• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Przemarsz Stad

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1731

Guest
Jest błąd w grze przy zadaniach
36. Wyprodukuj chleb 40x (warsztat 1h)
Zdobądź zasoby
37. Wyprodukuj zaawansowane narzędzia 20x (warsztat 3h)
Zdobądź zasoby
38. Wyprodukuj kosz zakupów 10x (warsztat 9h)
Zdobądź zasoby
Tak jak w każdym zadaniu jest napisane zadziabać zasoby, nie tyczy się to konkretnego sposobu ich zdobywania nie jest to opisane wiec powinno zaliczać zasoby z innych zadań, w końcu je zdobyłem, np:
Zdobądź 200 jedwabiu tutaj nagroda jest 4000 zasobów i 10000sztuk złota.
Ale tak się nie dzieje przez co mój czas wykonywania zadań się niepotrzebnie wydłuża, naprawcie to chyba ze to jakaś forma próby oszukania graczy.

W dalszych etapach zadań pojawiają się te same wymagania zdobycia zasobów możliwe ze i tam dzieje się to samo!
 

DeletedUser449

Guest
@KOKSU1981
To nie błąd. Nigdy nie można było zaliczać zadań innymi zadaniami. Z innych sposobów pozyskiwania narzędzi, nie zalicza również sprzedawanie budynków.
@Nusion @Kvothe Bezkrwisty
Budynków turniejowych nie trzeba stawiać od razu. Można je trzymać w inwentarzu choćby latami - ich zaletą jest to, że nie tracą w ten sposób na wartości. Wszystko zależy od stylu gry gracza. Ktoś, kto jest w trzecim rozdziale, a rozwija się bardzo szybko, może rozważyć wylosowanie budynków turniejowych na przyszłość.
 

DeletedUser1731

Guest
W opisie zadania nie jest napisane że nie zalicza surowców z innych zadań proste błąd lub oszustwo.
Czyli jest to błąd w grze lub perfidna próba oszukania a raczej nie próba tyko oszustwo.
Skoro nie jest sprecyzowany sposób zdobywania zasobów to powinien być zaliczany każdy.
Jaka kol wiek próba wmówi tego nie zmieni dopóki nie zostanie poprawiony opis w zadaniach lub nie zostanie dodana możliwość zdobywania zasobów z innych zadań.
 

DeletedUser449

Guest
Jeśli zostałeś oszukany to przestań się żalić i zgłoś sprawę na policję. Albo przestań używać słów, których znaczenia nie rozumiesz. Aby mówić o oszustwie, należy spełnić wiele kryteriów, których ten przypadek nie spełnia.
W opisie zadania nie jest również napisane, że zalicza narzędzia z innych zadań. W ogóle nie jest to uściślone. Błędem jest myślenie, że skoro nie wypisano metod pozyskiwania młotków, to znaczy że muszą być akceptowane wszystkie. Brak dokładnego opisu znaczy tylko tyle, że można mieć wątpliwości. Do oszustwa doszłoby tylko wtedy, kiedy chcąc rozwiać te wątpliwości zapytałbyś się o szczegóły na supporcie, a tam świadomie udzieliliby złej odpowiedzi, chcąc ci zaszkodzić.
Co ty myślisz, że jak w sklepie jest napisane że za towary trzeba zapłacić, to możesz zapłacić w dowolnej walucie? Idź do sklepu i próbuj zakupić coś za meksykańskie pesos, a następnie awanturuj się, że nikt ci nie powiedział że nie możesz i zostaleś oszukany.

Bardziej żartobliwie niż na poważnie. Co jest napisane w zadaniu? "Zdobądź zasoby". W zadaniach DOSTAJESZ zasoby od doradców w nagrodę. Choć zdobyć i uzyskać to synonimy, istnieje pewna znacząca różnica między tymi słowami. W zależności od interpretacji, zadanie jest prawidłowo opisane.
 

DeletedUser174

Guest
@Kalart od doradców nie dostajemy zasobów w nagrodę, ale jako zapłatę za wykonanie określonej płacy. Czy wynagrodzenie jest nagrodą? Czy tylko zapłatą za pracę? Także pozyskanie zasobów z zadań powinno zaliczać do zadań eventowych, bo jakby nie było zdobyliśmy te zasoby. Nikt nam ich za darmo nie dał w nagrodę, ze jesteśmy fajni
 

DeletedUser1731

Guest
@ Kalart nie żale się tylko walczę o swoje, o to żeby mnie nie okłamywana oszukiwano itd. A ty mnie obrażasz, i wcale nie wyciągam tego z kontekstu, zrobię to samo nie odpowiadaj i nie udzielaj się BARANIE jak się zachować nie umiesz.
ps: nie odpisuj nigdy więcej na moje posty!
 

