• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Przemarsz Stad

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1174

Guest
Właśnie sęk w tym, że do tej pory miałem tylko 2 rozbudowane warsztaty na poziom 15 i nigdy niczego mi nie brakowało.
Więc specjalnie dla tego eventu musiałem postawić te antyczne cuda i rozbudować ratusz na wyższy poziom.
Rozbudowa warsztatów trwa długo i dużo kosztuje; a przy obecnej sytuacji, najwidoczniej będę do tego zmuszony.

Hmmm, wydawało mi się, że "wszyscy" gdy tylko zaczynają grać, budują minimum 10 warsztatów i potem rozwijają je sukcesywnie .... Mam 10 od drugiej epoki, zawsze na najwyższym możliwym poziomie, i są chwile, kiedy trzeba przysiąść i naklikać młotków.
 

DeletedUser449

Guest
Dobrze napisane. Wydawało ci się. Źródłem narzędzi nie są warsztaty, ale zadania. W przypadku zadania "Nasze podatki" o wiele lepiej jest posiadać niskopoziomowe warsztaty, bo zajmują zaledwie 4 kratki. Stąd wielu graczy posiada tylko i wyłącznie dwa wysokopoziomowe warsztaty (są wymagane w zadaniach), a reszta to nawet kilkanaście warsztatów na 1-4 poziomach.
Poświęcając kilkanaście minut przy każdej wizycie w grze, posiada się dużą ilość narzędzi - na tyle by manufaktury, koszary a nawet zbrojownie działały 24/7, a ponadto wszelka wymiana budynków kulturowych przebiega szybko i możliwie bezboleśnie.
W ten sposób zdobywa się więcej narzędzi kosztem mniejszego obszaru miasta. Choć wymaga sporo przeklikiwania zadań.
Zdobycie miliona narzędzi nie jest problemem - ale zdobycia miliona narzędzi korzystając głównie z warsztatów przy takiej taktyce staje się skomplikowane.
 

DeletedUser1174

Guest
Nie, nie wydawało mi się. Napisałem "wszyscy" w cudzysłowie, bo wiem, że są gracze, którzy grają tak jak piszesz, czyli mają śmietnik w mieście i pełno małych warsztatów i klikają jak opętani anulując zadania, aby dojść do tych, co dają młotki. Mnie taki sposób gry nie interesuje, nie chcę poświęcać kilkunastu minut na takie czynności, dlatego zbieram młotki w 2 sekundy z 10 warsztatów na najwyższym poziomie, z zaklęciami, i zapuszczam produkcję w około 20 sekund i mam z głowy grę na godzinę lub trzy. Jeśli lubisz, klikaj sobie maluchy, ja tak nie gram i nikt u mnie w bractwie też nie.
 

DeletedUser449

Guest
Jedni grają tak, inni inaczej. Czemu uważasz, że twój sposób to jedyna akceptowalna metoda i każdy musi grać tak, jak TY sobie tego życzysz?
Śmietnik w mieście to kwestia umiejętności gracza. Jak ktoś umie ułożyć, to ma porządek. Ja sobie cenię to, że warsztaty zajmują mi o wiele mniej miejsca, łatwiej znaleźć dla nich miejsce i nie tracę około 15k populacji i 8k kultury, które zostałyby pochłonięte przez warsztaty najwyższego poziomu. Lepiej zamiast tego zbudować kilka manufaktur.
Kto zaś musi poświęcić więcej czasu grze - kwestia dyskusyjna. Ja nie muszę czasem przysiąść i naklikać młotków, bo zawsze mam ich aż do przepełnienia ratusza, pomimo dużych kosztów.
To że nikt z Twojego bractwa nie korzysta z tej metody - czy może dlatego, że nikt ich z nią nie zapoznał? To naprawdę świetny sposób na rozwój swojego konta, jeśli ktoś może regularnie klikać zadania i chce dzięki temu zaoszczędzić miejsce, populację i kulturę. Chyba że po prostu nie macie w bractwie aktywnych osób... :)

Tak czy inaczej. Event w wielu kwestiach jest za trudny. Niektórych graczy nie stać na płacenie nawet setek tysięcy towarów, inni mają kłopoty ze zdobywaniem zasobów czy tak dużych ilości złota. Ale co najważniejsze... ciągle czekam na nagrodę dzienną, która oferowałaby manę. Mam nadzieję, że taka istnieje, inaczej poświęcenie takiego wysiłku dla eventu w moim uznaniu zostanie po prostu zmarnowane.
 

jakub357

Łucznik
Wszystko dobrze napisałeś, Kalart; tylko, jak widać, lepiej nie dzielić się patentami.
Wykonywanie zadań wymaga odrobiny refleksu, co może okazać się problematyczne i czasochłonne dla osoby, która loguje się, zazwyczaj, raz na jakiś czas żeby ,,najechać tłustą mychą i sobie kliknąć''.

