• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Koszt PW - obnizenie

Popieram

  • TAK

    Głosy: 40 65,6%
  • Nie

    Głosy: 21 34,4%

  • W sumie głosujących
    61
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser1445

Guest
ponieważ koszty PW zaczynaja byc dosyć wysokie, a dla niektórych nawet bardzo,
mam takie propozycje:
1. dzienny reset ceny PW podobnie jak u aktualnego kupca,
koszt podstawowy wyliczony w oparciu o rozwój gracza,

2. albo- procentowa obniżka kosztów zakupu PW przy otwarciu nowego rozdziału,
podobnie jak koszty zwiadu
 

Hassano

Łucznik
Generalnie oba pomysły są dobre ale:
- pierwsza propozycja zapewne była by tak strasznie droga a następny zakup już wogóle by sie nie opłacał jak u kupca :)
- druga wydaje mi sie sensowniejsza bo można by kupić X PW i np przestać i czekać na nową rase żeby było to opłacalne..
 

DeletedUser1445

Guest
teraz tez moze byc super drogo, bo nie ma zadnego ograniczenia,
a tak co rano cena wracalaby do podstawowej, i gracz by wiedzial ile PW dziennie moze zakupic
 

jakub357

Łucznik
ponieważ koszty PW zaczynaja byc dosyć wysokie, a dla niektórych nawet bardzo,
mam takie propozycje:
1. dzienny reset ceny PW podobnie jak u aktualnego kupca,
koszt podstawowy wyliczony w oparciu o rozwój gracza,

2. albo- procentowa obniżka kosztów zakupu PW przy otwarciu nowego rozdziału,
podobnie jak koszty zwiadu

1. Wyobraź sobie, ile PW można by było kupić za przykładowo 500k monet. Jeśli ciężko sobie wyobrazić, to można obliczyć z wzoru na ciąg liczbowy. Lecz w skrócie - bardzo dużo. Konotacje tego są oczywiste.

2. Więc po co kupić wcześniej i drożej, jeśli można kupić później i taniej? Gracz będący skrajnym sknerą, mógłby ciułać bez zakupu PW nawet do Krasnali, ażeby potem się ,,obłowić". A logika kupna punktów PW jest inna. Nie jako źródło, ale jako wyjście awaryjne.


Jak na moje, ażeby sprawiedliwości uczynić zadość, dodatkowe punkty PW winny przysługiwać dla Gracza, jako nagroda za wzmożoną aktywność. Dajmy na to, że w naszej wiosce pojawiałyby się fragmenty książek, na ziemi - tak jak skarby, gdy dotujemy innych graczy. Jeden fragment pojawiałby się po 1h, od zebrania poprzedniego fragmentu. Trzeba by było go znaleźć. Na ziemi mogłyby leżeć maksymalnie 2 fragmenty. Na 1 Punkt Wiedzy składałyby się 2 takie fragmenty. Czyli w ciągu doby można by było zebrać maksymalnie 24 fragmenty książek i tym samym posklejać je na bonusowe 12 PW. Na ilość posiadanych fragmentów nie byłoby ograniczenia, każdy mógłby je sobie połączyć, kiedy by potrzebował - ażeby zgarnąć potrzebne Punkty Wiedzy.

Hm... wyszło ciekawie - dodam jako osobny pomysł :D
 

DeletedUser1088

Guest
1. Wyobraź sobie, ile PW można by było kupić za przykładowo 500k monet. Jeśli ciężko sobie wyobrazić, to można obliczyć z wzoru na ciąg liczbowy. Lecz w skrócie - bardzo dużo. Konotacje tego są oczywiste.

wyobraziłem sobie i po przeprowadzeniu głębokiej analizy, i wyciągając wnioski z nieskończoności ciągu wyszedł mi wynik:
0,5PW

buhahahahahaha
 

jakub357

Łucznik
Muwehehehe

+ żeby nie był offtopu, to przypomnę, że była mowa o ilości możliwych do kupienia PW w wypadku codziennego resetu ich kosztów, czyli poczynając od 500 ^^
 

DeletedUser1088

Guest
500k = 44PW
tyle to max na turnieju w jednej rundzie się zarabia

czarno to widzę skoro za dużo PW mamy z turnieju i obniżają, to na pewno za friko nie dadzą;)
 

DeletedUser1329

Guest
Witajcie dzielni elevenarczycy!

Dziś chciałbym zaproponować bardzo korzystną zmianę każdemu ona się spodoba, bardzo liczę na wsparcie wasze jest ono bardzo potrzebne mniej wiecej 2000 osób musi obejrzeć temat a około setki na TAK wiec proszę, zaangażujcie się i powiadomcie swoich kolegów z bractwa aby zajrzeli i opcjonalnie poparli. A zatem zacznę opisywać.

