• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Księga Wspaniałości Iglicy

Czy jesteś za zastąpieniem artefaktów w Iglicy na Księgę z możliwością wyboru nagrody?

  • Tak, jestem za wprowadzeniem Księgi do Iglicy

    Głosy: 38 88,4%
  • Nie, uważam że to zły pomysł

    Głosy: 3 7,0%
  • Jestem za a nawet przeciw, jest mi to obojętne, albo mam lepszy pomysł

    Głosy: 2 4,7%

  • W sumie głosujących
    43

xEasyRiderx

Rycerz
To może tak gwoli przypomnienia (dla chętnych poszukać w archiwum forum) było już wiele dyskusji w temacie artefaktów i są one jak najbardziej potrzebne zwłaszcza tym graczom którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z elvenarem lub z innych powodów nie mają wymaksowanych konkretnych budynków ewentowych (każdy gra inaczej więc te brakujące arty są potrzebne dla różnych graczy i ich sposobu na grę) dlatego nie sądzę żeby wycofanie ich z obiegu (jakolwiek by to było) są raczej słabym argumentem na nie.
W iglicy czy akademii i tak mamy zbyt wiele niepotrzebnych nikomu śmieci zapychających sloty jednak sądzę że właśnie arty nie są już takim śmieciowym dodatkiem patrząc na młodszych stażem graczy którzy są ambitni jednak grę zaczęli zbyt późno aby sobie je skompletować a jednak już wiedzą że taki czy inny eventowy budyneczek na maxa jest fajny i mniamuśny :)
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
no ale zobacz sytuacje gracza nie wazne jakiego nowego czy juz starszego. Pojawiaja sie w iglicy nowe artefakty do budowli X. Gracz ma 'standardowe szczescie' i uzyskuje 4-5 artefaktow z iglicy. Teraz ma dylemat stawiac budowle czy nie. Postawi to bedzie w czarnej pupie bo nie ma szans aby ponownie dana budowla zatoczyla kolo i powrocila szybciej niz rok poltora.Postawi to bedzie ja (podstawke) mial z 5 aktu - gdzie przez rok czasu jego miasto bedzie np w 10-12 i bedzie musial zmarnowac mnostwo renowacji aby doprowadzic budynek do uzytecznosci. .Pewnie wiele osob tak ma ze posiada mnostwo budli np z 5-7 artefaktami i nie ma szans na ich dokonczenie. Tu powinno przyjsc wlasnie Ig z pomoca/checia zarobienia - aby w jakis sposob mozna bylo dokonczyc co zaczelismy, ale z braku 'szczescia' badz tez nie sprzyjajacemu losowaniu nie osiagnelismy 9 sztuk artefaktow. (diamenty/wymiana artefaktow/ wspominana ksiega z wyborem lub inne rozwiazania.
 

Wojtek90

Zwiadowca
Zaznaczyłem trzecią opcję ponieważ konsekwentnie uważam że artefaktów (żadnych, ale szczególnie starych) nie powinno być w ogóle w Iglicy.
Absolutnie nie! Żadnych "krzaczków wojskowych" w Iglicy!
artefakty sa potrzebne w iglicy :D
Moi drodzy, i właśnie o to chodzi :) Pięknie to ujęliście tymi komentarzami bo to jest główna i najważniejsza idea tego pomysłu.
Trzeba stworzyć Księgę w Iglicy w której umieści się 3-4 nagrody do wyboru: artefakt - wojsko - budynek - cokolwiek, i każdy wybierze to czego dusza pragnie :)
I nie będzie dyskusji czy coś ma być czy nie być w iglicy, bo będzie i to i to, a każdy gracz według własnej taktyki i chęci wybierze to co mu pasuje :)
 

jakub357

Łucznik
Przepraszam za szyderę, ale 10k zwojów nie kalkuluje się nijak z czymkolwiek.
Oczywiście zdaje sobie sprawę, że pomysł to poglądowa propozycja, z którą zgadzam się w założeniach.
Natomiast w głowie mam to co napisał @blazius1 i przychylam się również do tego głosu.

Zatem jestem na tak co do pomysłu autora wątku odnośnie sposobu dysponowania nagród.
Natomiast co do samej zawartości nagród, to już jest inny temat.
Wybór może rodzić wątpliwości, tak jak to jest z aktualnie dostępną w Przygodach Bractw nagrodą Księgi Fauny i Flory, gdzie mam do wyboru między 2 niepotrzebnymi mi artefaktami albo śmiesznymi 4 renowacjami - już mogli dać chociaż cały Schemat...
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
Wybór może rodzić wątpliwości, tak jak to jest z aktualnie dostępną w Przygodach Bractw nagrodą Księgi Fauny i Flory, gdzie mam do wyboru między 2 niepotrzebnymi mi artefaktami albo śmiesznymi 4 renowacjami - już mogli dać chociaż cały Schemat...
dlatego mi najsensowniejszy wydaje sie pomysl aby taka ksiega jak juz by weszla dawala mozliwosc swobodnego wyboru artefaktu (badz aby wybor byl mozliwy przyznajmniej z powiedzmy +-10 artefaktow). Znam tez osoby co iglice robia bo robia, ale nie fascynuje ich posiadanie kolejnej sowy kolejnych sań - i co maja zrobic?. Mi sowa tez nie jest potrzebna i stawiam ja w swoim rankingu daleko w tyle jako zapchaj dziure.
Tak chcialbym aby tworcy troche odswiezyli zestawy nagrod , lata mijaja a nagrody nie wiele sie zmieniaja, Mlyn biblioteka, przyspieszacze ..ile mozna .
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Kochani. Nikt tu chyba nie twierdził i nie twierdzi, że Artefakty nie powinny być dostępne w innych miejscach niż eventy i Akademia Magii.
Zawsze twierdziłem jednak, że nie powinno ich być w Iglicy. Z kilku powodów - była o tym dyskusja swego czasu i się nawet rozpisywałem.

Pomysł jednak jest o tyle dobry, że stawia nie tylko na na zróżnicowanie nagród w Iglicy oraz nawet idzie o jeszcze o krok dalej - daje margines wyboru nagrody - za pomocą Księgi.

Tu znowu ujawnia się mankament tego pomysłu ponieważ on jest niestety nieakceptowalny dla IG.
Istotą Iglicy zawsze niestety była wysoka losowość w uzyskaniu nagród. Tam co chwila jakaś Skrzynia, a ze każdej wyskakuje losowanie. I dopiero nagroda.
Wg mnie jest tam nadmierna losowość. Która generuje zapewne twórcom odpowiednie zyski.
Nadmierna losowość była dla mnie zresztą koronnym argumentem w tamtej dyskusji, żeby wycofać cenne Artefakty właśnie z Iglicy. I przesunąć je choćby do marniejących wciąż na marginesie gry Przygód. Zwłaszcza, żeby w Przygodach były właśnie te stare Artefakty. A nie w losowaniach w Iglicy.
Czyli mankamentem pomysłu jest to, że IG z losowań i losowości w Iglicy nie zrezygnuje. Żadnych Ksiąg tam nie będzie.

Zauważcie ż jakim trudem i poślizgiem wprowadzili większe zróżnicowanie nagród w Iglicy.
Ale z losowości nie zrezygnują. Nie w Iglicy.

W Iglicy powinny być nagrody jednostkowo mniej cenne niż Artefakty. Dobrze że przy najmniej Schematów tam nie losujemy.
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Proponuję trzy głębokie wdechy i ostudzenie emocji na tego typu szarpaninę bo Wojtkowi w fajnym pomyśle robi się lekki bajzel ;)
 

blazius1

Paladyn
Zamiast liczyć własne wdechy można policzyć do dziesięciu.
Ja proponuję od razu najlepiej na jednym wydechu - żeby bajzlu nie było.


(...)
--------------------------------------------------------------------

I mądrzej nieco...

Zawsze chcecie żeby uzasadniać odmienne głosy mniejszościowe w tych ankietach, żeby nie było negowania pomysłów dla samego negowania. Więc uzasadniłem.
 

Wojtek90

Zwiadowca
Moderator na szczęście zrobił głęboki wdech za niektórych i usunął niepotrzebne komentarze :)
W każdym razie dziękuje wszystkim za poświęcony czas i cenne komentarze, teraz i tak wszystko w rękach Elvenar Team czy w ogóle pomysł zostanie zgłoszony, a nawet gdyby to potem już z górki pare miesięcy zanim przejdzie przez wszystkie odpowiedzialne osoby :D
W sumie ciężko powiedzieć co twórcy dla nas szykują, może artefakty rzeczywiście zostaną całkowicie usunięte z iglicy i po temacie. Jednak co by nie było, mam nadzieję, że ktoś gdzieś weźmie pod uwagę, że korzystając z istniejących już funkcji w grze (Artykułów Czarodziejskich czyli potocznie Ksiąg) można dotrzeć do większej grupy graczy. Chociaż tak jak powiedziała w którymś komentarzu @Serengeti to już się dzieje, patrząc nawet po nagrodach w przygodzie. Obyśmy doczekali czasów gdzie takie rozwiązania są częściej spotykane :)
 
Do góry