• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Zimowa Magia

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Kiki, zadałam pytanie "wyżej" w ten sposób, w jaki Ty mi je zadałaś na forum. Dostałam taką odpowiedź jaką widziałaś. Myślę, że bez sensu jest wysyłać jeszcze raz to samo pytanie, tym bardziej, że odpowiedź niewiele tu zmieni. Podejrzewam, że zostaną wyciągnięte wnioski z całej tej sytuacji i w przyszłym roku będzie lepiej(lub będą inne elementy do szukania, kto wie).
 

Hassano

Łucznik
Podejrzewam, że zostaną wyciągnięte wnioski z całej tej sytuacji i w przyszłym roku będzie lepiej(lub będą inne elementy do szukania, kto wie).

Haha wyciągnięte wnioski... hahah... dam znać jak przestane sie śmiać.. A odpowiedz na pytanie Kiki wcale nie padła tylko my o wozie a oni o kozie.. Jak nasi politycy.. Nie widać płatków i tego na pewno nie zmienią, dobrze że niewiele one wnoszą do całości bo inaczej szukanie tego było by mordęgą
 

visit0r

Paladyn
Haha wyciągnięte wnioski... hahah... dam znać jak przestane sie śmiać.. A odpowiedz na pytanie Kiki wcale nie padła tylko my o wozie a oni o kozie.. Jak nasi politycy.. Nie widać płatków i tego na pewno nie zmienią, dobrze że niewiele one wnoszą do całości bo inaczej szukanie tego było by mordęgą
tez nie moge przestac sie smiac, zakladam ze nie dotrwam do sprawdzenia czy za rok bedzie zmiana
 

Koval92

Kapłan
@Urdur Gems of Knowledge też zmieniło z 40h i 30h na 8h i 14h więc najprawdopodobniej ktoś się rąbnął w informacjach, więc skracacze czasu były prawidłowe. To oni wprowadzili w błąd.
 

DeletedUser174

Guest
@hassano skoro @Urdur twierdzi, ze odpowiedź padła to znaczy że padła. Trzeba ją tylko ze zrozumieniem przeczytać. Przypomnę oficjalną odpowiedź:

Płatki stworzyli nasi graficy. Faktycznie dostajemy informacje, że kontrast między zimowym tłem a nimi jest zbyt mały. Może pomóc zmiana ustawień kolorów na monitorze lub maksymalny zoom"

czyli w wolnym tłumaczeniu:
Płatki stworzyli nasi graficy. Pozatrudnialiśmy pociotki bez kompetencji i podstawowych umiejętności, ale nazywamy ich grafikami to możecie docenić ich możliwości i na tej podstawie określić zdolności intelektualne. Oczywiście później jakiś kierownik czy inny opiekun musiał to klepnąć, a że ma dobry towar to płatki migały tęczowo i brykały niczym jednorożce po tęczy, a że stan psychofizyczny pozwalał tylko na postawienie krzyżyka zamiast podpisu to wyszło jak wyszło... a może on ma tak na stałe? farciarz! tyle oszczędza kasy - pozazdrościć. Ale to drobiazgi, no bo chyba nikt nie spodziewał się że ktoś od nas będzie marnował czas i na to patrzał, prawda? No nie, gracze nie mogą być aż tak głupi i naiwni... Faktycznie dostajemy informacje, że kontrast między zimowym tłem a nimi jest zbyt mały. ale jak zawsze mamy w głębokim poważaniu wszelkie informacje jakie do nas docierają od graczy to nawet nie wiemy dokładnie co w tym szambie jest. No przecież nie mamy chęci na czytanie tego ścierwa, a co dopiero zajmowanie się nim Może pomóc zmiana ustawień kolorów na monitorze lub maksymalny zoom przecież kochacie naszą grę najbardziej na świecie, marzycie o szukaniu tych zasranych płatków to co się czepiacie. a jak już jest jakiś niezadowolony to niech sobie kretyn zmienia ustawienia przed każdym zbiorem płatka. Phi... co za problem? Może mamy jeszcze jakiegoś hot-fixa na to zrobić??? Ci gracze to naprawdę chyba myśla że nie mamy nic lepszego do roboty , zero wychowania.

