• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

koniec flash = koniec gry ?

visit0r

Paladyn
Osobiscie preferuje wersje przegladarkowa, z mobilki daje glownie motywki, Jednak informacja o kończącym się flash i jego alternatywie w postaci zbugowanego html jakoś do mnie nie przemawia, zupelnie nie potrafie zmienic swojego sposobu uzywania przegladarki ktory wyklucza uzywania html do grania. Czy to jest taki wielki problem aby pozostawic stabilny flash przy użyciu ?
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Ja już od jakiegoś czasu gram tylko na html5 oczywiście na mobilce daje motywki, nie mam jakiś superkomputerów, laptop 3 letni oraz komputer stacjonarny raczej już też nie nowy(około 4 lat) i wszystko działa dobrze. Nie mam żadnych problemów z grą. Co do flash to nie jest to jakiś nasz wymysł, firma Adobe ogłosiła już koniec technologii flash, więc nie mamy bardzo wyboru co do przejścia na html5.
 

visit0r

Paladyn
Ja już od jakiegoś czasu gram tylko na html5 oczywiście na mobilce daje motywki, nie mam jakiś superkomputerów, laptop 3 letni oraz komputer stacjonarny raczej już też nie nowy(około 4 lat) i wszystko działa dobrze. Nie mam żadnych problemów z grą. Co do flash to nie jest to jakiś nasz wymysł, firma Adobe ogłosiła już koniec technologii flash, więc nie mamy bardzo wyboru co do przejścia na html5.
wiec skoro znika flash to może zanim zniknie sprawić aby html działał poprawnie ?
 
@visit0r , pozostawienie wsparcia dla technologii, ktora nie jest
juz rozwijana i aktualizowana oznaczaloby w przyszlosci ogromne
ryzyko jesli chodzi o kwestie bezpieczenstwa, a na to zadna firma
korzystajaca z takiej technologii nie moze sobie raczej pozwolic.
To odpowiedz na Twoje pytanie, dlaczego by nie zostawic stabilnej
wersji flash. Wlasnie z tego powodu ze wspierania flash wycofuja
sie doslownie wszyscy co do jednego producenci przegladarek.
Ja na wersje html nie narzekam, choc rzeczywiscie nie pozbyla sie
jeszcze wszystkich "chorob dzieciecych". Ale da sie grac bez
wiekszych problemow ;)
 

visit0r

Paladyn
@visit0r , pozostawienie wsparcia dla technologii, ktora nie jest
juz rozwijana i aktualizowana oznaczaloby w przyszlosci ogromne
ryzyko jesli chodzi o kwestie bezpieczenstwa, a na to zadna firma
korzystajaca z takiej technologii nie moze sobie raczej pozwolic.
To odpowiedz na Twoje pytanie, dlaczego by nie zostawic stabilnej
wersji flash. Wlasnie z tego powodu ze wspierania flash wycofuja
sie doslownie wszyscy co do jednego producenci przegladarek.
Ja na wersje html nie narzekam, choc rzeczywiscie nie pozbyla sie
jeszcze wszystkich "chorob dzieciecych". Ale da sie grac bez
wiekszych problemow ;)
i tym sie wlasnie roznimy, dla mnie jak to okresliles choroby dzieciece html sa na tyle powazne ze w obecnej formie nie jestem w stanie sie przeniesc z flash na html
ig znowu traktuje nas jak ***** (pod kropkami kazdy sam sobie slowo dobiera) wciskaja nam bubel i mamy sie z tego jeszcze cieszyc
 
ig znowu traktuje nas jak ***** (pod kropkami kazdy sam sobie slowo dobiera) wciskaja nam bubel i mamy sie z tego jeszcze cieszyc
Wyglaszajac (a raczej wypisujac) takie opinie nie uzywaj bardzo prosze
zaimka "my" i wszelkich form jego odmiany, mow i pisz za siebie.
dla mnie jak to okresliles choroby dzieciece html sa na tyle powazne ze w obecnej formie nie jestem w stanie sie przeniesc z flash na html
Wiesz, sa tacy co "umieraja" juz przy zwyklym katarze... ;)
 
czyli sie zgadzasz z teza ze html jest w fazie agonalnej ?
Chyba nie zrozumiales delikatnej ironii ;)
Nie, wspominajac o "umieraniu" przy katarze mialem na mysli sytuacje, ktora
mnie od dziecka bawila. Siostrze wystarczylo najmniejsze stluczenie kolana,
by zaczynala panikowac, ze na pewno amputuja jej noge i ze nigdy nie bedzie
juz mogla chodzic. A najlzejszy katar powodowal, ze byla na 100% pewna, ze
spowoduje u niej trwaly calkowity uszczerbek na zdrowiu. Nie wiedziec czemu
wlasnie to mi sie przypomnialo, kiedy czytalem Twoje wpisy na temat
STRASZNYCH, OGROMNYCH problemow z wersja html, wieszczace koniec
gry wraz z odejsciem od flasha. Bez urazy, po prostu takie "przesadyzmy"
zawsze mnie bawily ;)
 

DeletedUser2017

Guest
Od jakiegoś czasu przedstawiłem się na HTML i powiem że na początku też miałem obawy ze zrezygnowaniem z flash jednak jak się okazało bezpodstawne.
Gra mi się normalnie bez jakiś tam dziwnych sytuacji no wiadomo czasem coś się zawiesi czy zbyt długo się wygrywa jednak chyba to nie ma aż takiego znaczenia.
 

visit0r

Paladyn
Chyba nie zrozumiales delikatnej ironii ;)
Nie, wspominajac o "umieraniu" przy katarze mialem na mysli sytuacje, ktora
mnie od dziecka bawila. Siostrze wystarczylo najmniejsze stluczenie kolana,
by zaczynala panikowac, ze na pewno amputuja jej noge i ze nigdy nie bedzie
juz mogla chodzic. A najlzejszy katar powodowal, ze byla na 100% pewna, ze
spowoduje u niej trwaly calkowity uszczerbek na zdrowiu. Nie wiedziec czemu
wlasnie to mi sie przypomnialo, kiedy czytalem Twoje wpisy na temat
STRASZNYCH, OGROMNYCH problemow z wersja html, wieszczace koniec
gry wraz z odejsciem od flasha. Bez urazy, po prostu takie "przesadyzmy"
zawsze mnie bawily ;)
problem jest STRASZNY i OGROMNY gdy zmusza do zmiany wczesniejszych nawyków
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Zacytuję jeszcze raz @jarq :"Co do flash to nie jest to jakiś nasz wymysł, firma Adobe ogłosiła już koniec technologii flash, więc nie mamy bardzo wyboru co do przejścia na html5."
To nie jest niczyj wymysł, ani złośliwość. Tej technologii(flash) niedługo nie będzie w ogóle. Część gier jeszcze wcześniej od nas(InnoGames) zaczęła się z tego wycofywać.
Ja też przechodząc na HTML nie zauważyłam żadnych zmian na gorsze, a na flashu miewałam problemy(przeglądarka Google Chrome) i nie sądzę, że kiedy flasha wyłączą zupełnie, to gra zniknie z eteru.
Co do zmiany nawyków, to czasem trzeba iść z duchem czasu, zwłaszcza kiedy nie ma innej alternatywy...
 

DeletedUser174

Guest
wlasnie o to wieszanie sie chodzi a dokladniej o zamrazanie po zmianie zakladki, flash dziala w tle, html nic nie robi
no nie da się ukryć ze to jest wnerwiające...

do tego po ostatniej aktu wiadomości się wieszają co też jest irytujące

ale idzie sie przyzwyczaić... zresztą wielkiego wyboru nie mamy
 

Nusion

Kapłan
Ja bardzo ostrożnie podeszłam do HTML, długo zwlekałam, próbowałam i wracałam bo nie było "who", ale w końcu przeszłam i cóż, u mnie działa lepiej niż flash.
wlasnie o to wieszanie sie chodzi a dokladniej o zamrazanie po zmianie zakladki, flash dziala w tle, html nic nie robi
Tak, to prawda, że HTML nie działa po przejściu do innej zakładki, po powrocie widzę, jak nadrabia czas w pasku PW. I to trwa kilka sekund... W porównaniu do zacinek gry na flashu, gdzie gra mi klatkowała często, to te parę sekund chętnie poczekam. Teraz działa płynnie.
A oprócz tego co napisałeś @visit0r, masz inne problemy z HTML w grze? Bo chyba to nie jest ten główny powód, dlaczego cyt.:
problem jest STRASZNY i OGROMNY gdy zmusza do zmiany wczesniejszych nawyków
Bo generalnie to tylko sobie ponarzekałeś, a nic konkretnego nie napisałeś, żadnych faktów (poza zmianą zakładek...)
 
Ostatnia edycja:

Miroslaw78

Zwiadowca
Wiem że to nie "koncert życzeń"... ale może ktoś podpowie co mają zrobić gracze korzystający ze starszego sprzętu... U mnie HTML5 nie działa na Chromie zupełnie... pokazuje "błąd serwera" już przy ładowaniu gry... ( na 11 z 27 - jeśli to ma znaczenie ), być może korzystam z niewłaściwej przeglądarki, może mam za "stary" Windows... ( 7 )... wszelkie rady będą mile widziane ;) - samo kończymy z falsh-em jest mało pocieszające... dla części graczy ( nie "informatyków" ) może to być rozwód z grą... Pozdrawiam.
 

DeletedUser3983

Guest
Witam, może ktoś wie dlaczego Adobe wycofuje się s flasha, który dobrze działa na rzecz HTML który nie działa?
 
Witam, może ktoś wie dlaczego Adobe wycofuje się s flasha, który dobrze działa
No wlasnie to nie do konca tak, ze "dobrze dziala". Flash jako technologia wyswietlania zawartosci
multimedialnych nalezy juz do epoki kamienia lupanego. A dlaczego Adobe sie wycofuje ? Co chwila
pojawialy sie coraz to nowe luki bezpieczenstwa, ktore Adobe musialo zamykac. W koncu mieli dosc
i postanowili zaprzestac prob reanimacji trupa (i bardzo dobrze moim zdaniem).
na rzecz HTML który nie działa?
Alez dziala i ma sie dobrze ;) Tylko tak dla przykladu, jesli ktos oglada filmiki na youtube, to jesli uzywa
ktorejs z najbardziej rozpowszechnionych przegladarek i uzywa domyslnych ustawien, to odtwarza
filmy wlasnie uzywajac HTML5. To oczywiscie tylko przyklad, HTML5 wszedzie staje sie
(a raczej juz jest) standardem.
U mnie HTML5 nie działa na Chromie zupełnie... pokazuje "błąd serwera" już przy ładowaniu gry... ..., być może korzystam z niewłaściwej przeglądarki
Zgloszenie do supportu powinno pomoc, a w najgorszym razie nie zaszkodzi ;). Masz moze
mozliwosc wyprobowac to z przegladarka inna niz Chrome ? Sam na poczatku mialem
problem z ktoras z przegladarek (nie pamietam juz, z ktora), ale z pozostalymi wszystko
dzialalo.
 

visit0r

Paladyn
Ja bardzo ostrożnie podeszłam do HTML, długo zwlekałam, próbowałam i wracałam bo nie było "who", ale w końcu przeszłam i cóż, u mnie działa lepiej niż flash.

Tak, to prawda, że HTML nie działa po przejściu do innej zakładki, po powrocie widzę, jak nadrabia czas w pasku PW. I to trwa kilka sekund... W porównaniu do zacinek gry na flashu, gdzie gra mi klatkowała często, to te parę sekund chętnie poczekam. Teraz działa płynnie.
A oprócz tego co napisałeś @visit0r, masz inne problemy z HTML w grze? Bo chyba to nie jest ten główny powód, dlaczego cyt.:

Bo generalnie to tylko sobie ponarzekałeś, a nic konkretnego nie napisałeś, żadnych faktów (poza zmianą zakładek...)
to byla odpowiedz do innej wypowiedzi, i nie chodzi tylko o nadrabianie czasu produkcji, zmieniajac serwery calkowicie miasto sie nie laduje przy zmianie zakladki, ale genralnie mialem na mysli nawyk ze na czas ladowania wchodzilem na inna zakladke, na html tego sie nie da zrobic, wymagane jest otwieranie kolejnych okien,
przez ostatnie 2 lata nabralem pewnych nawykow w zwiazku z dzialaniem gry dlatego latwiej jest z niej zrezygnowac niz sie ich pozbyc co ma odzwierciedlenie w tytule zalozonego watku
zupelnie nie chodzilo o jakies wielkie problemy technologiczne a raczej stricte osobiste odczucia dlatego powstal temat aby sobie pomarudzic :)
skoro cos dzialalo lepiej (na flash nie przypominam sobie zawieszek gry) to dlaczego mam byc szczesliwy jesli wprowadzona zmiana pogarsza wygode ktora mialem do tej pory?
wg mnie to wystarczajacy powod do domagania sie poprawnie dzialajacego html przed wylaczeniem flash
 

DeletedUser

Guest
a flash ci nie przeładowywał ramu? U mnie po paru godzinach trzymania we flashu zakładka potrafiła zjeść kilka giga ramu co i tak wymuszało zamknięcie gry i ponownie otwarcie przeglądarki:/ (testowane na 3 przeglądarkach)

w HTMLu tego problemu nie ma aż jestem zdziwiony jak ładnie sam się "oczyszcza"
 
Do góry