• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Trzech Lodowych Gigantów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@Dezire Rozumiem, że masz po 1 każdego budynku. W takim przypadku niestety nie da się osiągnąć niczego lepszego. Zauważ jednak, że 3 z budynków z zestawu były (a 1 wciąż jest) nagrodami dziennymi, więc można było zdobyć ich więcej niż 1 sztukę - teoretycznie dało się uzyskać max bonus na wszystkich budynkach z zestawu... kosztem tych zewnętrznych. Tak, to się wiąże z mniejszą ilością kluczy na inne nagrody i większą ilością miejsca zajmowanego przez budynki.
Ale pomyślmy o wszystkim, co robi InnoGames, jakie zmiany wprowadza itp., nie tylko ten zestaw. Czy to naprawdę takie zaskakujące, że nawet mając pełny zestaw wciąż musisz wybrać, który budynek będzie miał pełny bonus, a który jedynie 2?
Jak mówiłam, informacja o działaniu bonusów zestawu (notabene przeklejona przeze mnie z forum bety, bo ktoś się tam o to zapytał - nie podana odgórnie przez twórców/CM-ów, oni takich informacji nie udostępniają sami z siebie, może nie widzą potrzeby?) była dostępna na forum jeszcze przed rozpoczęciem eventu. Kto się z nią zapoznał, mógł wywnioskować, że mając tylko po 1 budynku z zestawu nie jest to fizycznie możliwe, by wszystkie budynki stykały się (nie rogami) z 3 innymi.

Edit: W trąbce wciąż jest odnośnik do artykułu na elvenar wiki odnośnie zestawu, gdzie jest napisane, że:
Gdy budynek z bonusem zestawu jest zbudowany obok drugiego (innego rodzaju) budynku z tego samego zestawu, otrzymuje on bonus.
Może niezbyt jasno w kontekście bonusów całego zestawu, ale da się dojść do odpowiednich wniosków.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2491

Guest
cytat>>Lodowy Górski Troll posiada specjalny bonus zestawu. Gdy jest dołączony do innych budynków należących do Zimowego zestawu, otrzymuje specjalne bonusy. Lodowy Górski Troll normalnie produkuje tylko monety, ale gdy dotyka innych budynków z zimowego zestawu:<<<DOTYKA
nie ma że musi stykać się minimum jednym kwadratem z innymi budynkami
mając nawet po 2 budynki z nagród dziennych jest fizycznie niemożliwe ustawić je tak by wszystkie 4 dotykały się bokami
żle wytłumaczono, zdjęcia na wiki sugerują możliwość ustawienia nawet w linii prostej nie podaje się ze nie będzie wtedy bonusu
moim zdaniem wpuszczono nas w kanał w lodowy kanał
przykro mi to mówić ale czuje się oszukana
 

Osteres

Zwiadowca
Ustawiłem wg zdjęcia, które jest w ogłoszeniu i niestety 2 bonusy mam nieaktywne.
Powinny działać wszystkie skoro to jest zestaw i jest napisane, że to najefektywniejsze ustawienie...
Znowu wtopa programistów?
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Bez urazy, ale nie da się wyciągać z całego artykułu paru zdań i interpretować na swój sposób, trzeba też czytać ze zrozumieniem. Przyznaję, sama go nie czytałam w całości, ale miałam inne wiarygodne źródła wcześniej (anglojęzyczne). Dalej jest to lepiej wytłumaczone:
gdy styka się z przynajmniej jednym innym unikalnym budynkiem z zestawu
...dwoma innymi...
...trzema innymi...
To już dość jasno mówi, że musi się stykać z konkretną ilością budynków, by aktywować kolejne bonusy. Odpowiednia informacja była więc pośrednio zamieszczona w grze - pośrednio, bo link, ale wykrzyknik przy trąbce był...
Zdjęcia na wiki pokazują tylko możliwość połączenia zestawu drogą z ratuszem, jak głosi podtytuł, nie odnoszą się do bonusów.

Żeby nie było: nie bronię zamysłu twórców, też bym była szczęśliwsza, gdyby bonusy działały w ten sposób, ale no... nie działają. I uważam, że skoro nawet o tym powiedzieli w taki czy inny sposób, to można mieć pretensje tylko do siebie, że się nie poświęciło tych paru minut na znalezienie odpowiedniej informacji. Pfu, nawet nie trzeba było szukać, bo w trąbce od początku był odnośnik. Jeden obrazek to stanowczo za mało, by wysnuwać wniosku nt. mechaniki bonusów.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2491

Guest
STYKA SIĘ
czytam ze zrozumieniem i moim zdaniem styka się odnosi się też do rogu budynku
powinno być jasno wytłumaczone na temat a nie >>poszukaj na anglojęzycznej wersji może na Włoskiej lub Hiszpańskiej wytłumaczyli dokładniej
obrazki są na wiki dlaczego bez podpisu ze przy takim układzie będzie aktywny bonus w 2 budynkach trudno było dopisać?
nie dziwie się że ludzie są rozczarowani, sama jestem
i proszę cię Lisha nie broń tu programistów nie promuj wersji anglo czy jakiejś inno języcznej
spartolili (może taki był zamiar)a my daliśmy się wpuścić w ten śnieżny kanalik
NIGDY WIĘCEJ ŻADNYCH ZESTAWÓW
 

Osteres

Zwiadowca
Jeżeli jest zestaw budynków i jeden budynek styka się z drugim to znaczy, że bonusy powinny się kumulować jeżeli budynki są koło siebie.
Tak chyba jest idea wprowadzonej nowości.
Jeżeli mam mieć 5-6 budynków bo z 4 nie da się wyciągnąć max bonusa to coś jest nie tak skoro zestaw składa się tylko z 4 budynków!!! :mad:
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
2 strony wcześniej w tym wątku, (str. 5) wstawiłam rysunek poglądowy z opisem, jak to działa. Ten sam jest w wątku ze spoilerami, wstawiony przed rozpoczęciem eventu.

Robienie z igły wideł... Info pochodziło z forum bety oraz strony prowadzonej przez graczy z bety, ponieważ od tego jest beta, żeby na niej testować. Czyli siłą rzeczy wiedzą wszystko, z reguły tydzień, wcześniej, niż zwykłe serwery. A beta jest po angielsku, nie po polsku, nie po włosku, nie w żadnym innym języku. Nie sądzę, bym tutaj promowała cokolwiek, ale jeśli uważa się, że po polsku jest za mało informacji, to, kurczę, czemu nie? Nie jest to żadna tajemnica, skąd pochodzą tzw. spoilery.
W pozostałych kwestiach widzę, że dalszy spór nie ma sensu. Mówię tylko, że było dużo czasu na zapoznanie się ze sposobem działania zestawu, bo ponad miesiąc, więc pisanie na forum tuż przed końcem eventu, że zostało się oszukanym... jest zgoła absurdalne i jak dla mnie świadczy o tym, że nawet się nie sprawdziło, czy taka informacja się nie pojawiła. Nie na becie. Na naszym forum i wiki (o ile się rozumie odpowiednio, co tam jest napisane...) Tyle z mojej strony.
 

DeletedUser1174

Guest
Hehe bo to jest takie 4, że musi go być 5 albo 6 :D czyli miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle. Na szczęście jeszcze przed rozpoczęciem eventu dotarło to do mnie i nie losowałem żadnych budynków dziennych do zestawu, z prostej przyczyny - nie ma wymiernej korzyści jak dla mnie z zajęcia tak wielkiej powierzchni miasta pod budynki zestawu. Można tą powierzchnie lepiej wykorzystać używając budynków standardowych i zaklęć.
Budynek w ostatnim dniu jest kuszący, daje dużo ludności, ale pamiętajcie o jednym - gdy wejdzie nowa rasa, może okazać się, że nowe rezydencje dają więcej i wtedy będziecie to kasować. A jeśli jeszcze nie jesteście w niziołkach, to podobnie - gdy wskoczycie do wyższej rasy, budynek będzie do wyrzucenia.
 

Osteres

Zwiadowca
Lisha nie przekonasz mnie i tak umiem czytać ze zrozumieniem.
Jestem codziennie na forum po kilka razy i wiki też regularnie odwiedzam.
Ale jeżeli jest coś wprowadzane jako zestaw 4 budynków, nie mniej nie więcej, to tak powinno być i bonusy powinny zadziałać tylko przy 4 budynkach.
Druga sprawa to bonusy budynków, które w tym samym rozdziale co poprzednie ewenty dają sporo mniej Kultury.
Zaczyna mnie to już wkurzać coraz bardziej.
Mało się odzywam bo nie ma sensu tego robić...:D
Dlatego powoli przerzucam się ponownie na normalne gry.
Przeglądarkowe gry na tą chwilę mnie coraz mniej interesują... :p
 

DeletedUser80

Guest
gdy wejdzie nowa rasa, może okazać się, że nowe rezydencje dają więcej i wtedy będziecie to kasować. A jeśli jeszcze nie jesteście w niziołkach, to podobnie - gdy wskoczycie do wyższej rasy, budynek będzie do wyrzucenia.
Jedna rasa to za mało, w Leśnych Elfach ten budynek daje 3.200 populacji (160 na kratkę plus 2.200 kultury ), w Niziołkach rezydencja daje 2.200 (147 na kratkę) czyli raczej nie przebija trofeum. Jeżeli miałbym patrzeć 3 rasy do przodu to żadnego budynku eventowego bym nie postawił "bo pojawi się lepszy".
 

DeletedUser

Guest
Ewent jak ewent ja tam znalazłem kilka plusów, ale nie zgodzę sie z tym że nagrody "gorsze" takie porównanie
- Zagroda przy niebieskim drzewie 3x3 - czysta kultura, jeden z najlepszych budynków po poprzednim ewencie na moim poziomie (krasnoludy) daje mi 1230
- Teraz mam Zamrożone drzewo Ojca 3x3 - czysta kultura etap też krasnoludy daje mi 1380 (na "czysto" jestem 150 kultury do przodu)

zresztą wszystkie budynki można porównać na necie i już jestem znudzony powtarzaniem że nagrody są conajmniej porównywalne do oprzednich ewentów, liczby nie kłamią
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
urocze drzewko (z przesilenia letniego?) stoi w moim miasteczku i do koszyczka z kulturą dokłada 6,5k. Odpowiednik w evencie zimowym ma do zaoferowania 5 600 wg zapowiedzi. No @BlossomValvi zaprzęgnij matmę wyjaśnij mi proszę dlaczego ta nagroda z zimowego eventu jest lepsza, bo ja nie ogarniam najwidoczniej... kazdy ma swoje ograniczenia. Będę wdzięczna (serio)

W zimowym evencie nie ma nagrody godnej uwagi. a niestety nie można się wymigac odpowiedzią ze wartość nagród jest niska bo event jest prosty i krótko trwa. Jeżeli mamy nowe wydarzenie oczekuję że nagrody bedą min porównywalne z tymi co stoja w mieście. Wzrost nawet o 100pkt jest już zmianą na plus, a zmiana wartości nagrody o 100pkt to żadna zmiana jeżeli mam zagospodarowane 116k kultury w miescie (to tak profilaktycznie jakby ktoś chciał coś tłumaczyć "balansem" gry)

Mój problem polega na tym że nagrody mam z tej samej epoki, wiec mam problem bo widzę różnicę. Jak Ty porównujesz nagrody z kilku epok... może zostawię to bez komentarza. Tylko może następnym razem jak zaczniesz sie "pyszczyć" to może spójrz na sprawę z szerszej perspektywy a nie tylko widząc czubek własnego nosa

To akurat nie nasza wina (nas graczy) że gra stoi w miejscu od pół roku. Zamiast nowej rasy dostaliśmy 2x przygody... szczerze dziwię się że ktokolwiek wziął w nich udział drugi raz, ale cóż nie mnie to oceniać.
 

DeletedUser1174

Guest
"Moc" nagród nie może rosnąć w nieskończoność, jak słusznie napisała Dragomira, gdy podnosiłem temat badziewności nagród w tym wydarzeniu jakiś czas temu. Ale, nie może też być tak, że nagrody są o około 25% słabsze od tych, które były w poprzednich eventach. Mamy jeszcze wiele takich lepszych budynków z poprzednich eventów niepostawionych, a nie ma sensu dokładać do nich kolejnych słabszych. Jako minimum, powinna być jedna lub dwie nagrody nie słabsze od tych, jakie były poprzednio. Choćby po to, aby gracze, którzy pomiędzy eventami przeszli do wyższej epoki mogli sobie poprzednie budynki wymienić na lepsze.
 

DeletedUser80

Guest
"Moc" nagród nie może rosnąć w nieskończoność, jak słusznie napisała Dragomira
Demagogia (mówię o stwierdzeniu Dragomiry)
I jak widać co niektórzy to łykają.
Równie dobrze mogła napisać, że przy następnej rasie nie zwiększy się pojemność rezydencji czy produkcja w manufakturach i warsztacie bo "produkcja nie może rosnąć w nieskończoność".
Szkoda, że nie mają takich obiekcji przy zwiększaniu budynków.
 

DeletedUser

Guest
A to po kolei, żeby nie było nie jestem fanem zachowań IG, bo nawet w tym ewencie cały PR leży (słabo zareklamowane nowości i po co ten ewent), ale trzeba uczciwie przyznać ten ewent jest porównywalny do poprzednich

@kikimora, ano zaprzęgam mózgi neutronowe :), przykład:

kikimora.jpg



Tutaj zacytuję siebie z tego wątku (post 105, strona 6):

Trochę się nie zgodzę, nagrody dzienne są dobre, ale głównie dla graczy w środku rozgrywki (tak do orków). Teraz celuję w czwartkową nagrodę :) da mi 2500 kultury co pozwoli na wymianę wszystkich "wielkich" budynków kulturowych (np. wielka aukcja daje mi tylko 2300 a to 5x5)

Czarno na białym widać od etapu V do orków te budynki mają przewagę,jak ten nie pasuje są kolejne fajne budynki, chcesz to ci porównam :), przy okazji jakbyś doczytała mój post to tam pisze żę oba budynki są na etapie krasnoludów a ja obecnie wymieniam budynki z nawet z etapu III ! (a tak zachowały mi się takie) aż do najnowszych haloweenowych, które są dopiero badziewiem przy zimowym ewencie. Efekt jest taki że wkrótce wymienię wszystkie budynki kulturowe poza wojskowymi i da mi to jakieś 15 000 kultury na czysto z takiej samej powierzchni miasta

tak więc cytując ciebie:

(...) Tylko może następnym razem jak zaczniesz sie "pyszczyć" to może spójrz na sprawę z szerszej perspektywy a nie tylko widząc czubek własnego nosa (...)
.

Zaręczam ci że aktywnych graczy z poziomów V, K,W i O jest znacznie wiecej niż z Niziołków, jak pisałem na początku PR firmy IG leży, można to było sprzedać w "opakowaniu" że tym razem skupiamy się na innej grupie graczy, bo i tak Niziołkowcy najwięcej korzystają z np. Przygód

A co do reszty, nagrody główne nie są wcale gorsze niż u Eldrasilów (porównywałem 3cie nagrody główne) jedna daje wiecej kultury druga ludzi ale jest też wyraźnie mniejsza

Edit :
Dla zabawy weźmy na warsztat Wioskę Eldrasilów oraz Lodową Wiedźmę na Niziołkowym etapie
1. Wioska 25 pól, 8500 kultury oraz 4200 ludzi
2. Wiedźma 20 pól, 3200 kultury oraz 4800 ludzi

Widać że wspólnym mianownikiem jest 5 pol, bo Wiedźma jest mniejsza
po przeliczeniu
1. 5 pól daje 1700 kultury oraz 840 ludków
2. 5 pól daje 800 kultury oraz 1200 ludków

Teraz pytanie czy 900 kultury jest ekwiwalentem 360 ludzi? Z mojego obecnego doświadczenia wynika, że tak bo przyrost kultury z pola jest % wyższy z etapu na etap niż ludzi (doświadczenie do etapu wróżek i gram f2p). Tutaj jednak dochodzą preferencje graczy

A teraz wracam bo mam całe miasto do przebudowy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
czasami mozna dojsc do wniosku ze ludzie w innych miejscach piszacy o pozycji roszczeniowej nowego pokolenia moga miec troche racji, to za slabe, to za trudne, dajcie wiecej, przeciez to jest darmowa gra do ktorej nikt nie zmusza.....
 

Christo

Rozbójnik
urocze drzewko (z przesilenia letniego?) stoi w moim miasteczku i do koszyczka z kulturą dokłada 6,5k. Odpowiednik w evencie zimowym ma do zaoferowania 5 600 wg zapowiedzi. No @BlossomValvi zaprzęgnij matmę wyjaśnij mi proszę dlaczego ta nagroda z zimowego eventu jest lepsza, bo ja nie ogarniam najwidoczniej... kazdy ma swoje ograniczenia. Będę wdzięczna (serio)

W zimowym evencie nie ma nagrody godnej uwagi. a niestety nie można się wymigac odpowiedzią ze wartość nagród jest niska bo event jest prosty i krótko trwa. Jeżeli mamy nowe wydarzenie oczekuję że nagrody bedą min porównywalne z tymi co stoja w mieście. Wzrost nawet o 100pkt jest już zmianą na plus, a zmiana wartości nagrody o 100pkt to żadna zmiana jeżeli mam zagospodarowane 116k kultury w miescie (to tak profilaktycznie jakby ktoś chciał coś tłumaczyć "balansem" gry)

Mój problem polega na tym że nagrody mam z tej samej epoki, wiec mam problem bo widzę różnicę. Jak Ty porównujesz nagrody z kilku epok... może zostawię to bez komentarza. Tylko może następnym razem jak zaczniesz sie "pyszczyć" to może spójrz na sprawę z szerszej perspektywy a nie tylko widząc czubek własnego nosa

To akurat nie nasza wina (nas graczy) że gra stoi w miejscu od pół roku. Zamiast nowej rasy dostaliśmy 2x przygody... szczerze dziwię się że ktokolwiek wziął w nich udział drugi raz, ale cóż nie mnie to oceniać.
Jest jedna nagroda warta uwagi. Zamieszczam cytat niżej.
Ostatniego dnia eventu będzie najlepsza nagroda jaka może być. Drzewko dające 222 ludka na kratkę w epoce niziołków. Warto było czekać :D. 5600 kluczy czeka hy hy hy :D
Dzięki tym drzewkom można zastąpić gwiazdki ;)
 

Midi67

Rozbójnik
Zimowy event zbliża się ku końcowi. Moim zdaniem, event udany (+), szczególnie dla rozwiniętych graczy, można było bez problemu zdobyć wszystkie główne nagrody, sporo wspomagaczy i budynki do stworzenia seta.
 
Status
Zamknięty.
Do góry