DeletedUser80

Guest
Rozumiem Kikimorę która mówi, że powinno zaliczac bo powinno.
Ale stwierdzenie że brak informacji że nie zalicza to oszustwo to objaw amerykanizacji (w tej najbardziej negatywnej odmianie).
Im trzeba instrukcji obsługi do gniazdka "nie wsadzaj paluchów do dziurek bo cie prąd pokopie".
Niedługo dla takich jak koksu1981 trzeba będzie instrukcje obsługi wywieszać na światłach na skrzyżowaniach bo gdy go złapia przy przechodzeniu na czerwonym świetle powie "ale ja nie wiedziałem, nigdzie nie było napisane".
 

DeletedUser1174

Guest
No widzę że na forum bez zmian :D Ale obecnie wszystko się wpisuje pięknie w buraczaną estetykę obecnego eventu. Właściwy burak na właściwym miejscu :D
Zadziwia mnie jedno - dlaczego w nagrodach nie ma budynków dających manę? Czy jest jakiekolwiek racjonalne wyjaśnienie tej kwestii?
 
A ja z innej beczki,tak na rozśmieszenie was:) Ci co grają w świecie Winyador,niech wejdą w miasto gracza andreoz.Ja go odkryłam dopiero i mam ubaw po pachy,hahhahaa.Tylko dobrze się przyglądnijcie:) Dziwne,że jeszcze twórcy tego nie odkryli;)
 

Christo

Rozbójnik
A ja z innej beczki,tak na rozśmieszenie was:) Ci co grają w świecie Winyador,niech wejdą w miasto gracza andreoz.Ja go odkryłam dopiero i mam ubaw po pachy,hahhahaa.Tylko dobrze się przyglądnijcie:) Dziwne,że jeszcze twórcy tego nie odkryli;)
A może Ci, którzy tam nie grają opiszesz o co chodzi? :D
 

DeletedUser1447

Guest
Odnośnie eventu, sam w sobie fajny i jest kilka ciekawie wyglądających nagród (chociaż bonus jaki z nich jest dostępny jest nieco słaby, drzewka ojca z poprzedniej epoki są porównywalne kulturowo z tymi, które otrzymam obecnie).

Dodatkowo ciekawy system zapłat, szczególnie w przypadku warsztatów. Sytuacja w której należy uzbierać konkretną ilość surówki nieco wykluczyła tych, którzy nastawiali 7632487632434 warsztatów i zrobili zadania migiem, jednak ilości jaką trzeba płacić są już moim zdaniem nieco przedobrzone. Obecnie zbieram 185K zasobów i... zajęło mi to 3 dni przy możliwym trybie grania, sęk w tym, że takich zadań jest 3 pod rząd i w każdym ta sama ilość do zdobycia. Łącznie takich zadań jest 9, co w moim przypadku daje 25-27 dni zbierania samych młotków. Troszkę kiepsko, zważywszy że jest jeszcze 90 pozostałych zadań do wykonania.
 

DeletedUser1174

Guest
Odnośnie eventu, sam w sobie fajny i jest kilka ciekawie wyglądających nagród (chociaż bonus jaki z nich jest dostępny jest nieco słaby, drzewka ojca z poprzedniej epoki są porównywalne kulturowo z tymi, które otrzymam obecnie).

Dodatkowo ciekawy system zapłat, szczególnie w przypadku warsztatów. Sytuacja w której należy uzbierać konkretną ilość surówki nieco wykluczyła tych, którzy nastawiali 7632487632434 warsztatów i zrobili zadania migiem, jednak ilości jaką trzeba płacić są już moim zdaniem nieco przedobrzone. Obecnie zbieram 185K zasobów i... zajęło mi to 3 dni przy możliwym trybie grania, sęk w tym, że takich zadań jest 3 pod rząd i w każdym ta sama ilość do zdobycia. Łącznie takich zadań jest 9, co w moim przypadku daje 25-27 dni zbierania samych młotków. Troszkę kiepsko, zważywszy że jest jeszcze 90 pozostałych zadań do wykonania.

Jam mam do zebrania 505k młotków w każdym zadaniu. Ustawiam 9h produkcji i idę spać. Rano rzucam zaklęcia na kulturę i na warsztaty, jeden ruch myszą i jest tyle młotków. Szkoda że potem nie ma co z nimi robić, trzeba wydawać na waciki u dysfunkcyjnego kupca bo pełno w Ratuszu ... :( Nudy.
 

Hassano

Łucznik
A mając księge tajemnic i dając zwiad dostaje sie tam ileś ( zależy jaki poziom cudu) młotków :) czy je zalicza do tych zadań ze zbiorem??
 

Christo

Rozbójnik
@blackheart139409 No to nieźle pojechał :D

@obladioblada Masz małe ilości, ale jest to dopasowane do obecnego poziomu, w którym gracz się znajduje.. logiczne. Tylko nie zgodzę się, że są takie same ilosci.. widzisz, ja miałem za pierwszym razem bodajże 404k, 505k i 606k i były to zadania 36-38. Kolejne 3 zadania tj. 66-68 musiałem zebrać 606k, 808k i 909k. Kolejna partia pewnie będzie ponad 1kk.. dzieli mnie jedno zadanie od tego i będę wiedział. Gdyby nie zaklęcia to nadal tułał bym się na tamtych niskich zadaniach. Jest to troszkę nieprzemyślane.

Ogólnie event uważam na wielki minus. Zbyt duże ilości do zebrania lub do zapłaty. Np u mnie przy zdaniu 90-92 należy zapłacić prawie 100k surowca trzeciej kategorii. Jest to lekka przesada, że tak łagodnie to powiem. Nagrody słabe.. wymienię jedynie Kult Feniksa na Mother Dragon, bo tylko to jest warte, a reszta będzie się kurzyć w inwentarzu... no może jeszcze coś wymienię... zobaczymy :D
 

DeletedUser1174

Guest
Event ma jeden wielki plus - nie ma obowiązku go robić :D Gdy to zrozumiesz, życie stanie się piękniejsze :)
Robie event bez pospiechu i emocji, ile zrobię, tyle będzie, nie ma w nim ani jednego przydatnego budynku, bo dla mnie liczą się obecnie tylkjo takie, które dają i kulturę i manę. Wytypowałem jeden budynek kultury na którego wylosowanie zużyję buraki, aby wymienić budynki ze starszych eventów na ten nowszy. Nagrody głównej nie postawię, nie jest w mojej sytuacji przydatna. Czy więc zdobędę ją na poziomie 1 czy 2, wszystko jedno. Trójka jest jak zwykle dla płacących, i okay, też jest nieprzydatna.
Najbardziej cieszyć się będę, jeśli w losowaniach dostanę odłamki run, one są jedyną naprawdę przydatną rzeczą jaką mogę ugrać w tym evencie.
 

DeletedUser174

Guest
skończyłam z eventem!!! ufff... jaka jestem szczęśliwa z tego powodu :)))

mam zadanie na wypłatę 5 450k złota... to bym może jeszcze przebolała. Ale na zakrętem pewnie będzie zadanie na wypłatę 500k młotków i tego już nie przeboleję. Także mam jeden komentarz: gońcie się!

gdyby chociaż w nagrodzie głównej obok kultury byłoby hm... 10k many w bonusie to bym na pewno go zrobiła i jeszcze z ciśnieniem żeby szybciej skończyć by go szybciej mieć. No ale przecież IG pewnie mysli: "ojej ojej nie możemy tego zrobić bo wtedy to nam sie sprzeda mniej przyjęć a do tego przecież nie możemy dopuścić" - prawda?! Przyjęcie daje 17k many gdy winnica zwykłym zjadaczom chleba da tylko 6,6... Czy kiedyś ktoś coś wspominał o balansie gry? Aaaa zapomniałam balans konta bankowego IG... ech ale ja gupia jestem

Ambitny event dobry. Wnerwiający event z dupnymi nagrodami... jakie nagrody taka ocena eventu
 

Christo

Rozbójnik
@kikimora Przy 95 zadaniu jest wypłacić 1kk młotków będąc w niziołkach :D

Co do mojego poprzedniego postu to się nie pomyliłem. Przy 96 zadaniu muszę zebrać 1kk młotków :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry