• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Kryształowa Latarnia Morska i pozostałe cuda..., hmmm

  • Rozpoczynający wątek KR0PKA
  • Data rozpoczęcia

Jeśli chcecie aby wróciły stare cuda..., proszę o zaznaczenie TAK

  • tak

    Głosy: 29 80,6%
  • nie

    Głosy: 7 19,4%

  • W sumie głosujących
    36

Deleted User - 172852

Guest
jak sa na serwerze dobroduszni darczyńcy to ja chętnie nawiążę z nimi bliskie relacje i nawet im wynagrodzę prywatnie ich ofiarną pomoc. Tylko proszę się nie pchać! Miejsca wystarczy dla wszystkich ...Taaa już widzę jak wszyscy się pchają drzwiami i oknami.

Aaaaaa!!! Hahaha!!! :) Ale się ubawiłam :)
Nie chcę wiedzieć, w jaki sposób ich wynagrodzisz na gruncie prywatnym :) Ale wyobraziłam sobie jak ustawia się kolejka pod Twoim oknem - taka jak za komuny pod sklepem sprzedającym papier toaletowy :)
 

DeletedUser2022

Guest
@Rycerski a ile cudów powstało z dobrodusznych darowizn? (nie rozmawiamy o multi to zupełnie inna rzecz)

cuda najczęściej budujemy sobie sami. To ze na liście inwestorów figuruje często kilka nicków to najczęściej nie są to sponsorzy (znowu nie licząc multi). Ilu znajdzie się by władować 100pw bezinteresownie? A "pomoc" w postaci 1pw to zwykłe żerowanie - chociaż mam ochotę to nazwać mniej dyplomatycznie

jak sa na serwerze dobroduszni darczyńcy to ja chętnie nawiążę z nimi bliskie relacje i nawet im wynagrodzę prywatnie ich ofiarną pomoc. Tylko proszę się nie pchać! Miejsca wystarczy dla wszystkich ...Taaa już widzę jak wszyscy się pchają drzwiami i oknami.
no tobie nie dają, dają ci te parę punktów wiedzy, ale pewnie nie u wszystkich..
Załóżmy jednak, że ktoś budując własny cud, pofatygował się o parędziesiąt multikont które codziennie wspierają jego cuda, i pomyśl teraz; Czy te PR mają skumulowane wrócić do właściciela cudu?
Jak już żądacie zwrotu pw, to napiszcie że chcecie tylko pw, które sami zainwestowaliście i nie byłoby problemu. Chociaż różnie to bywa, sprawa wątpliwa aby to przeszło.. - To jak ustawienie sobie głuchego telefonu który ma zadzwonić za 5minut dla pozoru że niby ktoś zadzwonił.. i udajesz że rozmawiasz, robisz z siebie durnia.. Cuda jeszcze nie jednokrotnie będą zmieniane, ulepszane w co nie wątpię.. Zastanówmy się, czy jest sens prosić o coś?
Poproś właściciela kasyna, aby oddał ci 20tyś dolców które przewaliłaś na hazard i przegrałaś. Bo to jest problem gracza, że te pw przeznaczył na cud a nie na coś innego. - A że IG jest jednostką zmienną, to już wiemy od dawna.
Niniejszym Pozdrawiam,
bez urazy oczywiście, piszę co myślę.
 

Tajniakos

Paladyn
Dragomira myślę że można by było pomyśleć nad tym aby Kryształowa latarnia po każdej rozbudowie dodawała jakąś ilość dodatkowego bonusu ponad 700% który jest górną i ostateczną granicą w tej chwili. Każdy by był zadowolony i otrzymał by coś w zamian za podniesione cuda i wydane w ten sposób PW ;););)
 

DeletedUser1496

Guest
Hej :)
Chociaż wiele pomysłów, które padło w tym wątku podoba mi się to obawiam się, że niestety większość z nich nie ma szans na przyjęcie przez IG.
O zwrocie PW to możemy jedynie pomarzyć, tym bardziej, ze chyba naprawdę nie byłaby możliwa z uwzględnieniem kto, komu, ile i ile dostał w zamian.
Jeśli chodzi o te nieszczęsne skrzynki, to myślę że za chwilę będą już przeżytkiem w tej grze, tzn po wejściu możliwości dawania motywek w sposób analogiczny do tego z aplikacji.
Myślę, że również dla IG są rozwiązaniem przejściowym.
Każdy cud stawiamy po coś - żeby mieć jakąś korzyść i w każdym są dwa "bonusy". Latarnia/sanktuarium była stawiana ze względu na pomoc sąsiedzką, przejawiająca się właśnie w dawaniu motywek. Wydłuża więc czas działania takiej "sąsiedzkiej" pomocy i dawała dodatkowo trochę surowców. Ta druga część działania cudu, została więc przeniesiona do nagrody za motywowanie w ogóle (każdy motywujący dostaje skrzynki i tak będzie przynajmniej do oficjalnego wejścia aplikacji) a za postawiony cud dorzucono jedynie jakiś "ochłap" surowcowy.
Proponowałabym, żeby nasze starania zmiany obecnej sytuacji, poszły raczej w kierunku przywrócenia tych surowców za motywki - może w mniejszej ilości, ale jednak wolałabym te skrzynki zostawić w spokoju.
Pomysł @tajniakos też mi się podoba, ale po to między innymi stawiamy górskie hale, to byłoby zdublowanie działania cudu, a na to IG - tak myślę, również się nie zgodzi.
Trochę smutny ten mój post, ale przez ostatnie dni próbowałam podejść do tego (dla mnie drażliwego) tematu dość rozsądnie, próbując zgadywać w jakim kierunku pójdzie ta gra, ponieważ również chciałam w tym temacie się odezwać jakoś konstruktywnie.
Pozdrawiam :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1550

Guest
cuda najczęściej budujemy sobie sami. To ze na liście inwestorów figuruje często kilka nicków to najczęściej nie są to sponsorzy (znowu nie licząc multi). Ilu znajdzie się by władować 100pw bezinteresownie? A "pomoc" w postaci 1pw to zwykłe żerowanie to cytat Kikimory - chociaż mam ochotę to nazwać mniej dyplomatycznie Wiekszosc bractw umawia sie na wymiane iles PW walona w cuda,do tego nie trzeba multikont,tylko umowa miedzy graczami: ja tobie,a ty mi :)
 

DeletedUser

Guest
Mamy kilka ciekawych pomysłów, DZIĘKI.:) Mamy też 2 razy jakieś tam odejście od regulaminu..., Jakub postarałeś się.:)


Wrrrr:mad:...., Alex, kolejka za papierem w Latarni... :rolleyes:
Kochani ja sprawdzam tylko ten temat..., admini mają ich więcej...
 

DeletedUser80

Guest
Dragomira myślę że można by było pomyśleć nad tym aby Kryształowa latarnia po każdej rozbudowie dodawała jakąś ilość dodatkowego bonusu ponad 700% który jest górną i ostateczną granicą w tej chwili. Każdy by był zadowolony i otrzymał by coś w zamian za podniesione cuda i wydane w ten sposób PW
Chcesz zdublować Górskie Hale?
 

DeletedUser629

Guest
cuda najczęściej budujemy sobie sami. To ze na liście inwestorów figuruje często kilka nicków to najczęściej nie są to sponsorzy (znowu nie licząc multi). Ilu znajdzie się by władować 100pw bezinteresownie? A "pomoc" w postaci 1pw to zwykłe żerowanie to cytat Kikimory - chociaż mam ochotę to nazwać mniej dyplomatycznie Wiekszosc bractw umawia sie na wymiane iles PW walona w cuda,do tego nie trzeba multikont,tylko umowa miedzy graczami: ja tobie,a ty mi :)
Każda forma zdobycia pw (tomików) jest do przyjęcia ... i Ty Iwonko akurat nie powinnaś się w tej sprawie wypowiadać ... bo dobrze znam Twoją politykę "wymiany" pw
Niby dlaczego "żerowanie" ??? .. sama w ten sposób zdobywam dodatkowe tomiki ... oczywiście pierwszeństwo ma Bractwo ... ale jak z Bractwa gracza olewają, to czemu ja mam nie wrzucić? - jest "wilk syty i owca cała"... bo czy ten gracz jest poszkodowany w jakiś sposób ?
to jest tak samo ... jak przewijanie zadań - bo to też jest żerowanie na "monetki i młoteczki", jak był bug w koszarach - to ilu graczy nabijało młotki ? to nie było żerowanie , wykorzystywanie znajomych i multi - to nie żerowanie ? itp. sytuacje ehh
Miłego dalszego wzajemnego "obrzucania się błotem" :(
 

DeletedUser2022

Guest
Czy żerowanie czy nie, ja to nazywam inwestowaniem w siebie.
Sam chodzę po rankingu szukając ludzi co naiwnie budują sami sobie cuda, by im sypnąć parę pw i wyciągnąć z zyskiem.
na średnio 10 graczy, po inwestycji 1/2pw zyskujemy 5/10pw = 50/100pw po zainwestowaniu 10/20pw
A ja akurat uwielbiam inwestować, nie tylko w grze :D
 

DeletedUser174

Guest
Czy żerowanie czy nie, ja to nazywam inwestowaniem w siebie.
Sam chodzę po rankingu szukając ludzi co naiwnie budują sami sobie cuda, by im sypnąć parę pw i wyciągnąć z zyskiem.
na średnio 10 graczy, po inwestycji 1/2pw zyskujemy 5/10pw = 50/100pw po zainwestowaniu 10/20pw
A ja akurat uwielbiam inwestować, nie tylko w grze :D

a ja ludzi twojego pokroju nazywam sępami, a jak mam gorszy humor to nazywam ich "ładniej". I nie zamierzam tego zmieniać. Co więcej uzurpuje sobie prawo by wrzucenia komuś 1 pw nie nazywać "pomocą" ani "inwestycją". A stwierdzenie, ze jest to "obrzucanie błotem" trudno, każdy ma prawo do własnego zdania

dla jasności jak widzę u kogoś szansę na wyjęcie nagrody za 1pw to też "na krzywy ryj" to 1 pw zostawię, ale nie nazywam tego pomocą. Takie są warunki gry. Aczkolwiek pachnie to lekką hipokryzją, więc bardzo bym się cieszyła gdyby ten proceder został ukrócony.
 

DeletedUser80

Guest
Nieważne czy we wróżkach czy niziołkach.
Taki cud już istnieje i nikt nie wprowadzi drugiego identycznego.
Mimo jego niewątpliwej w tym momencie atrakcyjności.
 

DeletedUser2022

Guest
a ja ludzi twojego pokroju nazywam sępami, a jak mam gorszy humor to nazywam ich "ładniej". I nie zamierzam tego zmieniać. Co więcej uzurpuje sobie prawo by wrzucenia komuś 1 pw nie nazywać "pomocą" ani "inwestycją". A stwierdzenie, ze jest to "obrzucanie błotem" trudno, każdy ma prawo do własnego zdania

dla jasności jak widzę u kogoś szansę na wyjęcie nagrody za 1pw to też "na krzywy ryj" to 1 pw zostawię, ale nie nazywam tego pomocą. Takie są warunki gry. Aczkolwiek pachnie to lekką hipokryzją, więc bardzo bym się cieszyła gdyby ten proceder został ukrócony.
hahah, no ale zawsze ukończysz cud o dwie trzy godziny szybciej :D Bądź wdzięczna @kikimora nam inwestorom za to, że dajemy ci z laski swojej pw, bo tak pewnie budowałabyś sama. :D

Ja myślę że gracze którzy wolą sami budować są po prostu naiwni. - Ale póki każdy każdemu ma możliwość pw w cud walnąć, to inwestycja się nie skończy, bo to okazja na za robienie jak to mówisz: "walenie na krzywy ryj" - Oczywiście też pisałem o graczach głównie którzy są wyjątkami i dają faktycznie pw innym, a o takich rzadko.
 

DeletedUser

Guest
Tydzień..., minął dawno temu..., jakoś zbyt szybko.:) Proszę o zamknięcie tematu i o przesłanie naszych spostrzeżeń.:)

Forumowiczom dziękuję za aktywność.:)
 

Azulena

Rozbójnik
Czy żerowanie czy nie, ja to nazywam inwestowaniem w siebie.
Sam chodzę po rankingu szukając ludzi co naiwnie budują sami sobie cuda, by im sypnąć parę pw i wyciągnąć z zyskiem.
na średnio 10 graczy, po inwestycji 1/2pw zyskujemy 5/10pw = 50/100pw po zainwestowaniu 10/20pw
A ja akurat uwielbiam inwestować, nie tylko w grze :D
W FoE nagrody za pomoc w budowie "Pereł Architektury" są o wiele lepsze niż tutaj i w związku z tym, tam nie ma tego typu dyskusji, ani tego typu "pomocy".
W FoE autentyczna pomoc opłaca się obu stronom.
Tutaj niestety zrobiono to gorzej, stąd kwasy między Graczami.


Jednak proszę Cię Kacperku, nie mów o naiwności - każdy ma prawo grać, jak mu odpowiada, pod warunkiem, że zachowuje się przyzwoicie wobec innych. ;)
"Jeśli nie wiesz jak się zachować zachowaj się przyzwoicie" cyt. z Antoniego Słonimskiego.
 

DeletedUser2022

Guest
W FoE nagrody za pomoc w budowie "Pereł Architektury" są o wiele lepsze niż tutaj i w związku z tym, tam nie ma tego typu dyskusji, ani tego typu "pomocy".
W FoE autentyczna pomoc opłaca się obu stronom.
Tutaj niestety zrobiono to gorzej, stąd kwasy między Graczami.


Jednak proszę Cię Kacperku, nie mów o naiwności - każdy ma prawo grać, jak mu odpowiada, pod warunkiem, że zachowuje się przyzwoicie wobec innych. ;)
"Jeśli nie wiesz jak się zachować zachowaj się przyzwoicie" cyt. z Antoniego Słonimskiego.

Czyli mam nie wrzucać 2pr do sąsiadów? :D No nie no.. Event się skończy to dalej będę walił w cuda pw aby wycisnąć z tego zysk, bo badania muszę porobić także rozumiesz. Ściskam i całuję rączki, droga Aniu.
 

Azulena

Rozbójnik
Czyli mam nie wrzucać 2pr do sąsiadów? :D No nie no.. Event się skończy to dalej będę walił w cuda pw aby wycisnąć z tego zysk, bo badania muszę porobić także rozumiesz. Ściskam i całuję rączki, droga Aniu.

To o przyzwoitości nie było do Ciebie, ani do tych 1-2 PW. :p
Było do grania JAK SIĘ CHCE - byleby się zachowywać przyzwoicie. ;)
Czyli do Ciebie było: nie nazywaj ich naiwnymi, bo grają jak chcą i już. :p Nie nam decydować, czy ktoś jest naiwny czy nie w takich sytuacjach.
 

DeletedUser80

Guest
Dla mnie nieetycznym byłoby zabieranie komuś czegoś, nie dając nic w zamian.
Tu sytuacja jest trochę inna, ja daję komuś jedną z najcenniejszych rzeczy w grze - PW i albo dostaję za to trochę więcej albo i nie (bo ktoś inny da więcej).
Problemem jest ludzka zawiść gdy uda się za 1-2 PW dostać 10.
Takie polskie piekiełko "on na mnie zarobił", to że dostał to z systemu a nie zabrał graczowi, ba sam gracz gratis ma te 1-2 PW jest nieistotne.
Takie podejście "nie chcę jego 2PW byleby on nie dostał 10".
Rozumiem w pewien sposób nawet takie podejście, charakteru się nie zmieni - ale obnoszenie się z tym na forum to jakoś tak nie po krasnoludzku:)
 
Do góry