• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Zimowa Magia

Sorcha

Rycerz
Dzięki @chris07070707, jestem w orkach i właśnie zauważyłem że zwiad wpływa na stopień trudności prowincji chociaż nie zawsze. Jeżeli opuściłeś jedną prowincje z poprzedniego kręgu (mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi) to czasem trudność się nie zwiększa a z nią i czas zwiadu. Te wydarzenie jest chyba pierwsze gdzie się na serio musiałem zastanawiać czy rozbudować budynek czy robić zwiad bo czasy były zbliżone, a przy czasach rzędu kilkunastu godzin lub kilkudziesięciu przy trudniejszych prowincjach (lub większych budynkach) jednak czas ma znaczenie. Dlatego mam trzech robotników, nawet już zapomniałem kiedy tego dodatkowego kupiłem, może w krasnoludach.
 

visit0r

Paladyn
jesteś pewny? mi cały czas wychodzi ze skoro pierwszy zbór jest po 48h od postawienia to maksymalnie mozna zabrać 24 x ale i tak klikając sekunde po czasie możesz zebrac tylko 23 scrolle;>
Dzięki @chris07070707, jestem w orkach i właśnie zauważyłem że zwiad wpływa na stopień trudności prowincji chociaż nie zawsze. Jeżeli opuściłeś jedną prowincje z poprzedniego kręgu (mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi) to czasem trudność się nie zwiększa a z nią i czas zwiadu. Te wydarzenie jest chyba pierwsze gdzie się na serio musiałem zastanawiać czy rozbudować budynek czy robić zwiad bo czasy były zbliżone, a przy czasach rzędu kilkunastu godzin lub kilkudziesięciu przy trudniejszych prowincjach (lub większych budynkach) jednak czas ma znaczenie. Dlatego mam trzech robotników, nawet już zapomniałem kiedy tego dodatkowego kupiłem, może w krasnoludach.
poczekaj az dojdziesz do zwiadu trwajacego 3 dni i do zapchanego miasta gdzie jedyne co mozna rozbudowac to cudak ktory sie buduje 2 dni ^_^
 

Sorcha

Rycerz
Stare, dobre czasy:)
U mnie najdłuższy zwiad to ponad 5 dni.
Ale te 5 dni to z wszystkimi Powiększeniami oddziału czy bez? Bo jak tylko obowiązkowe Powiększenia Oddziału (te których nie można opuścić) to fakt, jest nad czym myśleć. W przeciwnym razie jest to wynik wyboru, Zaawansowany Zwiad i trudność prowincji wpływa na czas zwiadu. Opuszczając Powiększenia Oddziału zwiększa się ( może raczej nie spada stopień trudności prowincji) a za tym idzie i czas zwiadu odpowiednio - dłuższy lub krótszy.
 

DeletedUser

Guest
no i po to trzymam pomocników czasowych, samych 14h mam ponad 50 :)
Jestem w smokach i 2 roboli mi starcza, aczkolwiek mam specyficzny styl bo gram powolutku :)

Co do ekspansji powyżej 2000, to dlatego że warsztat zajmuje 18 pól (zwykły), dwa zwykłe to mniej wiecej jednen magiczny a kosztuje "tylko" 1400, do tego usunięcie warsztatu umożliwia usunięcie przynajmniej jednej rezydencji (kolejne 12 pól) - te wyliczenie to od orków wzwyż (im dalej tym lepszy przelicznik)
 

visit0r

Paladyn
no i po to trzymam pomocników czasowych, samych 14h mam ponad 50 :)
Jestem w smokach i 2 roboli mi starcza, aczkolwiek mam specyficzny styl bo gram powolutku :)

Co do ekspansji powyżej 2000, to dlatego że warsztat zajmuje 18 pól (zwykły), dwa zwykłe to mniej wiecej jednen magiczny a kosztuje "tylko" 1400, do tego usunięcie warsztatu umożliwia usunięcie przynajmniej jednej rezydencji (kolejne 12 pól) - te wyliczenie to od orków wzwyż (im dalej tym lepszy przelicznik)
warsztaty magiczne i niemagiczne maja takie same wymiary ;>
 

DeletedUser2017

Guest
Dla przykładu w smokach magiczny warsztat to 1170 kultury i 2200 ludków cena taka jak za magiczną rezydencję do postawienia której potrzeba 850 kultury a daje 3100 ludków czyli jak ktoś ma nadmiar ludków i kultury to postawi warsztat odwrotnie raczej skusi się na rezydencję :D
 

visit0r

Paladyn
dzieki studniom w promocji kupilem magiczny warsztacik i w zasadzie po kilku dniach jego posiadania juz widac przyrost, teraz sie wlasnie zastanawiam nad skasowaniem zwyklego aby troszke miejsca i ludnosci odzyskac
 

DeletedUser

Guest
@visit0r ,@chris07070707 oczywiście że chodzi o wydajność vs powierzchnia :p (1 magiczny = 2 zwykłe, powierzchnia podobna/ta sama)

@PMprzemek, to nie do końca tak, magiczny warsztat sumarycznie to korzystniejsza inwestycja, ja dzięki 3 magicznym usunąłem 6 zwykłych oraz 3 rezydencje, jakbym postawił tylko 3 magiczne rezydencje mógłbym usunąć max 6 rezydencji, w elfach warsztat to 18 pól/ rezydencja 12 pól -smoki 15 pól nadal mniej niż warsztat. Poza tym taniej wychodzi zużycie czarów Moc Zasobów (jak ktoś korzysta) teraz 6 czarów mi starcza 2x dłużej :). Jedyny minus to to że warsztaty są potrzebne do PB/Ewentów ale tu i tak się buduje tyle ile potrzeba :)
 

visit0r

Paladyn
@visit0r ,@chris07070707 oczywiście że chodzi o wydajność vs powierzchnia :p (1 magiczny = 2 zwykłe, powierzchnia podobna/ta sama)

@PMprzemek, to nie do końca tak, magiczny warsztat sumarycznie to korzystniejsza inwestycja, ja dzięki 3 magicznym usunąłem 6 zwykłych oraz 3 rezydencje, jakbym postawił tylko 3 magiczne rezydencje mógłbym usunąć max 6 rezydencji, w elfach warsztat to 18 pól/ rezydencja 12 pól -smoki 15 pól nadal mniej niż warsztat. Poza tym taniej wychodzi zużycie czarów Moc Zasobów (jak ktoś korzysta) teraz 6 czarów mi starcza 2x dłużej :). Jedyny minus to to że warsztaty są potrzebne do PB/Ewentów ale tu i tak się buduje tyle ile potrzeba :)
czekam na kolejna promocje budynkow i chyba pokasuje czesc zwyklych warsztatow, do tej pory opieralem sie na 8 zwyklych i jakos dawalem rade bez czarowania, teoretycznie 4 magiczne tez powinny sie wyrobic ;> a ile miejsca bedzie wolnego
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
1100 Płatków jakieś 10/15 losowań.

Tym razem nastawiłem się na skrzynki za mniejsze ilości płatków czyli jak byly 40/60/95 to 60, jak 60/120/145 to 60. Wybieralem za 20% w sredniej cenie. Liczyłem na 3/4 placówki wpadły 4. Ogólnie tak jak ostatnio jak był deszcz monet to wpadal deszcz na 90%. Ale nastepnym razem jak bedzie taki sam model wyboru skrzynek bardziej wydaje mi sie warto wybierac te za 20% w sredniej cenie. Ta sama ilość budynków (przy studni za 4k płatków i wyborze skrzynek z 25% szansa na budynek wypadło 11 studni skrzynki byly brane za 130/145/120/95) co przy skrzynkach z 25% szansą ale dochodzi wiecej losowań co daje sporo innych nagród (wiem badziewne ale cos tam z nich mozna wykorzystac albo przerobic).
 

DeletedUser

Guest
Ja tam sumarycznie jestem zadowolony, uzbierałem sowi zestaw, który pięknie zastąpił zeszłoroczny zimowy (no nie doczekałem się renowacji by go podnieść) a do tego wpadło 7 studni za 2000 płatków (celowałem w średnie skrzynki za 60-95) w efekcie płatków było więcej, więc jest bardzo ok

PS. Zapomniałem o 5 Śnieżnych Zimowych Drzewkach dają nieźle kultury (lub fragmentów zaklęć, które są zależne od poziomu i powierzchni budynku)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nusion

Kapłan
No i mamy teraz pięknie widoczne płatki, zima zniknęła z miasta (ktoś tu się ucieszy z widocznych płatków, nasza @kikimora ;) ), chyba trochę za wcześnie, nie? Styczeń i luty to jeszcze BARDZO zima!!!

EDIT: No i było sylwestrowo, na chwilkę, znów jest zima
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3794

Guest
jak otworzyc antyczna wiedze co jest w inwentarzu???????? dostalem z eventu zimowego
 
Do góry