• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Trzech Lodowych Gigantów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Azulena

Rozbójnik
To wspaniale, ze event udany (i łatwy... ) dla rozwiniętych Graczy - którym te nagrody są już pewnie mniej potrzebne, niż tym mniej rozwiniętym....

Dla mnie ani taki łatwy, ani udany. Nagrody lepsze były w Jesiennym, a nagroda w postaci 140 lub 200 kluczy trafiała mi się teraz o wiele, wiele rzadziej niż w Jesiennym.

A teraz właśnie zaryzykowałam dla zdobycia 3 nagrody i niestety, porażka. :(

Na 15 losowań "nagrody" to w większości te durne, bezużyteczne "strumienie", ANI RAZU nie trafiło się 140 kluczy, chociaż procentowa szansa wskazuje na to, że powinny być "na bank".
W inne dni, bez podwójnych koron, przy kilku losowaniach trafiały się po 140, a raz 200 (w Jesiennym odpowiednik - orzechy - trafiały się często!).
Przypuszczałam, że na 15 losowań trafią się chociaż raz.
Gdybym podejrzewała aż takie zaprogramowanie "losowości" w ten dzień, nie podjęłabym próby, mój zamiar to było celowanie w nagrodę z ostatniego dnia.

Brakuje mi 70 koron, czyli 510 kluczy - nie ma żadnych szans na uzbieranie w dwa dni. :(

"Myśl przewodnia" jest czytelna jak wielki plakat banku: "Powierz nam swoje pieniądze!".
Jesli Gracz będzie blisko nagrody, ale nie za blisko, to jest duża szansa, że dokupi brakujące klucze, szczególnie, że już stracił szansę na inną dobrą nagrodę.

No niestety, mnie nie stać na zakup np. 300 kluczy, czyli diamentów za 40,00 złotych. :(
Znowu to, co mi oferuje InnoGames, to niesmak...
 

DeletedUser

Guest
a może to peszek? Dziś nie losuję bo mi nie zależy na nagrodzie głównej (słaba), ale jak do tej pory to mi w każdej serii klucze wpadały poza dwoma przypadkami gdy trafiłem nagrodę dzienną pierwszym losowaniem (Ręka giganta i Wir orków) w sumie na około 60 losowań klucze miałem 14-15 razy a na przykład PW to tylko dwa :/
 

DeletedUser1550

Guest
nieprawda,ze tylko za kase,lajtowo podeszlam do zadan,jakos je zrobilam,dzis losowalam podwojne i na 3 s mam trzecia nagrode.narzekam na zastoj w grze,rasy od wielu miechow brak,ewent zrobiony bez zachwytu,bo na nizszych poziomach pozadany,u mnie pod sciana....hihihi...
 

Azulena

Rozbójnik
a może to peszek? Dziś nie losuję bo mi nie zależy na nagrodzie głównej (słaba), ale jak do tej pory to mi w każdej serii klucze wpadały poza dwoma przypadkami gdy trafiłem nagrodę dzienną pierwszym losowaniem (Ręka giganta i Wir orków) w sumie na około 60 losowań klucze miałem 14-15 razy a na przykład PW to tylko dwa :/

To jest program - napisany przez człowieka.
Nie ma tu miejsca na "szczęście" czy "pecha". Jest tylko kod, zapis, co ma robić program - napisany przez człowieka.

Na Forach dla ludzi zainteresowanych amatorsko programowaniem, to co jest w programach nazywane jest "pseudolosowością". Są do tego pomoce, czyli "gotowce" swego rodzaju.
Ale przed zastosowaniem programista zmienia zapis kodu zgodnie z wymaganiami. Tak jak tu jest to podane w opisie: w trzecim pudełku 25% szans na nagrodę dnia, 13% na coś, 17% na coś...

Jednak nie ma żadnej gwarancji, że w dniu, kiedy są podwójne korony, zapis kodu nie jest zmieniamy pod dyktando działu finansowego firmy InnoGames...
Tu naprawdę chodzi o pieniądze, a gdzie są pieniądze, dobra zabawa (cudza) nie liczy się wcale...
 

DeletedUser80

Guest
Jednak nie ma żadnej gwarancji, że w dniu, kiedy są podwójne korony, zapis kodu nie jest zmieniamy pod dyktando działu finansowego firmy InnoGames...
Jednak nie ma żadnej gwarancji że tak jest. A tym bardziej dowodów.
Jest tyle tematów za które można przyczepić się do IG, że nie trzeba wymyślać nowych.
 

DeletedUser

Guest
@Azulena kostka czy moneta też jest stworzona przez człowieka a działa całkiem losowo :)
Naprawdę nie trzeba szukać spisku, prawdopodobieństwo ma to do siebie że MOŻE się zdarzyć masz zero gwarancji. Zresztą masz na to odpowiedni wątek. Ja tylko podałem na moim przypadku (tyle samo 25% trafień co 7% ) że te procenciki można se wsadzić, bo patrzysz po złej próbie wyników. W skrócie ten "kod" działa na populacji całego serwera, nie masz żadnych dowodów że akurat pomiędzy twoimi losowanimi inni gracze ich nie zgarnel (tu trzeba logów). A zmienianie kodu pod kątem promocyjnego ewentu, hmm wiesz ile to kosztuje? (w skrócie powiem dużo) A wiesz ile to by kosztowało po wycieku? (Baaardzo dużo) akurat firmy pochodzenia niemieckiego coś na ten temat wiedzą :p. Nawet sobie nie zdajesz sprawy (a moze zdajesz) jak się zaostrzyły kontrole w poważnych firmach po wpadce producentów aut, a to też był kod :eek:

Pozdrawiam miłego tygodnia pracy
 

DeletedUser2553

Guest
Kod działa, na 4 duże losowania wpadły mi 2 drzewka :)

Edit:
Oj przepraszam, właśnie za średnie losowanie wpadło mi trzecie :)
Nie mam więcej kluczy :(

Edit2:
Hjuston, mamy problem z miejscem...
:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
no widzisz a mi nie :p na 4 duże losowania żadne mi nie wpadło ale statystycznie razem spełniamy prawdopodobieństwo ;)


Edit

Ale za ostatnie 150 kluczy w 3 małych losowaniach drzewko wpadło 2x o_O
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2732

Guest
405 kluczy -> 8 małych strzałów (po 50) + 1 za dodatkowe klucze (+50) = 2 drzewka (w moim statystycznym wypadku ;) )...
 

DeletedUser2017

Guest
Tak czytam i powiem wam że, event zimowy może mniej lub bardziej udany jak kto woli. Osobiście podszedłem na lajcie do niego i raczej wybierałem sobie nagrody dzienne a nie główne na których mi nie zależało.
Tutaj się zgodę, że kolumbryna powstaje po złożeniu ich do kupy a wyniki raczej nie powalają. Wolę zebrać cenniejsze nagrody dzienne i przeznaczyć na rozbudowę miasta w przyszłości, zawsze się znajdzie miejsce na mniejsze budynki niż stawiać zestaw zimowy. Jak mnie się znudzi, stanie się nieefektywny lub będę potrzebował miejsca na rozbudowę to dylemat a tak nie ma problemu :)
Zauważcie, że eventów jest trochę a miejsce ograniczone. W miejsce ras które już przeszliśmy wchodzą nowe i budynki też się rozrastają :)
 

DeletedUser1174

Guest
Prawie 1900 kluczy (tyle zostało po zgarnięciu nagród głównych w dniu z podwójnymi koronami) -> trzy drzewka. Wpadło sporo książek i zwojów Pomocnik (pozytyw) oraz zwojów Deszcz Monet (negatyw). W sumie więc umiarkowane szczęście w losowaniu.
 

DeletedUser

Guest
@PMprzemek pełna zgoda ja też pełen luz, kolubrynkę zmontowałem bo wyszło mi że będę na plusie (zlikwidowałem bezdenne wykopaliska - 20 pól i stadne zgromadzenie - 24 pola) w zmian mam 2x więcej młotków i kultury a reszta to wisienki :D
Dzięki temu że nie było budynków "wojskowych" (valoriański duch walki i tereny stratega orków) to pierwszy raz mogłem odświeżyć wszystkie kulturowe budynki w sumie +15 000 kultury z tego samego obszaru :D powinno starczyć aż do leśnych elfów
Ja tam sobie chwalę ewent, osiągnąłem wszystko co planowałem pomimo kilku potknięć, dzięki temu że mi klucze mi obrodziły (w sumie przepuściłem przez konto ponad 9000 kluczy) no ale to mój pierwszy zimowy, jakbym był na niziołkach rok temu to bym pewnie marudził
 

DeletedUser2823

Guest
"Lodowe Duże Ludki" zakończone. Zostały mi się dwa drzewka do posadzenia ale miejsca nie mam :(.
No i 4 klucze. Może będę aplikował na fuchę "Anioła" ;)?
 

DeletedUser1447

Guest
jedyne czego zabrakło w tym evencie, to zimowy lśniący ogród ;)

Spoko by było, gdyby pojawił się też wiosenny i jesienny na przyszłych wydarzeniach :)
 

Christo

Rozbójnik
Na 50 losowań za 140 kluczy wypadło mi 16 drzewek. Teraz jeszcze przed końcem eventu losowałem 2 razy za 50 kluczy i wypadło 1 drzewko, więc końcowy wynik dzisiejszych losowań to 17 uzyskanych drzewek. Jestem zadowolony :). Sporo wypadło mi z losowań 140 i 200 kluczy, więc dlatego tak dużo losowań miałem :)
 

jakub357

Łucznik
Mi się udało zdobyć trzecią nagrodę główną, która daje multum ludzi i jestem z niej bardzo zadowolony.
 
Status
Zamknięty.
Do góry