debilne aktualizacje i brak racjonalnego czytania tego co gracze piszą i wskazują wam błędy. Wy chyba na serio myślicie o zamknięciu projektu pt "Elvenar". Wasze pseudo aktualizacje robione po pijaku i na kolanie. Są do niczego. SŁUCHAJCIE GRACZY!!!!!!!!!!!!! A na tym dobrze wyjdziecie.
 

Azulena

Rozbójnik
Bardzo ładne przeprosiny...
Bardzo Was przepraszamy za powstałą sytuację. Mamy nadzieję, że ta rekompensata pokryje Wasze straty. Dziękujemy Wam za szczery odzew i doceniamy czas jaki poświęciliście na podzielenie się z nami wszystkimi uwagami dotyczącymi wprowadzonych zmian. Chcemy, aby Elvenar stał się najlepszą grą jaką może być, a nie osiągniemy tego bez Was. Dziękujemy za to, że tworzycie społeczność Graczy Elvenar i jesteście z nami!
Ale te słowa o "szczerym odzewie" itd. nie są chyba zbyt szczere...

Jak na moje, to najlepsze przeprosiny polegały by na tym, żeby serwer Beta wreszcie był traktowany poważnie, jak w innych grach, w tym oczywiście aby testy nowych rozwiązań były do końca prowadzone na Becie, a dopiero potem wprowadzane.
 

Christo

Rozbójnik
@Azulena , no chyba my szczerzy jesteśmy :D . To IG ciągle daje nam po czterech literach i pluje w twarz takimi aktualizacjami jak ta.

Od dawna było wiadome, że serwer beta nic nie znaczy. Nic nowego.

Choć tak jak wcześniej pisałem iż przybyło mi 5k ludków to przez to straciłem w okolicach 20k kultury, ale na szczęście nie mam na minusie. @Dragomira , jaką rekompensatę mi dacie za tak drastyczne obniżenie mi kultury? Fajnie, że przybyło mi ludzi, ale też jakoś oni za bardzo nie byli mi potrzebni. Miałem już wszystko zaplanowane jak rozwijać miasto, a teraz jeden wielki klops.
 

DeletedUser976

Guest
Ja powiem tylko tak, jakby Elvenar był grą płatną z góry jak zwykły singleplayer i po roku nagle by zmienili zasady gry o 180 stopni, to nie dość że bym się wkurzył to jeszcze trafiłoby to na ścieżkę sądową bo kupiłem produkt i zostaje on zmieniony. Niestety Elvenar to już zupełnie inna gra niż te dwa lata temu jak zaczynałem, została tylko idea. Niestety IG zrobiło sobie teraz PR na poziomie przedszkolaka, biznesowe dno, gdyby byłi na gieldzie (tutaj nie mam pewności czy są czy nie) to ich akcje właśnie kolejny raz poleciałby na pysk i odechciałoby im się durnych aktualizacji. Poniżej kontakty do firmy jakby ktoś chciał pisać "zażalenie":
https://www.innogames.com/pl/firma/kontakt/
 

DeletedUser174

Guest
@Dragomira a możesz nie używać słów znaczenia których ewidentnie nie rozumiesz? Bo przyznanie wszystkim po domku i nazywanie tego rekompensatą jest nieporozumieniem. Chcieliście dać po domku żeby każdy mógł zobaczyć jaki on jest wypaśny... (w domyśle damy wam jeden to może znajdzie się kilku "zapaleńców" i wyskrobią kilka groszy na kupno jeszcze jakiegoś a my na tym zarobimy) - super! Ale czy z tego powodu musieliście zrobić to szambo z statami budynków?

Poza tym co danie domku każdemu ma wspólnego z rekompensatą? Osobiście dostane rekompensatę bo mnie zmiany nie dotknęły wcale? Inni dostana rekompensatę za to ze maja +5k ludzi? yyy... w moim słowniku rekompensata to jest wyrównanie straty, ale już dawno odkryłam że jestem upośledzona umysłowo i nie rozumiem prostych definicji... ani balans, ani sprawiedliwość, ani nagroda, a teraz jeszcze rekompensata doszła do listy... obym tylko załamania nerwowego z tego powodu nie miała

Ktoś już wspominał o rekompensatach za inne "udogodnienia" i "balanse" razem z rebalansami i balansami rebalansów... podpinam się pod to pytanie! Ten chlew zwany kiedyś targiem jest nie do przyjęcia chociażby. O wojsku już nie wspomnę. I co? jajco?!

mam już tak wyprany mózg przez ig że mnie już mało rzeczy w grze drażnią. tęcza jednym słowem, aż się nią zarzygać można. ale przyznanie domku mnie zdrażniło. Tak samo jak dodanie budynku za 3 mapę. Jak bardzo trzeba być upośledzonym by nie przewidzieć że będzie gnój jak się w nagrodzie daje budynek który zaraz idzie do zmiany? Nie można było od razu dać kultu? W ostatniej chwili nawet podmienić budynek - za trudne? To może niech ig zatrudni małpy z zoo na stanowisku informatyków. Przynajmniej będzie ten sam fun, a kiść bananów jest dużo tańsza niż pensje tych "programistów"

A jeszcze bardziej drażni mnie podejście co niektórych z Was: o dali nam domek super to już sie na was nie gniewamy i lecimy kupic diamenciki bo tak nas ładnie przeprosiliście... żenada. W buty sobie wsadźcie wielkie pretensje: ojej a ile to ja na grę wydałam/em a teraz taki syf mi zafundowaliście.

Sory, za gorzkie słowa prawdy jeżeli ktoś się poczuł dotknięty.
 

Hassano

Łucznik
Ja tam @kikimora uwielbiam czytać Twoje wypowiedzi i w 99% sie z nimi zgadzam. A porównanie pseudo informatyków z małpami ewidentnie obraża małpy bo myślę że po roku szkoleń one by więcej potrafiły niż te cepy co siedzą tam teraz.. Myślałem że po wojsku nieda sie już nic więcej zepsuć w tej grze ale jednak mnie znów zaskoczyli ( kreatywności nie można im odmówić) nie przypuszczałem że wpadną na pomysł zmian statystyk budynków eventowych. Już z niecierpliwością czekam na rebalans cudów a następnie zwykłych domków, warsztatów i manufaktur. Na końcu zabiorą nam jeszcze ekspansje nawet te co j€ż mamy bo uznają że jednak z mapy za dużo sie ich dało zdobyć i tak przecież nie może być..
 
Do góry