Każdy z nas kupuje PW na pasek jego cena czasem już przeraża, dodatkowo są zadania ewentowe w który trzeba kupić PW i jest problem nie każdego na to stać aby sprostać wyzwaniu. Więc zaproponuje dziś wam RESET ceny PW. Jest on w mojej sugestii z korelowany z wysokością Ratusza i ograniczony raz na tydzień. Cena bazowa PW wynosić powinna 5 razy jednorazowa pomoc sąsiedzka udzielona przez gracza sąsiadowi lub członkowi bractwa. Więc jeśli ktoś ma na dmuchaną już cenę raz w tygodniu będzie mógł sobie zresetować ją. No ale dobra znajdą się głosy że 7 dni czekania to bardzo długo dla bardzo wąskiego grona które finansuje grę (programistów i serwery) istniała by możliwość skrócenia oczekiwania o 50% czasu za uczciwą stawkę diaxów. Pewnikiem wiele osób się oburzy że jak proponuję produkt dla IG no tak trzeba uczciwie postępować nikt za czapkę gruszek nie będzie pracował abyśmy się relaksowali. Koniecznością jest wprowadzić takie rozwiązanie aby wilk był syty i owce całe. Więc gorący apel do arcy i magów powiadomcie swoich braci aby licznie odwiedzili stronę sugestii i poparli ją. Głosy negatywne będzie lepiej jak się nie pojawią, ponieważ jest to świetne rozwiązanie.

pomyślności
mag w trzech bractwach na trzech światach
kukaszek20
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tessi

Zwiadowca
Proponowany pułap resetu równy 5 x (sąsiedzka pomoc) wydaje mi się optymalny.

Dyskusyjne jest natomiast to skrócenie czasu oczekiwania na reset o 50% za jakąś gratyfikację dla Elvenara w diamentach.
Nie podważam kwestii zakupu takiego bonusu w diamentach, ale pojawia mi się tu automatycznie pytanie:
"Czy wykup tego skrócenia miałby być jednorazowy i działać bezterminowo, czy może wykup miałby być ponawiany z początkiem każdego tygodnia?"

Pierwsze rozwiązanie jest podobne do wykupu kolejnego slota w Kwaterze Robotniczej lub Akademii Magii - raz je wykupisz i masz je na zawsze.

Drugie rozwiązanie jest podobne do powiększenia limitu paska Punktów Wiedzy, którego czas trwania to 2 dni. W przypadku tygodniowego resetu - ten reset skróciłby się na przykład o 3,5 dnia.

To pierwsze rozwiązanie nasuwa natomiast kolejną propozycję - 7 poziomów resetu.
Jak by to działało?
I poziom - reset po 7 dniach
II poziom - reset po 6 dniach
III poziom - reset po 5 dniach
IV poziom - reset po 4 dniach
V poziom - reset po 3 dniach
VI poziom - reset po 2 dniach
VII poziom - reset codzienny

Reset I poziomu byłby za friko, kolejne za diamenty, przy czym każdy poziom resetu za wyższą stawkę.
 

DeletedUser877

Guest
Ja jeszcze nie osiągnęłam tego poziomu w którym kupno PW sprawiałoby mi kłopot ale wierzę że w przyszłości i mnie to spotka. Pomysł wydaje się faktycznie dobry i przemyślany. Cena tego resetu równa 5 odwiedzinom sąsiadów to też dobre rozwiązanie, które może również zachęcić niektórych do odwiedzania sąsiadów, tym bardziej jeśli ich nie stać :) Skrócenie czasu oczekiwania na reset za diaxy powinno oczywiście się odnawiać co tydzień! I podoba mi się również pomysł Tessi na zmniejszanie każdego dnia ceny resetu.
 

Midi67

Rozbójnik
Również jestem na tak, jednak obserwując rozwój gry niestety nie widze możliwości aby ten pomysł został zaakaceptowany. Większość nowości i wprowadzanych zmian pogarsza sytuację graczy oraz zwiększa nacisk na zakup opcji premium.
Przykład... jeden z brzegu, w każdej nowej epoce pojawia się coraz mniej ekspancji z badań i tak:
- wróżki - 5
- orki - 4
- elfy - 3
- smoki - 2
co wyraźnie pokazuje, że trzeba kupować za diaxy :) żeby miasteczko rosło a nie liczyć, że twórcy gry coś ułatwią :)

Tak jak napisałem mój głos na TAK ale bez wiary w sukces akcji :/
 

DeletedUser1619

Guest
Jak najbardziej zgadzam się z Midi67 - każda kolejna nowość niestety nie poprawia naszej sytuacji - punkty wiedzy to jedno, ekspansje drugie, że o kupcu nie wspomnę. Niestety - coraz bardziej pod górkę...
Jestem na TAK
 

DeletedUser1174

Guest
Nie. Im bardziej jest gracz zaawansowany, tym powinien więcej płacić za PW. Obecnie płacę 1.3 miliona i jest to okay. Mam nadmiar PW, który inwestuję w cuda. Cena PW nie ogranicza mnie w studiowaniu nauk. Cena ta jest jedną z nielicznych rzeczy które są okay. Niech się lepiej nikt do tego nie dotyka, bo jeszcze popsuje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry