• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Zadymka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1174

Guest
Proszę się nie kompromitować takimi wpisami. Do szkoły się nie chodziło, nie uczyli rachunku prawdopodobieństwa? o rozkładzie Bernouliego nie uczyli? Gimby nie znajo?
 

DeletedUser1088

Guest
to podam lepsze, news z mojego bractwa
6 losowań po 50
2 x 5PW
4 x budynek

niestety to nie u mnie;) Choć tez tak chcę, czego i Wam życzę;)

btw: do szkoły chodziłem ale bez szukania w google nie mam zielonego pojęcia co to jest rozkład Bernouliego i Gimby;) i chyba nie mam ochoty się tego ponownie uczyć;)
 

DeletedUser1174

Guest
Jeżeli losowano 10 razy i uzyskano 3 nagrody, a prawdopodobieństwo wygranej w losowaniu ustawione było na 25%, to prawdopodobieństwo takiego zdarzenia wynosi 25% (taki wynik uzyskała Dragomira wg postu powyżej)

Jeżeli losowano 32 razy i uzyskano 3 nagrody, a prawdopodobieństwo wygranej w losowaniu ustawione było na 25%, to prawdopodobieństwo takiego zdarzenia wynosi 1,85% (to moje wyniki z ostatnich dni - niefart gigant, albo zły algorytm losowania)

Jeżeli losowano 6 razy i uzyskano 4 nagrody, a prawdopodobieństwo wygranej w losowaniu ustawione było na 7%, to prawdopodobieństwo takiego zdarzenia wynosi 0.03% (wg wyników podanych przez sleep2, zdarzenie tak bardzo szczęśliwe, że niemal niemożliwe, zdarza sie raz na 3333 takich losowań, lub gdy zly jest algorytm losowania)

Należy odróżniać prawdopodobieństwo wylosowania nagrody dnia od prawdopodobieństwa, że w wyniku określonej liczby losowań uzyska się określony wynik (to się oblicza z wzoru na rozkład Bernoulliego, w szkołach tego już nie uczą?).
 

DeletedUser1088

Guest
matematykę ostatni raz miałem na 1 roku studiów;) jakieś 22 lata temu, w tzw międzyczasie bardzo dużo szarych komórek umarło z powodu zbyt dużej ilości 40% roztworu C2H5OH, obawiam się że pewnie te od rozkładu Bernoulliego również;)
 

Sherab

Wędrowiec
Ja zrobiłem wszystkie 100 zadań przed świętami.
Poza pierwszym - nie wiedziałem jeszcze ocb - zawsze wydaję śnieżynki 140.

Zbieram też wszystkie śnieżynki po wiosce, robię codziennie te dzienne eventy po 30 kilka punktów i mam teraz
475/800 z ostatniego zadania - bez szans na 3 zdobycz. Bez sensu zupełnie....


no coz ..... zadania z eventu, cale 100 wykonane efekt .... :(
na Nagrodzie Glownej III mam 510/800, pozostalo 314 platkow sniegowych, ponad 13 dni dni konca czyli dojdzie 455 + te zbierane pojedyncze platki
czyli jakby nie liczyc nawet przy diabelskim szczesciu (+ dodatkowe pakiety sniezek z pudelek) nie uzbiera sie na III Glowna Nagrode :confused:
no chyba, ze wyskocze z kasy na diaxy :mad:
Event oceniam na " 2+ " (w skali 1-5) nie ma mozliwosci uzyskania wszystkich trzech Nagrod Glownych bez posilkowania sie realnymi pieniedzmi :( :(
 

DeletedUser1067

Guest
dziś = 1 losowanie - nagroda dnia, 2 losowanie - 140 płatków, 3 losowanie - nagroda dnia

ile mam procent bo dla mnie 100% :p

PS nie chcę Was wkurzyć, ale chciałem się trochę pochwalić :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

andrzej66

Wędrowiec
Witam
Podam swój przykład.
100 zadań skończyłem przed świętami, zostały mi tylko nagrody dzienne i jestem na 100 procent pewien że zdobędę 3 nagrodę główna, bez wydawania realnej kasy.
Dzisiaj 11 dni do końca zadymki, trzymałem na ten dzień płatki bo zależało mi na dzisiejszym budynku dziennym, zrobiłem 18 losowań, trafiłem 6 razy budynek dzienny, w chyba 6 losowaniach trafiłem po 200 i 140 płatków, 100 pw, 3 razy runy do ważnych dla mnie budynków ,kilka razy relikty,
A co najważniejsze w tej chwili mam 690 kul w trzeciej nagrodzie, 129 płatków w magazynie i 11 dni do końca zadymki, dodatkowo płatki które zbiorę w swoim mieście, więc jestem spokojny o odblokowanie trzeciej nagrody ,a tyle się tutaj naczytałem wszelkiego rodzaju obliczeń matematycznych na miarę Pitagorasa, tyle narzekań ,tyle obliczeń ze mniejsze szanse niż w lotto, a może wystarczy trochę cierpliwości, odrobinę szczęścia, i mniej płakania a wszystko da się osiągnąć,a najważniejsze to pamiętać że to tylko gra,ktora ma nam dać fajną zabawe i odskocznie od codzienności.

Pozdrawiam wszystkich
 

DeletedUser313

Guest
zostało tylko kilka dni :eek: mam nadzieje że będzie jeszcze coś konkretnego z kulturą , za 3700 kultury można sobie kupić staw, fajnie by było jakby była jakaś nagroda która jednak daje więcej kultury niż można sobie kupić :cool:
 

DeletedUser449

Guest
Rachunek prawdopodobieństwa działa, i możesz wyliczać ile chcesz.
Jednak to co wyliczysz nie możesz w żaden sposób potwierdzić, ponieważ nie możesz być w żaden sposób pewny swoich wyników.
Oczywiście że można potwierdzić wyniki. Wystarczy poznać statystyki z losowań wszystkich graczy. Niemniej i bez tego jestem pewny swoich wyników, bo jak powiedziałeś - rachunek prawdopodobieństwa działa. Skoro działa, to wyniki - zgodnie z prawem wielkich liczb - są pewne. Więc jak najbardziej mogę napisać, że duża skrzynka daje więcej zimowych kul. Statystycznie. Ale trzeba jeszcze rozumieć statystykę...
Proszę się nie kompromitować takimi wpisami. Do szkoły się nie chodziło, nie uczyli rachunku prawdopodobieństwa? o rozkładzie Bernouliego nie uczyli? Gimby nie znajo?
Rozkład Bernouliego zakłada, że każde zdarzenie występuje zgodnie ze swoim prawdopodobieństwem. Właśnie rozkład Bernouliego potwierdza, że Dragomira miała rację. Więc skąd te deprecjonujące wstawki o gimbach?

Należy odróżniać prawdopodobieństwo wylosowania nagrody dnia od prawdopodobieństwa, że w wyniku określonej liczby losowań uzyska się określony wynik (to się oblicza z wzoru na rozkład Bernoulliego, w szkołach tego już nie uczą?).
Rozkład Bernoulliego opisuje rozkład wyników. Same wyniki oblicza się ze schematu Bernoulliego.
Prawdopodobieństwo wylosowania nagrody jest dokładnie takie, jak wyniki w odpowiednio dużej liczby losowań. Prawa Bernoulliego nie uczyli?
 

DeletedUser1174

Guest
Jak zwykle Kalart, czepiasz się słówek, a nie masz nic do powiedzenia o meritum. Prawo, rozkład czy schemat, nie ma to znaczenia dla osób, które nie wiedzą kto to Bernoulli. Jeśli chcesz się odnieść do meritum, to odnieś się do wyliczeń według schematu Bernoulliego jakie zamieściłem powyżej.
 

DeletedUser449

Guest
Rozkład Bernouliego zakłada, że każde zdarzenie występuje zgodnie ze swoim prawdopodobieństwem
Jak widzisz, odpisałem. Jeśli nie zrozumiałeś odpowiedzi - trudno.
W jaki sposób mam się odnieść do wyliczeń? Są poprawne. Tyle można o nich powiedzieć. Co próbujesz udowodnić tymi obliczeniami? Przecież obliczenia same w sobie nic nie oznaczają - wcale nie są sprzeczne z rachunkiem prawdopodobieństwa i nie podważają system generowania liczb pseudolosowych Elvenaru.
 

DeletedUser1135

Guest
Szanowni Państwo,
Ja piszę dość mocno rozczarowana..... 3 dni temu skończyłam robić zadania bez ograniczenia czasowego, tych zadań co 24 h zostało mi 10. Obecnie mam 440/800 i nie mam niestety żadnych szans na osiągnięcie 800 pkt do zdobycia 3 nagrody.
Oprócz mało ciekawych, wręcz monotonnych zadań i czasem pożałowania godnych nagród to dałam się nabrać jak ten osiołek na przysłowiową marchewkę :) Ale cóż, może następnym razem ktoś się postara o nie dawanie fajnych nagród w mniej perfidny i głupi sposób niż brak zadań i możliwości ukończenia eventu.
P.S.
Nie wydałam ani jednego diamentu na zadania, ale wyobraźcie sobie co pomyślą sobie ludzie, którzy diamenty kupią.....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1174

Guest
Witam
Podam swój przykład.
100 zadań skończyłem przed świętami, zostały mi tylko nagrody dzienne i jestem na 100 procent pewien że zdobędę 3 nagrodę główna, bez wydawania realnej kasy.
Dzisiaj 11 dni do końca zadymki, trzymałem na ten dzień płatki bo zależało mi na dzisiejszym budynku dziennym, zrobiłem 18 losowań, trafiłem 6 razy budynek dzienny, w chyba 6 losowaniach trafiłem po 200 i 140 płatków, 100 pw, 3 razy runy do ważnych dla mnie budynków ,kilka razy relikty,
A co najważniejsze w tej chwili mam 690 kul w trzeciej nagrodzie, 129 płatków w magazynie i 11 dni do końca zadymki, dodatkowo płatki które zbiorę w swoim mieście, więc jestem spokojny o odblokowanie trzeciej nagrody ,a tyle się tutaj naczytałem wszelkiego rodzaju obliczeń matematycznych na miarę Pitagorasa, tyle narzekań ,tyle obliczeń ze mniejsze szanse niż w lotto, a może wystarczy trochę cierpliwości, odrobinę szczęścia, i mniej płakania a wszystko da się osiągnąć,a najważniejsze to pamiętać że to tylko gra,ktora ma nam dać fajną zabawe i odskocznie od codzienności.

Pozdrawiam wszystkich

Z przedstawionych powyżej danych wynika, że aby mieć obecnie 690/800 w trzeciej nagrodzie, musiałeś uzyskać dodatkowe płatki w inny sposób, niż z questów, losowań czy zbierania w mieście. Matematyka jest bezlitosna. Także sorry, ale nie mówisz nam całej prawdy :)

2016-12-20_15-34-24.png
 

DeletedUser449

Guest
@Cruella
Skąd to całkowicie błędne założenie, że musiał mieć płatki śniegu z innych źródeł? Przecież podana tabelka jest właśnie dowodem, że możliwe jest zdobycie głównej nagrody bez wydawania diamentów, więc insynuowanie nieprawdy w tym przypadku jest nieuzasadnione. Zwłaszcza z matematycznego punktu widzenia.
 

DeletedUser1174

Guest
Kalart, jak zwykle nie na temat. Przeczytaj co napisał Andrzej66 o liczbie wylosowanych przez siebie śnieżynek oraz o liczbie wykonanych zadań, policz sobie wszystko i dopiero potem udzielaj odpowiedzi.
Nigdzie nie napisałem że niemożliwe jest zdobycie głównej nagrody bez zakupów, napisałem, że Andrzej66 nie może mieć 690/800 jeśli wszystko co napisał jest prawdą, lub że ma 690/800 ale dzięki śnieżynkom za diamenty.
 

DeletedUser449

Guest
@Cruella
Jak zwykle piszesz głupoty. Opisał on swoje 18 losowań, gdy same wykonane zadania dają o wiele więcej śnieżynek, co oznacza że losował - i wygrywał zapewne dodatkowe płatki śniegu - wcześniej.
Tak więc z jego postu niemożliwe jest wywnioskowanie, ile wylosował śnieżynek. Nie opisał on wszystkich losowań, a więc i wszystkich wylosowanych śnieżynek. Klasyczne zadanie z niemożliwym do obliczenia wynikiem, które mimo wszystko próbujesz obliczyć. Tak więc, jak zwykle nie masz racji.
Trudno pisać na temat, gdy komuś zarzucasz kłamstwo, a nie podajesz powodów takich przypuszczeń. W twoim poście brakowało uzasadnienia. Skoro oczywistym jest że takie insynuacje są bezpodstawne, to trzeba zgadywać powody, dla którego przedsięwziąłeś taką błędną opinię.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1174

Guest
Policz ile razy musiałby wylosować dodatkowe śniezynki, aby mieć taki wynik. EOT z mojej strony.
 

DeletedUser449

Guest
Sam sobie licz. To przecież bez znaczenia dla tematu, czy mówił prawdę - bo tego nie da się obliczyć, choć tobie wydaje się inaczej. Wmawiasz komuś kłamstwo gdy nie masz takiej pewności, a gdy wytknie ci się błąd w rozumowaniu, to nagle "EOT". W sumie dobrze, nie pisz więcej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry