• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Zimowa Magia

DeletedUser2017

Guest
Wszyscy nastawiają się na te studnie ze względu na diaksy ale czy warto ? Jaka jest możliwość wylosowania diaksów nawet przy kilku studniach chyba raczej nie za wysoka :) Osobiście wolę poczekać na inne budyneczki chociażby z kulturką + ludkami wartą zachodu potem i tak idą do kasacji ponieważ przyjdzie inny evencik a na renowację to raczej nie ma co liczyć za szybko :D
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Warto (; Studniami zapłaciłam póki co za drugą prowincję, czwartego robotnika i bodajże ostatni poziom akademii. 8 studni od 2 miesięcy i 1 od prawie miesiąca. Kilka do kilkunastu zbiorów na pewno ominęłam, ale i tak uważam, że się opłaca. Chociaż w tym evencie celuję w zestaw dzienny (mana) w głównym mieście - studnie zbierają pozostałe światy
 

visit0r

Paladyn
Warto (; Studniami zapłaciłam póki co za drugą prowincję, czwartego robotnika i bodajże ostatni poziom akademii. 8 studni od 2 miesięcy i 1 od prawie miesiąca. Kilka do kilkunastu zbiorów na pewno ominęłam, ale i tak uważam, że się opłaca. Chociaż w tym evencie celuję w zestaw dzienny (mana) w głównym mieście - studnie zbierają pozostałe światy
wczoraj wpadlo 10 studzienek, dzis rano pierwsze losowanie z nich dalo 50 diamentow, wiem ze taka srednia sie nie utrzyma, ale wtedy 10 diamentow dziennie ze studni calkiem przemawia do wyobrazni
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
Wszyscy nastawiają się na te studnie ze względu na diaksy ale czy warto ? Jaka jest możliwość wylosowania diaksów nawet przy kilku studniach chyba raczej nie za wysoka :) Osobiście wolę poczekać na inne budyneczki chociażby z kulturką + ludkami wartą zachodu potem i tak idą do kasacji ponieważ przyjdzie inny evencik a na renowację to raczej nie ma co liczyć za szybko :D

Czy warto??

Zaczynalem przygode z elvenar jak byl event muzyczny. Za pierwsze "nutki" zdobylem chatke many i jakis inny badziew. Na forum ktos rozpisywal sie o zaletach studni zdobylem 3. W nastepnym evencie 10. W tym 11.

Daly mi ekspansje premium, level Akademi Magii do tego mam 2800+ diamencikow. Do tego kilkanascie PW, towary (nie musialem ich zdobywac na Kupcu), pomogly uzupelniajac narzedzia jak jade 10 prowicji na turnieju negocjacjami. Czasami czlowiek traci nerwy jak jest gold/narzedzia/gold/narzedzia ale ogolny wynik tego jest na plus.
 

Hassano

Łucznik
Wszyscy nastawiają się na te studnie ze względu na diaksy ale czy warto ? Jaka jest możliwość wylosowania diaksów nawet przy kilku studniach chyba raczej nie za wysoka :) Osobiście wolę poczekać na inne budyneczki chociażby z kulturką + ludkami wartą zachodu potem i tak idą do kasacji ponieważ przyjdzie inny evencik a na renowację to raczej nie ma co liczyć za szybko :D

Czy warto.. ?? Zawsze warto jak za darmo można dostać najcenniejszą walute w grze którą można kupić za realną kase :) Z mojego przykładu podam że mam obecnie postawione 23 studnie zostało mi 66 dni do ich wyczerpania a zdobyłem z nich 5110 diamentów.. Policz i zastanów sie czy warto :)
 

DeletedUser2264

Guest
PMprzemek@ Warto, diaksy wypadają, może nie codziennie, ale przy większej ilości studni można sporo zebrać.
 

DeletedUser3792

Guest
Wykonałam 100 zadań z listy, czy zadania zaczną się od początku?
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
Takie pytanie.

Jutro studnie w nagrodzie dziennej, swoja porcje juz ich natluklem i zauwazylem, ze w poniedzialek jest Trading Outpost ktory daje 5% zysk portalu (jestem w Krasnoludach czyli to bedzie dawal). I tu rodzi sie pytanie bo pisze instant every 2 days, czyli co 48h da mi papirus z 5% zyskiem portalu?? w teorii 25 (budynek 50dniowy)?? Czy inaczej to dziala.

I poboczne w co warto ladowac diamenciki ze studni?? Rozumiem (z czytania forum), ze max Akademia, prowincje premium. A rozwoj robotnika,rezydencji i warsztatow premium przydaje sie wyzej?? (styl gry ustawanie produkcji 2x3h,2x9x, rozwoj bardziej ekonomiczny ale nie po linii zadan a w miare zapotrzebowania czyli brakuje czegos dobudowuje/rozbudowuje. ??
 

Sorcha

Rycerz
Tak, Trading outpost daje co 48h daje 5% zysk portalu- czyli w teorii 25 papirusów :)
Jak każdy budynek "wygasający" potem daje tylko kulturę, tak jak studnia życzeń.

I tu rodzi sie pytanie bo pisze instant every 2 days, czyli co 48h da mi papirus z 5% zyskiem portalu?? w teorii 25 (budynek 50dniowy)?? Czy inaczej to dziala.
Działa to tak że sama Placówka Handlowa (Trading Outpost) przestanie działać, ale te zyski które będą zebrane z tego budynku będą się dopasowywać do rozdziału w którym jesteś i poziomu portalu który aktualnie stoi w mieście.
 
Takie pytanie.

w poniedzialek jest Trading Outpost ktory daje 5% zysk portalu (jestem w Krasnoludach czyli to bedzie dawal). I tu rodzi sie pytanie bo pisze instant every 2 days, czyli co 48h da mi papirus z 5% zyskiem portalu?? w teorii 25 (budynek 50dniowy)??
Teoretycznie w ciagu 50 dni mozesz zebrac 24 scrolle 5% z jednej placowki. Nawet przy stracie tylko jednej sekundy na
zbior zabraknie Ci 24 sekund na zebranie dwudziestego piatego scrolla ;)
I poboczne w co warto ladowac diamenciki ze studni?? Rozumiem (z czytania forum), ze max Akademia, prowincje premium. A rozwoj robotnika,rezydencji i warsztatow premium przydaje sie wyzej??
Moim zdaniem najbardzij oplaca sie inwestowac diamenty w nastepujacej kolejnosci:
1. Robotnicy (4 na pierwsze epoki wystarczy)
2. Akademia do 5 lvl wlacznie
3. Ekspansje (do ceny 2000 diamentow za sztuke wlacznie)
4. Magiczne warsztaty (dla magicznych rezydek zamiennikami moga byc budynki
z eventow, dla warsztatow takiej alternatywy nie ma)
5. Magiczne rezydencje
To oczywiscie tylko moje zdanie, znam graczy, ktorzy inwestuja wylacznie w ekspansje
majac tylko 3 robotnikow i dobrze im z tym :)
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
Slicznie podziekowal za odpowiedzi. Czyli bedzie walka o budyneczek z tymi zyskami portalu bo produkty ras ladnie spowalniaja gre a jedynie pomagaja rozwinac relikt :)
 

Nusion

Kapłan
Ja na jednym świecie czekam na studnie bo skończyłam amunów - zanim wejdzie nowa rasa studnie niech pracują, a na drugim na placówki handlowe -żywiołaki - przejdę rasę małą ilością budynków
 

DeletedUser

Guest
@ArabellaPrim priorytety na diamenty to tylko ty ustawisz ja mam niemal całkowicie inną listę niż @chris07070707
U mnie na przykład było/jest:

1. Ekspansje do 2000 diamentów
2. Magiczne rezydencje, ponieważ wychodzą taniej niż ekspancje powyżej 2000
3. Akademia (to dopiero jak będziesz w okolicach smoków), chyba że intesywnie stosujesz czary. Ja prawie w ogóle ich nie używam (szczerze to do wróżek po prostu zapomniałem że je mogę stosować :) stosuję inne sposoby i nie piszę o szybkich bonusach. W efekcie mam po kilkaset sztuk każdego czaru bez używania akademii, wystarcza nazbierać w turnieju (wyjątek to Inspirująca medytacja)*
4. Inne

