• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Kryształowa Latarnia Morska i pozostałe cuda..., hmmm

  • Rozpoczynający wątek KR0PKA
  • Data rozpoczęcia

Jeśli chcecie aby wróciły stare cuda..., proszę o zaznaczenie TAK

  • tak

    Głosy: 29 80,6%
  • nie

    Głosy: 7 19,4%

  • W sumie głosujących
    36

DeletedUser

Guest
Mamy cudaczne cuda..., większość ich nie chce..., zapraszam do wypowiedzi.:)

W regulaminie znalazłam:


§10 Zmiany

  • Innogames zastrzega sobie prawo do zmiany zasad w dowolnym czasie, po wcześniejszym poinformowaniu Graczy o treści planowanych zmian.


- Ja informacji na temat zmiany nie dostałam, powinnam ją dostać ponad rok temu...

- Punkty wiedzy są największym atutem w tej grze..


Wobec powyższego proponuję aby programiści oddali nam starą Latarnię...

Zgodziłabym się też na rekompensatę w postaci PW... Tu jednak brakuje mi pomysłu jak to rozwiązać..., nie mamy podglądu w poprzednie poziomy..., nie wiemy ile straciliśmy walcząc o runy...???
 

DeletedUser1496

Guest
Hej :)
Na zmiany mające ułatwić nam grę to raczej trudno liczyć po ostatnim "występie" IG, ale życzę powodzenia i zagłosuję :)
Jeśli chcesz wiedzieć, ile punktów wiedzy kosztowały poszczególne poziomy to zajrzyj na stronę: crazywizard.info, zakładka "wonders I". Tam znajdziesz te informacje. :)
Pozdrawiam :)
 

visit0r

Paladyn
ten regulamin to jeszcze betka, zanim zagralem w gre ktora mi polecal znajoy poczytalem sobie regulamin, wylaczylem strone po natknieciu sie na wers mniej wiecej znaczacy;"jesli uznamy ze masz nam zaplacic to nam placisz, nie musimy udowadniac ile przez ciebie stracilismy, wszelkie sprawy rozstrzygane przed irlandzkim sadem, zakladajac konto akceptujesz regulamin"
 

DeletedUser2076

Guest
Fakt - niezgodność opisu ze stanem rzeczywistym (będą dawały dużo więcej towarów) jednak przycisk przejdź na forum był, a w nim kompletne informacje (z zachowaniem... chyba 5 dni przed wprowadzeniem)
 

Elelkal

Rozbójnik
Ale w trąbce był stek bzdur !!!
Ani słowa o stracie !!!
Bo to wprowadzałoby graczy w błąd, którzy od ręki mogliby to udowodnić, że nie stracili na tej zmianie a zyskali. Została podana informacja, że ulegną zmianie cuda i tyle wystarczy. Jeśli ktoś potrzebował szczegółowych informacji, to otrzymał je na forum z dokładnym wyjaśnieniem na czym polegały zmiany oraz z jakiego powodu zostają wprowadzone i sam mógł sobie ocenić jak to wpłynie na jego grę. Podanie w "trąbce" wszelkich informacji spowodowałoby, że trąbka z małego okienka zamieniłaby się w wielkie okno na całą stronę i to jeszcze z możliwością przewijania a to tylko doprowadziłoby do kolejnych napięć, zwłaszcza ze strony graczy, którzy są przeciwni "trąbce" we wszelkiej postaci.
 

DeletedUser1496

Guest
"Równowaga gry
  • Od teraz, Antyczne Cuda "Wielka Dzwonnica" i "Kryształowa Latarnia" dadzą Wam większe nagrody przy udzielaniu Pomocy Sąsiedzkiej.
  • Nagrody te będą dodawane automatycznie, gdy znajdziecie skrzynię pomocy sąsiedzkiej i otworzycie ją.
Naprawione błędy (...) "

To cytat fragmentu ze wspomnianego przez @LordHaart odnośnika z poniedziałku - czy tu jest chociaż słowo o stracie?

Muszę jeszcze uzupełnić : jeśli ktoś jest zainteresowany, to może sprawdzić, że informacja na czym ma polegać naprawdę ta zmiana wypłynęła po zadaniu pytania na Forum przez jednego z graczy - @Anike - jest to post nr 3 w tym wątku, sami z siebie (IG) nie przygotowali takiej informacji.


a @Elelkal , z Tobą nawet nie podejmuję dyskusji, ponieważ znam dobrze Twoje stanowisko w sprawie tej aktualizacji, zainteresowanych odsyłam do "początku" wątku: "dyskusja o aktualizacji 1.39" - po prostu mamy w tej sprawie diametralnie różne zdania, ale ciesze się, że Twoje jest odosobnione.

Tytułem uzupełnienia: dla osób zainteresowanych - ten "początek" to posty 66-75 na 4 stronie wątku "dyskusja o aktualizacji", więc faktycznie "początek" to to nie jest ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
trzeba uważać czego się chce :( bo starych cudów (czyt: tych przed zmiana systemu naliczania bonusów) nikt zapewne nie chce. Latarni vel dzwonnicy (tylko tak sie składa ze to jest ten sam cud do pustego talerzyka!!!) sprzed aktu 1.39 to co innego, ale... trzeba uważać czego sie chce ;)

w kwestii protestów to raczej bym poszła w kierunku rekompensaty zainwestowanych (rozumianych jako wszystkich potrzebnych do rozbudowy a nie tylko tych z samoinwestycji) pw. bo to najbardziej boli. Aczkolwiek nie czuję się na siłach brać udziału w dyskusji, gdyż jak wspominałam nie posiadam latarni
 

DeletedUser

Guest
Moi mili walczymy z IG zgodnie z prawem..., obawiałam się że coś przeoczyłam...

Gdyby info o zmianie było w momencie tworzenia ( na koncie w grze) pierwszych cudów..., mogłam przegapić...
 

DeletedUser

Guest
Czy ktoś przemyślał alternatywę zadośćuczynienia...???
 

Elelkal

Rozbójnik
"Równowaga gry
  • Od teraz, Antyczne Cuda "Wielka Dzwonnica" i "Kryształowa Latarnia" dadzą Wam większe nagrody przy udzielaniu Pomocy Sąsiedzkiej.
  • Nagrody te będą dodawane automatycznie, gdy znajdziecie skrzynię pomocy sąsiedzkiej i otworzycie ją.
Naprawione błędy (...) "

To cytat fragmentu ze wspomnianego przez @LordHaart odnośnika z poniedziałku - czy tu jest chociaż słowo o stracie?

Muszę jeszcze uzupełnić : jeśli ktoś jest zainteresowany, to może sprawdzić, że informacja na czym ma polegać naprawdę ta zmiana wypłynęła po zadaniu pytania na Forum przez jednego z graczy - @Anike - jest to post nr 3 w tym wątku, sami z siebie (IG) nie przygotowali takiej informacji.


a @Elelkal , z Tobą nawet nie podejmuję dyskusji, ponieważ znam dobrze Twoje stanowisko w sprawie tej aktualizacji, zainteresowanych odsyłam do "początku" wątku: "dyskusja o aktualizacji 1.39" - po prostu mamy w tej sprawie diametralnie różne zdania, ale ciesze się, że Twoje jest odosobnione.
Nie ma słowa o stracie bo wprowadzałoby to część graczy w błąd i było niezgodne z prawdą o czym już pisałem. Jedni na tej zmianie stracili inni zyskali. W tym fragmencie jest jasno napisane, że będą większe nagrody, które będą przyznane po otworzeniu skrzyni i to się zgadza. Krótko i na temat czyli tak jak powinna wyglądać informacja na temat aktualizacji, rozumiem, że niektórzy oczekują elaboratu na temat każdej zmiany ale to raczej nie jest miejsce na to. Jakby mieli rozpatrywać każdą możliwość w stylu "gdy gracz zmotywuje x osób i otworzy skrzynię to dostanie mniej towarów niż przed zmianami ale motywując x+15 i otwierając skrzynię dostanie więcej towarów ale motywując x+20 osób i otwierając 2 skrzynie dostanie ich więcej" to informacja o aktualizacji zajmowałaby kilka stron a nie każdy ma czas i ochotę wgłębiać się w takie szczegóły. Do tego służy temat temat "Dyskusja", gdzie zmiana została szerzej wyjaśniona nie ukrywając przy tym, że nie dla wszystkich zmiana może być dobra
 

DeletedUser174

Guest
Nie ma słowa o stracie bo wprowadzałoby to część graczy w błąd i było niezgodne z prawdą o czym już pisałem. Jedni na tej zmianie stracili inni zyskali. W tym fragmencie jest jasno napisane, że będą większe nagrody, które będą przyznane po otworzeniu skrzyni i to się zgadza. Krótko i na temat czyli tak jak powinna wyglądać informacja na temat aktualizacji, rozumiem, że niektórzy oczekują elaboratu na temat każdej zmiany ale to raczej nie jest miejsce na to. Jakby mieli rozpatrywać każdą możliwość w stylu "gdy gracz zmotywuje x osób i otworzy skrzynię to dostanie mniej towarów niż przed zmianami ale motywując x+15 i otwierając skrzynię dostanie więcej towarów ale motywując x+20 osób i otwierając 2 skrzynie dostanie ich więcej" to informacja o aktualizacji zajmowałaby kilka stron a nie każdy ma czas i ochotę wgłębiać się w takie szczegóły. Do tego służy temat temat "Dyskusja", gdzie zmiana została szerzej wyjaśniona nie ukrywając przy tym, że nie dla wszystkich zmiana może być dobra
takiego bełkotu na trzeźwo nie idzie ogarnać. Niestety spożywam stosunkowo małe ilości napojów alkoholowych i raczej sporadycznie. Na szczęście forum przewidziało opcje ignorowania. Własśie mam zamiar ją wypróbować. Nie do poczytania
 

DeletedUser1496

Guest
Nie ma słowa o stracie bo wprowadzałoby to część graczy w błąd i było niezgodne z prawdą o czym już pisałem. Jedni na tej zmianie stracili inni zyskali. W tym fragmencie jest jasno napisane, że będą większe nagrody, które będą przyznane po otworzeniu skrzyni i to się zgadza. Krótko i na temat czyli tak jak powinna wyglądać informacja na temat aktualizacji, rozumiem, że niektórzy oczekują elaboratu na temat każdej zmiany ale to raczej nie jest miejsce na to. Jakby mieli rozpatrywać każdą możliwość w stylu "gdy gracz zmotywuje x osób i otworzy skrzynię to dostanie mniej towarów niż przed zmianami ale motywując x+15 i otwierając skrzynię dostanie więcej towarów ale motywując x+20 osób i otwierając 2 skrzynie dostanie ich więcej" to informacja o aktualizacji zajmowałaby kilka stron a nie każdy ma czas i ochotę wgłębiać się w takie szczegóły. Do tego służy temat temat "Dyskusja", gdzie zmiana została szerzej wyjaśniona nie ukrywając przy tym, że nie dla wszystkich zmiana może być dobra
Ja pozostawię bez komentarza
 

DeletedUser

Guest
Nie ma słowa o stracie bo wprowadzałoby to część graczy w błąd i było niezgodne z prawdą o czym już pisałem. Jedni na tej zmianie stracili inni zyskali. W tym fragmencie jest jasno napisane, że będą większe nagrody, które będą przyznane po otworzeniu skrzyni i to się zgadza. Krótko i na temat czyli tak jak powinna wyglądać informacja na temat aktualizacji, rozumiem, że niektórzy oczekują elaboratu na temat każdej zmiany ale to raczej nie jest miejsce na to. Jakby mieli rozpatrywać każdą możliwość w stylu "gdy gracz zmotywuje x osób i otworzy skrzynię to dostanie mniej towarów niż przed zmianami ale motywując x+15 i otwierając skrzynię dostanie więcej towarów ale motywując x+20 osób i otwierając 2 skrzynie dostanie ich więcej" to informacja o aktualizacji zajmowałaby kilka stron a nie każdy ma czas i ochotę wgłębiać się w takie szczegóły. Do tego służy temat temat "Dyskusja", gdzie zmiana została szerzej wyjaśniona nie ukrywając przy tym, że nie dla wszystkich zmiana może być dobra

Elelkal..., w Latarnię zainwestowałam swój cały kapitał... Grałam bardzo aktywnie na FoE, tam cuda/perły przez IG nie były ruszane, tu sądziłam podobnie...
- mając obecną wiedzę, zainwestowałabym inaczej...
- nie mam diamentowego miasta, mam trochę czasu aby zmotywować sąsiadów a tym samym zminimalizować różnicę pomiędzy mną a diamentowymi notablami...
- ot wszystko..., niczego więcej nie chcę..., jeśli tyko IG jakoś przemyśli...:)
 

Elelkal

Rozbójnik
Elelkal..., w Latarnię zainwestowałam swój cały kapitał... Grałam bardzo aktywnie na FoE, tam cuda/perły przez IG nie były ruszane, tu sądziłam podobnie...
- mając obecną wiedzę, zainwestowałabym inaczej...
- nie mam diamentowego miasta, mam trochę czasu aby zmotywować sąsiadów a tym samym zminimalizować różnicę pomiędzy mną a diamentowymi notablami...
- ot wszystko..., niczego więcej nie chcę..., jeśli tyko IG jakoś przemyśli...:)
FoE to zły przykład bo tam ruszano perły i to wielokrotnie. Największa zmiana dotyczyła obniżenia bonusów podczas odblokowania poziomów powyżej 10lvl. Tam też gracze poczuli się oszukani bo pewnie nie postawiliby niektórych pereł, gdyby wiedzieli, że ulegnie to zmianie. Jakiś czas temu była podobna sytuacja z nowym budynkiem, który po pewnym czasie okazał się zbyt mocny, więc obniżono jego statystyki. Na szczęście zwrócono graczom poniesione koszty ale niesmak pozostał. Także takie wpadki jak ta mogą się zdarzyć, niestety czasami zbyt późno.
 

Tajniakos

Paladyn
Nie ma słowa o stracie bo wprowadzałoby to część graczy w błąd i było niezgodne z prawdą o czym już pisałem. Jedni na tej zmianie stracili inni zyskali. W tym fragmencie jest jasno napisane, że będą większe nagrody, które będą przyznane po otworzeniu skrzyni i to się zgadza. Krótko i na temat czyli tak jak powinna wyglądać informacja na temat aktualizacji, rozumiem, że niektórzy oczekują elaboratu na temat każdej zmiany ale to raczej nie jest miejsce na to. Jakby mieli rozpatrywać każdą możliwość w stylu "gdy gracz zmotywuje x osób i otworzy skrzynię to dostanie mniej towarów niż przed zmianami ale motywując x+15 i otwierając skrzynię dostanie więcej towarów ale motywując x+20 osób i otwierając 2 skrzynie dostanie ich więcej" to informacja o aktualizacji zajmowałaby kilka stron a nie każdy ma czas i ochotę wgłębiać się w takie szczegóły. Do tego służy temat temat "Dyskusja", gdzie zmiana została szerzej wyjaśniona nie ukrywając przy tym, że nie dla wszystkich zmiana może być dobra
Faktycznie ciężko to komentować a biorąc pod uwagę że nie masz latarni nawet nie wiesz o czym piszemy ;) ale jak widac do powiedzenia masz wiele a wystarczyło by czytac ze zrozumieniem cyt "Od teraz, Antyczne Cuda "Wielka Dzwonnica" i "Kryształowa Latarnia" dadzą Wam większe nagrody przy udzielaniu Pomocy Sąsiedzkiej."
Dla Twojej informacji powiem Ci że nie dostaliśmy większych nagród za udzielanie pomocy sąsiedzkiej a Ty z uporem maniaka upierasz się że dostaliśmy? Tak można wywnioskować z Twoich wypowiedzi
 

jakub357

Łucznik
§ 7 Zakres oferty:
  • 7.2 Wszystkie oferowane przez InnoGames Gry, Usługi, Usługi Premium, jak również Przedmioty i waluty w Grach, będą, według uznania InnoGames, przerabiane i aktualizowane, aby były atrakcyjne dla możliwie największego kręgu Użytkowników.(...) - dlatego też musieli wycyganić ten 1%.
  • 7.3 InnoGames zastrzega sobie prawo do przerwania obsługi Gier lub jakichkolwiek ich części bez podania powodu. - to jest to, co może niedługo czekać Elvena.

§ 8 Umowa Licencyjna Premium
  • 8.14 W ramach aktualizacji Gier zgodnie z § 7.2 i § 7.3 niniejszych OWH, InnoGames zastrzega sobie przyszłe prawo do wprowadzania nowych, jak również zmiany i usuwania dotychczasowych Usług Premium, Przedmiotów lub walut. W przypadku takich zmian lub przerwania Usług, InnoGames pozostawi Użytkownikowi ustalony wcześniej okres czasu na wykorzystanie punktów Premium, zakupionych Przedmiotów i walut. Ponadto InnoGames zastrzega sobie prawo do zaproponowania Użytkownikowi zamiany punktów Premium, zakupionych Przedmiotów i walut na bony, które można wykorzystać w inny sposób. W przypadku usunięcia danej Gry, Użytkownik ma prawo do zamiany odpłatnie nabytych punktów Premium, zakupionych Przedmiotów i walut (po faktycznym usunięciu danej Gry) na bony, które można wykorzystać w innych Grach. Użytkownik nie ma prawa do dalszych roszczeń.
  • 8.15 InnoGames ma prawo do zmiany cen Usług Premium według własnego uznania.
§ 14 Dostępność
  • InnoGames gwarantuje dostępność Gier przez 98% czasu w skali roku. Czas ten nie uwzględnia okresowych konserwacji Gier, które możliwe są tylko w trybie offline, jak również przerw spowodowanych siłą wyższą, manipulacją osób trzecich lub innymi problemami, na które InnoGames i jej podwykonawcy nie mają wpływu. InnoGames odpowiada za niedostępność Gier tylko w przypadku celowego powodowania niedostępności, rażącego zaniedbania lub spowodowania zagrożenia życia lub zdrowia. - według mnie ostatnio miało miejsce rażące zaniedbanie. Gdzie odszkodowanie/ upominek pocieszenia?
§ 15 Ograniczenia gwarancji i odpowiedzialności

15.5 Z zasady InnoGames zrzeka się odpowiedzialności innej, niż opartej na poniższych postanowieniach.

  • Firma InnoGames odpowiada za roszczenia o rekompensatę i roszczenia odszkodowawcze (zwane łącznie „Roszczeniami”) z tytułu naruszenia umownych i innych obowiązków tylko w przypadku:
  • umyślnego działania na szkodę lub rażącego zaniedbania, - właśnie teraz mamy taki przypadek. Jest to umyślne działanie na szkodę aktywnych graczy, a także rażące zaniedbanie związane z ignorowaniem graczy i rażącymi/ karygodnymi błędami!
  • nieostrożnego lub umyślnego spowodowania zagrożenia życia lub zdrowia,
  • nieostrożnego lub umyślnego naruszenia istotnych obowiązków umownych,
  • przejęcia gwarancji jakości,
  • odpowiedzialności wynikającej z Ustawy o odpowiedzialności cywilnej za produkt (Produkthaftungsgesetz) oraz z § 44a TKG (niemieckiego prawa telekomunikacyjnego) lub
  • odpowiedzialności wynikającej z innych przepisów.
Rekompensata za naruszenie istotnych zobowiązań umownych ogranicza się do typowych, przewidywalnych szkód, o ile nie nastąpiło rażące zaniedbanie, inne umyślne działanie, zagrożenie życia lub zdrowia, przejęcie gwarancji jakości lub o ile nie wynika z odpowiedzialności cywilnej za produkt.

15.6 Wyłączenia odpowiedzialności w § 15.5 dotyczą również odpowiedzialności osobistej pracowników, współpracowników i przedstawicieli InnoGames, jak również udziałowców, współpracowników, przedstawicieli, organów i ich członków, menedżerów społeczności (Community Managers), pracowników obsługi i ich zastępców.
 

blazius1

Paladyn
Nie ma słowa o stracie bo wprowadzałoby to część graczy w błąd i było niezgodne z prawdą o czym już pisałem. Jedni na tej zmianie stracili inni zyskali. W tym fragmencie jest jasno napisane, że będą większe nagrody, które będą przyznane po otworzeniu skrzyni i to się zgadza. Krótko i na temat czyli tak jak powinna wyglądać informacja na temat aktualizacji, rozumiem, że niektórzy oczekują elaboratu na temat każdej zmiany ale to raczej nie jest miejsce na to. Jakby mieli rozpatrywać każdą możliwość w stylu "gdy gracz zmotywuje x osób i otworzy skrzynię to dostanie mniej towarów niż przed zmianami ale motywując x+15 i otwierając skrzynię dostanie więcej towarów ale motywując x+20 osób i otwierając 2 skrzynie dostanie ich więcej" to informacja o aktualizacji zajmowałaby kilka stron a nie każdy ma czas i ochotę wgłębiać się w takie szczegóły. Do tego służy temat temat "Dyskusja", gdzie zmiana została szerzej wyjaśniona nie ukrywając przy tym, że nie dla wszystkich zmiana może być dobra

To jest kłamliwy bełkot kolego. Wstydź się.
 
Do góry