Odnośnie eventu - udało mi się zdobyć 2x Polana Kurczaków; a z poprzednich dni 2x Smocza Matka, wydając sumę buraków z 37 zadań głównych (+ te z mapy i zadań dziennych).
Teraz ruszyłem do przodu i obecnie jestem na 54 misji, więc zapewne jeszcze jakąś nagrodę skubnę. A nagrody są dobre (dla graczy przed-manowych), lecz zadania eventowe są niezmiennie zbyt trudne.
 

skuter

Zwiadowca
Zgadzam sie, ani many ani sensownych budynków z ludzmi ( dzisiaj najlepszy 1x1 ale szkoda buraków, moze gdyby był ostatniego dnia). Kultura dla wyższych poziomów do niczego nie potrzebna, boosty do turniejów tez bez sensu ( bo raz użycie a nie stałe)
 

DeletedUser1174

Guest
2600 buraków -> 10 x Zagroda przy Niebieskim Drzewie. Chyba sobie las posadzę ... :D Potrzebuję maksimum 2 sztuki.
Znowu pokasowałem większość budynków z poprzednich eventów, a w menu "Budynki" ciągle pozostają 42 niewykorzystane.
Przydałaby się opcja odsprzedaży choćby na przykład za uszkodzone odłamki run.
 

Hassano

Łucznik
2600 buraków -> 10 x Zagroda przy Niebieskim Drzewie. Chyba sobie las posadzę ... :D Potrzebuję maksimum 2 sztuki.
Znowu pokasowałem większość budynków z poprzednich eventów, a w menu "Budynki" ciągle pozostają 42 niewykorzystane.
Przydałaby się opcja odsprzedaży choćby na przykład za uszkodzone odłamki run.

Świetny pomysł z tą odsprzedażą :p tyle że np budynek 1x1 za 1 odłamek 2x2 za 2 itp do góry jeżeli są prostokąty to przelicznik na kratki albo coś w tym stylu :) ale raczej niema na co liczyć :p
 

jakub357

Łucznik
Na jakim etapie jesteście w evencie?
Ja aktualnie zadanie 67, z zasobami. Jakoś idzie. Nagrody z buraków jednak marne - same plichty, setne odłamki run, tysięczne relikty...
 

Hassano

Łucznik
Wczoraj w bractwie tak gadaliśmy o tym evencie a potem o diaxach ze skrzyń i doszliśmy do pomysłu że skoro nagrody są żadne to może niech dadzą możliwość odsprzedania buraków za diaxy.. 100 buraków kosztuje 500 diaxów, ja im chętnie odsprzedam 100 buraków za 300 diaxów albo nawet za 200,100.... Co myślicie o takiej możliwości :p
 

DeletedUser1830

Guest
Jeżeli chodzi o nagrody eventowe dające populację, to jest to jedno wielkie nieporozumienie. Nagrody główne, które można zdobyć -czyli 2 pierwsze- bez populacji. Nagrody dzienne z populacją aż 2 (nie wliczam nagród 1x1 oraz nagrody z pierwszego dnia 'żyzne pola' , bo pierwszego dnia nikt nie miał buraków). Skupiając się na tych dwóch nagrodach (Matka smoków i Polana kurczaków) i ich statystykach, nie opłaca się ich w ogóle budować. Rezydencja daje mi na kratkę więcej populacji niż nagrody eventowe. Jedyny plus to czas budowy, ale szczerze wolałabym do wygrania rezydencje. Porównując obecne nagrody do tych z eventu wielkanocnego z feniksem (mimo, że byłam rozdział wcześniej), na chwilę obecną te z kwietnia dają więcej populacji! Skoro nagrody główne dają tak ogromną ilość kultury bez populacji, to nagrody dzienne mogłyby pozwolić na uzupełnienie braku populacji. W każdym rozdziale są zadania na postawienie budynków z kulturą, których nie można pominąć, co za tym idzie większość graczy ma tej kultury w zapasie+boost z nagród głównych.... Ależ będziemy mieć na wysokim poziomie kultury miasta, szkoda, że wymarłe, o manie nie wspominając. Jakiś absurd a nie event, duży wkład własny potrzebny, drogi a nagrody nie są warte miejsca w mieście. Mocne 2/10
 

Midi67

Rozbójnik
Bieżący event jest chyba najgorszy z tych, które do tej pory były, nagrody, zadania, grafika budynków. W sumie :) pierwszy w którym nie staram sie niczego "zdobyć" bo wszystkie nagrody ewentowe dla mnie jako gracza z rodziału z niziołkami... są bezwartościowe ..... i wg. mnie nastawione są na zapchanie miejsca w mieście a nie na zadowolenie graczy.
Dodatkowe zachęty do zakupu buraków :) za kasę .... pozostawię bez komentarza....hehehe
 

DeletedUser626

Guest
Zamykam (kasuje) wątek offtopu o kulturze osobistej Kalarta, jak chcecie z nim o tym porozmawiać, to na PW.
____

Tegoroczny event jest drogi, bez względu na to kto ile postawi sobie Warsztatów czy Manufaktur, zgłosiliśmy to (jako CMi) do poprawki w przyszłych eventach.
 

Azulena

Rozbójnik
Witam,
mam prośbę o informację - czy ktoś z Was wie (próbował na przykład) jak działa zaliczanie zadań ewentowych typu "rozbuduj budynek"?

Zadanie: 73. Rozbuduj 7 budynków do poziomu 6 lub wyżej

Czy mogę TEN SAM budynek rozbudować kilka razy? To znaczy rozbudować mogę... .;) Ale czy zaliczy jedną rozbudowę, czy wszystkie kolejne?

Ewent jest trudny, wymaga dużo wszystkiego w tym towarów, "nie-moich" towarów brak na rynku, jak je zdobędę, nie wydaję na zdobywanie prowincji i już zupełnie brak mi miejsca, a na nowe ekspansje nie ma szans w tej sytuacji. Będę je miała.... PO ewencie...

Do trzeciej nagrody głównej nawet się nie przymierzam, ale druga bardzo mi pasuje, bardzo.. Zastąpi jedną Świątynię Św.Ognia... jak ją zdobędę. ;)
 

Hassano

Łucznik
Witam,
mam prośbę o informację - czy ktoś z Was wie (próbował na przykład) jak działa zaliczanie zadań ewentowych typu "rozbuduj budynek"?

Zadanie: 73. Rozbuduj 7 budynków do poziomu 6 lub wyżej

Czy mogę TEN SAM budynek rozbudować kilka razy? To znaczy rozbudować mogę... .;) Ale czy zaliczy jedną rozbudowę, czy wszystkie kolejne?

Ewent jest trudny, wymaga dużo wszystkiego w tym towarów, "nie-moich" towarów brak na rynku, jak je zdobędę, nie wydaję na zdobywanie prowincji i już zupełnie brak mi miejsca, a na nowe ekspansje nie ma szans w tej sytuacji. Będę je miała.... PO ewencie...

Do trzeciej nagrody głównej nawet się nie przymierzam, ale druga bardzo mi pasuje, bardzo.. Zastąpi jedną Świątynię Św.Ognia... jak ją zdobędę. ;)

Chodzi Ci o np manu drzewa czy jak rozbudujesz z 6 na 7 a potem z 7 na 8 czy zaliczy? jeśli o to to tak bez problemu
 

DeletedUser1254

Guest
Ja event zakończę zapewne na 68 zadaniu ale nagrody w tym evencie nie są zachwycające, więc też nie żal mi tych niezrobionych zadań. Ogólnie jak dla mnie do tej pory najsłabszy event, trudne zadania, nieciekawe nagrody.
Mam tylko nadzieję, że kolejny będzie lepszy, bo jak dla mnie to od zimowego eventu każdy kolejny jest coraz słabszy. ;)
 

DeletedUser1953

Guest
Wszystkie zadania zrobiłem jakiś tydzień temu będąc w 3 rozdziale. Teraz jestem w 4. Zadania z zapłaceniem pyłu/klejnotów/eliksirów były w moim przypadku nie do zrobienia. Bez pomocy bractwa nie dałbym rady. Pozostałe zadania były do ogarnięcia wystarczyło tylko nieco pogłówkować nad optymalizacją czasu. Ogólnie po zakończeniu zadań odblokowałem 2 główne i mam 200/800 trzeciej. Uzbierało mi się buraków na 5 losowań za 140. Mam zamiar zapolować na strategów orków. Od momentu odkrycia powiększenia produkcji klejnotów i wybudowania trzech manufaktur na 3 lev daję sobie rade na ofkach 1:1. Nie zgadzam się z opiniami że nagrody są do bani. Generalnie często nic się nie traci wykonując zadania. Otrzymujemy budynki darmowe. Z tego co zauważyłem stają się przestarzałe po dwóch epokach. Mam 4 Valloryjskie Duchy Walki. Dzięki czemu mogę podbijać prowki wojskiem i jeszcze na turnieje mi starcza wojska
Pozdrawiam
 

DeletedUser626

Guest
Linia dziennych zadań była zaplanowana do dziś, ponieważ jednak nie da się ukryć, że event był trudny, korzystając z jutrzejszej aktualizacji zostanie dodane jeszcze jedno zadanie dzienne - jest to głównie informacja dla tych, którym brakuje niewiele do odblokowania skrzynki. Z tego samego powodu, aktualizacja odbędzie się wcześniej niż zwykle, tzn. bliżej 10-11 rano niż 14-15.
 
Status
Zamknięty.
Do góry