• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Krasnoludzki Bastion

Bastion zwieksza rozmiar grupy szkoleniowej, czyli umozliwia szkolenie wiekszej ilosci jednostek w jednym tzw. slocie w Koszarach/Terenach/Obozie, ale nie wplywa w zaden sposob na predkosc szkolenia. Grupe szkoleniowa zwieksza sie po to, by wydluzyc kolejke szkolenia, czyli zeby moglo sie szkolic wiecej wojska jednym ciagiem.

To, o ile Bastion zwieksza grupe szkoleniowa, zalezy od 2 czynnikow. Od poziomu cudu (to akurat oczywiste) i od rozmiaru wlasnego oddzialu koszarowego. Wielkosc tego ostatniego zalezy natomiast od ilosci zrobionych w drzewku badan na powiekszenie oddzialu. Czyli, ujmujac to tak troche z przymruzeniem oka, im wiecej narobilo sie w grze bledow, tym lepiej dziala Bastion ;)
 

blazius1

Paladyn
"Jeśli nie jesteś wojownikiem, ten cud jest dla ciebie bezużyteczny i zajmie miejsce dla innych ważnych budynków. "

Tak tłumaczy mój translator ostatnią poradę. Tę przeciwko stawianiu Bastionu.
Dyskusyjna sprawa, bo dla gracza, który nie stawia na wojsko ten cud też jest użyteczny. Mocno zwiększa grupę szkoleniową, więc pozwala zredukować ilość koszar. A to daje oszczędność miejsca w mieście. Czyli na dłuższa metę Bastion wcale nie "zajmuje miejsce dla innych ważnych budynków". Jest wręcz odwrotnie i to wcale nie jakimś dużym nakładem PW.
Natomiast nie trzeba stawiać go od razu. Ja Bastiony burzyłem ze trzy razy zanim się ostały. Ale w końcu zostawiłem.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Dziękuję za odpowiedzi - chodziło mi o ten właśnie czynnik: aktualnej wielkości oddziału, teraz to już rozumiem :)
 
Do góry