• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wprowadzone Krzyżówka I - poprawa / Loteria

  • Rozpoczynający wątek Usunięty użytkownik 2143
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz losowania wśród poprawnie zgłoszonych odpowiedzi?


  • W sumie głosujących
    7
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Przykro mi ale otwarcie konkursu o 12:45 oznacza że jest on dla:
a) bezrobotnych
b) studentów i uczniów (sezon wakacyjny)
c) nolifów i nerdów

tylko że przesunięcie otwarcia na jakimkolwiek inny terminie nie rozwiąże problemu bo oznacza wykluczenie jakiejś części graczy. Moja propozycja polega na tym by w konkursach nagrody były na drodze losowania (poprawne zgłoszenia w terminie podanym na zadanie) tu krzyżówka termin zgłoszeń 24h (po co 24h jak po 15 minutach można było zamknąć temat) i z nich wybrać zwycięzców a nie na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Generatorów losowych nie brakuje

Gratuluje wygranych, tylko czy IG nie może stosować sprawdzonych i gotowych wzorców z realnego życia?
 

DeletedUser626

Guest
Losowanie nie będzie standardem w konkursach. Tak samo jak konkursy zawsze poranne albo zawsze opisowe nie są dobrym rozwiązaniem, tak samo sprowadzenie wszystkiego do losowości jest tylko kolejną skrajnością, której należy unikać. Staram się konkursy różnicować pod względem typu i pory, mogę dodać do tego zestawu loterię, nie widzę tu przeszkód. Będzie to jednak jedna z form konkursu, a nie forma wszystkich konkursów.
 

DeletedUser2076

Guest
Jasne, wprowadźmy losowanie. Wtedy będzie, że ulubieńcy dostają nagrody, że najlepiej przeprowadzać losowania lotto. Według mnie ukryte odpowiedzi są świetnym rozwiązaniem bo to i tak jest losowość - chciało się komuś i udzielił odpowiedzi, nie chciało się i będę miał/miała szansę?

Losowania/wybór najlepszej pracy mają wielki sens w przypadku jawnych zgłoszeń, np. prac konkursowych na największy bałagan/porządek na wiosce, na najefektywniejszą walkę (potwierdzoną zrzutem) itp. ale nie na krzyżówkę. Wtedy to nawet można urządzić konkurs np. w postaci ankiety (której wynik będzie widziany po zakończeniu losowania).

Ogólnie krzyżówka i tak okazała się z haczykiem (bardzo pozytywne zaskoczenie, że jednak nie było tak prosto) więc sporo osób dzięki temu miało szansę na wygraną (i to nawet w późniejszych godzinach).
 

DeletedUser1470

Guest
Krzyzówka byla na prawde fajna super pomysl i ten haczyk z koncówką przynajmniej wyeliminowal leni:D
Przy takiej ilosci zainteresowanych mozna by bylo wrócic do konkórsow z wierszykami, byloby co czytac:):):) i nie trzeba sie scigac.
 

DeletedUser2076

Guest
Oj tam od razu lenie... że po 4 ktoś próbuje zgadnąć (jak np. ja) - ja to traktowałem jak koło fortuny dla ubogich:) Żartuję - jestem leniem ale bardzo mi się ta krzyżówka spodobała (chociażby dla frajdy rozwiązania).
 

jakub357

Łucznik
Ja osobiście mam dość konkursów kto pierwszy ten lepszy. Nie mam szans w takowych wygrać, bo większość dnia jestem w pracy. Jakem zobaczył tę krzyżówkę, to już z kolejnym postem Dragomiry, że jest po ptokach.
Chce wreszcie normalnego konkursu, gdzie można się wykazać czymś innym, niż tylko częstotliwością wchodzenia na forum/grę. Niech będzie coś twórczego. Napisać opowiadanie, stworzyć grafikę, upiec ciasto, czy przebrać się za postać z Elvena i wrzucić zdjęcie. Dużo można zrobić rzeczy, które rozgrzałyby serca graczy; zwłaszcza teraz, gdy forum ciutkawo odżywa.
 

DeletedUser

Guest
Tak dla leni ... Krzyżówkę rozwiązałem o 13:06 (12:46 post ogłoszeniowy) i jestem na 10-11 pozycji względem poprawnie rozwiązanych a co z resztą? Po co 24h okres na odpowiedź?

