• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Trzech Lodowych Gigantów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1220

Guest
Coś się chyba pozmieniało przy losowaniu nagrody dziennej. Dzisiaj na 14 losowań nie wylosowałam ANI jednej nagrody dziennej!
No chyba jakiś żart. W poprzednich eventach miałabym co najmniej 6 przy takiej liczbie prób.
 

DeletedUser2553

Guest
Prawdopodobieństwo, że nie uzyskasz nagrody dziennej w wyniku 14 losowań wynosi 1,78%. Nie graj w lotka w tym miesiącu :)
 

DeletedUser2014

Guest
A ja mam pytanie do @Dragomira. Czy jesli nie udało mi się w 8 losowaniach wylosować ręki do zestawu, to czy ta ręka jeszcze w jakiś sposób będzie dostępna? No bo teraz mam dylemat, czy zbierać klucze na składanke budynków czy skoro jestem bez szans to brać co lepsze z dziennych?
 

DeletedUser626

Guest
W tym evencie już nie zdobędziesz tego budynku, każdy z zestawu pojawi się raz. W przyszłych eventach natomiast, jeśli pojawi się ten sam zestaw, to podejrzewam, że ponownie w całości do zebrania, aczkolwiek to tylko moje gdybanie.
Z drugiej strony, nie musisz mieć pełnego zestawu, żeby z niego korzystać, bonusy dostaniesz też za 3 budynki, ale oczywiście będą słabsze.
 

romanwr

Wędrowiec
mam jeszcze 5 zadań do wykonania, ale może mi zabraknąć kluczy na ostatni budynek, co zrobić żeby nie kupować kluczy ???
 

DeletedUser2796

Guest
Dzień dobry ;)
mam pytanie - jestem bardzo młodym graczem i event robię bardzo na spokojnie i powoli, bo w miarę swoich możliwości.
Niektóre zadania sprawiają mi trudność, ale powoli powoli je realizuje.
Niestety w dniu dzisiejszym w zadaniach dziennych pojawiło mi się zadanie, które przekracza moje możliwości.
Mam za zadanie pozyskać 250 eliksirów.
Obecnie nie mam jednak budynku, który eliksiry produkuje. I obawiam się, że takiego budynku do końca eventu nie uda mi się wypracować.
Niestety zadanie nie zalicza ilości pozyskanych z handlu, ani nie mam możliwości zdobycia eliksirów u hurtownika.

Czy możecie mi podpowiedzieć jak mogę takie zadanie zrealizować.. A jeśli nie mogę, czy to oznacza, że event w kontekście zadań dziennych jest już dla mnie zakończony?
 

DeletedUser2553

Guest
Witaj, powinno Ci zaliczyć wymianę na eliksiry z innym graczem, u mnie i u innych to zadziałało. Po tym jak ktoś przyjmie Twoją ofertę musisz wejść w Kupca aby eliksiry dodały się do magazynu - wtedy powinno się zaliczyć zadanie :)
 

DeletedUser2014

Guest
To ja tez mam pytanie. Ok, mamy 4 budynki, połączone razem dają bonusy. A czy dwa takie same budynki też można połączyć? W sumie nie widziałem nigdzie informacji że nie można :p
 

DeletedUser

Guest
(...)

Wracając do gry, w moim przypadku (3 podejścia - różne dni) zawsze losowanie za 140 czyli 25% szans
1. Dopiero za 10 razem nagroda dzienna, ale 4x klucze, 2x pw, 2x strumienie, 1x runy i nagroda dzienna
2. Strzał za pierwszym razem i nagroda dzienna :)
3. Za 4 razem nagroda dzienna, poza tym 1x klucze, 1 x pw i 1x pomocnik

Na razie sumarycznie wszystko sie mieści w statystyce błędu, zobaczymy co będzie dalej mam tylko dwie nadzieje (nadzieja matką głupich):
a) że nie walną w ostatni dzień budynku z linkami
b) że dadzą jakiś fajny budynek pod koniec aby było warto wydać te klucze

EDIT
dziś z ciekawości zrobiłem kolejne losowanie:
4. Nagroda dzienna za 9 razem, ale 3x klucze, 2x pw, 2x runy i 1x pomocnik

Zużyłem przeznaczone na to klucze, dopiero za tydzień kolejne fajne losowanie, powinienem znowu trafić za pierwszym razem :p


