• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Przemarsz Stad

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1174

Guest
Zamykam (kasuje) wątek offtopu o kulturze osobistej Kalarta, jak chcecie z nim o tym porozmawiać, to na PW.

A ponieważ takie wątki pojawiają się non-stop od miesięcy, jeśli nie lat, to może pora zdecydowanie zareagować zamiast kasować?
____

Tegoroczny event jest drogi, bez względu na to kto ile postawi sobie Warsztatów czy Manufaktur, zgłosiliśmy to (jako CMi) do poprawki w przyszłych eventach.

Do poprawki? Moim (pewnie niepopularnym) zdaniem, tak własnie powinno być. W eventach nie powinno chodzić o to, aby nastawiać sobie małych budyneczków tylko na potrzeby eventu. Podobnie, jak produkcja młotków na co dzień nie powinna polegać na przewijaniu zadań do jednego questa który ich daje dużo i odwalaniu zadania mikro budynkami.

Event jest drogi, ale nie o to chodzi że taki jest, tylko że nagrody są niewspółmiernie słabe w porównaniu do kosztów. Pomimo iż bez problemu mógłbym sobie na to pozwolić, to przerwałem wykonywanie zadań na "zapłać przyzwoitą ilość surowca X" - żadna z nagród nie jest tyle dla mnie warta. Gdyby jednak nagrodami były przydatne budynki dające manę lub kulturę+manę), to koszty nie grałyby roli.
 

DeletedUser1174

Guest
Jeszcze jedna uwaga związana z eventem - uzyskane w formie nagród budynki trafiają do menu Inwentarz / Budynki. W menu tym układ budynków jest chyba losowy, na jednej stronie mam budynki z 7 epok, brakuje sortowania. Losowałem tylko 2 budynki codziennej nagrody, jeden jest na stronie pierwszej, drugi na stronie trzeciej tego menu. Podobnie nagrody główne - jedna jest na pierwszej, druga na trzeciej stronie. Przydałoby się sortowanie od najnowszych do najstarszych, według epoki. No i ponownie sugeruję rozważenie opcji odsprzedaży nagród (np. za odłamki run). Obecnie mam w tym menu 43 zbędne budynki których żal skasować, ale i nie ma do czego użyć.
 

DeletedUser2013

Guest
Zaczęłam grać niedawno ale niestety muszę stwierdzić, iż event faktycznie jest drogi.
Zadania robiłam tylko codzienne, a te bonusowe odpuściłam sobie jak przyszło mi zapłacić 500 szt magicznego pyłu - może to i niedużo ale na moim etapie gry zdecydowanie zbyt wiele, wolę ten magiczny pył wykorzystać do rozbudowy rezydencji. Jedną nagrodę gwarantowaną mam, drugiej ani trzeciej nie zdobędę bez wydawania diamentów. Ale niestety nie można mieć wszystkiego.
 

Azulena

Rozbójnik
Jestem w epoce Orków, bliżej końca. Czyli czegoś już się dopracowałam, event nie powinien być aż tak trudny.

Ale te zadania "Zapłać przyzwoitą ilość xxxx" to zgroza! Nie dlatego, że brakuje mi MOICH towarów - dlatego, że jak zwykle na rynku nie ma prawie żadnego zapotrzebowania na marmur, kryształy i eliksiry.

Jakiś szatański pech sprawia, że rezygnują z gry Gracze z możliwością produkcji Zwojów i Magicznego Pyłu, natomiast pełno jest aktywnych Graczy z marmurem, kryształami i eliksirami.
U mnie w Bractwie są Gracze "młodzi" - ale na poziomie średniego towaru już byśmy mogli się wymieniać - nie możemy, bo mamy to samo!

W tym evencie stale musiałam wystawiać oferty niekorzystne dla mnie, bo nie było żadnych ofert sprzedaży Zwojów i Magicznego Pyłu.
Kiedy jednocześnie musiałam robić Turniej - znowu do eventu! - wydałam prawie całe złoto na towary i zostałam z ilością Zwojów równą ZERO. Bardzo dokładnie.

