• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Konkursy na forum

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

Który konkurs urodzinowy podobał Ci się najbardziej?

  • Puzzle

    Głosy: 1 7,1%
  • Zagadka

    Głosy: 4 28,6%
  • Krzyżówka

    Głosy: 7 50,0%
  • Łamigłówka

    Głosy: 2 14,3%

  • W sumie głosujących
    14

DeletedUser626

Guest
Konkursy urodzinowe się skończyły, chciałbym więc skorzystać z okazji i podpytać, jaka forma Wam się podobała najbardziej. Zaznaczyć można tylko jedną odpowiedź, ale zachęcam do komentowania i dodawania pomysłów, nie tylko form konkursów, ale też np. godzin ich pojawiania się. Nie mogę obiecać konkursów o 4 rano, ale Wasze opinie będą dla mnie cennymi wskazówkami na przyszłość.

I nie wykluczam, ze kiedyś wstanę o takiej porze :)
 

jakub357

Łucznik
Ja uważam tak:
  • Puzzle, jak dla mnie, odpadają - nie miałem bladego pojęcia, co to może być za budynek, lecz mimo wszystko bardzo starałem się znaleźć rozwiązanie. Długo szukałem jakichś informacji w sieci, próbowałem przerabiać obraz graficznie; zamieściłem nawet tę grafikę, z trzema odsłoniętymi fragmentami, na forum dla architektów. Niestety, mimo wielu starań, nie udało mi się znaleźć rozwiązania. Najwidoczniej tylko interesanci je znali. Jednak sam pomysł puzzli fajny. Całość bardziej by wypaliła, gdyby jednak puzzle te były bardziej związane z Elvenarem. Zdecydowanie.
  • Zagadka była bardzo fajna, tylko trochę zawiodło mnie jej rozwiązanie - tak, jak nie każdy zna konkretne obiekty w Polsce, tak samo nie każdy zna obiekty zagraniczne. Lepiej by było, gdyby zagadka dotyczyła zjawisk ogólnych, uniwersalnych i znanych każdemu. Dlatego też zawiodłem się, że rozwiązaniem nie było hasło SŁOŃCE, tylko jakieś koło młyńskie. Na przyszłość wolałbym, żeby jednak te zagadki dotyczyły rzeczy i zjawisk powszechniejszych. Czyli, jeśli rozwiązaniem tej zagadki, która była w tym konkursie, byłoby Słońce - to wtedy powiedziałbym, że była to świetna zagadka.
  • Krzyżówka, związana bezpośrednio z Elvenarem, przejrzysta i po prostu fajna. Nie mam zastrzeżeń.
  • Łamigłówka, również bardzo fajna i przyjemnie trudna. Jak najbardziej mi się podobała. Nic nie trzeba zmieniać.

W sprawie godziny pojawiania się tych konkursów, to powiem, że lepiej byłoby zapowiadać dzień przed, że będzie jakiś konkurs w okolicach jakiejś godziny, albo o jakiejś tam porze dnia. Tak by było sprawiedliwiej, ponieważ nie każdy ma czas, żeby zaglądać na forum co 15min, bo po okresie dłuższym niż 3 kwadranse, często było już po ptokach.

A odnośnie propozycji konkursowych, to tak jak pisałem w TYM temacie - czyli do zrobienia projekt Elveriańskiej Flagi. Mogą być równie dobrze inne konkursy, gdzie byłaby możliwość wykazania się swoimi zdolnościami artystycznymi.
Oczywiście bardzo przyjemne są także konkursy, gdzie byłaby możliwość napisania różnego typu opowiadań, czy poezji :)
 

jakub357

Łucznik
Aha, jeszcze tylko dodam, że według mnie, każdy powinien mieć możliwość wygrania tylko raz - uważam za dużą niesprawiedliwość to, że np. jedna osoba wygrała trzy razy...
Drażni mnie taka pazerność, bo odbiera to szansę na wygranie innym. Dobrze określa to powiedzenie: hieny się rzuciły.
 

Christo

Rozbójnik
Mi najbardziej podobała się łamigłówka i krzyżówka. Uważam, że wszelkie konkursy powinny być robione w weekend, a nie w dzień roboczy ze względu na to, że inni jak wrócą późnym popołudniem lub wieczorem jest już po ptokach, bo zazwyczaj odpowiedzi są godzinę później i nie ma sensu brać w nim udziału.

I zgadzam się z @jakub357 , że jeśli jest kilka konkursów w bardzo małym przedziale czasowym każdy powinien wygrać tylko raz. Co do zapowiadania konkursów to już w jakimś poście o tym wspominałem, ale widać, że mój komentarz był zbędny :D

Myślę, że fajnie byłoby zrobić jakieś etapowe konkursy, gdzie byłaby klasyfikacja punktowa. Czyli np 3-5 uczestników zdobędzie najwięcej punktów w 3-5 etapach to oni wygrywają. Jeśli mamy się bawić i rywalizować niech ta zabawa potrwa dłużej :)

Peace
 

DeletedUser382

Guest
sposób pojawiania się konkursów świadczy dla mnie tylko o jednym , że ktoś ma mnie gdzieś. Czy naprawdę ciężko ogłosić w poniedziałek że od następnego dnia , codziennie o 20.00 (+/- 15 min) bedzie konkurs. Mogliby w nim wtedy uczestniczyć wszyscy chętni a nie wybrańcy którzy akurat byli na forum gdy komus się chciało pracować. I na tym zakończę bo tworzenie kolejnej ankiety z której nic nie wyniknie to już tradycja w Elvenarze.
 

astoN-

Rozbójnik
ja o konkursach sie dowiedzialem jak juz byly zakonczone prawie wszystkie, pol godziny przed koncem turnieju... zmiencie styl forum to moze ludzie zaczna zagladac czesciej, mnie osobicie strasznie bije po oczach, a nie bede siedzial w domu w okularach przeciwslonecznych... zreszta w grze tez juz nie za duzo siedze...
 

DeletedUser1297

Guest
A to były jakieś konkursy? Hmmm... Gdybym dzisiaj nie zamieszczał tematu to szanse że do końca roku bym tu wszedł byłyby znikome...

Ciężko puścić ogłoszenie podobne do "trąbki" w FoE?

Ale pisać sobie możemy, i tak nikt tego nie czyta. A jak czyta to zlewa i dookoła Wojtek ech...:(
 

Hassano

Łucznik
Ja forum może odwiedzam często ale prawda jest taka że jeżeli nie wejdzie sie w zakładkę konkursów i tak nic nie wiadomo.. powinno być wysyłane info na kopercie w grze żeby każdy miał szanse wzięcia udziału..
 

DeletedUser626

Guest
Nie mam możliwości wysłania "koperty", to robi tylko marketing odgórnie. Ogłoszenia w grze przy logowaniu natomiast były, przy starcie każdego z konkursów. Nie wisiały długo, ponieważ z tego co pamiętam, wszyscy szczerze tych ogłoszeń przy logowaniu niecierpią, ale około godziny było każde z nich.

Puzzle wystartowały o 18, dwa konkursy rano, a potem jeden popołudniu, przedział więc był dość spory.

Z konkursami wieczornymi i ich zapowiadaniem z wyprzedzeniem problem jest taki, że nie jestem zwykle w stanie zagwarantować Wam konkursu o danej porze. Mogę zapowiedzieć dzień i postaram się konkurs zrobić wieczorem (jeśli więcej osób to poprze w ogóle), jest to jednak pojęcie dość względne, a nie chce obiecywać czegoś, z czego później nie będę mogła się wywiązać.
 

DeletedUser382

Guest
Czyli podsumowując powyższe - konkursy będą wtedy kiedy będziesz miała na to czas. Miło. To po co to bicie piany, tworzenie lewej ankiety , itd . Ja takich ludzi nazywam "iskierka" i staram się pozbyć z zespołu - przyjdzie, zabłyśnie i zgaśnie. Życie ... ale w CV będziesz mogła śmiało dopisać potem " pracowałam jako CM itd ... Właśnie dlatego nie zaglądałem na forum przez ostatni czas , żeby nie bulwersować się reality ... I znowu nie zajrzę przez dłuuuugi czas, ....
 

DeletedUser626

Guest
Oczywiście, że robię konkursy, kiedy mam na to czas, trudno by było inaczej. Ankieta jest po to, bym wiedziała jakie i kiedy wolicie, nie widzę w tym również żadnych przeszkód. Nie składam obietnic, jeśli nie wiem czy będę mogła je spełnić, co nie znaczy, że nie mogę dostosować typu i pory konkursu, gdy będę w stanie.

Pracuję w moderacji gier od ponad 10 lat, życzę wszystkim takiej iskierki!
 

jakub357

Łucznik
Pracuję w moderacji gier od ponad 10 lat, życzę wszystkim takiej iskierki!

Wcześniej chyba pracowałaś w plemionach z nickiem Daisy, Dafne, czy jakoś tak? Z tego co czytałem, to byłaś bardzo lubiana. Biorąc to pod uwagę, to trochę niewdzięczna jest praca tutaj... Starasz się, robisz konkursy, bardzo pomysłowe w dodatku - a tutaj taka fala hejtu!
Według mnie to jest po prostu chamstwo, a jego dopełnieniem jest to, że ktoś zupełnie nie udziela się w elveriańskiej społeczności na forum, a loguje się, lub wręcz zakłada konto, tylko po to, żeby obłowić się darmowymi diamentami w konkursie. I jak komuś takiemu się jednak nie uda wygrać, to ma wielkie pretensje. Po prostu bezczelność. Ja sobie osobiście takich użytkowników tutaj na forum nie życzę, bo nie ma z nich żadnego pożytku; więc, chociażby asun - tym że odchodzisz łaski nam nie robisz. Żegnam, i nie pozdrawiam.
 

gamin

Rozbójnik
Moim zdaniem takie konkursy to bardzo dobry pomysł. Do tej pory tylko śledziłem forum ale pierwszy konkurs skłonił mnie do zarejestrowania się i stworzenia pierwszego postu (znałem dobrą odpowiedź :) ) niestety udzieliłem jej zbyt późno.
W trzecim konkursie tj. Krzyżowce też z entuzjazmem rozwiązałem i odpowiedziałem poprawnie jednak znów było to za późno (jakieś 5 h po ogłoszeniu konkursu) i mój entuzjazm opadł.
Nadeszły miśki żelki i tu ponownie po 5-6 h od ogłoszenia rozwiązałem poprawnie ale już bez udzielania odpowiedzi, stwierdziłem że nie ma sensu po takim czasie odpowiadać ( i miałem racje bo byłoby to już za późno) .

Niemniej uważam, że jest to przyjemna rozrywka intelektualna, rozumiem, że nie da się ustalić godziny tak by wszystkim odpowiadało, ale gdyby to było możliwe od strony technicznej może warto by pomyśleć o większej ilość wygrywających miejsc?
Na przykładzie miśków: było 1000 diamentów w puli nagród, gdyby zrobić 10 - 15 premiowanych miejsc (zaczynając np od 150 przy schodkach 10 a nie 50 ) umożliwiłoby to większej ilości osób udział w takim konkursie z nadzieją na jakąkolwiek wygraną, co niezależnie od jej wysokości jest zawsze czynnikiem motywującym.
 

jakub357

Łucznik
Na przykładzie miśków: było 1000 diamentów w puli nagród, gdyby zrobić 10 - 15 premiowanych miejsc (zaczynając np od 150 przy schodkach 10 a nie 50 ) umożliwiłoby to większej ilości osób udział w takim konkursie z nadzieją na jakąkolwiek wygraną, co niezależnie od jej wysokości jest zawsze czynnikiem motywującym.

Według mnie bzdury piszesz. Tak, jak wcześniej czepiałem się o nagrody - to teraz nie mam żadnych zastrzeżeń. Pula nagród i ich poziomy były świetnie wyważone. Nagrody były takie, jakie powinny być. NIC NIE ZMIENIAĆ!
 

DeletedUser626

Guest
Bardzo proszę o więcej szacunku dla pozostałych użytkowników, bez względu na ich poglądy i opinie - każdy ma prawo tu się wypowiedzieć.

Mogę rozważyć większą ilość zwycięzców w przyszłych konkursach, ale nie w tak dużej ilości jak zaproponowana skala. Konkursy forumowe są inicjatywą Teamów, co oznacza, musimy mieć na nie zgodę firmy i wyznaczoną pulę do wygrania, zbyt duża pula po prostu zostanie odrzucona.

Chciałbym również przypomnieć, że forum jest dla wszystkich Graczy, a więc także odbywające się tu konkursy. Jeśli ktoś z powodu konkursu rejestruje się na forum to tylko się powinniśmy cieszyć, bo może będzie to nowy, stały forumowicz.

Kwestia limitów wygranych na osobę - nie wiem czy jest warta wprowadzania specjalnych zasad. Cztery konkursy które były teraz, były "kumulacją" wynikającą z tego, że nie było innych konkursów w maju, ani kwietniu i pozwoliłam sobie zaszaleć z okazji urodzin gry. Konkurs zwykle jest jeden w miesiącu albo na dwa. Nawet jeśli uda mi się je organizować częściej, nie będzie to się zdarzało z dnia na dzień, a nie chciałabym wprowadzać zasady, że jak ktoś wygrał 2 tygodnie temu to dzisiaj już nie może.
 

DeletedUser1297

Guest
Mnie w konkursach nie zobaczycie. Proste:
FoE - 4h lub 8h
Elvenar - 3h lub 9h

Czy można żyć tylko netem? Wątpię... I tak brak aplikacji na Androida doprowadza że muszę Puffina używać (porażka,,,) i kląć jak szewc (budynki produkcyjne w środku wiochy). Czy życie realne muszę mieć poza 3h/4h/8h/9h sterowane jeszcze wizytami na forum? Jak będę chcał zostać "diamenciarzem" to stać mnie na SMS czy przelew :p Jednakże mam swoje zasady...

Tyle ode mnie.
 

DeletedUser626

Guest
Uprzedzam, że jutro będzie zagadka (popołudniu/po17 lub później), natomiast w drugiej połowie sierpnia krzyżówka. Zagadkę ogłaszam tylko tutaj i teraz, krzyżówka będzie w odpowiednim momencie ogłoszona w grze.
 
Do góry