Co do ulubieńców starczy użyć dowolnie dostępnego generatora i podać do niego link że za jego pomocą odbyło się losowanie, dlatego o tym wspomniałem by ukrócić podejrzenia o "lubieństwo" btw swego czasu w innej grze osoby bywające na zlotach graczy właśnie jakoś dziwnie wygrywały konkursy aż do wprowadzenia generatora...

Btw dziękuję za odpowiedź GMa dla mnie to kubełek zimnej wody i podziękuję za udział na forum, krótki był ale po co mam marnować czas i energię na zbędne rzeczy jeśli "losowanie to skrajność" jak dla mnie (zapalonego krzyżówkowicza) to akurat jest standardem, wyjątkiem i to bardzo rzadkim są rozwiązania typu kto pierwszy ten lepszy, bo to one wprowadzają możliwość wprowadzenia ludzi "lepiej poinformowanych" (tutaj starczyło wiedzieć by odświeżyć przeglądarkę między 12:45 a 12:50 ja niestety to zrobiłem o 13:05 :p)
 

Christo

Rozbójnik
Ja tak samo jak niektórzy.. nie mam możliwości uczestniczenia w konkursach, ponieważ kiedy zaczynają się to siedzę w pracy. Co zrobisz? Nic nie zrobisz. Mają tych ludzi w czterech literach.

Podoba mi się pomysł @BlossomValvi , ale ja bym inaczej zrobił. Jeśli ludzie będą mieć takie obawy jak ma @LordHaart to tylko będzie wywoływać niepotrzebne konflikty. Już ktoś o tym wspominał na forum, że można byłoby dać symboliczną ilość diamentów, ale niech wszyscy lub znaczna większość otrzyma nagrodę. Takie konkursy można byłoby przeprowadzać częściej niż teraz.
 

DeletedUser626

Guest
Były wcześniej konkursy z niewielką nagrodą, ale dla wszystkich uczestników, to powstał temat, że traktuje Was niepoważnie, nie możecie się wykazać i nagrody są za małe, a konkurs bez rywalizacji to nie konkurs. Dlatego też kilkukrotnie już pisałam - jestem otwarta na pomysły, mogę robić różne konkursy, ale nie będzie jednej sztywnej formy, bo zawsze będą niezadowoleni/pokrzywdzeni. To samo przerabiałam na FoE - możecie sobie poczytać: https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/miedziany-zwoj-konkursy.1948/ funkcjonowałam pod nickiem Danifae.
Konkurs o 18? A niektórzy wracają o 20 do domu. A co z tymi co pracują na nocną zmianę, czemu nie ma konkursów w nocy? A czemu loteria i taka biedna nagroda? A czemu konkurs rysunkowy, jak nie każdy ma talent? A czemu zagadka matematyczna, jak jestem humanistą? Na każdą kiedykolwiek przerobioną przeze mnie formę konkursu znajdę Wam argumenty przeciwko niej, przedstawiane przez Graczy.
 

DeletedUser174

Guest
@Dragomira zawsze będą niezadowoleni i pokrzywdzeni. Takie życie

Mam propozycję na rozwiązanie tego dylematu /żeby nie było że tylko marudzę i zrzędzę ^^
Posty są ukryte, więc nikt nie wie czy przed tylko 10 czy już 100 osób udzieliło odpowiedzi. To może coś takiego:
przy ogłaszaniu konkursu dodajesz info, że wygrają konkretne numery postów. na samy wstępie oczywiście muszą paść konkretne liczby. Czyli można przyjąć założenie ze w konkursie weźmie udział 100 osób i losujemy 5 cyfr od 1 do 100 i już mamy zwycięzców. Jeżeli w danym poście nie ma poprawnej odpowiedzi wygrywa pierwszy z kolejki. Jeżeli weźmiemy jako nagrodzoną liczbę 90 a w konkursie udział by wzięło tylko 70 osób to wygrywa ostatni na liście

Oczywiście nie można wykluczyć nadużyć. Jakiś mod (sorki, nie mam nikogo konkretnego na myśli i nic absolutnie nie sugeruję) mógłby np skasować czyjegoś posta albo szepnąć przyjacielowi słówko o dobrym momencie... ale jakieś skrawki zaufania do siebie mamy chyba? a na pewno takie rozwiązanie dawałoby większe szanse na wygranie nagrody
 

DeletedUser626

Guest
W kwestii losowania nagród są proste (i sprawdzone) rozwiązania, do tego nie grożące posądzeniem o oszustwo - generatory liczb online oraz wyniki lotto. Też przerobiłam, prowadziłam loterię opartą na wynikach lotto, spokojnie mogę taką zrobić na Elvenarze. Przez określony czas zbierane są zgłoszenia, a decyduje wynik konkretnego losowania po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń - wszystko z góry opisane, i nie da się wyniku przewidzieć ani podrobić, chyba że ktoś mnie podejrzewa o tajne układy z Totalizatorem Sportowym ; )
 

jakub357

Łucznik
Czyli tak zapewne będzie - losowanie zwycięzców. Mi się jak najbardziej podoba i będzie sprawiedliwie dla wszystkich, niezależnie od pory, w jakiej mają możliwość skorzystania z forum.
 

DeletedUser626

Guest
Podobnie jak tworzenie loterii - zrobienie loterii jest ok, robienie samych loterii już nie. O ostatnich 2 konkursach byliście uprzedzeni, w przypadku zagadki co do dnia i pory. To że nie znacie godzin rozpoczęcia konkursu, wynika tylko z tego, że robię konkursy sama i trudno mi przewidzieć co do minuty obecność na forum, ale jeśli będę miała pewność 100%, że o danej porze będę przy komputerze, mogę zapowiedzieć, że konkurs rozpocznie się między 17 a 17:30, i też nie widzę ku temu przeszkód. Co nie znaczy, że wszystkie konkursy będą zapowiadane w ten sposób, a raczej ich część tylko.
 

DeletedUser80

Guest
Paradoksalnie mimo swojej niesprawiedliwości losowanie zwykle jest najbardziej sprawiedliwe.
Spotkałem się z innym rozwiązaniem
(przykład) Nagród jest 5, odpowiedzi 200 czyli wygrywa co czterdziesta odpowiedź (1, 41 81 itd), jako że nie wiadomo jaki będzie interwał, nie ma nawet co liczyć na podpowiedź moda kiedy odpowiadać jak boją się niektórzy.
 

jakub357

Łucznik
Osobiście, bardzo bym prosił o konkurs związany z twórczością - dawno żadnego tego typu nie było (ostatnio opowiadanie na event wielkanocny). Jak dla mnie, to może być prawie wszystko, gdzie można zrobić coś fajnego. Grafika, rysunek, wycinanka, robótki ręczne, rzeźba, ciasto, opowiadanie, wiersz, konkurs fotograficzny, pocztówki itd. :)
 

DeletedUser2076

Guest
@Christo - ja tam obaw żadnych nie mam. Po prostu wypowiedziałem się co może się podziać w przypadku zmian w którąkolwiek stronę. Osobiście znam ludzi, dla których każdy konkurs z losowaniem jest ustawiony i tyle; zapewne w myśl tej logiki mój kolega ma wszędzie znajomych bo wygrywa w każdym konkursie losowym, do którego przystąpi - nie ważne czy organizuje go rzeźnik z pobliskiej masarni czy Disney bądź Orange.

Mnie tylko śmieszy jak ludzie się spięli na sposób rozdawania nagród, których wysokość jest tak duża, że nawet 3 parobka nie da się zakupić. A awantura jak by mieli dostać statuetkę super krzyżówkowicza 1x1 generująca 5000 many na godzinę:D Przy takich nagrodach liczy się jedynie frajda, a jak ludzie muszą coś dostać bo jak nie to nie warto otwierać...

PS. Najbardziej to mi się podoba pomysł @jakub357 - takie konkursy są najlepsze bo zawsze trzeba wykazać się kreatywnością i liczy się tylko czas końcowy (a nie kolejność zgłoszeń).
 

jakub357

Łucznik
Tak, ale wtedy zwycięzcy nie mogliby być już losowi, bo to byłoby niesprawiedliwe względem włożonego czasu i talentu. W takim wypadku więc, są dwie opcje: pierwsza, że wygrywa każdy z poprawnym zgłoszeniem (jak to już było przy opowiadaniach; jednak dużo marudziliśmy bo nagrody były żałośnie niskie); albo wybór prac (i ich ocena). Ocenić mogliby albo nasi moderatorzy, albo ktoś wyżej postawiony - zgłoszeń na pewno nie byłoby nie wiadomo ile, co najwyżej kilkanaście, a więc myślę, że spokojnie twórcy z Niemiec mogliby przyłożyć do tego łapę i ocenić nasze kwiatki. Da się załatwić?
 

DeletedUser626

Guest
Jeśli praca na ocenę, to tylko głosowanie użytkowników na forum, inaczej zawsze będą posądzenia o ustawianie wyników.
 
Status
Zamknięty.
Do góry