Tydzień minał i niestety:
5. Losowanie Fontanna dopiero za 9tym razem i reszta nagród też słabo, bo 1x klucze, 1x pw, 1x pomocnik, 1x runy i 4x strumienie :/
jutro kolejne losowanie :)

i 6. losowanie (Migoczące drzewo Ojca) - 4 losowania - 3x dzienna nagroda! i 1x klucze! mega kumulacja :)

A za tydzień powalczymy o korony w bonusie x2
Niech klucze będą z wami
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
To ja tez mam pytanie. Ok, mamy 4 budynki, połączone razem dają bonusy. A czy dwa takie same budynki też można połączyć? W sumie nie widziałem nigdzie informacji że nie można :p
Witam jak najbardziej możesz użyć do postawienia tylko 2 budynków :) będą tylko mniejsze bonusy niż jak byś postawił 4 :)
 

DeletedUser

Guest
Witam jak najbardziej możesz użyć do postawienia tylko 2 budynków :) będą tylko mniejsze bonusy niż jak byś postawił 4 :)

Nie wprowadzaj w błąd, połączenie dwóch TAKICH SAMYCH budynków nie daje bonusu z linkowania, ale każdy z nich połączony z innym już tak
Na przykład
Dwie fontanny podpięte do ręki giganta, wszystkie trzy budynki maja bonus +1 z linkowania
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
W spoilerach wstawiałam rysunek przedstawiający zasadę działania, jeszcze zanim pojawił się arytkuł na wiki (w którym ta kwestia jest słabo zaznaczona, ale jest):
Diff.jpg
Liczby oznaczają ilość bonusów. Np. Ręka Giganta w lewym górnym rogu jest podłączona do 3 budynków - 2 fontann i 1 wiru* - ale tylko 2 różnych, więc aktywne są 2 bonusy, nie 3. Podsumowując: tylko różne budynki uaktywniają bonus. Za to tylko 1 musi być podłączony do drogi. :)

*ostatni budynek z zestawu, który będzie nagrodą dzienną któregoś stycznia
 

Tajniakos

Paladyn
Nie wprowadzaj w błąd, połączenie dwóch TAKICH SAMYCH budynków nie daje bonusu z linkowania, ale każdy z nich połączony z innym już tak
Na przykład
Dwie fontanny podpięte do ręki giganta, wszystkie trzy budynki maja bonus +1 z linkowania

Nie zwróciłem uwagi że chodzi o dwa takie same budynki. Choć podpięte do innego budynku tak jak piszesz powinny dawać bonus.
 

DeletedUser2452

Guest
kiedy w evencie są korony x2?
gdzies czytalem ze w poniedzialki ale w ostatni nie było, czyzby z powodu świąt?
 

skuter

Zwiadowca
Dlaczego w tym evencie nagrody sa takie słabe? Małe budynki kultury i słabe budynki z ludzmi. Jestem dwie epoki dalej niż ostatniej zimy i nie opłaca mi sie usuwać starych budynków eventowych. Jedynie nagrody główne ( poza 1) maja jakiś sens. Nadal mało budynków z mana (a po co tyle kulturowych?), mniej tez bonusów wojska. Generalnie event na zapchanie czasu
 

DeletedUser2518

Guest
3 główne nagrody dobre, no ba bardzo dobre, oraz moje ulubione drzewka 3x3 <sama kultura>, Budynki z bonusami do wojska w dni gdzie są podwójne korony dla mnie spoko
Poziom trudności zadań : Dosyć łatwe

P.s. jestem w epoce wróżków i mi się event podobał <mimo że nie lubię śniegu :D>
 

DeletedUser1447

Guest
Nie wiem czemu ludzie ciągle myślą że jeśli jest napisane 25% to wygrają 1 na 4 losowania. Przecież 25% to jest prawdopodobieństwo akurat tego i wyłącznie tego losowania.

Fajne graficznie zrobione budynki a dodatkowo dobry pomysł z tworzeniem "setów", oby wszedł on na stałe :)

[QUOTE="Lisha, post: 32384, member: 1997"
Liczby oznaczają ilość bonusów. Np. Ręka Giganta w lewym górnym rogu jest podłączona do 3 budynków - 2 fontann i 1 wiru* - ale tylko 2 różnych, więc aktywne są 2 bonusy, nie 3. Podsumowując: tylko różne budynki uaktywniają bonus. Za to tylko 1 musi być podłączony do drogi. :) [/QUOTE]

Smuteczek :(
 
Status
Zamknięty.
Do góry