Robotników mam dwóch i nie mam zamiaru ich rozbudowywać, bo i tak robię szybciej rasy niż nowe sie pojawiają (przynajmniej chłopaki mają co robić przez dłuższy czas a nie takie górki że 4 zasuwa a potem leżą do góry brzuchem przez kilka tygodni jak rozwój podciągnie). Jak zrobisz to co wyżej miejsca nie powinno zabraknąć na zwykłe rezydencje, ewentualnie można podbić budynkami ewentowymi

*Ja podbiłem Akademię teraz bo chciałem wykorzystać maksymalny bonus dla katalizatora (rozkład starch budynków ewentowych i czarów)

Miłego planowania :)
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
Ze nie bedzie 25 papirusow to wiem napisalem w teori a chcialem napisac od razu 23 ehh:D

@BlossomValvi ja w sumie tez czarow nie uzywam tylko Inspirujaca na czas pracy:d no i teraz katalizatory trzaskam. W sumie bym Akademii nie podnosil ale wszyscy co tu konkrety pisza (na forum w innych tematach) stwierdzili, ze mus na max rozbudowa bo jeden z najwazniejszych budynkow to sie skusilem i 4 level jest jutro jak mi palnie to bedzie 5.

Robotnikow mam 2 ale korci mnie by podrasowac do 4 szybciej by stawiali budynki rasowe = szybsza produkcja towarow rasowych.

Ogolnie znowu dzieki wylania sie obraz, ze prowincje premium do 2k za sztuke i magiczne warsztaty nastepnie.
 

Sorcha

Rycerz
Robotnikow mam 2 ale korci mnie by podrasowac do 4 szybciej by stawiali budynki rasowe = szybsza produkcja towarow rasowych.
Co zwiększenia ilości robotników to nie jest zły pomysł ale przynajmniej u mnie tak jest (lub było), że robota jest jak tylko są eventy stawienie budynków (głównie warsztaty i manufaktury niebonusowe - dobieram ilość do wolnego miejsca i do zadań w evencie). Reszta czasu to jak ktoś wspomniał albo leża bykiem albo zastanawiam się czy nie dać im czegoś do roboty;), jak tak leniuchują.
Pewnie zaraz ktoś napisze, że to zła organizacja pracy, ale jak mam wyliczyć ile mi potrzeba jak ich nie potrzeba ciągle, tylko tak "sezonowo". To są tacy "wolni strzelcy" biorą co jest, czasem brak ludzi do roboty, czasem jednym obrobisz.
 
Pewnie zaraz ktoś napisze, że to zła organizacja pracy, ale jak mam wyliczyć ile mi potrzeba jak ich nie potrzeba ciągle, tylko tak "sezonowo". To są tacy "wolni strzelcy" biorą co jest, czasem brak ludzi do roboty, czasem jednym obrobisz.
Wiele zalezy tez od epoki, bo im dalej jest sie w drzewku, tym rozbudowy trwaja dluzej.
Powiedzialbym, ze do Wrozek wlacznie 2 roboli raczej wystarczy, np. rozbudowa jednej rezydki
to tylko troche ponad 5h. Od Orkow zaczynaja sie juz strome schody, bo czas rozbudowy
jednej rezydki czy jednej manufaktury drastycznie wzrasta. W tych pozniejszych epokach cuda
tez juz mamy na troche wyzszych poziomach i rozbudowe o kolejny poziom liczymy juz
nie w godzinach, a w dniach :) Biorac pod uwage koniecznosc rozbudowy w danej epoce
30 kilku rezydek o powiedzmy 2 poziomy, kilku manufaktur o kilka poziomow, jesli do tego
dojda jeszcze cuda, ratusz i koszary (kazda rozbudowa o 1 poziom to juz ponad doba) i
budynki rasowe, to wydaje mi sie, ze 2 roboli to stanowczo za malo na w miare plynna gre w
tych pozniejszych epokach Tu juz nawet najlepsza organizacja pracy nie pomoze, nawet 4
roboli potrafi byc zajetych calymi tygodniami bez zadnych urlopow i swiat :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry