• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Wzrost Eldrasilów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1470

Guest
Atariel wytlumacz o co dokladnie ci chodzi z tym "podium 3" ?? Czy chodzi o trzecią nagrode w evencie?
 

DeletedUser1470

Guest
Aha:) to nie wiem czy ktos kiedykolwiek zdobyl 3 nagrode bez diamentów....
 

DeletedUser1783

Guest
No właśnie .. i to jest problem ;) heh człowiek sumienny a i tak się go nie wynagrodzi... bo jednak diamenty kupić lub mieć trzeba ... :)
 

DeletedUser2076

Guest
Trzeba przyznać, że osoby odpowiedzialne za to wydarzenie muszą być inteligentne jak nie wiem co. Podejrzewam, że "wdrożenie" powinno kosztować tyle, co podmiana treści zadań + nagród. Mechanika kodu jest w zasadzie taka sama jak była w czasie zimy czy lata (przepraszam - mniej zadań). A tu proszę - informacja o zebranych żołędziach znika się i pojawia (powinni dodać zadanie - za utrafienie w moment pojawienia się dodatkowe + 10 żołędzi), żołędzi nie ma przez np 5 godzin po czym znikąd pojawia się ich 10 (poprzednio raczej działo się to w równomiernych odstępach czasowych, z pewną entropią), odwiedzając czyjeś miasto, bez motywacji czy czegokolwiek, pojawia się komunikat o skrzyni. Ale nie, nie - skrzyni nie ma. To komunikat z naszego miasta o pojawieniu się żołędzia (nie było takiego czegoś w poprzednich wydarzeniach).

Nie są to błędy nie do przetrawienia. To są błędy karygodne w odniesieniu do wykorzystywania tego samego kodu n-ty raz.

Słowem - profesjonalizm i fachowość w jednym. Rozumiem, że w ramach poprawności politycznej oraz jakiejś magicznej dotacji InnoGames zatrudniło imigrantów z Sudanu/Kongo/Etiopii, którzy wcześniej parali się jedynie drobnym handlem oraz uprawą ziemi. I nie nie - to nie jest ani rasistowskie, ani godzące w czyjąś (np. imigrantów) godność. To po prostu porównanie poziomu rozwoju psychicznego ludzi ze świata, gdzie myśli toczą się wokół przetrwania w tragicznych warunkach z ludźmi, którzy myślą o sobie jako o, podejrzewam, wysokorozwiniętych inżynierach kodu oraz projektantach aplikacji. Faktycznie angielskie developer (w wolnym tłumaczeniu na polski klepacz) kodu pasuje jak ulał.
 

jakub357

Łucznik
Witam moi mili.
Ja przyznam się szczerze że moją ulubioną porą roku jest jesień, i muszę przyznać że grafika Elvenaru jest przepiękna !! Nie mogę sie napatrzyć na widoki. Jak i na centaura który mnie wita przy zadaniach!! Prześliczny. Hm.. pomyśle nad tym aby go wyrzeźbić w glinie o ile mogę :)
Chciałabym wam podziękować z całego serca za przepiękne widoki.
Tak, to prawda i tutaj zgadzam się z całą stanowczością, że nowy wystrój jest naprawdę piękny. Ładne widoki jednak, jak już gdzieś pisałem, zostały
stworzone i opracowane przez wynajętych grafików, nie mających nic z firmą iG. wspólnego. Bo właśnie tutaj wkracza problem samej gry:

Co do samej gry... właśnie też mam problem z dojściem do samego podium 3. Nie wiem jak inni to robią czy mają wykupione rubiny czy inne bonusy, ale dużo spędzam czasu w tej grze , bo mam taką prace, szkołę że mogę sobie na to pozwolić to i tak nigdy nie zdążam... to ja już nie wiem co powinnam zrobić. Czy ktoś ma jakieś pomysły co mogę zrobić więcej ?
Nie ma szans zdobyć nagrody głównej z podium, bez wydania około 0,5 tysiąca polskich złotych. A gdzieś tyle wychodzi, bo w ostatnich eventach, do odblokowania ostatniej nagrody głównej, trzeba było zdobyć 800 jednostek eventowych, a większość ludzi zamykała event, nawet kończąc wszystkie zadania, z ilością około 100. Czyli brakuje jakieś 700 jednostek. Zdobycie tylu wymaga otworzenia 40 największych skrzyń/orzechów/jajek czy czego tam, które dają po 20 jednostek, co wymaga 40x140=5600 surowca eventowego, tutaj Orzechów. A przypominam, że 2000 tegoż surowca w sklepie, a jak się okazało również na promocji, kosztuje 200zł. Czyli wychodzi około 600zł. Jednak w przybliżeniu 500zł, bo czasami ze skrzyń za 140 Orzechów, wypadnie 200 Orzechów. Już i tak optymistycznie patrząc.

To są błędy karygodne w odniesieniu do wykorzystywania tego samego kodu n-ty raz.
Nad kodem nie pracuje zespół. To jest jakiś pojedynczy Janusz, który odbębnia swoją godzinkówkę popijając kawę. Gdzieś przecież Inno podawało, ilu mają pracowników w firmie. Jest ich jakieś 400, wliczając wszystkich - sprzątaczki, elektryków, adminów każdej wersji językowej i pani z recepcji. A gier mają chyba z 10. To na Elvena przypadnie jakieś 30 osób. Ale.... wersji językowych mamy 22. Czyli 30 pracowników od elvena - 22 adminów. No, jakieś 8 chłopa robi Elvena.
 

DeletedUser2076

Guest
Nie zgadzam się w pełni z kwotą 500 zł. Nie byłem super aktywny w lato, a do 3 nagrody brakło mi 300 kostek cukru bez zakupu nawet jednego diamentu (czytam regulamin więc wiem, że zakup tutaj czegokolwiek jest głupszym pomysłem niż powietrza w puszce). Ponadto, chociaż daleko mi do informatyka, to mam kilku kumpli nie tyle informatyków co programistów i wiem, że do programowania jako takiego wystarczy zespół... 2 ludzi. Tak - bo 1 to za mało (zawsze drugi znajdzie błąd u pierwszego i go poprawi szybciej - podobno tak jest). Więc jak by ich siedziało 3 to gra powinna działać jak złoto. To jest ewidentnie niechlujstwo i olewanie swojej pracy. A co do grafiki - identyczną miał Disciples II jak się grało elfami więc jakoś nie potrafię się nią zachwycić (bo już to widziałem i zachwycałem się tam:D)
 

DeletedUser1496

Guest
Zawsze jest jeden bardzo skuteczny sposób - przestać kupować diamenty - na masową skalę, ale to chyba nie przejdzie - zawsze się znajdą tacy co zapłacą, szczególnie zaczynający grać. Tylko się nie obrażajcie, nie mam nic złego na myśli - po prostu gra jest graficznie po prostu śliczna i tak długo aż IG jej naprawdę nie obrzydzi, po prostu ma się chęć coś dokupić. Sama to przerobiłam, ale tym razem przeszli samych siebie - to absolutny szczyt zlekceważenia graczy ... i do tego uderzyli w tych najbardziej aktywnych. Ja jestem naprawdę bardzo zniesmaczona i pomimo fantastycznych ludzi w bractwach, zastanawiam się czy nie skończyć przygody z Elvenar ?
Tak naprawdę to już tylko te bractwa mnie trzymają tutaj, ale jeśli tam też coś popęka to będę miała problem z głowy ... i trochę wolnego czasu :(:(:(
 

DeletedUser2076

Guest
@jakub357 Zacząć podszywać się pod Niemca na ich forum ? Może to zadziała chociaż jak spojrzałem to oni niemniej idą po bandzie (1 kwietnia już był, jaja sobie robicie itp.) i też widać nic nie wskórali. Ich pomysły chyba też leżą i kwiczą (mają takie same etykietki jak u nas - i nie widzę większej ilości "Wprowadzono") Może to słaba (zerowa) znajomość niemieckiego, a może to, że oni mają na to wszystko wytrzaskane? Skoro dochody ich zadowalają to po co coś zmieniać:)?

@Belgariada nawet gracz nie kupujący jest dla nich na wagę złota.
 

Falantir

Ex-Team
Jesienne marudzenie...
Może jak odbędą się wszystkie eventy "pór roku" to byłoby dobrze mieć wystrój na stałe.
Na pewno chciałabym mieć wszystkie orzechy.
 

jakub357

Łucznik
a może to, że oni mają na to wszystko wytrzaskane?
A co z forum z bety? Tam chyba najbardziej biorą opinie ludzi pod uwagę, czyż nie tak? Mam nawet tam konto, bo już kilka miesięcy temu zorientowałem się, że tam komentarze na forum mają jakiekolwiek znaczenie, nawet jeśli niewielkie. Nie to co tutaj, nikogo z twórców nie obchodzi do forum. Jedynie Nam graczom zależy, a także Dragomira poniekąd stara się tutaj ogarniać, bo to w końcu jej praca.

Po prostu gra jest graficznie śliczna i tak długo aż IG jej naprawdę nie obrzydzi, po prostu ma się chęć coś dokupić
Tak, też to przerabiałem. Jednak ja docelowo chciałbym wynagrodzić autorów tych piękności, czyli grafików, a nie napychać kieszenie niemieckim hienom w jedwabnych pończochach.
Diamenty kupiłem raz, w pierwszym tygodniu gry z promocją na kwaterę, i na tym koniec. Nie żałuję tej decyzji, bo dzięki temu zaoszczędziłem ogrom czasu - mogłem rzadziej logować się do gry. Współczuje ludziom z dwoma Robolami. I to tyle z moich pieniążków. Za grę w pewnym sensie już zapłaciłem. Jednak proszę zobaczyć - ja kupiłem diamenty już w pierwszym tygodniu gry! I z wywiadu, który przeprowadziłem, bardzo wiele osób tak kupuje. A więc zarabiają na świeżakach, nieświadomych maniany która się tutaj odstawia.
 

DeletedUser1843

Guest
Mam jedno, zasadnicze acz bardzo nurtujące pytanie... To są orzechy laskowe, czy może jednak kasztany? :D
 

DeletedUser174

Guest
a ja mam inne pytanie:
jest event. Dostajemy nagrody wg rozdziału z badań. Mam juz skończone niziołki. Dlaczego mam zdobywać nagrody z epoki która jest już za mną i nagrody eventowe automatycznie się zestarzeją?

@Szilka ja obstawiam kasztany. Jako znak tego jak ig nas traktuje. Nie pozostaje nam nic innego jak tez się na nich "skasztanić"

ig zajmuje czołowe miejsce na mojej liście "gier tego producenta nie tykamy". Nigdy więcej ig w żadnej postaci! Gdyby jeszcze tak dało się zapomnieć o Elvenarze... ale ten dzień tez kiedyś nadejdzie. Na ig zawsze można liczyć :D
 

DeletedUser449

Guest
Boję się, że specjalnie będą odwlekać wprowadzenie kolejnej rasy gościnnej aż do zakończenia wydarzenia, by gracze nie zdobywali nagród z 12 rozdziału. Oznaczałoby to czekanie co najmniej 4 tygodnie na aktualizację, która powinna mieć miejsce teraz.
 

blazius1

Paladyn
Bo przecież gdyby druga Przygoda odpaliła bezawaryjnie to kolejność aktualizacji byłaby inna i event byłby dużo później.
 

Christo

Rozbójnik
Witam,

Spis zadań w temacie "Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.2" spis zadań jest prawidłowy, lecz w grze jest błąd.
Zadanie 47:
https://zapodaj.net/748604cf81359.png.html
748604cf81359.png.html
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser626

Guest
Zadanie 47 faktycznie ma błąd, poprawka niestety wejdzie dopiero w następnej aktualizacji. Znikanie baneru można naprawić przeładowaniem gry, ale oczywiście jest również zgłoszone do naprawy z naszej strony. Za błędy przepraszamy.

Następny rozdział nie będzie specjalnie opóźniany, ponieważ w ogóle nie jest planowany do wyjścia w najbliższych miesiącach.
 

jakub357

Łucznik
Następny rozdział nie będzie specjalnie opóźniany, ponieważ w ogóle nie jest planowany do wyjścia w najbliższych miesiącach.
Nie? A co w takim razie jest planowane na najbliższe miesiące, to jest, nad czym teraz pracuje nasza kilkumilionowa firma iG ,,o których portfele nie mam co się martwić"?
Gra umiera, czy jednak będzie jakiś ostatni zryw w kierunku ratowania jej? Mam wrażenie, że twórcy uznali projekt za spalony i powoli wycofują się z jego realizacji - jak to jest?
 

Christo

Rozbójnik
Ja mam takie pytanie. Czemu trzecia nagroda główna jest gorsza od drugiej? Dziwne.. ale jednak. Może opis jest zły? Dzienna nagroda hazeltown jest już lepsza od nagród głównych :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry