• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Kryształowa Latarnia Morska i pozostałe cuda..., hmmm

  • Rozpoczynający wątek KR0PKA
  • Data rozpoczęcia

Jeśli chcecie aby wróciły stare cuda..., proszę o zaznaczenie TAK

  • tak

    Głosy: 29 80,6%
  • nie

    Głosy: 7 19,4%

  • W sumie głosujących
    36

Elelkal

Rozbójnik
Faktycznie ciężko to komentować a biorąc pod uwagę że nie masz latarni nawet nie wiesz o czym piszemy ;) ale jak widac do powiedzenia masz wiele a wystarczyło by czytac ze zrozumieniem cyt "Od teraz, Antyczne Cuda "Wielka Dzwonnica" i "Kryształowa Latarnia" dadzą Wam większe nagrody przy udzielaniu Pomocy Sąsiedzkiej."
Dla Twojej informacji powiem Ci że nie dostaliśmy większych nagród za udzielanie pomocy sąsiedzkiej a Ty z uporem maniaka upierasz się że dostaliśmy? Tak można wywnioskować z Twoich wypowiedzi
Nie potrzebuję Latarni aby wyciągać wnioski. Niech pomyślę, przed wprowadzeniem zmian Latarnia dawała coś koło 80 towarów za pomoc sąsiedzką teraz jest 10x tyle, więc tak, nagrody są dużo większe. Nigdzie nie pisałem, że każdy gracz zyskał na zmianie.
 

DeletedUser626

Guest
Ogólne Warunki Handlowe mówią o Zasadach Gry, które są dostępne tutaj: https://pl.forum.elvenar.com/index....wiązujące-do-31-sierpnia-2015.537/#post-10824
Aktualizacja w żaden sposób nie łamie ani OWH, ani Zasad gry. Wręcz przeciwnie - OWH daje firmie pełne prawo do wprowadzania zmian w grze. Jeśli więc chcecie cokolwiek wymuszać od IG na drodze prawnej, to mogę tylko życzyć powodzenia.

Pomijając jednak drogę prawną, ja mogę zgłosić pomysł... tylko na co? Na cofnięcie aktualizacji albo zwrot wszystkich wydanych PW? Nikt tego nie przepuści, taki pomysł nawet nie trafi do projektantów.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Pomijając jednak drogę prawną, ja mogę zgłosić pomysł... tylko na co? Na cofnięcie aktualizacji albo zwrot wszystkich wydanych PW? Nikt tego nie przepuści, taki pomysł nawet nie trafi do projektantów.

Wg mnie najlepsze by były dzienne osiągnięcia (reset o północy), które nagradzałyby odwiedzenie danej liczby sąsiadów (np. 50, 100, 150, 200, 250) i nagroda byłaby niezależna od poziomu rozwoju gracza, bo i tak jest ograniczony przez prowincje.
ALE że system osiągnięć był już dawno zgłaszany, z tego, co widziałam, i nic w tym temacie nie ruszyło, to chyba najlogiczniejszym wyjściem jest zwiększenie ilości skrzynek w zależności od: kręgu prowincji/poziomu cudu/rozdziału badań, w którym się jest.
 

DeletedUser

Guest
Dragomira proszę poczekaj tydzień..., to czas trwania ankiety.

Nie wiem jak wygląda przesyłanie pomysłów..., wysyłasz tylko samą propozycję czy komentarze też?

Wiem..., we wszystkich grach regulaminy są tak tworzone... :(

Prosić IG o zniesienie aktualizacji..., jakoś tak nie potrafiłam.:)

Najpierw należy zwrócić uwagę twórców, potem można kasować Latarnię lub konto...



Jesteśmy WSZYSCY konsumentami..., o tym IG powinno pamiętać... ;)



Belgariada..., dzięki za link.:)
 

DeletedUser626

Guest
Ankieta na cofnięcie aktualizacji nie ma kompletnie żadnej mocy, bez względu na ilość oddanych głosów. To tak jakby wierzyć, że odpowiednia ilość głosów wystarczy, by Diamenty były rozdawane za darmo. Pewne pomysły nie zostaną po prostu przepuszczone przez podstawowy przesiew. Zamiast tego moglibyście pomyśleć nad np. zwiększeniem towarów w bonusie, zwiększeniem ilości skrzynek czy innym wzmocnieniem Cudu, które nie będzie się kłóciło z wprowadzoną zmianą. Ja zgłoszę to, co będzie miało największy sens/szanse na wprowadzenie, nie przesyłam całego tematu firmie, tylko to co jest wynikiem Waszej dyskusji.
 

Deleted User - 172852

Guest
Zamiast tego moglibyście pomyśleć nad np. zwiększeniem towarów w bonusie, zwiększeniem ilości skrzynek czy innym wzmocnieniem Cudu

Zwiększenie towaru w bonusie lub większa ilość skrzynek - to ma sens :) Jestem jak najbardziej "za" :) Byle tylko nie była to jakaś kretyńska kosmetyka. Straciliśmy bardzo wiele po ostatniej aktualce Latarni. Fajnie by było odzyskać to w jakiejkolwiek formie :)
 

DeletedUser1496

Guest
(...) Zamiast tego moglibyście pomyśleć nad np. zwiększeniem towarów w bonusie, zwiększeniem ilości skrzynek czy innym wzmocnieniem Cudu, które nie będzie się kłóciło z wprowadzoną zmianą. Ja zgłoszę to, co będzie miało największy sens/szanse na wprowadzenie, nie przesyłam całego tematu firmie, tylko to co jest wynikiem Waszej dyskusji.

Dragomira :)
Sama chyba przyznasz, że po ostatnich "wydarzeniach" - i nie chodzi mi tylko o tą nieszczęsną aktualizację 1.39 ale chociażby również o stosunkowo niedawne wprowadzenie wzmocnienia cudów, trudno przewidzieć co "nie będzie się kłóciło z wprowadzoną zmianą".
Ponieważ zupełnie nie wiemy (przynajmniej ja nie wiem) w jakim kierunku zmierza ta gra i oczywiście polityka firmy IG, to trudno cokolwiek zaproponować. Chyba, że znasz ten kierunek zmian i jeszcze dodatkowo wolno Ci się tym z nami podzielić, to chętnie poczytam i wtedy może faktycznie uda się tutaj wspólnymi siłami coś przedyskutować i zaproponować. Coś, co chociaż trochę zrekompensuje nasze straty (tu piszę w imieniu tego "1% aktywnych graczy") a jednocześnie będzie "do przyjęcia" przez IG.

Chociaż niesmak spowodowany tak fatalnym zlekceważeniem graczy pozostanie na długo :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
bo oczywiście wprowadzając zmiany latarni nie sposób było przewidzieć, że atrakcyjność tego cudu będzie porównywalna z zawartością muszli klozetowej i nie mam tu na myśli jakże użytecznego papieru toaletowego dla jasności. Nosz ..... do pustego talerzyka... stąd by ktoś mógł przewidzieć, ze jak przyciśnie łapkę drzwiami to będzie go bolało, prawda? Autentycznie taka niespodzianka! Pełne zaskoczenie. Aż dziw że majtek nie pogubili z tego "zdziwienia", bo dentysta to na pewno krocie zarobi jak im szczęki z podłogi będzie zbierał i sklejał...

Rozumiem, że bonusy z latarni były wypasione (może nawet za bardzo). I że kilka osób wykorzystywało te możliwości. I takie ich było prawo!

Być może trzeba było ograniczyć atrakcyjność latarni, bo za dużo osób zaczęło doceniać walory tego cudu. Nie przeczę temu. Ale wprowadzając ograniczenia można było je bardziej przemyśleć. Bo co mamy? Najpierw mieliśmy cudy funta kłaków nie warte. Potem je trochę podrasowaliście, następnie ostro je podręciliście (w tym latarnię może nawet za bardzo). Teraz można się zastanawiać czy latarnia jest gorsza niż jest wersja pierwotna? A teraz znowu mamy rozmawiać o zwiększeniu bonusów? Czy to jest poważne? A jak bardzo poważne jest to w zestawieniu z dyskusją o użyteczności gildii? Ona też została zmieniona przez "dobrą zmianę" Czy coś się dzieje z tym? Nic! Także zaproszenia do rozmowy wyglądają dość marnie i nie każdy to kupi. A wystarczyło usiąść i pomyśleć nad jakimś sensowym rozwiązaniem (może np wystarczyło tylko o połowę zmniejszyć wpływy surki?) ... taaa ale myślenie boli
 

DeletedUser580

Guest
Najpierw cuda były kompletnie beznadziejne.
Później zostały wzmocnione - rebalans.
Okazało się, że Latarnia jest OP, więc znowu rebalans - tym razem osłabienie.
Normalna rzecz w każdej grze.

Surowce powinniśmy produkować w manufakturach, a nie biegając po mapie. Wiem, że dla niektórych to bolesna zmiana, ale nie tak mechanika gry powinna działać.
Podobnie jest z młotkami... Stukanie ich zadaniami, a nie warsztatami to patologia tej gry (niestety nie udało się tego poprawić, chociaż próby były).

PS. Mam Latarnię na 11 poziomie i dzięki temu każdy klik w kulturę z pomocy sąsiedzkiej mam na 15h zamiast na 8h... i fajnie jest mieć zbonusowaną całą kulturę w mieście. :)
 

DeletedUser1496

Guest
Najpierw cuda były kompletnie beznadziejne.
Później zostały wzmocnione - rebalans.
Okazało się, że Latarnia jest OP, więc znowu rebalans - tym razem osłabienie.
Normalna rzecz w każdej grze.

Surowce powinniśmy produkować w manufakturach, a nie biegając po mapie. Wiem, że dla niektórych to bolesna zmiana, ale nie tak mechanika gry powinna działać.
Podobnie jest z młotkami... Stukanie ich zadaniami, a nie warsztatami to patologia tej gry (niestety nie udało się tego poprawić, chociaż próby były).

PS. Mam Latarnię na 11 poziomie i dzięki temu każdy klik w kulturę z pomocy sąsiedzkiej mam na 15h zamiast na 8h... i fajnie jest mieć zbonusowaną całą kulturę w mieście. :)

Rebalans jest normalną rzeczą w każdej grze - to prawda !
Czy nie można więc nazywać rzeczy po imieniu ? Trzeba od razu do tego dorabiać ideologię (informacja pod osławioną już trąbką)?
I to jeszcze w taki sposób - demotywując i okłamując najaktywniejszą część graczy ?
Z samej zmiany - jakkolwiek byłaby ona nazwana - trudno być zadowolonym, ale kłamanie i manipulacja danymi do statystyki - to zupełnie inna sprawa ... i właśnie dlatego został podniesiony na Forum aż taki bunt !!!
Wydawało mi się czy napisałaś i usunęłaś informacje, że grałaś już w różne gry tego typu? Ja też, ale w żadnej dotychczas nie byłam ukarana za to, ze jestem aktywna. A Ty byłaś? To napisz proszę, w której - będę ją omijać szerokim łukiem.
Na statystyce troszkę się znam .. to potężne i bardzo dobre narzędzie do badań, stwarza niestety ogromne możliwości manipulacji !!!
I to się tutaj stało. Pośrednim dowodem na to, są niektóre posty w wątku, w których różni gracze "przepraszają" za aktywność !!!
Dobrze przeprowadzone badanie statystyczne w tym przypadku powinno się rozpocząć się od prawidłowego (a może prawdziwego ?) wyboru warunków do zaliczenia graczy w poszczególne grupy. Z tego, co niektórzy tutaj pisali, za aktywnych graczy przyjęto prawdopodobnie tych którzy zajrzeli do gry w ciągu ostatnich 30 dni - i to ma być definicja aktywnego gracza?!, na takiego co zagląda 1 raz w tygodniu - mówi się "niedzielny", a na takiego, który 1 raz w miesiącu - "aktywny"!? No to faktycznie !!! Niech IG nas nie obraża i zacznie traktować poważnie !!!

Dlatego dla mnie nie jest zrozumiała polityka tej firmy i nie wiem naprawdę, w jakim kierunku zmierza ta gra. Pozwoliłam więc sobie zadać pytanie Drago, do której absolutnie (z resztą podobnie jak i do pozostałej części teamu) nie mam żadnych pretensji, a doceniam, że po tej "burzy", namawia nas do przedyskutowania i podania sposobu przynajmniej częściowej rekompensaty poniesionych strat - oczywiście "wirtualnych - materialnych", bo te wizerunkowe odrobić będzie bardzo trudno !

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1174

Guest
Wyjściem z tej sytuacji jest umieszczenie skrzynki w każdym odwiedzanym mieście i redukcja bonusu towarów w skrzynce jaki daje latarnia o 90%. Zalety - możliwość uzyskania takiej samej ilości surowców jak poprzednio i przywrócenie sensu posiadania Latarni. Wady - konieczność szukania skrzynek po mapach cudzych miast.
Pisanie, że cofnięcie aktualizacji jest nierealne to manipulacja, nie takie zmiany były wycofywane w obliczu masowego niezadowolenia i odpływu graczy. Ba, niejedną aktualizację sami z własnej woli autorzy wycofali i to biegusiem, bo zawierała niedopuszczalne błędy. Mają wiec w tym wprawę :p Brak tu dobrej woli oraz odwagi aby się przyznać do błędu i tyle.
 

DeletedUser580

Guest
@Belgariada , marketingowe pierdzielenie jest tutaj ponadstandardowo żenujące, podobnie jak poziom dowcipów i całość fabularna, więc to pomijam. ;)

Zmiana jest opisana w sekcji "Równowaga gry" = rebalans.
Od teraz, Antyczne Cuda "Wielka Dzwonnica" i "Kryształowa Latarnia" dadzą Wam większe nagrody przy udzielaniu Pomocy Sąsiedzkiej.
W takiej formie komunikat kłamie dla tego wywołanego gdzieś 1% graczy (pomoc sąsiedzka to szerszy temat niż skrzynki). Zgoda.
Jeśli zostałby napisany inaczej - nie wierzę, żeby podniesiony raban był mniejszy, ale być może mniej emocjonalny, nie wiem.

Z wieloma zmianami tutaj się nie zgadzam i uważam, że są złymi decyzjami, ale akurat w przypadku Latarni, moim zdaniem teraz jest sensowniej (mimo, że też jestem w grupie 'pokrzywdzonych').

Co do innych gier / gier w ogóle: aktywność jest ok, ale regularne wykorzystywanie nadmiernie efektywnego rozwiązania już nie, to psuje grę. Takie rzeczy się balansuje na nowo.
Całkiem inną inszością jest to, że Elvenar ma mnóstwo problemów większych niż balansowanie Latarni.
 

visit0r

Paladyn
Wyjściem z tej sytuacji jest umieszczenie skrzynki w każdym odwiedzanym mieście .
to juz najgorsze z rozwiazan i tak sie nie chce szukac tych 3 pojawiajacych sie w dowolnym miejscu miasta, szczegolnie ze juz teraz wiele osob motywuje przez aplikacje mobilna w ktorej nie ma mozliwosci odbierania skrzynek
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1496

Guest
@ag123 :)
Dla Ciebie to może być: "ponadstandardowo żenujące marketingowe pierdzielenie" ;), na dowcipy się nie siliłam a co do częsci fabularnej ...
To tak się składa, że jest niestety prawdziwa, a ja nie znoszę kłamczuchów, w żadnej "formie".
Fakt, nie da się żyć, nie słysząc kłamstw i manipulacji ze wszystkich stron, wystarczy włączyć tv lub radio.:(
Ale ja właśnie zaczęłam tą grę już prawie rok temu, próbując chociaż na chwilę uciekać od tego fundowanego nam zewsząd chłamu, prania mózgu, "wciskania kitu", zaklinania rzeczywistości, kolejnych interpretacji wypowiadanych zdań etc. ...
Więc wybacz rozgoryczenie :eek:... kolejnym rozczarowaniem.
I to nawet nie stratą wirtualnie materialną, tylko potraktowaniem nas po raz kolejny w sposób analogiczny do tego ,co funduje nam realny świat.
Ciebie pozdrawiam i "zasadniczo" z resztą tego co napisałaś mogłabym się zgodzić :p, ale nie z określeniem mojej wypowiedzi, bo jest po prostu nieprawdziwe ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
O matko..., ile tu plotek, użalania się... Sio mi z tego tematu.:)
Kochani Dragomirze będzie trudno wychwycić sedno tematu przy tak rozległych wypowiedziach...;)
 

DeletedUser1412

Guest
Moim zdaniem, można:
- zwiększyć ilość towarów w skrzynce,
- zwiększyć ilość skrzynek,
- sprawić, by w każdej ze skrzynek były towary z wszystkich trzech grup bonusowych.

I tak ilości te będą śladowe, więc niech dadzą nam odczuć, że postawiony, niemały, cud odróżnia nas od tych, co go nie postawili.
Miłego
 

DeletedUser2461

Guest
275 prowincji x 95 za kazda dawalo 26125 a teraz mam 3000 niecale po prostu nieoplacalne chyba za tych skrzyn z 10 by bylo bo 3 szt to parodia
 

DeletedUser2022

Guest
trzeba uważać czego się chce :(

w kwestii protestów to raczej bym poszła w kierunku rekompensaty zainwestowanych (rozumianych jako wszystkich potrzebnych do rozbudowy a nie tylko tych z samoinwestycji)pw

No właśnie, trzeba uważać. A więc jak uważasz, komu mają być zwrócone Punkty Wiedzy użyte w owe cuda? Czy jeśli masz cud na 10 poziomie, to wszystkie Punkty Wiedzy z cudu mają być przekazane osobie, która dany cud posiada aby mogła zbudować inny?
I co? Gdzie jest rozsądek i sprawiedliwość? Przykładowo 5 osób włożyło 1pw z czego 4 z nich zyskało dodatkowe PW, ktoś inny ładował w cudzy cud kilkaset PW, z czego zyskał dodatkowe PW. Więc o jakim zwrocie mówimy? Bo jeśli chodzi o regulamin IG, to mają prawo usunąć z gry każdego dowolnego gracza bez wcześniejszego ustalenia. - Nawet gdy usuną ci konto po wydaniu kilku tysięcy €. Możesz ich podać do sądu, a oni i tak wygrają bo cała ta gra, forum jest ich własnością a zakup diamentów jest wpłatą dobrowolną. - O Punktach Wiedzy również możesz zapomnieć, nie ma szans że zwrócą. Taka ich polityka.

Jestem za wprowadzeniem skrzynek u każdego odwiedzonego, które dają już tylko losowe towary z losowej epoki. Oczywiście jako bonus od cudu.(ów)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
@Rycerski a ile cudów powstało z dobrodusznych darowizn? (nie rozmawiamy o multi to zupełnie inna rzecz)

cuda najczęściej budujemy sobie sami. To ze na liście inwestorów figuruje często kilka nicków to najczęściej nie są to sponsorzy (znowu nie licząc multi). Ilu znajdzie się by władować 100pw bezinteresownie? A "pomoc" w postaci 1pw to zwykłe żerowanie - chociaż mam ochotę to nazwać mniej dyplomatycznie

jak sa na serwerze dobroduszni darczyńcy to ja chętnie nawiążę z nimi bliskie relacje i nawet im wynagrodzę prywatnie ich ofiarną pomoc. Tylko proszę się nie pchać! Miejsca wystarczy dla wszystkich ...Taaa już widzę jak wszyscy się pchają drzwiami i oknami.
 
Do góry