• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Wzrost Eldrasilów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1174

Guest
Co jest planowane? - event jesienny (obecny), pewnie zimowy, po drodze jakaś linia zadań i przygody, parę zmian w grze. Dobicie do końca drzewka zajmuje z rozdziału na rozdział coraz więcej czasu, dlatego kolejny rozdział nie jest aż tak pilny, jak było wydawanie wcześniejszych - tak czy inaczej będzie dodany. Gra ma się bardzo dobrze, nie ma potrzeby jej "ratować" i nikt się z niej nie wycofuje.

Coraz więcej osób kończy drzewko nauk i dostaje quest aby wyprzedać budynki rasy gościnnej. W związku z tym około 20% miasta staje się puste i nie wiadomo co z tym robić, bo skoro zapowiedziano, że ma być jeszcze jedna rasa gościnna, to przecież nikt rozsądny tego teraz nie będzie zabudowywał, tylko po to aby niedługo burzyć.

co dalej.jpg
 

DeletedUser449

Guest
Skąd przyszliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?
Sam mając robotników na drugim, a nie piątym poziomie nie narzekam tak bardzo na przerwę w badaniach. Mam czas rozbudować rezydencję, dołożyć nowe, zbudować warsztaty... diamenty znacznie ułatwiają rozgrywkę, ale niczym dziwnym jest że przy ich wykorzystywaniu szybko dochodzi się do ściany.
Ale i w Twoim przypadku, można przerwę wykorzystać, a wolne miejsce sensownie zabudować.
Można zbudować kilka antycznych cudów i zostawić je na pierwszym poziomie - aktywny gracz ma kilkadziesiąt odłamków run w każdym, więc utrata jednego wypełnienia kręgu runicznego nie jest przeszkodą. Taka księga tajemnic to zawsze 1 pkt wiedzy dziennie więcej :)
Możesz zbudować dwie kolejne zbrojownie, gdyż cztery na tym poziomie to stanowczo za mało, by bez pomocy rozwiniętych antycznych cudów móc zakolejkować szkolenie wojska na więcej niż kilka godzin (4?), więc z pewnością zdarzają się przestoje.
No i najważniejsze - zabudować kulturą, dla przykładu labiryntami. Łatwiej uzupełniać braki narzędzi nawet bez pomocy mocy zasobów, więcej złota na wykupywanie punktów wiedzy :)
Ale przecież to wszystko dobrze wiesz. Ale hejtować i narzekać trzeba zawsze i wszędzie, niezależnie od okoliczności i sensu takich działań.
 

DeletedUser629

Guest
Ja ten "wolny" czas spędzam na dobrym poustawianiu budynków, robię rozbudowy cudów ( zostały mi jeszcze 3 na już ! hehe ) i dostawiam rezydki, kulturę z maną - potem sobie spokojnie zburzę :)
Jak się nudzę to czytam i piszę na forum :)
a najważniejsze mogę na spokojnie nadrobić - real :D
 

DeletedUser1865

Guest
Mam pomysła... i podpowiedź dla Autorów Gry. Co myślicie o tym, żeby do nagród dziennych w Evencie, chociaż raz w tygodniu dołożyć Ekspansję? Przyda się chyba każdemu. Pozdrawiam ;)
 

DeletedUser449

Guest
Pod koniec gry trzeba tygodni zwiadu by zdobyć ekspansję z prowincji (a po zdobyciu sześćdziesięciu więcej chyba nie można), tysięcy diamentów na diamentową ekspansję (z ograniczeniem do 27 sztuk), a ekspansje z badań posiada się wszystkie.
Ekspansja zachowa swoją wartość nawet gdy przejdziemy do wyższego rozdziału, gdy bez wprowadzenia ulepszenia budynków eventowych, zdobyte budynki prędzej czy później będzie trzeba usunąć/wymienić. Dlatego w porównaniu do ekspansji, dla większości graczy inne nagrody staną się bezwartościowe.
Dołożyć do nagród dziennych? Czyli dać możliwość wygrania z 10 i więcej ekspansji? Byłbym niesamowicie zdziwiony, gdyby dodali możliwość kupienia jednej ekspansji za pięć tysięcy orzechów.
Nagrody są osłabiane z eventu na event. Dochodzi do paradoksów, że budynki z zimowego eventu bywają lepsze niż z z przemarszu stad, a nawet z obecnego - nawet gdy jest się w wyższym rozdziale. Odwrócenie tej tendencji, poprzez możliwość zdobycia tak cennej nagrody jak ekspansja, nie pasuje do obranego przez twórców gry kierunku rozwoju.
 

DeletedUser313

Guest
Cześć,

Czy zna ktoś jakąś inną stronę ze spoilerami nagród niż
https://www.gamersgemsofknowledge.com/eldrasils-ascending-daily-prizes

?

wg mnie crazy wizard był bardziej "zadbany" przy poprzednich eventach....

Bo owa stronka nie zawsze jest aktualizowana, dziś między innymi nie ma tego co na becie... zresztą to nie pierwszy raz.
Jeżeli ktoś zna niech poda - będę wdzięczna. Nie chce mi się codziennie wchodzić na betę : )

Jeżeli nie jest znana, proszę o nie komentowanie posta bo nie ma takiej potrzeby.
Dzięki
Pzdr
 

DeletedUser80

Guest
Wczorajszej nagrody też brak:(
Event na becie powoli zbliża się do końca a ja jeszcze nic dla siebie nie znalazłem:(
 

DeletedUser2138

Guest
skończyłem 91 zadań...liczyłem, że licznik wystartuje od nowa, niestety tak się nie stało. Co dalej? Jak uzbierać na ostatnią nagrodę (praktycznie całość) ... ? słabe to trochę.
 

DeletedUser1470

Guest
Mam pytanie: Czy do zadania "rozbuduj 4 budynki na 4 poziom" zaliczy mi rozbudowe farmy grzybkow??
 

DeletedUser626

Guest
@najamoon Każdy budynek powinien być zaliczony, o ile zadanie nie wymaga konkretnego np. warsztatów.

@-SzaLeJot- Zawsze są dwie linie zadań w dużych eventach. Jedną możesz robić od ręki, a druga daje jedno zadanie dziennie. Gdy je skończysz, nie ma nowych zadań, zostaje tylko zbieranie orzeszków wokół miasta.
 

blazius1

Paladyn
Powiedziałbym że ekspansja jako nagroda byłaby czymś bardzo szczególnym, ponieważ byłaby to jedyna nagroda, która zyskuje na wartości z czasem. Idea nagród jest odwrotna - one zasadniczo tracą na wartości. Chociażby z tego względu taka nagroda nie wchodzi chyba (z punktu widzenia założeń do gry) w rachubę.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
skończyłem 91 zadań...liczyłem, że licznik wystartuje od nowa, niestety tak się nie stało. Co dalej? Jak uzbierać na ostatnią nagrodę (praktycznie całość) ... ? słabe to trochę.
Ostatnia nagroda zazwyczaj była wyłącznie w zasięgu diamentowców, tym razem jest inaczej - w niedziele dają podwójne sadzonki (czy co to tam jest) ze "skorupek". Obecnie mam połowę 3 nagrody i jeszcze parę zadań do zrobienia, a gdybym otwierała je tylko w niedziele, to pewnie miałabym wszystkie 3 nagrody bez problemu, a tak wydawałam też na inne, dzienne nagrody. Pewnie w następnym evencie tego bonusu nie dadzą - nie opłaca im się dawać czegoś graczom za darmo, kiedy są tacy, co chętnie za to zapłacą.
 

Azulena

Rozbójnik
Może nie każdemu to przeszkadza, ale dla mnie w obecnym evencie najbardziej wkurzające są te "strumienie" i "deszcze".
Zależało mi na konkretnej nagrodzie dziennej, trafiłam 1 raz, a bardzo by się przydała chociaż druga - a tu lecą te.... co to nie wiem, do czego mi one miały by być potrzebne.
Nie brakuje mi narzędzi, nie mówiąc już o złocie - dawanie czegoś, co dodaje złota, to dawanie czegoś kompletnie bez wartości w tej grze.
Żeby mieć ludków, muszę mieć dużo domków, czyli mam duuużo złota. Zgodnie z radą z Forum, sporo domków stoi już z dala od drogi, a złota nadal nie brakuje.

Czyli ta "nagroda" to śmieć. :( Zmarnowane "orzechy" - jak zwykle Inno myśli odwrotnie niż inne firmy od gier. :(

Zamiast tych "deszczy" mogliby dać coś do skracania czasu o sensowną ilość godzin, czyli 2, 4, 6. Ale po co dać coś, z czego Gracze byliby zadowoleni. :(
 

DeletedUser629

Guest
Akurat młoteczki u mnie na wagę złota ... ale tego bonusika akutat nie wylosowałam ... co do reszty masz rację
Ślęczę nad tymi zadaniami, szukam po kątach teraz orzechów i nie mam bardzo uśmiechu na buzi ... wydaje mi się że powinni zrobić taki mini sklepik do wymiany orzechów na nagrodę którą bym chciała :)
I nie pisać mi że musi być adrenalinka ... bo Ktoś tu pisał że to ma być nudna gra :)
 

DeletedUser1174

Guest
Nie miałem szczęścia w poprzednich eventach (lub algorytm był nieprawidłowy), teraz mam nadmiar szczęścia (lub algorytm nadal nieprawidłowy hehe, tylko "w dobrą stronę"). Acha, i nie mówcie mi, że za mała liczba losowań ;) Bo nie jest za mała :)
Jestem więc zadowolony z losowań. Z nagród interesują mnie wyłącznie zwoje 20 godzinne i wylosowałem ich duuuużo :)
Co z tego, gdy wkrótce potem dowiedziałem się, że jeszcze 2 ekspansje z prowincji i koniec gry jak dla mnie :D Jak przyspieszę zwiad tymi zwojami, to maluczko, a mnie nie ujrzycie :D
 

Midi67

Rozbójnik
Event zbliża się do końca, uważam go za jeden z bardziej udanych... trudność zadań możliwa do osiągnięcia dla graczy na różnych poziomach, nagrody i dzienne i główne wg. bardzo przyzwoite. Duży PLUS za dni w których można było zdobyć 2x więcej sadzonek co umożliwiło zdobycie 3 budynku z nagród głównych bez inwestycji diamentów - BRAVO :)
 

DeletedUser2022

Guest
A ja przyczepię się do zadań gdzie trzeba zdobyć dużo reliktów.. Wiecie, ja mam o dwie epoki do przodu prowincje, więc niezmiernie ciężko mi osiągnąć ten cel normalnie, i prosiłbym aby zostało to zgłoszone, iż powinna być jakaś alternatywa, np Zmotywuj dowolny budynek innego gracza 100x, albo kup PW..
Ale za same relikty, to trudno... I też szkoda że te podwojenie listków za łupanie kasztanów, jest właśnie wtedy, kiedy nagrody są marne, słabe.
A poza tym, sam event jest dobry, lecz koleś od tego eventu powtarzał się w tekstach, więc fabuła nie bardzo dopracowana ;p
Tak więc 7/10. GJ. IG. - Poproszę podwojenie listków na ostatni dzień eventu.
 

DeletedUser1496

Guest
Mnie się w sumie podobało, na pewno dużo lepiej niż ostatnio. :)
Zadania o różnym stopniu trudności, na niektóre musiałam tez sporo czekać, dlatego dopiero teraz kończę ten event - dorabiam ostatnie zadanie.
Nawet do przyjęcia jest to, ze podwójne sadzonki były w dniach z gorszymi nagrodami. Trzeba było dokonać wyboru - albo trzeci budynek albo strzelanie w bardziej korzystne nagrody dzienne. Najważniejsze dla mnie, ze można było zdobyć ten trzeci budynek bez diamentów, ja go nie będę miała ;), ale jak napisałam wyżej - to mój wybór.
Nie podobały mi się tylko dwie rzeczy:
1. Bardzo korzystne nagrody dzienne w pierwszych dniach eventu - kiedy nie było jeszcze czym "strzelać"
2. W kolejnych eventach statystyki budynków są coraz gorsze.
I znowu wszystko rozbija się o miejsce - wiele z nich chętnie bym i tak postawiła, ponieważ są po prostu śliczne, a tak pewnie będą zalegać w worku.
Duży plus za budynki z maną - właściwie to może przydałoby się w przyszłych eventach dać budynek z maną w nagrodach głównych? (oczywiście dla niższych rozdziałów narzędzia)
 
Status
Zamknięty.
Do góry