• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Za kulisami: Turnieje dla Bractw!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser626

Guest
Drodzy Ludzie i Elfy,

ten temat jest przeznaczony do dyskusji związanej z najnowszym ogłoszeniem: Turnieje dla Bractw.

Czekamy na Wasze opinie i pytania!

Pozdrawiamy,
Wasz Elvenar Team
 

DeletedUser967

Guest
Pomysł nie najgorszy... ale:
1) Skoro będą dostępne dla wszystkich to czy odzyskamy te 40 punktów badań, które zainwestowaliśmy w odblokowanie turniejów??
2) Pomysł z tym "schematem" jest taki sobie, a wręcz beznadziejny! Po co mi coś to ulepsza budynki za diaxy skoro nie mam takich budynków? Nie można wymyślić jakiegoś innego "niezwykle trudnego do zdobycia" przedmiotu? Już lepszy byłby np. 1 diament, wiem, że to bardzo mało, ale grosz do grosza...
3) Czy będzie jakaś tabelka, graf, rysunek, cokolwiek mówiące o tym kto jaki osiągnął postęp w odblokowaniu paska dla Bractwa?
 

DeletedUser1115

Guest
Pytnko ? Czy dalej będzie można wygrywać runy , Pw i relkty ? Czy będą inne nagrody w turnieju ?
 

DeletedUser1213

Guest
Moim zdaniem to tylko pogłębi przepaść pomiędzy bractwami z czołówki a pozostałymi i jest nie fair w stosunku do graczy zaczynających grę lub grających stosunkowo niedługo (niewielu gra w czołowych ze względu na liczbę punktów rankingowych bractwach). Naturalne stanie się (obok specyfikacji produkcyjnych i aktywności w motywacjach) organizowanie bractw tylko wokół graczy aktywnych w turniejach i to zablokuje tym nowym możliwość przyłączenia się do bractw z czołówki.
Oczywiście podniesie to atrakcyjność turniejów, bo większość graczy ma wokół siebie w zdecydowanej większości nieaktywnych zupełnie sąsiadów i to nie tylko w turniejach ale ogólnie... u mnie np. tylko kilku sąsiadów gra a ich fluktuacja jest ogromna.
W rezultacie wprowadzenia tego pomysłu w życie nagradzani będą więc (teraz grupowo) przede wszystkim Ci, którzy mają przewagę miesięcy nad innymi, bo oni właśnie mają w turniejach najwieksze szanse na zajmowanie czołowych lokat ze względu na korzystniejsze możliwości negocjacyjne, a w pierwszych rundach przewagę liczebności wojsk, lepsze badania militarne etc.
Ale to już norma, że w grze wyżej premiuje się nagrodami graczy, którzy są dalej w drzewku za wykonywanie tych samych czynności (przykładem może być zróżnicowane nagród za eventy), a z pewnością do takich należą turnieje. Zatem gracze, którzy mają znacznie skromniejsze środki i możliwości, równie aktywni w turniejach zostaną skromniej nagrodzeni... taka jest logika twórców w wielu aspektach gry.
Dodam tylko, że nie piszę tylko w swoim imieniu, bo sam gram w turniejach bardzo aktywnie. Uważam, że młodsi gracze są w grze dyskryminowani. To jest tylko jeden z elementów. Oczywiście nie spodoba się taki tok myślenia starszym graczom, bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Wielokrotnie powtarzam być może utopijny slogan, ale jakże oczywsity: gracze powinni być w grze za wykonywanie tych samych czynności jednakowo nagradzani bez wzlędu na zaawansowanie w grze i proszę nie zasłaniać się jakimś balansem, bo on nie ma tu nic do rzeczy.
 

astoN-

Rozbójnik
powinniscie zwiekszyc nagrody za te punkty kontrolne, bo wiekszosc robi tylko na 1 poziomie zeby odblokowac mozliwosc nagrody, wygralem ponad 15 turniejow i nigdy nie przekroczylem 3 poziomu w prowincji, nie ma szans zeby dojsc do konca i dostac ta rune, a reliktow to kazdy juz ma grubo ponad norme...
 

DeletedUser1115

Guest
Mam nadzieje ,że nie zmienicie PW i reliktów jako nagrody na paczki monet lub młotków .
 

Christo

Rozbójnik
A po co mi ten schemat jak nie będę mieć magicznych rezydencji i warsztatów? Dlaczego mają mieć ten niezwykle trudny do zdobycia schemat tylko ludzie, którym to się przyda (czyli ludzie, którzy kupują diamenty)? Może i jest to ukłon w ich stronę, ale uważam, że nagroda powinna być uniwersalna dla wszystkich w szczególności, że ma być niezwykle trudna do zdobycia.

@smartknight Żeby każdy był nagradzany jednakowo za te same wysiłki to powinni zlikwidować wspólne punkty kontrolne, które generują większą nagrodę. Tyle w tym temacie. Widać, że mają to gdzieś.
Gra idzie do przodu i niestety będą takie sytuacje, o których wspominasz. Żeby było jednakowo dla wszystkich to musielibyśmy wszyscy zacząć grę od nowa.

Osobiście uważam, że nie jest to zły pomysł.. mogliby tylko usunąć dodatkowe punkty rankingowe by było bardziej sprawiedliwie dla pozostałych, bo tak jak jest teraz to niewiele graczy ma tak, że jest z 5-10 mocno aktywnych w turnieju w danym sąsiedztwie, gdzie uda się zdobyć wszystkie skrzynki. W swoim sąsiedztwie nie dam rady zdobyć nawet 4 skrzynki, ale jakoś nie narzekam zbytnio.
 

Axatloc

Wędrowiec
Będzie tak że zrobią się bractwa grających za diamenty i oni będą sobie schematy robili i zgadzam się z przedmówcą że zaczynający gracze są dyskryminowani na becie jestem nisko i jest przepaść pomiędzy tym co mogę tam na turniejach ugrać a tym co ugrywam na s1 i s2, przepaść się pogłębia z każdym turniejem a nie daj Boże jeszcze zatrzymać się na cudach to już można sobie odpuścić granie. edit - na becie 2 prowincja na 3 gwiazdkę i musiałem już negocjować bo nijak nie dało się przewalczyć nawet ręcznie i jak ktoś kto jest w 4 rozdziale ma gonić czołówkę?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser110

Guest
Ja mam takie pytania:
- czy ilość pkt wiedzy do zdobycia w nowym typie turnieju będzie podobna jak teraz?
- czy ilość reliktów również?
Odłamki run mnie akurat nie interesują.
Przy okazji propozycja
 

DeletedUser626

Guest
Spróbuję odpowiedzieć na Wasze pytania w postaci małego F&Q, jeśli coś pominę, proszę dajcie znać:

1. Czy Relikty, Punkty Wiedzy i Odłamki Run nadal będą częścią nagród?
Tak

2. Czy schematy będą przydatne tylko dla Graczy posiadających magiczne budynki?
Początkowo, tak. Planujemy jednak rozszerzyć użyteczność schematów, tak aby były nagrodą przydatną dla każdego Gracza.

3. Co z technologią, na którą wydaliśmy 40PW?
Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.

4. Czy będą do wygrania Diamenty?
Nie ma Diamentów do wygrania, aczkolwiek rozważamy dodanie opcji zdobycia Diamentów w grze w przyszłości, trudno jednak przewidzieć, czy będzie to akurat nagroda turniejowa.

5. Na jakim poziomie będą nagrody/ile za jaki punkt kontrolny etc.?
Dokładne wysokości nagród są jeszcze dopracowywane, jednak wg. założeń ilość nagród możliwa do zdobycia powinna być podobna do aktualnej, a nawet większa, ponieważ współpraca w Bractwie umożliwi otrzymanie wyższych nagród za punkty kontrolne, niż współpraca z sąsiedztwem.

6. Będzie można sprawdzić kto ile punktów zdobył z naszego Bractwa?
Tak.
 

DeletedUser1213

Guest
Skoro pomysł jest na etapie wdrożenia... to nie wiem po co dyskusja, cokolwiek zostanie napisane, nikt tego nie uwzględni.

Bractwo zamiast sąsiedztwa w turniejach, ale co z indywidualnym wysiłkiem graczy? Czy nie powinno być tak, że gracze bardziej aktywni w turniejach powinni być premiowani adekwatnie do swojego zaangażowania? Są przecież bractwa, w których w turniejach uczestniczy garstka, kilku dosłownie graczy i Ci gracze zajmują czołowe lokaty w rankingach turniejowych, inni się w to nie bawią. Czy to oznacza, że Ci, którym zależy powinni opuścić kompanów, z którymi grają od miesięcy i więzi lojalnościowe są dość ugruntowane i znaleźć bractwo bardziej aktywne w tym względzie?

Innymi słowy: nagroda za osiągnięcia w turniejach nie powinna być jakąś wypadkową/kompromisem osiągnięć indywidualnych i grupowych?

Do tej pory ze względu na randomizację otoczenia, bo przecież gracze nie mają wpływu na to z kim sąsiadują, wysiłki indywidualne były mniej więcej sprawiedliwie nagradzane, teraz myślący i aktywny w grze będzie zmuszony do nielojalnych zachowań i zmiany bractwa na bardziej agresywne turniejowo lub pogodzeniem się, że jego wysiłek w turnieju jest niweczony.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hassano

Łucznik
Nie sądziłem że doczekam dnia w którym zamiast mojego "hejtu" będzie podziw dla tej gry :) ale do rzeczy, zmiana jak najbardziej na plus.
Chciałbym też zaznaczyć pewną kwestie bo niektórzy nie rozumieją o co w grach chyba chodzi:
- ta gra od samego początku jest nastawiona aby być w bractwie nikt do tego nie ZMUSZA ale wiadomo że sie łatwiej gra bo premka i handel
- każdy "lepszy" gracz powie to samo: buduj tylko manufaktury które masz w bonusie reszta handel a handel NAJLEPIEJ w bractwie
- takie turnieje nakłonią ludzi do przyłączania sie do bractw a nie jak teraz siedzą w bractwach z ogromną przewagą ptk nad pozostałymi a co za tym idzie rozwoju i nie zmienią go bo im tam dobrze bo są panami i władcami, skoro chcesz rządzić to musisz sie męczyć ze słabszymi graczami albo ruszyć 4 litery i dojść do bractwa które da ci korzyści I TO JEST WIELKA ZMIANA NA PLUS bo wiadomo że ciężko o aktywnych graczy którzy już sobą coś prezentują
- takie turnieje pokażą też zarządowi kto gra i naprawde chce sie rozwijać a kto tylko daje rozbudowe raz dziennie, rzuci może premke i tyle, bractwa staną sie silniejsze bo czołówka zawsze chce być na pierwszym miejscu i będzie chciała mieć graczy naprawde aktywnych
Znając życie nagrody będą tak ustawione że tylko garstka będzie wstanie je zdobywać ale to też dobrze bo co to za nagroda jak każdy może ją mieć!!
Jest też pewne że nie będzie wcale tak kolorowo jak to drago napisała bo na pewno coś zepsują żeby nie było za łatwo
 

DeletedUser626

Guest
Nagrody są indywidualne i grupowe. Pozostaje indywidualny ranking - punkty rankingowe dla top 100 i nagrody za każdy rozwiązany konflikt i prowincję turniejową, po prostu zamiast sumowania tego na rzecz sąsiedztwa, sumowane punkty będą na rzecz Bractwa. Na niczym więc Turnieje nie tracą, jedynie zyskuje aspekt Bractw.
 

DeletedUser728

Guest
Zmiana na plus, jako że z walki zostały nam turnieje a gra trochę się wyludniła, więc aktywne bractwo da nam kolejny profit poza motywacja i handlem.

Naturalne stanie się (obok specyfikacji produkcyjnych i aktywności w motywacjach) organizowanie bractw tylko wokół graczy aktywnych w turniejach i to zablokuje tym nowym możliwość przyłączenia się do bractw z czołówki.
Mnie to osobiście nie przeszkadza, mało kiedy w bractwie ze średnią punktów graczy 30.000 będzie miejsce dla kogoś świeżego, nie mówię tu o bractwach z TOP 10. A tworzenie aktywnych bractw w schemacie - motywacja, handel i turnieje promuję aktywnych, nikt Tobie nie broni być w bractwie o innym podejściu, a to że są niżej w rankingu... Mnie nie ziębi i nie grzeje pozycja w rankingu, nie wpisuje jej sobie w CV, jestem w bractwie w którym jest mnie dobrze a nie że jest TOP...

W rezultacie wprowadzenia tego pomysłu w życie nagradzani będą więc (teraz grupowo) przede wszystkim Ci, którzy mają przewagę miesięcy nad innymi, bo oni właśnie mają w turniejach najwieksze szanse na zajmowanie czołowych lokat ze względu na korzystniejsze możliwości negocjacyjne, a w pierwszych rundach przewagę liczebności wojsk, lepsze badania militarne etc
Mieli, mają i mieć będą przewagę, można by zrobić turniej wg zasad ligii w przedziałach punktowych np: Liga 1 - od 200.000 pkt w górę, Liga 2 - od 175.000 do 199.999 pkt itd, itp. Także coś dla mniejszych i coś dla większych, nagrody adekwatne do ligii, awansujesz w rankingu bo jesteś aktywny więc awansujesz do wyższej ligii turnieju, sprawiedliwości staje się zadość.

Zatem gracze, którzy mają znacznie skromniejsze środki i możliwości, równie aktywni w turniejach zostaną skromniej nagrodzeni... taka jest logika twórców w wielu aspektach gry.
Nagrody mają być dla bractwa ogólnie - więc Ty zawalczysz jedna prowincje bo Jesteś na początku swej przygody a ktoś zawalczy w 10, suma waszych prowincji - 11, całe bractwo zdobywa prowincje i punkty kontrolne oraz całe bractwo dostaje nagrody - 10 nagród za 10 punktów kontrolnych, także może się okazać że wystarczy 2-3 hardcorowych graczy na bractwo aby kosić nagrody. Co innego z nagrodami indywidualnymi, przykro mnie ale trzeba się rozwijać aby móc coś osiągnąć.
 

DeletedUser629

Guest
Ja np. na turnieju zbieram "tomiki" i relikty ... jedne mam już uzbierane na maksa .. zostały dwie manki do końca bonusu, czyli jakieś 120 reliktów, a niektórzy mają zapewne wszystkie... i czy My z TOP 10 ... mamy tak lepiej ?... zostaną Mi tylko do zdobycia "tomiki" i później punkty dla Bractwa .... mam nadzieję że pomyślą jeszcze o zwiększeniu ilości bonusu reliktami ... chętniej będzie się tam chciało ... zajrzeć i bawić ... chyba że ???... właśnie dlatego urozmaicili ten turniej dla Bractw !!
 

DeletedUser1369

Guest
hassano ma dużo racji - aktywni gracze zaczną się oddzielać od mniej aktywnych. Troszkę mnie to smuci, bo zapewne mnie też będzie czekał ten ciężki wybór. Choć krótko gram (2,5 miesiąca) i punktów za wiele nie mam, to w moim bractwie jestem w turniejach najaktywniejsza (doceniam możliwość zdobycia dużej ilości moich bonusowych reliktów, a na etapie rozwojowym podniesienie po takim turnieju bonusu z 300 do 400% to jak gwiazdka z nieba). Z sąsiadami to choć 3 punkt kontrolny czasami w niektórych prowincjach osiągaliśmy... Z moim bractwem - raczej to będzie niemożliwe... A zdążyłam ich już polubić.

No ale na razie nie ma co narzekać - zobaczymy jak to będzie, jak zmiany wprowadzą. Mam tylko nadzieję, że nie będę kląć, jak to było po zmianie systemu walk, który ostro mnie wyhamował :)
 

DeletedUser1088

Guest
To nie jest takie proste, odejść od bractwa, dołączyć do silniejszego (lepiej rozwiniętego). Wszędzie znajdą się jumperzy, natomiast uważam, że tworzenie bractw "turniejowych" będzie sporadyczne. Oczywiście, znajdą się tacy, którzy będą to robić. Powodzenia im życzę. Ja wolę jednak zostać w moim starym i sprawdzonym, gdzie gram z ludźmi a nie punktami.
 

DeletedUser1174

Guest
No cóż, z mojej perspektywy to pomysł nie jest trafiony. Do tej pory uznawałem, że w bractwie moim jest miejsce dla wszystkich, którzy chcą się razem z nami bawić, niezależnie od ich stopnia zaawansowania w grze. Mamy rozrzut graczy od ponad 190.000 do mniej niż 1000 punktów w rankingu. Ta zmiana może zmusić mnie do "selekcji" w wyniku której, o ile więcej bractw tak postąpi, szanse nowych graczy na znalezienie sobie bractwa będą bardzo marne. Oczywiście, będą oni mogli zakładać własne bractwa, ale nie będą w nich otrzymywać pomocy takiej, jaką dostają obecnie na przykład u mnie i w związku z tym będą się wolniej rozwijać. Spowoduje to pogłębienie różnic pomiędzy czołówką rankingu a zdecydowaną większością graczy. No chyba że uznam, że trudno... z moimi początkującymi graczami nic w turnieju jako bractwo nie zwojujemy, więc w ogóle damy sobie z tym spokój. Wtedy jednak już totalnie i całkowicie produkcja i ulepszanie wojska straci dla mnie sens i będzie zbędne. Jeśli chodzi o nagrody, to reliktów mam grubo ponad maksimum (700% od dawna we wszystkich bonusach), książek też zasadniczo tak wiele nie potrzebuję (brak miejsca na antyczne cuda), jakby można było wygrać ekspansję, to byłoby coś .... ;)
 

DeletedUser1088

Guest
i tak trzymaj
Nie rozumiem o co ta piana? :)Czemu każda jakakolwiek zmiana musi być komentowana na nie???
Nikt nie każe Ci nikogo wywalać, dla mojego plemienia nie jest to żadne kryterium i raczej nie będzie. Zmiana tego rodzaju jest na plus. w moim otoczeniu jest 2 graczy, którzy robią turniej do końca i pewnie 5 po jednej prowincji tylko. Teraz mając 3-5 graczy walczących w turnieju jesteśmy w stanie osiągnąć o wiele więcej. Zobaczymy jak ruszy turniej, wtedy skomentujemy za i przeciw. De facto, jeśli zmiana ma dotyczyć tylko grupowych to nic się nie zmieni. A ta nagroda główna nie wiem czy jest do czegoś potrzebna (na razie do niczego, nie mam manufaktur i rezydencji premium)
 

DeletedUser1369

Guest
Jak to ktoś kiedyś powiedział: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Inaczej na takie zmiany patrzą gracze typu sleep2, którzy są w dużym i pełnym (25/25) bractwie graczy już przesianych (przecież jest u nich limit punktów dla chętnych oraz ostre zasady selekcji i wyrzucania graczy), a inaczej takie osoby jak ja (gdzie w bractwie w którym jestem na 11-stu członków cokolwiek robi 7-miu i nie mówię tu o jakiejś większej aktywności, wliczając w to czat na którym najwięcej jest moich monologów). Wątpię abym znalazła u siebie nawet 3 graczy, którzy zechcą mocniej powalczyć w turniejach. A ja też chcę mieć frajdę ze zdobywania wspólnych nagród. I mimo, że mam sentyment do mojego bractwa (bądź co bądź jest to moje jak na razie pierwsze i jedyne bractwo) to nowe zasady turniejów utwierdzają mnie tylko w przekonaniu, że powinnam znaleźć bardziej aktywnych przyjaciół. I zapewne takich osób jak ja znajdzie się więcej.

Inaczej na takie zmiany patrzą również osoby z średnich bractw, w jakim jest Cruella. Bractwa te są o wiele młodsze i słabiej rozwinięte od czołowych bractw, dopiero zaczynają selekcję graczy i jeśli chcą osiągnąć coś więcej - będą wyrzucać tych ociągających się. A ponieważ turnieje dają szansę na dużo szybszy rozwój - w pewnym stopniu przekładają się na wyniki i punkty każdego gracza. Więc ma to pewien wpływ na to, jak taki gracz będzie postrzegany i czy będzie chciany. Bractwa z czołówki nie muszą się tym przejmować, bo na kogoś kto ma kilka tysięcy punkcików to nawet nie zwrócą uwagi, a nawet jak przyjmą do bractwa to po tygodniu czy dwóch najwyżej wyrzucą - są tak silne, że szybko znajdą chętnego na to miejsce :)

Ponadto - aby osiągnąć lepsze wyniki w turniejach i zyskać lepsze nagrody czołowi gracze bractw średniej wielkości będą kładli większy nacisk na współpracę i na pewno będą żądać od innych większej aktywności w turniejach. A ponieważ wśród czołowych graczy bractw są zazwyczaj ich założyciele... może to być jednym z kryteriów selekcji, mniej istotnym, ale jednak...
 
Status
Zamknięty.
Do góry