• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kosiarka, bucząca świetlówka czy stado os??

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2359
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2359

Guest
Nie wiem czy ktoś też tak ma, ale u mnie po pewnym czasie korzystania z gry dźwięk zaczyna co najmniej wariować. Sprzyja temu chyba manualna walka, albo po prostu wejście na mapę świata... w każdym razie pojawia się takie głośnie brzęczenie, jakby jakaś kosiarka obok przejeżdżała, albo popsuta świetlówka, czy jakiś inny elektroniczny sprzęt, buczała w gabinecie lekarskim, gdzie nie ma żadnych innych odgłosów...ewentualnie dźwięk jakby osy wleciały do ucha....jest to tak głośne że normalnej muzyki nie słychać, tylko w tle od czasu do czasu śpiew ptaków się pojawi.... Możecie to naprawić?
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Wydaje mi się że to jakieś problemy z komputerem a raczej karta dźwiękowa, proszę sprawdzić na innym komputerze czy tez się to dzieje.
 

DeletedUser2359

Guest
Przy żadnej innej okazji nie występują najmniejsze problemy z dźwiękiem na moim komputerze...
 

DeletedUser2359

Guest
Dźwięk ogólnie się buguje, zdarza się, że kilka różnych melodii z elvenaru jest puszczona jednocześnie, co ciekawe nawet przekreslenie nutki i głosnika w ustawieniach nie wyłącza wcale dźwięku... a czasem sie właśnie tak te moldie i dźwieki zmieszają że jest taki szum/buczenie bardzo głosne.... nonie wiem czy naprawdę nikt nie spotkał się z czymś takim?
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Nie mam żadnych informacji na ten temat, pytałem i nikt nie miał takiego przypadku.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm ja miałem może nie identyczny lecz podobny najgorzej jak się zalogowało z włączonym dźwiękiem później nie da się tego wyłączyć
nie wiem czy to jest dalej dawno to było mi pomogło zalogowanie się ostateczne wyłączenie dźwięku w grze i wylogowanie by to zapamiętało raz na zawsze :)
teraz loguje się bez dźwięku i brak problemu wolałem to tak rozwiązać bo zanim naprawią to można szalu dostać od tego jazgotu
 

DeletedUser2359

Guest
Czyli jednak nie tylko mnie ten błąd nawiedza/ł :) Czasem ta mieszanina dźwięków bywa wręcz upiorna... przerazić się można... gra bez dźwięku - ok w sumie przez większą część gry bez niej grałem, ale w sumie dla relaksu fajnie puścić taki dodatek, ale ostatnio zamiast sprawiać przyjemność to faktycznie szału można dostać przez ten jazgot.
 

Sorcha

Rycerz
@Shadows Dragon, @Kris258 jest proste rozwiązanie Waszych problemów. Po prostu trzeba wyłączyć głośniki jeśli macie dołączane do komputera. Jeśli nie to faktycznie może być problem, ale wtedy jest możliwość wyciszenia dźwięków systemowych. Ale to już inny temat, ja w każdym razie nie mam problemów z dźwiękiem.
 

DeletedUser3033

Guest
Sorcha
hmm widzisz często gram w późnych godzinach i tak zrobiłem bo nie chciało mi się z tym walczyć po chwili zapomniałem o tym i włączyłem se jakiś film wyobraź sobie jak to zawyło że w odruchu zamknąłem przeglądarkę to wyło dalej ....
wyłączenie dźwięku w systemie nie sprawia że znika jak i wyciszając je wyciszam te które chce słyszeć
 

Sorcha

Rycerz
Sorcha
hmm widzisz często gram w późnych godzinach i tak zrobiłem bo nie chciało mi się z tym walczyć po chwili zapomniałem o tym i włączyłem se jakiś film wyobraź sobie jak to zawyło że w odruchu zamknąłem przeglądarkę to wyło dalej ....
wyłączenie dźwięku w systemie nie sprawia że znika jak i wyciszając je wyciszam te które chce słyszeć
Właśnie i po kilku takich "odruchach" jak zawyło u mnie okazało się ze jest prosty sposób - słuchawki. Wsadzasz kabelek do głośnika, i oglądasz film na słuchawkach (oczywiście takich dla graczy najlepiej, nie takich dokanałowych do smartfona) .
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3033

Guest
tak tylko to było dość problematyczne a sama dźwięk z gry jakby się zawieszał i jak pisałem wyłączyłem dźwięk w grze tak aby się już nie włączał przy logowaniu brak dźwięku brak problemu i nie muszę się bawić w wyciszanie
 

Sorcha

Rycerz
tak tylko to było dość problematyczne a sama dźwięk z gry jakby się zawieszał i jak pisałem wyłączyłem dźwięk w grze tak aby się już nie włączał przy logowaniu brak dźwięku brak problemu i nie muszę się bawić w wyciszanie
Jeśli chodzi tylko o dźwięk logowania Windows to jest to pierwsze co "uciszam" po konfiguracji systemu, także dźwięk wyłączenia Windows, wylogowania użytkownika Windows i inne takie. Co do reszty reaguję na bieżąco;)! To w takim razie niech autor wątku zdecyduje czy temat można zamknąć?
 

DeletedUser3033

Guest
hmm chyba się odrobinę nie rozumiemy
napisałem bo miałem podobny błąd w grze jak i napisałem jak go rozwiązałem bo przecież nie doczekał bym się jak to naprawią
dźwięk w systemie czy jak to opisujesz musisz przyznać że nie wiele ma wspólnego z dźwiękami z gry
aaaa ty zrozumiałeś że ja nie wiem jak i gdzie się wycisza dźwięk a może nawet nie wiem co to jest karta dźwiękowa sterowniki i oprogramowanie :):):):):):):):):):):):):)
nom niezły żart uśmiałem się :D
nawet dam łapkę w górę bo dawno się tak nie uśmiałem ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sorcha

Rycerz
hmm chyba się odrobinę nie rozumiemy
napisałem bo miałem podobny błąd w grze jak i napisałem jak go rozwiązałem bo przecież nie doczekał bym się jak to naprawią
dźwięk w systemie czy jak to opisujesz musisz przyznać że nie wiele ma wspólnego z dźwiękami z gry
aaaa ty zrozumiałeś że ja nie wiem jak i gdzie się wycisza dźwięk a może nawet nie wiem co to jest karta dźwiękowa sterowniki i oprogramowanie :):):):):):):):):):):):):)
nom niezły żart uśmiałem się :D
nawet dam łapkę w górę bo dawno się tak nie uśmiałem ;)
Wybacz, mój błąd! Usunięto rażącą;) część! Trochę mnie poniosło z tym głośniczkiem! Dzięki za łapkę!:)
 

DeletedUser3033

Guest
hmm mogłem jeszcze kodery i dekodery dźwięku cyfrowego który jest przekształcany w analogowy i go słyszymy w głośniczku
nom nie istotne spadłem z fotela ze śmiechu ;)
 

DeletedUser4335

Guest
Mam identyczny problem. Te osy pojawiają się podczas przeglądania miast/prowincji. Wcześniej grałem w wersji HTML5 i problem był inny - po kilkunastu sekundach wyciszały się odgłosy miasta, pozostawała tylko muzyka, która co jakiś czas mocno się sama zgłośniała. Po przełączeniu na Flash Playera tego nie ma, są natomiast "oso - kosiarki". Karta dźwiękowa to Soundblaster AE-5, Win 10 1903, Firefox.
 

DeletedUser4918

Guest
Przepraszam za odkopanie tematu, ale ten bug jest wkurzający jeśli chodzi o muzykę i generalnie odgłosy otoczenia. Gram na Windows 10 i Chrome (ostatnie aktualizacje) i muszę na prawdę sporo przyciszyć przeglądarkę w mixerze Win10 żeby dało się normalnie grać bez przegłośnienia. Wyłączenie dźwięku to nie rozwiązanie. Prośba wielka do supportu aby naprawili dźwięki w grze i najlepiej dodali pasek głośności w opcjach Elvenaru.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Przepraszam za odkopanie tematu, ale ten bug jest wkurzający jeśli chodzi o muzykę i generalnie odgłosy otoczenia. Gram na Windows 10 i Chrome (ostatnie aktualizacje) i muszę na prawdę sporo przyciszyć przeglądarkę w mixerze Win10 żeby dało się normalnie grać bez przegłośnienia. Wyłączenie dźwięku to nie rozwiązanie. Prośba wielka do supportu aby naprawili dźwięki w grze i najlepiej dodali pasek głośności w opcjach Elvenaru.
Dźwięki i muzykę możesz sobie całkowicie wyłączyć klikając w kółko zębate na dole po prawej stronie i w rozwijalnym menu to wyłączyć to od dołu druga i trzecia ikonka
Screenshot_2020-09-02 Elvenar - Zbuduj niezwykłe miasto w świecie fantasy.png
 

DeletedUser4918

Guest
Wiem o tym ale jak napisałem "nie jest to rozwiązanie" problemu. Warto żeby twórcy gry się tym zajęli. Jak widać nie tylko ja mam podobne trudności z dźwiękiem w grze.
 
Do góry