W poniedziałek zdobyłam drugą nagrodę główną i z ulgą napisałam na czacie Bractwa: "Co za szczęście, nie muszę dalej robić eventu!"

Później już na luzie zrobiłam trochę zadań dla nagród dziennych... ;)
Konkretnie, chciałam Tęczowego Jednorożca - dostałam dwa razy po 200 buraków, ale Jednorożca nie. Dzisiejsza nagroda też fajna, ale nie wylosowałam jej. Trudno.

Jeśli następny event nie będzie łatwiejszy, czyli taki sam jak były poprzednie, to już chyba nie zacznę, żeby nie tracić tyle czasu i nerwów.
 

DeletedUser1220

Guest
Przeszłam wszystkie zadania w evencie, ale zdecydowanie zbyt wysoko postawiono poprzeczkę. Jestem ciekawa ilu graczy zrobiło wszystkie zadania
 

gamin

Rozbójnik
W kwestii tego eventu popieram stanowisko Cruella
Event jest drogi, ale nie o to chodzi że taki jest, tylko że nagrody są niewspółmiernie słabe w porównaniu do kosztów. Pomimo iż bez problemu mógłbym sobie na to pozwolić, to przerwałem wykonywanie zadań na "zapłać przyzwoitą ilość surowca X" - żadna z nagród nie jest tyle dla mnie warta. Gdyby jednak nagrodami były przydatne budynki dające manę lub kulturę+manę), to koszty nie grałyby roli.
.
Robiłem zadania może jakiś tydzień doszedłem do zadania zapłać X kryształu i potem byłoby X zwojów i jedwabiu to postanowiłem go zakończyć. Również nie dlatego, że to było dla mnie za drogo tylko najzwyczajniej dla takich nagród to się nie opłaca.

No i ponownie sugeruję rozważenie opcji odsprzedaży nagród (np. za odłamki run). Obecnie mam w tym menu 43 zbędne budynki których żal skasować, ale i nie ma do czego użyć.

Również chętnie odsprzedałbym te zbędne budynki ale nie za odłamki run a za PW. Wszystkie interesujące cuda już mam, a Run mam tyle, że też mógłbym je odsprzedawać bo zanim osiągnę 10lvl i będzie możliwość uzupełniania następnego koła runicznego to np dla wielkiej dzwonnicy czy sanktuarium potrzeba pewnie jakieś 2500 PW na jeden cud i skąd je brać? A chcąc rozbudować 3 lub 4 cuda to już mamy około 10 000PW . Przez błędy w grze nawet inspirująca medytacja mi nie pomaga bo i tak tylko 10 pozwala uzbierać pod nieobecność (chociaż zobaczymy bo podobno wczorajsza aktualizacja miała to naprawić...)
 

DeletedUser1496

Guest
Hej :)
Zrobiłam wszystkie zadania eventu, nawet skończyłam przed czasem, ale uważam go za najgorszy z dotychczasowych. Przede wszystkim był bardzo drogi a nagrody nie odzwierciedlały poniesionych kosztów. Poza tym, gracze podobnie do mnie zaangażowani w robienie kolejnych, czasem absurdalnych zadań, którzy zrobili je wszystkie powinni mieć realne szanse na zdobycie trzeciej nagrody. Co mam na myśli pisząc realne? Otóż robiłam zadania, zbierałam systematycznie buraki i pomimo kilku trafień w losowaniu 140 i 200 buraków, do trzeciej nagrody zabrakło mi prawie 500 kostek cukru (czy czegoś tam wymaganego) z wymaganych 800. Uważam że to jest bardzo "nie w porządku", w poprzednich eventach przynajmniej zadania dzienne trochę to rekompensowały, a tutaj nic. Poza tym gra się rozwija, od rozdziału Elfów pojawiła się mana, od Niziołków nasiona, a w nagrodach nie ma do tego żadnego odniesienia. Po prostu eventy pozostają w tyle, za chwilkę staną się nieprzydatnym, a wręcz przeszkadzającym w grze przeżytkiem. Rozumiem, że IG potrzebuje sięgnąć nam do kieszeni, ale gdyby mi brakło 50 kostek, pewnie bym zapłaciła, ale 500 z 800 - nigdy!!!:(
I jeszcze w kwestii wyjaśnienia mojej oceny zadań jako absurdalne - kto z zaawansowanych graczy rozbudowuje tak na potęgę, jak to było wymagane w tym evencie ?! Wymaga się od nas bezsensownego stawiania budynków, tylko po to, żeby je zaraz usunąć !!!
I jeszcze jedno, związane z tym tematem (przynajmniej ja tak uważam) - kiedy wreszcie będzie aktualizacja pozwalająca wykorzystać schematy z turniejów do ulepszania budynków eventowych ?????
Pozdrawiam
Belgariada
 