Czy dobrze zrozumiałam przekaz? Czy coś mi uciekło?


ps a gdyby jakiegoś moda swędziała ręka by to wykasować to żądam odpowiedzi na moje pytanie. Na ten moment przyjmuje do wiadomości że takie jest oficjalne stanowisko ig. W skrócie: >mamy was w dupiu :)<
 

Nusion

Kapłan
Ja Wam powiem jak to było z tymi płatkami :) Jak event wszedł na betę to w tle nadal była zielona sceneria. Płatki były super widoczne. Dopiero po jakimś tygodniu weszła zima i doopa, po płatkach. Tak więc myślę, że graficy sobie to projektowali na trawce i nie przyszło im do głowy że tło zimą zrobi się białe :)
 

Hassano

Łucznik
Ja Wam powiem jak to było z tymi płatkami :) Jak event wszedł na betę to w tle nadal była zielona sceneria. Płatki były super widoczne. Dopiero po jakimś tygodniu weszła zima i doopa, po płatkach. Tak więc myślę, że graficy sobie to projektowali na trawce i nie przyszło im do głowy że tło zimą zrobi się białe :)

To by wiele wyjaśniało.. Ładnym cepem trzeba być żeby taki sztab ludzi tego nie zauważył.. choć ja sie na tym nie znam ale takie błędy bym chyba zauważył nawet będąc laikiem
 

DeletedUser174

Guest
Ja Wam powiem jak to było z tymi płatkami :) Jak event wszedł na betę to w tle nadal była zielona sceneria. Płatki były super widoczne. Dopiero po jakimś tygodniu weszła zima i doopa, po płatkach. Tak więc myślę, że graficy sobie to projektowali na trawce i nie przyszło im do głowy że tło zimą zrobi się białe :)
obawiam się że mozesz mieć rację :(

w mojej ocenie może być jeszcze jeden powód. Oni działają na zupełnie innych monitorach niż my. Przez co też i świat gry widza trochę inaczej. I działają tez w innym powiększeniu. Tak jak pisałam wcześniej gdyby płatki były wielkości koni i zajmowały 1/3 ekranu nawet ślepy by je zauważył. A że my "pracujemy" na 80-90% (albo i mniej) to grafika się rozmywa i płatki są białe. To samo dzieje się z ikonkami reliktów.

Oczywiście, ze mogli sie obudzic z ręka w nocniku, ale wtedy szybką łatką podmienić kilka linijek w kodzie i podrasować te płatki. Nikt (prawie) by tego nawet nie zauważył! A tak znowu strzelają sobie w kolano swoim brakiem wszystkiego. to już nawet nie jest brak profesjonalizmu. To zwykłe chamstwo jest. Czyli całe ig :) (tak, oczywiście z uśmieszkiem na końcu... tak w ślad za członkami ekipy, którzy z uśmiechem na ustach wstawiają komentarz... )
 

DeletedUser3332

Guest
Świetne losowania studni... Z 4k punktów studnia trafiona 4 razy (przy założeniu 20-25%)..... KPINA :mad:
 

Hassano

Łucznik
Ja mniej więcej podobna liczba śniegu i mam 9 studni.. ciężko powiedzieć czy to dobrze czy źle.. Z normalnych skrzynek zazwyczaj wyjmowałem około 12-14
 

DeletedUser

Guest
Postaram się dowiedzieć, co z tymi płatkami i dlaczego była rozbieżność w nagrodach za Przygody Bractw.
Edit//
Oficjalne stanowisko na temat płatków:" Płatki stworzyli nasi graficy. Faktycznie dostajemy informacje, że kontrast między zimowym tłem a nimi jest zbyt mały. Może pomóc zmiana ustawień kolorów na monitorze lub maksymalny zoom"
Co do tych różnic w nagrodach @Koval92 , mógłbyś mi podać link do tego printscreena? Bo na wszystkie rynki używane są te same dane, więc teoretycznie to niemożliwe żeby były inne nagrody i chcemy to dokładniej wyjaśnić :)

Zastosowałem się do "zmiana ustawień kolorów na monitorze" (wyłączyłem go) nadal ich nie widzę na czarnym ekranie :/ jakieś porady?
A tak serio, nie możecie dać opcji wyłączenia tła zimowego?

Na przykład na apce gra mi przeciąża pamięć ram, co powoduje że często mi się ładuje obkrojona (bez tła i ewentu zimowego) po prostu mam wszystkie budynki zawieszone w czarnej próżni, ale wszystko działa i to szybko


A co do losowań :/ poszło dwa razy po prawie 1000 płatków, dwie metody (najtańsze słodycze i największy % na dzienną nagrodę) w sumie 3 studnie trafione :/. Nie lubię tego systemu rżną tu na sucho nawet płatki nie studzą :p
 
Wyniki u mnie przy 3x 4k platkow to 11, 11, 13 przy losowaniach z jak najmniejszych
skrzynek. Czyli w sumie dokladnie takie, jakich mozna sie bylo spodziewac
i jakie przewiduje rachunek prawdopodobienstwa. W poprzednim evencie z
systemem 50/90/140 losujac za calosc w 2 wioskach tylko po 50, a w jednej po 140 mialem
odpowiednio tylko 10, 5, 7 studni.
 

Hassano

Łucznik
Wyniki u mnie przy 3x 4k platkow to 11, 11, 13 przy losowaniach z jak najmniejszych
skrzynek. Czyli w sumie dokladnie takie, jakich mozna sie bylo spodziewac
i jakie przewiduje rachunek prawdopodobienstwa. W poprzednim evencie z
systemem 50/90/140 losujac za calosc w 2 wioskach tylko po 50, a w jednej po 140 mialem
odpowiednio tylko 10, 5, 7 studni.

Czyli jednym słowem niema co patrzeć na procenty podane w skrzynkach tylko iść na jak największą liczbe losować czyli brać najtańsze..
 
Czyli jednym słowem niema co patrzeć na procenty podane w skrzynkach tylko iść na jak największą liczbe losować czyli brać najtańsze..
Wybor najmniejszych skrzynek w tym akurat evencie wynikal u mnie z tego, ze interesowaly
mnie wylacznie nagrody dzienne i nie przeszkadzaly mi "smieci" wpadajace z tanich skrzynek.
Ale na procenty trzeba patrzec, bo z tego wlasnie ten wybor wynikal. Chodzi o to, ze w tym
systemie losowan majac okreslona ilosc platkow szansa na kilka nagrod dziennych jest wieksza
ze skrzynek za 40 i 60, niz z tych za 120 -140.

Wezmy przykladowe 1200 platkow.
Przy skrzynkach za 40 mamy 30 losowan z szansa 15%, czyli statystycznie powinno wpasc
4.5 studni za 1200 platkow.
Skrzynki za 60 (szansa 15%) pozwalaja na 20 losowan, czyli mamy statystycznie 3 studnie.
Skrzynki za 80 (szansa 20%) to 15 losowan, statystycznie rowniez 3.
Przy skrzynkach za 120 (szansa 25%) mamy 10 losowan, statystycznie 2.5 studni.
Z "normalnym" systemem 50/90/140 wyglada to troche inaczej, ale w tym evencie
jesli chodzi o nagrody dzienne, to im mniejsze skrzynki, tym wiecej nagrod
mozna wylosowac za taka sama ilosc platkow. To tyle jesli chodzi o matematyke i teorie,
niestety w praktyce roznie bywa, jak wszyscy wiemy ;)
W "normalnym" miescie nie zawsze warto losowac te najtansze, bo tam smieci z
losowan juz raczej przeszkadzaja. Czasem lepiej miec mniejsze szanse na nagrode
dzienna, ale w razie niepowodzenia dostac np. przyspieszacz 14h z jednej wiekszej
skrzynki zamiast trzech po 1h z trzech tanszych skrzynek.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Właśnie pitu pitu :)
u mnie 1000x poszedł w najtańsze i wpadła 1 studnia
w drugim rzucie poszło w najkorzystniejsze % (jak miałem 80 i 105 płatków to 80 wygrywało bo ten sam %) efekt 2 studnie przy drastycznie mniejszej ilości losowań

także moje szczęście :) ogólnie ja to w grach go nie mam. Na trzecim świecie zbieram na nagrody główne (chcę wymienić budynek sprzed roku) ale tu już nie ma losowości tylko zimna kalkulacja więc jest dobrze :)
 

DeletedUser

Guest
Wybór najmniejszych skrzynek do losowania to wielka ściema - matematycznie może uzasadniona, ale ktoś w IG musiałby znać matematykę.
Wszędzie , gdzie losowałem powtarzał się schemat - najmniejsze prawie nic nie dają, większe dają.

Przykład:
S2
- ok. 1000 pkt w najmniejsze - 1 studnia
- kolejne 2800 w skrzynki z 25% lub 20% (jak nie było tych z 25%) - 8 studni

Chyba, że znowu są jakieś dziwne serie - np. dopiero po kilku-kilkunastu losowaniach zaczyna się trafiać budynki - w sumie ani razu nie dostałem dziennej nagrody w pierwszym losowaniu (to akurat nie dotyczy tylko studni)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArabellaPrim

Zwiadowca
3921 płatków

Skrzynki 80/95/120/140 20/25%

Wpadla w pierwszym losowaniu potem byly nerwy bo seria i nic ale ostatecznie 11 studni.

Najgorsze skrzynki to 120/140 jak jest deszcz monet to go zaliczalem:d w 90%, najlepsze dla mnie 80/95 na nich wiekszosc studni wypadla.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Losowałam na 3 światach.
Na jednym raz, za trochę ponad 100 - nic.
Na drugim za jakieś 1200-1500 - cztery, w tym 3 pod rząd.
Na trzecim za 600 - trzy, wszystkie pod rząd.
Wybierałam pod kątem dodatkowych nagród, tj. tych z deszczem monet unikałam jak ognia. Najczęściej brałam chyba 95, 105. Ale i tak żadna to reguła :)
 
Do góry