DeletedUser1502

Guest
Zgadzam się całkowicie z Belgariadą. Ja nie skończyłam eventu bo w pewnym momencie zadania stały się absurdalne, musiałabym oddać 2/3 maksymalnej ilości zasobów. To praktycznie blokada produkcji, rozbudowy, szkolenia wojska, a nagrody nawet nie równie atrakcyjne jak w poprzednim evencie. Może ten poprzedni był zbyt łatwy ale tym razem było przegięcie w drugą stronę. :(
 

DeletedUser110

Guest
Ja z założenia potraktowałem ten ewent lajtowo, bo w jego czasie byłem na wczasach. Przejrzałem sobie budynki i co ciekawe: żaden nie był lepszy niż posiadane przeze mnie w worku, z poprzednich ewentów. Może zainteresowałbym się trzecią nagrodą, ale tradycyjnie był nieosiągalny bez diaksów. Kompletna porażka i nieporozumienie (ciekaw jestem jak Autor pomysłu go motywował) to budynki dające bonusy wojskowe na 5 dni. Kto w IG pomyślał, że w grze obliczonej na lata, ktoś się skusi na zajęcie cennego w mieście miejsca budynkiem działającym 5 dni???
Autor, autor, autor!!!! Poprosimy o wyjaśnienia!!!!
Inne nagrody dzienne, interesujące graczy to budynki dające ludki. Zwykle w ewentach były nagrody dające więcej ludków niż wcześniejsze. W dotychczasowych zawsze był 'lśniący ogród', dający niewiele, ale jednak więcej, niż 'lśniące ogrody' z poprzednich ewentów. Teraz tego budynku nie było. Czemu?
Przedostatniego dnia był konik z ludzikami (360). Nalosowałem ich w opór (6), ale póki co nawet jednego nie postawiłem.
Porażka. Ewent-niewypał. Bo:
- dlaczego nie było budynków dających manę?
- dlaczego nie było budynków dających więcej ludków niż budynki z poprzednich ewentów - co wydawałoby się logicznym następstwem
- po psiwuj komu budynki będące po 5 dniach zbędną 'ozdobą'?
Nie pamiętam nawet tego dokładnie, ale w poprzednich ewentach nawet pierwsza nagroda dawała ludki, mogę tu się mylić, teraz dopiero trzecia. Kolejna porażka.
Porażka.
Ewent - porażka.
IG się cofa w pomysłach. Proponuję ewent, którego główną nagrodą będzie budynek 10x10 dający 1 ludzika i produkujący 1 sztukę surowca 1. typu (drewno/marmur/stal) na 24 godziny.
 

DeletedUser449

Guest
Akurat budynki dające bonusy wojskowe to jedyna wartościowa nagroda z tego eventu. W trakcie jednego, wybranego przez siebie turnieju ma się takie bonusy jak np. 50% hp i 50% obrażeń więcej. Dobrze to wykorzystując, zdobywa się sporo punktów wiedzy a przy okazji i innych nagród (jak wysokie miejsce w turnieju i pkt rankingowe).
Po pięciu dniach po prostu znika, a nie że zajmuje miejsce.
To sensowna nagroda choćby z tego powodu, że innych budynków nawet nie ma sensu stawiać, jako że dają zbyt mało populacji i nie dają many.
 

jakub357

Łucznik
Na Facebooku, twórcy sami napisali, że event był trudny za co przepraszają, oraz że w przyszłym postarają się to naprawić.
Sprawa jest oczywista - event beznadziejny. Skargi wpłynęły z wszystkich krajów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry